Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

olifcek
16. sep 2009

zoska hehe, pekneeeee, najme to s tou lyzicou, to som nepoznala doteraz, hehe x;o))

jani tak Ty uz asi kukas filmiq, co? x;o)

zuci ostala mi uz len parapeta, ale to uz az zajtra, chi x;o) citam, ze Ta bolieva chrbatik? mna kostrc ale niekedy tak moc, ze nemozem vstat, alebo si lahnut na bok x;o( v pondelok poviem doktorovi...fnuk...od cca tretieho mesiaca som citila ako mi v kostrci praska, akoby chrupavky, alebo co...no a toto je asi dosledok toho, hech...

ewe a Ty uz asi pri romantike, ze jo? x;o)

uz ani neviem, kto sa ma to pytal na tu svadbu, ale asi ewe? jo veru, uz sa to blizi a krati, juchuu x;o)

blumka no ale uz aj tu su listy aj zlteeee, ved az prides, tak uvidis x;o)

inak baby...clovek na chvilku odide a paq sa nestiha cudovat...nevadi ale, mame narok na vsetko, najma teraz, ked si s nami hormony robia co chcu x;o) len uz to neopakujme prosiiiiiim x;)

no, idem si ja lahnut, ved zajtra musim byt v praci o 7.00 no najneskor o 7.30, kedze o 16.00 musim odist, idem po saty a pani je tam len do 17:00, tak nech ju nezdrziavam x;o)

blumiq wow, tie ruze z listia su uchvatneeee 🙂 ja mam rada take vecicky, velmi, vellmi, no nekupujem ich, pretoze vlastnorucne urobene su najlepsie, uz sa tesim, az budeme byvat v novom, az sa postupne zariadi a paq uz len takedo doplnky budu, juchuuuuu x;o)

logi ja viem, ze sa snazis drzat nad vecou, ale...ja som to nezvladla v prvy den, a velmi mi pomohlo, ze ma hned na 3D vzali a vsetko pomerali, az tak som sa ukludnila. zdrave babo je to najdolezitejsie veru...

no...idem ja spinkat...uz som i po sprske a taq, takze mi uz nestoji nic v ceste do postielky x;o) /mozno toaleta, zacali crievka pracovat, chiiii/

SLADKE SNICKY VSETKYM vam x;o) posielam anjelikov, ktori vam budu strazit snicky,, aby ste si fajne oddychli x;o)

olifcek
16. sep 2009

Zuci este som chcela k Tvojej otazke na to USG babatka az k ochlpeniu. Jo, moja mala bola najprv dost nizko, bola v polohe v akej ma svoje babo janielah, chystala sa hajat, no zobudili sme ju, tak sa jej zivalo, vysla aj vyssie a paq sa usmievala. Aj ked ma kopka, tak to niekedy citim tak dost dole, az mi to pride silne veru, chi. Ale lekar nevravel, ze by to bolo zle, ci nespravne, takze f poho x;o) uz pisem z mobilu, notak uz spi, chi

zucana
17. sep 2009

dobre ranko dnes som prva 🙂
ale vraciam sa este do postielky 😉
cakam na upratovacku musim jej otvorit este 5 minut tak som docitavala.....
vcera sme uz kukali diabol nosi pradu strasne sa mi paci ten filmik 😎
olif aj mna mala sem tam kopka jemnucka dole sem tam dole a ked je dole asi mi tlaci na mechur a preto ma to tam asi sem tam tlaci...a tiez sa pohybovala lebo som sa musela aj prejst aby sa otocila...
olif cakakme na satky 😉
dnes idem pozriet do obchodu s tymi kocikmia vecami pre babo tak sa tesim...som si nasla na mape adresu a vravim muzikovi ze podmi to vysvetlit ako sa tam dostanem...pozera do mapy 5 minut a potom zahlasi...necham ti moje auto a vezmem si tvoje (lebo on ma navigacny) tak som zvedava ci to najdem 😀 on totiz mi vzdy kresli krasne mapy ale toto bolo asi zlozite 😅

kakatka1
17. sep 2009

Ahojte! To je ale pocko, len by som spala 😔 Dnes mame poobede poradnu, tak som zvedava co nove, ale hlavne sa tesim na ultrazvuk. Len neviem ci mi ho spravi dnes, ale skor si myslim ze nie, ved uvidim. 😕

vevoncek
17. sep 2009

dobré ránko ja mám poradňu budúci týždeň piatok a po nej by som chcela už začať niečo nakupovať aby som sa potom nemusela teperiť s veľkým bruchom a stále plným mechurom po obchodoch radšej nech mám v predstihu ako by som mala mať neskoro

lenže ja ani neviem čo všetko treba nakúpiť 😅

už ste niečo pokúpili? ja sa ani v tých detských veľkostiach nevyznám

kakatka1
17. sep 2009

Vevoncek, neboj v obchodikoch ti urcite velmi radi poradia, len sa nenechaj obalamutit a nakupit zbytocnosti. Najlepsie keby s tebou isla nejaka kamoska co uz ma dieta. Tak je to aj s oblecenim pre babetka. Nedavno som bola nakupit nejaku vybavicku pre cerstvu neterku a mali v obchodikoch strasne vela krasnych, ale doslova nepraktickych obleceni pre novorodeniatka. Na pohlad krasne, ale napriklad cerstvo narodene miminko v riflovych satkach sa urcite nebude dobre citit. 😖

maculik
17. sep 2009

dobre ranko

kakatka1
17. sep 2009

Len tak pre zaciatok, velkost 56 je pre vacsinu babetiek idealna. Napriklad Simi ju nosil skoro do 3 mesiaca. A toto tu co bolo vcera, prave som Vas docitala. Baby klud! 😠

maculik
17. sep 2009

uf, konecne mi to odoslalo, uz 4x ma vyhodilo, nechapem, co sa deje

ake mate ranko?

vevoncek, veru, tie veci maju teraz kraaasne, ale nedaj sa zlakat na tie na pohlad krasne, no neprakticke veci, aspon na zaciatku nie, ked babo rastie ako z vody. Urcite si nakup tie vpredu rozopinacie bodynka a dupky, co sa rozopinaju medzi nozkami, to je prakticke a ked babo nosis, nic sa ti nevyhrna.
Aj spaci vak je prakticky, aj ked na zaciatku sa babo velmi nehybe po postielke, takze sa pripadne neodkope, no zase je to bezpecnejsie, kedze sa mu pod to nemoze dostat hlavicka tak, ako pod deku.

maculik
17. sep 2009

a ani rozne bundicky na zips nie su pre takych drobcov pohodlne, sice v tom dobre vyzeraju, ale je to zbytocne. Ked tak si kup nieco pekne, co budes obliekat k dr, ale aj tam je lepsie obliect mu nieco, co rychlo vyzlecies a lahko oblecies naspat, kedze na zaciatku ho budes casto vyzliekat. A male bude plakat (teda mozno tvoje bude vynimka, ale co poznam babatka, tak ani jedno nema rado prezliekanie 😀 , takze to budes chciet odbavit co najrychlejsie 😉

katka, a to mas mat dnes morfo, ci ides len tak na poradnu?

loginka
17. sep 2009

Cafte, aj ja uz chcem nakupovat a mat skrinu, kde to budem davat a mat vymalovane a vediet co vsetko mi treba.....joj 🙂 inak ja si asi kupim aj take newborn vecicky, ktovie ake budu deticky velke, alebo pockat az ked to budem vediet, ci netreba aj take este mensie?....

😲 Inak je este tema, ktoru sme tu asi nerozoberali a to odber pupocnikovej krvi, uz ste o tom rozmyslali, aky mate nazor?

joanna333
17. sep 2009

dobre ranko...
veru maculik, ten spaci vak je super vecicka, moj maly v nom spal aj po roku. to uz aj chodil v nom v postielke 🙂)

blumi, krasne ruze. ja rada vytvaram rozne veci, ked som roblia v skole tak som viedla "kruzok (ne)sikovnych ruk" 😉 ale taketo ruze som este nevidela. tu v blave si este trochu musim pockat na take pekne listie

lienka2
17. sep 2009

baby, som rano precitala vcerajsiu debatu.. chapem obe strany, ale netreba sa hned urazat.. ja uz teraz viem, ze pravdepodobne dalsie babo mat nebudeme, kedze dalsie ivf si musime hradit uz sami a loteriu som este nevyhrala.. velmi ma to mrzi, lebo som vzdy chcela dve.. preto by som hrozne chcela dievcatko, s manzelom po nom tuzime, ale uz nech to bude cokolvek, sme velmi stastni ze sa nam to podarilo a hlavne aby bolo zdrave 🙂
loginka asi vie, o com hovorim.. ked sa clovek tak dlho snazi a prejde vselicim pozera na to inak.. 😅

mavate aj vy este nevolnosti? mne sa zoparkrat tak neskor poobede stalo ze ma natahovalo na vracanie, ako na zaciatku tehu.. a prejedena som nebola.. mala som to na zaciatku tehu, potom nic a teraz zase.. 😖

vevoncek, nic si z toho nerob, ja tiez velmi neviem co kupovat, ale ak mas kamosku s babom urcite ti poradi 🙂 ja zatial nakupujem sama, co sa mi zda potrebne, a potom to prekonzultujem so skusenejsimi, ze co mi este treba.. 😎

joanna333
17. sep 2009

uz aj mna asi kope, len nie som si ista ci su to moje creva alebo maleho kopanceky 😀

lienka2
17. sep 2009

joanna a ako to citis? a kde?

loginka
17. sep 2009

lienka 🙂 , tak daj, co si uz nakupila?

joanna333
17. sep 2009

dole, pod pupkom, take akokeby zblknutie

ewelyne
17. sep 2009

dobre ranko 😉

😉 kakatka tu bola vacsina kludna vcera, nie je co riesit, len nebude na mna niekto utocit, ked nevie citat, ale to je jedno uz ...
inak s tou 56, my sme ju skoro ani nenosili, ked sa narodil, bola mu dost mala, zacinali sme pri 62 -ke myslim...
hmmm, neviem ake cislo je po 56 teraz....
kakatka, mas pravdu, ja nechapem, ako mozu navliest mimi do nepohodlnych veci, iba takych imidzoviek, ako rifle, a sukne a saty... a mikiny-este take co sa davaju cez hlavu a topanky-imidzovky od narodenia-a nozicka sa poti. Im uplne stacia bodinka, dupacky, poldupacky, a svetriky na zapinanie, nie cez hlavu... je tu kopec takych fotiek, ze imidzovae mimi... chudatka, v takom nepohodlnom a casto nebavlnenom obleceni...
ale dnesna doba a vela maminiek chcu mat trendy vyobliekane mimi a su schopne kupit hocico a nemyslia na pohodlnost a praktickost...

ewelyne
17. sep 2009

loginka, neviem, ale suseda, co mala dvojcata, tak tie boli dost drobunke a aj 56 im bola chvilu velka. 😉
ale to rychlo dorastu. 🙂
ten odber pupocnikovej krvi je biznis a netreba mysliet hned na to, co ked a co by bolo keby... oni na tych neistotach stavaju a je to drahe a aj to uskladnenie je len do veku 21 a potom nic... skor si myslim, ze starsi ludia maju pravdepodobnost, ze ju budu potrebovat,ale to je uz pase pre nich.. fakt neviem..ale ja by som to nedala.

ewelyne
17. sep 2009

lienka, nevolnost ma chyta, ked otvorim chladnicku a nahodou je tam nieco, co tam nema byt 😀
vtedy nezvladam, alebo ked maly sedi dlho na nocniku a vytvori dielo 😀
vtedy mi byva zle kuscok.

lienka2
17. sep 2009

joanna, tak take aj ja citim obcas.. aj ked sa hovori, ze najskor sa citia pohyby niekedy vecer ked v klude lezis, u mna to vobec nefunguje.. stale vecer pri telke lezim s rukou na bruchu a nic.. ale ked som v praci doobeda tak citim take zblknutie, pred chvilou to bolo take ako slaby stuchanec 🙂 par cm pod pupkom 🙂

logi, zatial mam kupene 3 pyzamka, take ako ma aj alex v albume z tesca 🙂 tri bodynka biele, dve kosielky take na zapinanie vpredu a jedny polodupacky.. zatial neviem, co cakame, takze sa tazko nakupuje, mam pocit, ze vsetko maju modre alebo ruzove alebo biele.. nieco zelene alebo hnede zohnat je zazrak asi.. 😖 mam vyhliadnutu jednu supravu zelenu, je tam body na zapinanie vpredu, dupacky a k tomu taka bundicka s kapucnou, a vcera som obzerala zavinovacku.. takze vela toho este nemam..

baby co uz mate babo, su lepsie cele dupacky alebo take polodupacky kombinovane s body? 🙂

jamaat
17. sep 2009

ewelyn, aj tu s tebou súhlasím, nielen o kojení. 🙂
Osobne si myslím, že pre novorodeniatko sú najlepšie ani nie body, ale košielky na zaväzovanie...aspoň prvých pár týždňov. Body treba cez hlávku preťahovať. No ale dá sa aj to.

lienka2
17. sep 2009

ewelyne, ja som tak vcera utekala v tescu prec od pultu so syrmi, sa tam miesali vone nejake.. 😀 ale vecer sme boli na prechadzke a ziadne vone, tak neviem co to bolo.. 😖

ewelyne
17. sep 2009

jamaat, ano, kosielky aj tie sme vyuzivali jasne, ale tie bavlene prekladacie a niektore bodynka, ale len take, co sa daju uplne roztiahnut a pretiahnut cez hlavu 😉 lebo sme dostali kopec takych, ze by som malemu asi hlavu rozpucila, keby som ho do toho pchala 😉

vevoncek
17. sep 2009

no ja ani nechcem také krásne a nepohodlné veci mne sa páčia tie typicky bábätkovské oblečenia a také by som chcela aj kúpiť, len neviem čoho budem koľko potrebovať a predsa len vo februári je ešte zima takže bude treba aj niečo viac ako dupačky ale asi by bolo fakt dobre zobrať na nákup nejakú kamošku čo mi poradí ale aspoň už veľkosť viem inak toto bude pre mňa ťažký oriešok 😀

ewelyne
17. sep 2009

inak tie polodupacky su velmi vdacne, rachlo to date dole, ked sa mimi zlosti na to zapinanie a obliekanie, tie sme my najviac vyuzili 😀

vevoncek, babo ma mat o jednu vrstvu viac ako ty oblecenia. bude mat napr. bodynko, dupacky, kosielku, svetrik, overal a bude vo fusaku a na nom bude este nanoznik a staci to. A doma, ked ty mas kratky, tak ono bude mat bodynko a kosielku a ciapocku zo zaciatku. Tiez zalezi ci bude aspon prve dva tyzdne v nejakej zavinovacke al. perinke. Ja som myslela, ze nebudem pri malom pouziat, ale tie babatka, maju sem tam tiky, a zlaknu sa napr. svojej ruky a zobudia sa na to, a je im asi prijemnejsi byt ako v brusku, v nejakej zavinovacke 🙂

loginka
17. sep 2009

a ta velkost newborn to je ake cislo?

ewelyne
17. sep 2009

myslela som ten termo overal 🙂

vevoncek
17. sep 2009

tak som si pridala foto aj do svojho albumu a aj do albumu februárovky 2010 bruško v 20tt

ewelyne
17. sep 2009

newborn je 56-tka , ale su aj mensie velkosti niekde pre predcasne narodene a mini mimi 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre