Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

maculik
21. sep 2009

uf, tak som vas docitala 🙂
aj ja vitam nove tehulky, adi, jasne, ze nevadi, ja som sa tiez pridala neskor a nevyhnali ma 😀
blumka, ten fusak, co si dala link, je aj do hlbokeho kocika?
Ja asi budem mat od svagrinej este taky po jej detoch (takze uz skoro 25rocny), co je vnutri ovcia kozusinka, aj pri Adelke mi ho pozicala. No ten nejde do autosedacky. Tam mam taky, co tam bol prilozeny (maxi cosi), no ked tak rozmyslam, urcite tie prve 2mes sedacku velmi nebudem naklikavat na kocik, lebo babo v nej nie je az tak chranene pred mrazom a vetrom, ako v hlbokom kociku. Ale ved uvidim.

My sme mali vikend oddychovy, v sob.sme boli na celod.vylete v Metz, prisla som odtial uplne hotova, ale som rada, ze sme boli, lebo som malej kupila krasnu zimnu bundu len za 25€. A je taka predlzena, aby jej netahalo na krize, vyteplena flisom, tmavoruzova. A k tomu manzel vybral taku ciapku ako macicka, no velmi pekne. Su tam v tom obchode dobre ceny, takze asi tam pojdeme v case vypredajov.

No a vcera sme boli doma, len na asi 2h prechadzke v meste, na dzusik a tak.

kati, to som nevedela, ze z neodsatych soplikov moze vzist zapal usiek 😕 Adelka uz ma asi 2t, ale nema upchate, len jej v kuse vytekaju, tak neodsavam (ked mavala upchaty, tak som odsavala, to je jasne). Myslite, ze mam odsavat, aj ked jej same vytekaju?

maculik
21. sep 2009

joanna, ja zatial zvonku vacsinou necitim, ked tak len veeeelmi slabunko, ale skor nie.

andrea2603
21. sep 2009

joanna, ja už aj zvonka áno, teraz asi 2-3 dni - úžasné 🙂

blumka
21. sep 2009

joanna, Terezka vie fukat, ona tak robi znak pre kvietok, ale to je slabe fuknutie...nieco vyfukne ale to zdaleka nestaci na to aby vyslo vsetko a nemuseli sme odsavat
andrea, kolko mas rokov? len 30? a uz dve deticky?

joanna333
21. sep 2009

ani ja este necitim, ale maly sa uz nevie dockat kedy dostanec kopancek od babtka 😀

joanna333
21. sep 2009

blum, nadcha je hrozna aj pre dospelych, nie to este pre take male male deticky. ja som od min. tyzdna nachladena, plny nos, je to neprijemne...

andrea2603
21. sep 2009

no áno. ja som bola v triede tá najšikovnejšia - hneď po maturite som otehotnela /2ročná známosť/, potom bola svadba a potom syn. Druhé bolo plánované do najmenších detailov a toto 3. sa zadarilo - ani nevieme ako 🙂 , ale povedali sme si že ešte 3. zvládneme, zatial sa ma optimizmus drží - nech vydrží.

blumka
21. sep 2009

maculik, ten fusak je dobry prave v tom, ze na chrbtovej casti ma diery aby sa dali cez ne prepchat pasy, co nimi zapinas babo...ma ich tam asi pat, takze sa daju prepchat aj tie v autoseacke aj tie v kociari...len zalezi na type kociara...ja mam ten polsky junior a ten ma tie pasy tak divne, ze som tam malu ani nezapinala, lebo to nemalo zmysel, aj tak by ju nedrzali...a fusak hocijaky das predsa na lezato do hlbokeho koca 😉
ja uz tiez citim pohyby aj zvonka...uz mi brucho skace 😀
maculik, ja odsavam aj ked terezke tecu...jej tecu ale vzdy ked napr. ide spat, zacne dychat nosom a uz ich tam pocujem...takze asi jej nevytecie vsetko

kakatka1
21. sep 2009

Aj ja by som brala, keby uz druhe mala aspom 2 rocky, aj ked na take malinke babo sa moc tesim.

blumka
21. sep 2009

andrejka, ja som tak chcela, do 30. tri deti...no uz nestiham...tretie bude trosku neskor po druhom, nie takto ako teraz 😉
joanna, ved to..ja som tiez trosku nachladnuta...ale ja si viem pomoct...ale Terezka sa tak nenormalne boji toho odsavania...no ale musime bojovat

alex
21. sep 2009

Ahojte maminky,

olif sa nám neozvýa a taká som zvedavá ako im to dopadlo 🙂

andrea2603
21. sep 2009

Blumka, v podstate je to jedno v akom veku, hlavne aby to vždy dopadlo najsuper. A možno aj 40.tke sa budeme cítiť na 30 😉 .
zatial ahojte, lebo ma už čaká práca.

zucana
21. sep 2009

cafte baby vitam andrejku, ktoru samzrejme nevyhadzujeme 😀
inak adi nastav si v nastaveniach ze uz mas dve deticky nech vieme 😉
mna zas otravuju z roboty....vzdy sa pri tom spotim...a stale castejsie chodim na wcko ako vy?
inak mna mala kope stale tak slabucko tak som rada ze vobec aj to s velkymi prestavkami ze rano na obed a vecer a zvonku este nic 😒
inak zajtra mame stretko kvoli najmu tak drzte palce...

maculik
21. sep 2009

zuci, aj ja chodim castejsie, hlavne takto cez den si to uvedomujem, v noci sa na to nezobudim, len ked nahodou vstanem k malej, tak vtedy si uvedomim, ze sa idem pocikat 😅 🙂

mna tiez kope drobec slabucko zatial, vcera dokonca cely den nic, len vecer trosicku, ale ved ono to pride, uz sa tesim, ked sa mi budu robit hrbolce na bruchu a nahmatam mu napr.patu alebo tak 😵 A niekedy to bolo take smiesne, ked sa Adelka presunula na jednu stranu brucha, tak bolo take nakrivo, a este ked nebodaj stikutkala, tak na tej jednej strane to tak nadskakovalo, no na taketo chvile sa uz veeelmi tesim 😵

Akurat som sa chcela preobj.na morfo, idem bud.pond., ale az o pol5, a to uz by mala byt Adelka doma z jasli. A nemaju uz volne na inu hodinu, robia to len v pondelok, no a nema mi kto s nou ostat, tak neviem, ci ju mam zobrat so sebou (bojim sa, ze sa tam pol hodinu sama neuhra) alebo ju necham v skolke o nieco dlhsie - Vladko vravi, ze ved raz nevadi, ked sa tam citi dobre. Tak neviem...

zucana
21. sep 2009

ked sa citi dobre tak podla mna raz nevadi...jej to vysvetli rano ked ju pojdes odniest... 😉
inak ja sa praveze dost budim v noci...ale mam to asi aj vsugerovane 🙂

maculik
21. sep 2009

zuci, no ved planujem, ze v ten den ju tam dam trosku neskor, nech jej to tak nepride 🙂
a to stretko, to je ohladom toho vacsieho bytu, co mate zaujem? Budem drzat palce, nech je pani prijemna a vyjde to 😉
Idem papat o chvilu, tak dobru chut aj vam.

zusika
autor
21. sep 2009

ahojte mamicky cakatelky!! 🙂
pekny den vsm zelam, resp. aj dobru chut k obedu...
vitam nove clenky - ako pekne sa nam to tu rozrastaaa.... 🙂
a vdaka Veve za zoznam vybavicky...este som to necitala, ale uz to mam skopcene do PC.... v piatok snad uz aj pojdeme nieco pokupit.... 😉 ved musim, kym este zarabam... 😀
aky bol vikend?
ja som bola v pezinku na vinobrani....juj, a toooolko tehuliek a kocikov co som tam videla...moja babka bola z toho hotova... a ja ze no baby, toto je babyboom generacie 2010.... 😉 a stala sa mi aj taka mile vec..som nakupila sladkosti pre mangela...turecky med a take tie srandy...prisvitna taska...no a vysluzila som si od okoloiducich par poznamok typu....no mamicka....sladke uz nakupene....... pobavilo ma to.... 😀

loginka
21. sep 2009

mna este nikto nekope 😵
to je zoznam od Komarika, to su jej autorske prava 😉

zoska
21. sep 2009

ahojte kočky,
mna dnes opat boli hlava ☹ uz neviem co s nou mam robit...
inak ja este pohyby necitim, alebo ak sa nieco deje tak neviem o tom ze su to pohyby 😅

dnes musim zehlit 🙄 nehlasi sa nejaky dobrovolnik na pomoc? 😀

a tiez som si skopirovala zoznam od komarika a tymto jej velmi dakujeeem 🙂

joanna333
21. sep 2009

zusika, logi, potom napiste dojmy z plavania. mozno sa k vam buduci tyzden pridam. teraz som este nachladena.

v mojom okoli je tiez vela tehuliek, susedka kamoska rodi tento tyzden, neter v decembri, najlepsia kamoska v marci, dalsia super kamoska je tiez tehu...

blumka
21. sep 2009

aj u nas je babyboom...vsade naokolo su bud tehotne alebo nove babatka...ale dobre, dobre..nech sa nam to zaplna 😀

zusika
autor
21. sep 2009

juj, pardon...tak DAKUJEM KOMARIKOVI.... som to pomotala....
jasne ze dam referencie z bazena.... uz sa tesim..... ked som chodila pred tehu, bolo to super...dokonca bolo vidiet ze aj telo sa formovalo...tak samovolne...ale hlavne taky ten dobry pocit.... tak dufam, ze ma nic neprekvapi a nesklame...
logi, kedy asi prides na miesto cinu? mne to snad vyzera do 15.45

alex
21. sep 2009

joj baby, tak by som išla s vami do toho bezénu, ale ja pracujem až do 16:30 ☹

Inak aj ja mám v okolí baby boom, veľmi sa teším, že na kočíkovanie nebudem sama.

loginka
21. sep 2009

zusi, tiez asi tak, aj ja velmi tesim 🙂

zusika
autor
21. sep 2009

😉 🙂

megg
21. sep 2009

ahojte,
vitam nove tehulky 🙂
A ja pohyby citim velmi jemnucke a tiez sem tam vidno aj na povrchu bruska. tento tyzden sa snad dozviem aj pohlavie 🙂
A my mame dnes s mangelikom taky maly sviatok, tak sa tesim po praci ideme na nejaky kolaacik 😉

Zusika, aj ja som bola na vinobrani v pezinku, no je to tazke pre nas tehulky odolavat tolkym dobrotam 😀

zusika
autor
21. sep 2009

aky sviatok Megg?? vyrocnik? bude romantika?? 😉

olifcek
21. sep 2009

ahojte baby, nestiham, ale vecer pridem a napisem viac, slubujem x;o)

vitajte nove tehulky medzi nami x;o)

svadba bola uzasna, vsetko bolo skvele, som stastna, som vydata za najuzasnejsieho chlapa vo vesmire, svadobna noc bola tiez skveluckaaa, i ked o tretej rano to uz bolo vlastne skore rano x;O))) 

dnes som bola u lekara, vsetko ok. akurat, ze ma boli kostrc, ale to vraj uz ani neprestane, ze sa posuva pomalinky, aby uvolnila cestu olivke x;o)

o babu sa dozvedeli z vety, ktoru museli na svadbe vyskladat, znela> nasa Olivka R~íhová sa narodi vo februari!

x;o)))

utekam, lebo este musim veci z prania vyvesat, kusok upratat a zaniest spodnicku, zavoj, rukavicky, pompadurku a pod do salonu. fotky az dnes budeme mat, takze, ked to spracujeme, nejake hodim na web a sem poslem link x;o))

ahojte, zatial x;)

P.S. dakujem aj za IP, ste suprove x;o)

prosim..skopcite mi niekto zoznam od komarika na tie vecicky?

dakujem

megg
21. sep 2009

take mini vyrocie - ehm, teda kazdy mesiac mame mini vyrocie v den zoznamenia sa, ratame to na mesiace 😎 No a romantika, uvidime 😉

megg
21. sep 2009

Olifcek, tak srdecne blahozelam k sobasu! Uzivajte si to - posvadobne obdobicko 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre