Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

loginka
17. sep 2009

inak mne sa tiez zda ten odber pupoc. kvi dost drahy a velky biznis... uvidim, poradim sa este s muzom

ewelyne
17. sep 2009

loginka hej je to len biznis, doteraz nic take nebolo a tiez sa neda pouzit na hocijake ochorenie...

ako sa pridavaju fotky do februaroviek?
vevon- ty mas take mini brusko ako ja, vsetci sa smeju ci som naozaj tehu 😉 ze nevidno 🙂

vevoncek
17. sep 2009

ewelyne ahá vidíš to som nevedela ja som v týchto veciach fakt neskúsená viem že sestra kontrolovala syna že mu nos chytala a keď ho mal studený tak ho ešte obliekla viac ale takéto veci som naozaj nemala z kadiaľ vedieť
inak som sa rozhodla že si kúpim knihu o deťoch a tam to možno bude popísané mám aj nejaký zoznam z netu stiahnutý že čo treba hádam to bude stačiť a predsa len keď už bude bábo na svete asi budem dokupovať podľa potreby čo bude treba

inak mne sa páčia perinky ale napríklad švagriná tá nemala, lebo sa jej dieťa narodilo v lete a sestra tá mala a hovorila že sa jej lepšie s malým manipulovalo

lienka2
17. sep 2009

vevoncek, myslis klasicku perinku?
mne sa viac pacia zavinovacky, su pekne farebne a keď su na viazanie mas ako perinku 🙂

maculik
17. sep 2009

joanna, ja som teraz Adelke ten vak tiez zase kupila, cez leto ho nemala, no teraz je super, tu v Luxe totiz mame kamenny dom, tak je hrozne chladny, no a ona cestuje po postielke, tak bola v kuse mimo periny, a teraz je krasne v teplucku.

logi, ty mozno budes mat drobcekov mensich, nez my, co cakame 1 babo, tak tie newborn by si aj mohla vyuzit. Kup si nieco, ale nie zbytocne vela, a potom uvidis, ak sa narodia fakt mensie, tak posles manzela, nech dokupi 🙂

lienka, mne prave vcera bolo hrozne na vracanie, ale nastastie to neslo von. Inak mi zle uz nebyva.

ewe, bodynka teraz kupis aj take, co sa zapinaju na boku, takze vlastne mu to oblecies ako kabatik a len pozapinas naboku a medzi nozkami. Tie su uplne super, ja som ich pouzivala min.do pol roka, je to velmi prakticke. A na to som davala dupky.

ewelyne
17. sep 2009

vevoncek, ako dam do februaroviek foto?

vevoncek
17. sep 2009

ja som myslela že perinka je zavinovačka 😀

ewelyn aj mne všetci hovoria že kde mám brucho tak všetkým hovorím že ho nenosím zo sebou že ho mám doma a niekedy keď chcem aby ho bolo vidieť tak si dám tričko stihané pod prsiami a vtedy mi ho je viac vidieť

no musíš sa prihlásiť pod februárovkami pošlem ti IP

maculik
17. sep 2009

lienka, a zavinovacky su aj na zaviazanie? Lebo ja urcite budem davat do perinky (resp.mozno zavinovacky, ale len ak bude na zaviazanie), aj ked pri malej som to na zaciatku nerobila, no ked po 2t prisla svokra, tak ju zacala pouzivat, lebo sa bala ju len taku bez nicoho drzat, a zistila som, ze je to uplne super, lepsie sa mi s nou robilo a aj mala bola spokojnejsia. No zase kamaratkin maly v tom nechcel byt. Zalezi od dietata.

ewelyne
17. sep 2009

no a ešte k pyžamkám, na malé mimi netreba, to nevyužijete, lebo ho ešte "vrstvujete" ako malé cibuľky a nie su praktické, keď ich musíte prebaľovať atď. a len pyžamko im nestačí, keď sú ešte malinké. pyžamká sme začali vužívať až neskôr

ewelyne
17. sep 2009

maculik, su aj zavinovačky na viazanie. tie na suchy zips sa mi napr. rozopinali same 😠

maculik
17. sep 2009

ja som tiez pyzamka dlho nepouzivala, Adelka dlho spavala v body a dupkach, lebo v noci pri papani pravidelne kakala, take male babo treba stale prebalovat, a toto bolo najrychlejsie.

ewelyne
17. sep 2009

ved to maculik, rychlo prebalit, maly sa hneval na mna pri kazdom obliekani 😀
pozeram, ze bude medzi nimi velmi maly rozdiel 😉 to je milene..
inak ale ja uz robim pokroky, som pribrala asi 3 kg 🙂 😎

lienka2
17. sep 2009

maculik, zavinovacky mas na suchy zips ale to neviem ci vydrzi zapnute a potom mas aj s maslou na viazanie, bud s dvoma alebo s jednou, dokonca som na nete videla aj frote zavinovacku.. pozeram ze byvas v zahranici, tak ti budem zbytocne posielat link nejaky.. ale v obchodoch to bezne maju..

kakatka1
17. sep 2009

Ja som zase pyzamka na noc( take overeliky so zapinanim od vrchu az po koniec jednej nozky) vyuzila hned od zaciatku. Vecer po kupkani sa to najrychlejsie oblieklo a sup do paperovej perinky. Fakt kazda z nas si najde to svoje naj pre svoje babo.

kakatka1
17. sep 2009

Ewe len tri 😕 Normalne zavidim ja som plus tri mala pred mesiacom, som zvedava kam sa pohne rucicka na vahe dnes. Neviem uz kto sa ma pytal ci idem dnes aj na morfo, Poobede mam poradnu a ideme dohodnut termin ultrazvuku nakoko mal dovolenku, no nebola by som proti keby to bolo aj dnes. 😵

vevoncek
17. sep 2009

ewelyne a podarilo sa ti tie foto tam dať?

ja som tiež zatiaľ 3kg pribrala na domácej váhe ale u doktora som vždy menej ako doma takže budúci piatok budem vedieť presne napísať koľko som pribrala

maculik
17. sep 2009

lienka, posli link, nech aspon viem, ako to vyzera. Aj tak ideme v novembri na 4dni k svokr.do BB, tak by som pozrela tam. Lebo ja som myslela, ze zavinovacka je na suchy zips a perinka je to klasicke biele na zavazovanie 🙂

ewe, veru, budeme mat dost maly rozdiel, ale tak rezim si hadam spravime, tie prve narocne mesiace prezijeme a potom sa drobci aspon vyhraju spolu.

kati, ja som sa pytala 🙂 No, mohol by Ti aj dnes, ved tyzdne uz na to mas, skus nanho zazmurkat, mozno to zaberie 😀

ja som mala pred 10dnami +1kg, tu nemam vahu, ale zajtra pri tej kontrole po amnio sa odvazim, ak nezabudnem. Dufam, ze som nieco pribrala, ved sa stale napchavam, aj uz nechodim na 2h prechadzky kazdy den, tak hadam to zabralo. Aj ked uz to vidim, ze asi viac ako 8kg teraz nepriberiem, pri malej som mala +16 😅

Inak, ja stale menej vydrzim chodit pesi... Vcera som bola Vladkovej neteri, ktora mi na par dni este prisla pomoct s malou (nech ju este nemusim dvihat) ukazat poobede mesto, chodili sme cca 2h, co kedysi bol len taky oddych pre mna, a teraz som ledva dosla domov, co ma tak brucho bolelo a tahalo. Pritom ho mam stale malicke (aj ked vacsie, nez pri prvom tehu), no nie je to dobre 😒

vevoncek
17. sep 2009

ja nemám problém chodiť ale pokiaľ nemusím tak nechodím a nestojím radšej si sadnem, lebo ma strašne nohy bolia ale zase keď sa idem prejsť znášam to v pohode ako aj pred tým jediné čo ma trápi je môj mechúrten musím vytriasať každú chvíľu

joanna333
17. sep 2009

maculik, aj mne sa tazko chodi, trochu ma akokeby tlacilo na tu lonovu kost, dr. mi kazal si kupit magneron, tak mi to trochu pomohlo...

loginka
17. sep 2009

inak ja som sa vcera pytala dr na tie opuchnute ruky, odmerala mi tlak, ten bol povazlivo dobry (cakala som zly lebo som bola v miernom strese - po tych vysledkoch) a kazala mi len nepit mineralky, tot vsjo

ja mam uplne dost ked mam chodit po nejakych shoppingoch, preto teraz nakup potravin len v malej predajni a inak sa im povacsine vyhybam, preto by som chcela co najskor pokupit co treba, kym sa to este da, nastastie mame online shopy 🙂 - ale este som nic nekupila

blumka
17. sep 2009

ahojkyyyy...
juj, baby ako vam zavidim ze mozte nakupovat..ja mam doma toho na mraky takze nebudem kupovat nic, jedine ze bude chalan 😉
k tym pyzamkam...su celkom dobre ale volila by som na zips, v noci ked prebalujete rychlejsie sa to zapne ako gombicky ako cvoky...ja som mala Terezku v zavinovacke na noc az do pol roka, inak nevedela spat, takze nemala ani pyzamko ale len bodynko alebo zo zaciatku kosielku
dupacky som pri nej nemala ani jedny...vacsinou bavlnene teplacky, co sa rychlo stiahli ked bolo treba prebalit a uplne super su take co maju cvoky aj medzi nozkami, takze nemusite babo vyzliekat
a este som tu zhliadla ze niekto skusal teplotu babatka na nose...to nie je urcujuce..tak ako ani studene nozky a rucky neznamenaju ze je babu zima...skusajte vzdy pod krkom na chrbatiku, ak je tam teplo, babatku je teplo...nos ma studeny kazdy clovek v zime aj ked je naobliekany 😉

joanna333
17. sep 2009

logi, ani ja som este nic nekupovala, ale kamoska co o chvilu rodi kupovala v obchode KIK (na vychode v roznave) a my sme pred tyzdnom boli v hainburgu a tam som videla ten isty obchod, a aj vecicky pre deti za super ceny...

kika58
17. sep 2009

Zdravim vás maminky, podávam hlasenie z dnesneho vysetrenia. Takze vsetky vysledky mame ok a sme v poriadku jupiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii a este sa k tomu aj tak skvele citime 😀 😀 😀
ci dievcatko alebo chlapcek este neviem ale uz o 3 tyzdne to hadam bude jasne 😅 ale mne je to celkom jedno hlavne ze sme v poriadku obaja, juj ci mam len dobru naladu, aj ked moj dnesny tlak bol 100/55 a vonku prsi ale dnes mi nic nevadi

maculik
17. sep 2009

KIK je super, lacne veci, myslela som, ze nekvalitne, ale dokonca maju tu znacku kvality (taku nalepku so zelenym kvietkom ci co, ze su neskodne, nefarbene a pod).
Blumka, ja uz sa tiez celkom tesim, ked budem moct nieco kupit, lebo pri Adelke som si kupila len par takych veci na zaciatok, vsetko som mala pozicane (co som neskor ocenila ako vyhodu, ked som videla, ako z toho vyrasta). No aj teraz sa zda, ze dost budem mat veci od sestrenice, sice ona caka 2mes predomnou, ale mi pisala, ze ma toho tolko, ze aspon bodynka mi da. Ale asi aspon dupky pokupim a zo 2 baliky bodyniek, len este cakam na tie vysledky, nech nenakupujem zbytocne 😒

A logi, nakup.cez net je super, aj ja tak rada nakupujem, lebo ja vydrzim v obchode len chvilu a ked nemaju v prvom-druhom to, co hladam, tak uz ma nebavi chodit inde.
Teraz tak asi budem hladat zimnu kombinezu pre Adelku, ale asi cez ebay, lebo tie nove su hrozne drahe a teda na jednu sezonu sa mi nechce davat tolko penazi za to.

maculik
17. sep 2009

kika, tak super, ze je vsetko v poriadku a ze mas taku vybornu naladu 😀
No som aj ja zvedava, ako sa bude tabulka postupne farbit, pri julovkach to bolo tak pol na pol, no 3 sme nechceli vediet, co cakame, a vsetky sme mali dievcatka, tak nakoniec viedli dievky 🙂

blumi, to ake kosielky myslis? ja som nikdy nepouzivala kosielky, hm, musim to vyskusat. A nebolo jej vo februari zima len v plienke, kosielke a perinke? Ci mate teply bytik?
Inak, to je dobre, ze Terezka je tiez februarova, aspon nam poradis ohladom obliekania v zime a tak potom, napr.pre mna to bude uplne ine, kedze Adelka je julova.

kakatka1
17. sep 2009

Kika ten super pocit stastia je fajn, tak nech ti dlho vydrzi 😵 Clovek sa dokaze usmievat na cely svet len tak. Ja som to velmi intenzivne zazila na genetickych testoch pri Simkovi ked bolo nakoniec vsetko OK. Doteraz to mam v zivej pamati ako som len tak bludila po TN s usmevom na tvari a vobec nic, nik mi to nedokazal zobrat.

alex
17. sep 2009

Ahojte babule, ja som bola dnes na tej konzultácii na Kramároch, no tak budúci štvrtok ideme do Ružinova a asi v piatok mi budú brať pupočníkovú krv a plodovku. Výsledky z tej krvi budú do týždňa, takže nebudeme musieť čakať na to tri týždne, ako pri amnocentéze. Prebieha to vlastne tak isto, akurát sa berie krv z pupočníka a pritom mi odoberú aj plodovú vodu. Dúfam, že to všetko dobre dopadne a výsledky budú v poriadku.

kakatka1
17. sep 2009

Alex drzim moc palce 😉 🙂

blumka
17. sep 2009

maculik, tie kosielky to su take len na snurky..omotas nimi babo a zaviazes 😀 ..no nie celkom omotas...je to na princip tych bodyniek co maju cvoky na boku...
a nasa Terezka je otuzilec od malicka..jasne ze prve tyzdne mala aj nieco na nozkach ale neskor sa tak nenormalne v tej zavinovacke potila ze az...ja ked aj teraz vidim ako niektore mamicky obliekaju deti a moja Terezka chodi "nalahko" tak sa cudujem...ale zima jej nie je, to je hlavne...no asi bude po mne 😀
co sa tyka veci, tak ja ich mam na mraky...ked sa Terezka narodila boli sme este v USA a tam bolo vsetko za babku..vela sme samozrejme podostavali, nenormalne mnozstvo som zdedila po kamaratkinej dcerke a dalsie nenormalne mnozstvo mi dava este aj teraz moja svokra, ktora v USA opatrovala dve deti a ich mamka zacala robit poriadky vo veciach a vsetko vyhadzovat...a vies ako nosia deti veci, maju to raz a potom im to uz je male..dokonca mi dala niektore take veci co nemalo to dievcatko ani raz oblecene, proste nestihlo 😕 ..mam pre Terezku veci do 5 rokov 😅 ...

zoska
17. sep 2009

Ahojte,
kika gratulujeeem 😵 tesim sa s tebou, dlho si sa neukazala...minule som si na teba spomenula ci ste ok, tak som rada 😉

alex, zda sa ze to beries v pohode a dobre to zvladas, mas moj veliky obdiv...drzim ti palce nech vsetko rychlo prebehne bud. tyzden... 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre