Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

lucia411
16. máj 2011

Cafte baby, ako sa Vám dari?u nas fajn, sme akurat na SK, mame 2 tyzdne luxus a nic nerobenie 😀 len ja beham po zubaroch, sarapati mi jeden zub, v sobotu som bola az na pohotovosti, vytiahli korene, ale zub boli a boli, dnes idem este o 16.00 tak verim, ze nepojde von, lebo neprezijem asi 😖 inac mala Celi tiez pohodicka, spinka akurat, obednajsia siesta 🙂 babky a dedkovia sa jej nevedia nabazit, joj ako mi to chyba vo Swiss ☹ zubkov mame uz 12, beha o 100 sest, papkame vsetko, parky, prazenicu, volske oko, zemiaky a kurca to su jej naj jedla...(minule sa jej podarilo zjest cele stehno, no potom nejedla az do vecera nic 😀 )inac je zdravucka, plna radosti. V noci spinkame krasne, bez zobudenia sa, len ked ju zubky trapia tak ponocujeme...ale je to ovela lepsie takto ked uz podrastla, vsetko je take jednoduche, uz sme aj s mm rozpravali, ze ked bude mat 2 rocky tak zaciname pracovat na 2 baby 😀 lebo Celi si nezasluzi byt sama bez surodenca, tak ma rada deti. Tu doma na Sk ma plno kamosov v jej veku takze sa nenudime, na kazdy den nejaky program...potom o 20.00 uz spinka ako zarezana...a tu co nove na MK?drzte sa a pekny dnik zelame

svetlankat
16. máj 2011

@lucia411 tak si to uzite, tak super optimisticky tie tvoje riadky zneli. Mam radost

lucia411
16. máj 2011

@svetlankat dik Sveti, ano, je to vsetko take fajn, bez stresu nejakeho, aj ja som uplne spokojna a stastna...aj ked su fakt dni, ktore posielam do certa 😀 no to tiez patri k tomu...akurat si Vás docitavam a malo co tu vidim zucanu...uz pracuje vsak?

svetlankat
16. máj 2011

@lucia411 zucana ma vlastnu sukromnu temu, takze asi preto.

lucia411
16. máj 2011

a este baby, vcera malo nase krsniatko 1.sv.prijmanie......bola som strasne dojata, aj som si poplakala v kostole...bolo to take pekne, a hlavne ked som videla ju, vyzerala ako princezna, bola taka pysna ked si sla prvy krat po oblatku. Sme vraveli s mm ze to uz ani pravda nie je ako vyrastla, akoby to bolo vcera ked sa narodila. Aj pan farar krasne hovoril v kazni tie deti ako mu vedeli odpovedat ..uzasne...vcera bol fakt pekny den!

lucia411
16. máj 2011

@svetlankat coze?a to preco?

svetlankat
16. máj 2011

@lucia411 hm, neviem

lucia411
16. máj 2011

@svetlankat uz nechce s nami komunikovat?nerozumiem tomu 😒

svetlankat
16. máj 2011

@lucia411 je tu viac takych, co tomu nerozumieme.

blumka
16. máj 2011

@svetlankat sveti boli ste v haligande? mne sa nechcelo v tom dazdi trepat 😅

svetlankat
16. máj 2011

@blumka boli sme boli, bolo viac deticiek, tak sa Miska aspon fajne pohrala, skoda ze ste neprisli, a ta pani neodpisala? boze som nedockava co?

blumka
16. máj 2011

@svetlankat neodpisala, akurat som tam pozerala...ale ona mi aj minule odpisala neskor

svetlankat
16. máj 2011

@blumka ok, tak budem trpezlivo cakat ☹

olifcek
16. máj 2011

@svetlankat saq i ja cakaaaaaam, spolu zvladneme x;o)
@lucia411 ahojky 🙂 oddychuj oddychuuuuj. ja som sa tesila na leharo pred dvoma tyzdnami, no nevyslo, Olivka tam prekonala 6 chorobu do toho i zubky tak sa odomna nepohla, ale uz sa o opat dostava do normalu x;o) noci ale mame nastastie i my super, niekedy sa len raz zobudi, inokedy i 2x... 😵 😵

blumka
16. máj 2011

@svetlankat trpezlivost ruze prinasa 😉

svetlankat
16. máj 2011

@blumka @olifcek mne by sa trosku viac trpezlivosti do vienka zislo ☹

olifcek
16. máj 2011

@svetlankat no ja nepatrim medzi trpezlive osoby, hehe... 😀

svetlankat
16. máj 2011

@olifcek tak sme dve

olifcek
16. máj 2011

tak baby.. pocuvla som mm, a nechala ho s Olivkou rano samych a ja som sla na odber krvi...

vecer ako som si lahla, hned som zaspala, samozrejme pri rozpravke, ktore nam mm cita pred psinkanim, Olivka zaspinkala o cosi skor ako ja... ked s ami otocila chrbtom a objala mi ruku, tak som odkvecla i ja spalo sa mi fajn a to i napriek tomu, ze som potrebovala ist na krv a OLivku som 1.x planovala nechat doma s tatkom... nevedela som, ze ma mm homeoffice, to bolo prekvapko, zlatusik moj, mal ho uz i v piatok 😵 😵 😵

tak som vstala rano o 6.30, navstivila kupelnu, wc a okolo 6.55 som vyrazala... Oliv i mm spinkali. v buse kontrola cestovnych listkov, davam listok a pan, ze, kde mate dcerenku? vzdy mi ona listocek dava kukla som nanho a povedala, ze spinka este doma s tatikom. az vtedy som si uvedomila, ze fakt, vzdy, ked pridu revizori, tak, ze prevazne sme mali ,,stastie,, na tych istych a vzdy im Olivka dava listocek. hehe, som sa pobavila, a listok mi ani neskontroloval pridem do nemocnice, tam mam totiz obvodaka, ku ktoremu som sla na krv lebo v piatok idem na plasticku chirurgiu, kvoli odstraneniu znamienok. bola som tam uz o 7.10, na dverach, ze odber robia kazdy den od 7.30-9.00... tak si vravim, uff, snad bude OLiv hajat do 8 aspon. cakam, cakam, neklopem, ved az od pol pracuju, nebudem skor vyruzovat, no nie? no uz bolo pol, pol prec a stale ikde nikoho, zaklopem a nik nevychadza... cakaren sa zacala plnit a jedna pani vravi, ze p. sestricka tu este nie je, ze? a ja, ze nie, zda sa.. a ona, no, bude meskat, vzdy meska, to viete, ma deti, tak nestiha...

konecne prisla sestricka, bolo 7.50, cas kedy som planovala byt uz doma, ale neva, necitila som itak nervozitu, vedela som, ze mm to zvladne, ved vonku na ihrisku vedia i bezomna byt sem tam, tak co... i ked mi sem tam napadlo, ze ci mi mm nezosediveje, lebo Oliv je rano zvyknuta na prso, ale tak... uz i na chate obe rana vstala a ja sm tam nebola a neplackala, kukali n a chate telku...

vzala ma pani sestricka hned dnu, pokecali sme, ja som sa jej pytala, ci by jej nebolo lepsie mat ordinacne hodiny od 8.00, ved lekar prisiel presne o 8.00, to som jej samozrejme nevravela , pritom ordinacne maju od 7.30 , ze by to zvladala v pohode, ziaden stres, tak povedala, ze rano zvyknu byt len odbery, a, ze ona si objednava po 8.00.. ale bola mila, ona je zlata paq som trielila domov, pridem, stojim pred dverami zvonku, doma ticho, o chvilu pocujem rehot, vojdem, a tu sa oliv s mm salia.. pridem, obaja ze mama mama. pytam sa, kolko plakala? mm, ze vobec, len pomrncala a sli sme hned vystrajat ved aj bola taka rozkokosena, hehe... dali mi obaja pusinku, paq sme sa hodku pohrali a sli si s oliv lahnut... Olivka vstala asi 10minut po mne, takze boli rano samucki hodku i cosi, chi...

a dnes si normalne vystaci s tatinkom, mota sa okolo neho, caka pochvalu... dokonca sa sama vypytala na jedalensku stolicku, chcela i sama papat, tak som si povedala, rizotko, ved to raz dva poutieram, pozametam, a ona krasne papala, bez mrvenia... papala i lyzickou sama, sikula taka je na seba dnes hrda, i ked som sla umyvat riad, tak mi chcela vyhadzat flasticky, ktore mam v skrinke pod umyvadlom, tka pockala, kym jej dovolim.. fiiiha...

oliv i ja sme si oddychli a hne dje nam veselsie, chi...

odteraz ich necham castejsie... a to uz ktorukolvek hodinu pocas dna 😵 😵 😵 musim castejsie mm posluchat 😅 😀

teraz vysla za mm na gauc, objala ho, hladka ho, a opat sa salia hehe... uz prekonala zda sa, to vsetko nove, co pred dvoma tyzdnami zazila, vratane choroby .. dnes ziadne mrncanie, ziaden plac, ziaden truc...

mmaarrttiinnaa
16. máj 2011

@lucia411 pekny optimisticky prispevok 🙂 nech sa vam aj nadalej tak dari

olifcek pekny prispevok aspon mam po dlhsom case co citat 🙂

olifcek
16. máj 2011

@mmaarrttiinnaa 😵 😵

olifcek
16. máj 2011

@teuska 🙂

olifcek
16. máj 2011

@katka888 nech to mate co najskor za sebou

olifcek
16. máj 2011

aky mate nazor na to scitanie ludu?

ved vsetky udaje ma socialna poistovna, policia, zdravotky..... 😅 romovia sa nechcup priznat ku romom, lebo stat by zistil, kolko ich tu mame, niektori idu priznavat majetok, ktori nemaju, dalsi naopak...

mmaarrttiinnaa
16. máj 2011

@olifcek podla mna je to cele s tym scitanim hlupost aj tak nezistia presne co chcu lebo ako pises romovia sa nepriznaju viem o celej dedine kde ich je asi 500 a ani jeden nepisal ze "rom"

olifcek
16. máj 2011

@raa2 Tebe som chcela pogratulovat o bezplienkovym dnooom, sikula! 😵 😵

olifcek
16. máj 2011

@mmaarrttiinnaa dufam, ze ludia, co scitanie robia, tam dali poznamku, ze rom... su riadne prefikani.... som zvedava, kolko eskimakov zije na sr 😀 😀 😀

mmaarrttiinnaa
16. máj 2011

@olifcek tam aj scitaci konisar bol rom tak asi tazko

Idem na navstevu vecer este nakuknem ahojte

katka888
16. máj 2011

@olifcek
scitanie je haluz, ktora je absolutne zbytocna pri narode ako nas... ktory klame, zavadza, robi si srandu a seriozny pristup je nam tak blizko ako cesta na mars.
nehovoriac o sposobe ako to chcu robit a sposobe komunikovania ludi s uradnikmi, tam to tiez bude podla mna nieze krivat, ale fungovat ako po amputacii nohy.... ☹ skoda penazi... myslim si , ze zvokeny sposob len vytiahne peniaze pre par ludi

katka888
16. máj 2011

no sme po ockovani, vika si poplakala, ale nerobila cirkusy ako na ekg, ocko ju zvladol 😀
a uz cestou domov pobehovala a sa smiala a tancovala... uvidime do zajtra ako, ale KLOP-KLOP, ani raz nemala reakciu ani teploty. tak hadam to zvladne aj teraz . doki spominala, ze pri tomto nema mat ziadne reakcie. myslim tym, ze nezvyknu byt

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre