Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

svetlankat
25. júl 2011

@katka888 Jej Kati dnes mate presne jeden mesiac, gratulko

teuska
27. júl 2011

caute babenky. jetu niekto? Co robite? My dnes uz spinkame.

teuska
7. aug 2011

haloooooooooooooooooooo

alex
8. aug 2011

@teuska ahooooj, čo nové? My už prerábame kuchynku o týždeň nám ju prídu montovať a už konečne bývame sami bez svokrovcov, to je úplne iný život 😀
Trošku sme boli chorý s malým, mňa to ešte stále drží, ale nič vážne, len kašle a sople.

garonka
8. aug 2011

@teuska halo halooo 🙂 ako sa mate? Petrik chodieva skoro spinkať? my pravidelne o ôsmej 😀 ale musi skôr lebo začal Panelak 😀 no nech mam fajront

hajdylca
8. aug 2011

@garonka ahoooj 🙂 🙂
sa musim rehotat na tom ze Vy chodite hajat pravidelne o ôsmej... nam drobec zaspal cca pred hodinou a sme si povedali, vauuu ako skoro ☹ no a @teuska ze o 7 vecer, moj sen poslednych dni je ze do tej 21 😀 😀
maminky Vam chodia deturence kedy spinkavat cez den, a kolko ich nechate spinkat?
nam bumbulko dnes spal od 13 ale o 15 sme ho budili, lebo on by mohol aj do 16:30 v pohode spat, a teraz by este mal zurku 😖

garonka
8. aug 2011

@hajdylca my sme prešli na tvrdy režim 😀 o ôsmej musí spať 😀 ale nie občas zaspava aj o deviatej ale my cez deň spime max hodinu viac nepotiahne zlezie z postele a pride do kuchyne vyrehotany s ružovymi ličkami 😝
no krasne hajkate cez deň, spachtoško maličky 😵

hajdylca
8. aug 2011

@garonka no radsej by som mala spachtoska v noci, on cez den noc dospava, a este ho aj rano o 8 budime 😒 no teda vcera o pol 9, ale nie nejako drasticky, len som dvere otvorila a on pocul tatina v kuchyni riad umyvat 😝
Vy vstavate potom kedy a prespinka celu nocku, a ozaj ani neviem este sa kojite? nas drobacik mal vcera nejaku pricucnutu noc, ale zaspal o pol 22 (rekord posledneho mesiaca) no o 22 bol hore, lebo mal soplik tak sme odsali, potom bol dhly zachvat placu- tak som mu zaspievala, dala didik a radsej spal, aby som uz nespievala 😝 😝
a hore bol snad kazdu pol hodinu a vzdy s placom sa budil..
inak je moc zle- ze teda sa dlho nevie ulozit, tak ide aj vecer do kocika- myslis, ze je to blbost? alebo je ho lepsie uspat cca o pol 22 v kociku ako po 23 hod na didiku v posteli ?

garonka
8. aug 2011

@hajdylca my zas spime celu noc čo som klop klop rada vstavame rano o deviatej to je spachtoško po mne pre mňa je utrpenie byť hore o siedmej 🙄 😅 ale cez deň spi max hodinu nevydrží viac. Večer zaspava na prse položím ho na posteľ on sa tak usalaší ako mu je dobre ešte pradie ako mačiatko behom 5 min zalomí a ak idem si ja ľahnuť tak ho len preložím do postieľky ale v nej vydrží kym sa nepreberie a nad ranom už prelieza ku mne. Postieľku mam stale prirazenu k našej posteli.
Ale zvykneme mať aj take večerne zaspavanie, že pri mne doslova šaškuje picha ma do oka, šťucha mi do brucha, prehadzuje sa vtedy k nemu ľahne mm a maly sa ukľudni.
Uspavanie v kočíku praktizovala aj moja švagrina mala zaspala a preložili ju do postieľky, skus aj tak alebo keď si ľahneš k malemu a hladkaš ho nezaspi?
jasne a kojíme sa len ak ideme hajať 🙂

hajdylca
8. aug 2011

@garonka ako kedy, niekedy zaspinka v pohode, tiez chodi mm ako "ukludnovak" no niekedy je opacny efekt, a len to ze si tato lahne vedla a dietatko hned ozije....
no inak mame to len zatial par krat, ked sme uz naozaj nevedeli ze co s nim, uz bol chudacik aj sam zo seba zniceny, tiez sme ho povozili par krat v kociku a hned zaspinkal, prelozili sme do postele a spal dalej, neprespi teda este celu noc, ale tak ako kedy, niekedy hruza niekedy pohoda je len raz hore...
postielku nemame prirazenu k posteli ale asi zacnem tak praktizovat, ze ho budem tam presuvat, lebo sa zacina roztahovat, a tatu rano budia kopance do nosa 😀 len mne sa zda ta nasa postielka taka nejaka nestabilna bez tej bocnice...
@garonka a svagrinka este tak v kociku malu uspava, teda v pohode si od toho odvykla?
a my sa kojime cez den ani neviem kolko krat, no dost vela, ale by som chcela tiez chcela ze by mal mliecko len pred hajanim...

garonka
9. aug 2011

@hajdylca prepač že som včera ušla ale ťahalo ma spať 😅
nam maly pekne od 3m tuším spáva v noci je relatívne spokojny ja sa aj vyspim, len to večerne zaspavanie je občas zle ako som už pisala.
neter ma už 6 rokov, ale ona bola doslova čertik spať nechcela a počas dňa už vôbec nie, večer pred spanim ju uspavali v kočíku trocha v ňom pobudla a preložili ju do postieľky ale noci mali zle, bola nespokojna.
Možno tvoj malinky sa noci budi keď je cez deň vyspaty keď tak krasne haja aj 2 hodky a viac 😉 ale poznam veľa mamin, ktorym deti spia pekne cez deň a v noci sa budia.
Vy to zaspavanie mate ešte dobre ale kamoškina dcera ma 8 mesiacov a od narodenia jej spi cez deň len v kočíku dosť som sa pobavila minule keď som zašla k nej na kavu a mala spala v kočiari v overale ale v garaži jej mala potrebuje na spanok overal a garaž 😀 ale tiež večerne zaspavanie maju desne a zaspavaju po 23hodine 🙄

lalipop
19. aug 2011

ahojte dievcata. mame novinku 🙂 nasa mala uz cez den pekne cika do nocnika a cez noc sa tiez do plienocky nevycika, ale istota je istota 🙂

suzon78
3. sep 2011

Ahojte babenky, vidím, že sem chodíte málo určite pri krpčekoch nestíhate, tak ako ja. Je to veľký šintrík a všade musí byť a všekto musí skúsiť a vidieť to aj na váhe už dobré dva mesiace sa nevieme dostať nad 10kg, isto tu ani jeden Váš krpček nemá tak málo kíl. Ale je to aj tým, že stále Vás po tej operácii dobiehame a rýchlo mi chudla, pri hnačkových ochoreniech a potom sa už len ťažko dobiehalo, stále máme problémy s krckaním a napínaním, hlavne keď nám idú ďalšie zúbky, tak vtedy jej radšej dávam menej, aby som tomu predišla. Inak je zlatá veľa už rozpráve a každým dňom sa učí nové slová. Trošku horšie kvôly zúbkom teraz spíme, budí sa v noci a má hysterický plač, najprv chce na ruky, potom zase chce sama spať, ani z voza ani na voz, po takej hodine od vyčerpania sama zaspí. Inak sa máme fajn, srdiečko poslúcha, takže ďalšia výmena chlopničky, ak to pôjde takto bude až keď bude mať 5 rokov. Ja som Vám chcela oznámiť novinu, že sa nám po 4 mesiacoch snaženia podarilo mimi, zatiaľ sa ešte nechcem moc radovať, lebo začiatky nikdy nie sú isté a vlastne celé tehotenstvo, veď Timkou som si to užila, ale verím a modlím sa ako sa to podarilo a aby Timka mala súrodenca....
Dúfam, že sa máte všetky fajn a detičky Vám robia len radosť...posielame všetkým božtekyyy

svetlankat
3. sep 2011

@suzon78 gratulujem a tesim sa s vami, nech ti to pekne a vklude ubieha do toho 4étt, zubky vyjdu a starosti so spankom pominu, som stastna ze srdiecko poslucha, no a k tej vahe, Misa ma necelych 10 kg, bez par dkg.

blumka
3. sep 2011

@suzon78 jeeej, zuzi, to su same dobre spravy...gratulujem k mimi 😵 a tesi ma ze Timka sa ma dobre 😉

maculik
4. sep 2011

Ahojte 🙂
@suzon78 tak gratulujem a drzim palce, nech je vsetko ok. Kedy mas termin? Som rada, ze Timka sa drzi, sikulka je. S vahou sa netrap, ved aj niektore zdrave deticky malo vazia, aj ako @svetlankat pise.
Petrik je chalan, skoro o mesiac starsi, a tiez ma len 11kg.
A tie nocne place, to mame my tiez teraz. Asi kvoli stolickam, teda prvej päťke, inak neviem, z coho by to mohlo byt. Aj dnes nad ranom bol vyse hodku hore, najprv ani mne na ruky, ani do postele, nic mu nebolo dobre, nakoniec nejako zaspal pri mne. Ja len dufam, ze to coskoro prejde, lebo ked zacnem skolu, tak budem potrebovat veeeela spanku 😀
A ako to nocne papanie, este sa budi na papanie? My este raz flasu, tak okolo polnoci, druhu nad ranom som mu zrusila a chcem aj tu jednu, ale teraz si zvyka v jaslickach, tak ked uz bude po zaucani.
Tak sa drzte 🙂

suzon78
4. sep 2011

ďakujem babenky, dúfam, že všetko dobre dopadne, nič iné mi neostáva len veriť 🙂
@maculik maci, zatiaľ som len v 4tt plus 3 dni, termín mi vychádza na 10.5.2012, takže jej to ešte také neisté, zvládnuť prvý trimester a hádam si už budem istejšia. Zatiaľ mám občas pocity ako na MS a som dosť unavená, ale inak sa cítim fajn.horšie je, že mi ostalo ešte trochu brucho po Timke a pripadám si ako v 4 mesiaci, tak neviem ako budem reálne v tomto tehotenstve, každí si bude myslieť, že už hádam čo chvíľa porodím xixixi, no hádam nepriberiem až toľko čo pri Timke.
Dnes to bol s uspávaním zase des, vôbec mi nechce cez deň spať, mám pocit, akoby to robila z trucu a popri tom je strašne unavená a šúcha si očká, tak ju nenútim, ideme von, ale je strašne mrzutá. Dnes mi napríklad zaspala až v aute, keď sme išli na zmrzku, pospala takú hodinku a potom sa zobudila, keď sme prišli domov. No a večer som myslela, že rýchlo zahajá a figu...vymýšlala, hádzala sa od zlosti na postel, hádzala mi dudel, potom si ho zase pýtala, ja som len krútila hlavou, a furt v nej čerty hrajú ešte aj pred spaním stále sa mece a kopká nožičkami, hádam toto obdobie rýchlo prejde...nám idú naraz dve stoličky a trojka dole, takže asi preto je taká, inak si to neviem vysvetliť. Maci mi už dlho nepijeme v noci mliečko, ona mlieko vôbec nechce, tak aby som ho aspoň dáko do nej dostala tak jej ho miečam do jedla a papkáme dosť jogorty a puding, tak snáď má vápnika dosť, ináč stále mixujeme, len chlebík, ovocie a piškótu popapká sama inak hlavné jedlo len mixované chce inak zvracia...
A ty si šikuľka, že sa dávaš na VŠ, nech Ti to rýchlo ubehne a nech to ľahko zvládneš. Ja by som si tiež ešte chcela dorobiť Ing. dúfam, že raz sa k tomu ešte sihnem vrátiť.
Držím palčeky 🙂

alex
4. sep 2011

@suzon78 veľké gratulujem a držím palce nech tehotenstvo prebieha bez problémov! Som rada, že Timke sa darí. No rastú nám detičky ako z vody, sú to už riadne šidlá.

andrea2603
5. sep 2011

@suzon78 veľmi, veľmi, veľmi, .... gratulujem 😵 🙂 . A z váhy si nerob starosti, Liv je tiež krpec prcatý 😀 , v pohode ešte oblečie veľ. 9-12 mesiacov a 10 kg nemá ani náhodou 😅 . Dôležité je, že srdiečko poslúcha, teším sa s tebou 🙂 😵

suzon78
6. sep 2011

díky babenky za podporu, ja tá moja je tiež len taký chrústik, ale každý keď ju vidí hovorí, že je tak akurát, to len asi ja som taká zaťažená na ňu, i keď tučná by vôbec nemala byť pre to srdiečko. Tak ste ma upokojili, dnes ma Timka potešila veľmi jej chutilo, sprášila polku chleba a ešte dva jogurty za tým, len ona to všetko vybehá. Z uspávaním stále problém, tak som ju včera a aj dnes šupla na ležato do kočiara a zaspala, dúfam, že to časom prejde a nebude už len kočiar vyžadovať ☹

lenica81
8. sep 2011

@suzon78 😵 gratulujem... ta unava, to mam aj ja... ale ved sa musime trochu obetovat, ked mozes spi cez den s malou, ja tak robim... mam to aspon na co zvalit... 😀 a som rada, ze Timkine srdiecko slape ako ma, a neva, ze je drobna, isto je zlatunka... 😉 a to sinterstvo je hadam v kazdom dietati, mne niekedy vlasy dupkom stavaju... 🙄 😅 tak sa drzte, nech ti to rychlo ubehne... kuk, ja uz pomaly rodit budem... 😀

baby neviete ako lienka... ma termin v septembri, hadam baby kosicanky by mohli mat nejake info, co @blumka @svetlankat @olifcek...

a kto bude dalsi... 😀 😅

lienka2
8. sep 2011

@lenica81 este stale som 2v1, ale uz cakam kazdym dnom.. 😅

suzon78
8. sep 2011

@lenica81
@lienka2
jéééj baby, aj ja Vám dodatočne srdečne gratulujem, málo sem chodím, tak nemám prehľad, tak vy ste to mali ešte ťažšie, lebo boli synčekovia menší, tak bolo isto viac starostí ako teraz, keď už o veľa viac rozumejú, čo hovoríme. Ja mám dilemu, keď cítim to podbruško , že či ju môžem na rukách nosiť, lebo ako ju stále dvíham, či už do vane, na prebalovací, vonku keď sme na prechádzke a tak....tak ma dosť bolí podbruško, myslíte si, že to bábätku môže ublížiť...lebo volala som Dr. a tá mi povedala, že sa mám šanovať hovorím si hahaha, jasné to sa teraz už nedá ako pri prvom...lebo vraj keď som mala prvé tehotenstvo rizikové,tak je veľká pravdepodobnosť, že aj pri druhom to bude podobne prebiehať, tak ma naplašila....
Babenky držím Vám tuho palčeky, nech pôrod krásne zvládnete a môžete sa konečne vytešovať s druhým synčekom...sranda ako Vám to obom rovnako vyšlo, že opäť synčekovia 😵 😵 🙂

lenica81
9. sep 2011

@lienka2 tak ked sa rozpadnes, daj vediet... a nech ti to prebehne v poriadku a rychlo... 😉 drzim palce...

@suzon78 no s tym dvihanim je to take vselijake... mam pocit, ze teraz je to lahsie ako na zaciatku tehu... ale zas ho dviham iba na nevyhnutne ukony, co je prebalovanie a do vane, ak ho kupem ja... vonku nosievam kociar alebo trenujeme a nedviham... uz davno sa nepytal na ruky, tak klop klop, nech mu to vydrzi... teraz dost sa rozbehol a tesi ho to... tak to vyuzivam, nech ma silne nozky a nemusim riesit nejake doplnky ku kociaru, dufam... 😅
ale ty sa setri, nech to tahas do konca... 😉

suzon78
9. sep 2011

@lenica81 ďakujem moja za rady....tak hádam len tie nevyhnutné úkony, by nemali tehu uškodiť, dúfam, nechcem, aby si myslela, že ju nechcem mojkať, tak ju aspoň hladkám a pusinkujem, keď už na ruky toľko nemôžem, pred tým bola zvyknutá, že sme spolu šantili a tancovali, ale žiaľ bude jej to musieť teraz stačiť od ocinka 🙂

maculik
9. sep 2011

@suzon78 skus sa co najviac setrit, aspon tento prvy trimester, prebaluj na posteli alebo na zemi, k vani pristav stolcek a len pomahaj do nej Timke vojst, jasne, ze z vane ju uz vytiahnut musis, ale potom uz ju tiez nenos, len za rucku nech si prejde tam, kde ju obliekas. Drobci uz su sikovni a vedia plno veci, co nam ulahcia. A mojkat ju mozes aj po sediacky, presne ako pises, tancovat bude nasledovne mesiace ocino :D

@lienka2 drzim palce, nech porod dopadne bez problemov 🙂

suzon78
9. sep 2011

@maculik Ďakujem Maci za rady, vidíš to by ma nenapadlo s tým stolčekom, dobrý nápad, lebo ona kaká aj 4 denne a to ma už potom fakt podbruško pobolieva kvalitne z toľkého naťahovania....myslíš, že keby ju často nosím, že by som mohla potratiť?

lucia411
20. sep 2011

Ahojte dievcata, hlasim sa po strasne dlhej dobe...prepacte!nestiham chodit na net, ale uz ma to dost trapilo, ze som o nas dlho nedala nic vediet. Takze nasa Celi ma v pondelok 1 den v jasliach, bude to den s velkym D!sestra je uz na SK, tiez sa uz tesila, my taktiez, ale z druhej stranky nam jej pomoc bude velmi chybat a mne hlavne nase vecere, ze som nebola sama ked malicka uz spinkala..uvidime ako nam to pojde v jasliach. Verim, ze vsetko bude fajn a Celi sa bude pacit, inac nasa je uz riadne velka slecna,zubky uz skoro vsetky vonku, papkame tiez vsetko(aj 3 parky zhltne) 😀 vykecava sa o dusu, beha hore dole, lozi kde jej pride, no kazdym dnom nas prekvapi niecim novym, co mi az niekedy vhana slzy do oci aku mame z nej radost a sme velmi stastny, ze ju mame, nas poklad. A tu je co noveho?ako sa maju vase deturence?caka niekto babo?som strasne zvedava a uz sa tesim na novinky od Vás. Drzte sa dievcata, zelame Vám krasny dnik

pepita52
21. sep 2011

ahojte maminky prosim vas neviete mi poradit ci možem pracovat aj popri rodicovskom prispevku nezoberu mi ho potom dakujem pekne ak sa tu nejde nejaka dobra dusa 🙂

svetlankat
21. sep 2011

@pepita52 aj mozes, popri RP moze mat akykolvek iny prijem, cize pohodicka. Kludne mozes pracovat a rodicak ti do troch rokov veku dietata nikto nevezme. Pokial nezmenia zakon. 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre