Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

zucana
26. sep 2009

je aj na stranke pisane ze pouzivaju cerstve mlieko....ale ked to ma trvanslivost 3 tyzdne...tak to musi prejst varom podla mna...lebo aj jogurtovace domace robia pri teplote 45C 6 hodin...

zoska
26. sep 2009

zuci ja si myslim ze pouzivaju cerstve mlieko ale pocas vyroby ten jogurt ako celok pasterizuju...a ked ma trvanlivost 3 tyzdne tak je to podla mna uplne o.k. 😉

no nejdem sa zatazovat tym tvrdnutim bruska, ale ak by s to opakovalo tak zajdem k dr.

zelam vam pekny dnik, moj ocino dnes oslavuje 50tku, tak ideme na chatu na gulas...kym je pekne pocasie tak robi dnes oslavu pre priatelov...inak ma narodky az o mesiac, ale to uz iba pre rodinu a starych rodicov v restauracii...takze vyrazame do prirody
papa

zucana
26. sep 2009

papa zosi krasny den a gulasik mnam mnam mnam....
a dikes babce

zucana
26. sep 2009

tu to dnes bude opat viaznut ako to tak vidim ☹
ja budem s muzikom az vecer ale mam upratovaci dnik 😎

matka331
26. sep 2009

ahojte.....ja idem tiez na tu glukozu 15.10 a vraj je to velmi hnusneeee

zucana
26. sep 2009

ja idem 14.10. tiez som pocula ze je to hnusne ale kto ma rad sladke tak to prezije takze ja asi hej 😀

zucana
26. sep 2009

ozaj vevi musis ist do nastavenia aby si si zmenila ze cakate chlapceka 😉

blumka
26. sep 2009

bleeee glukozovy test, bleeee 😝
v usa sa to dalo prezit, dokonca som si tam mohla vybrat ci chcem pit ten sladky roztok s prichutou koly, pomaranca alebo limetky 😀 , tu sa vraj len riedi voda s nejakou glukozou co sa kupi v lekarni...
najorsie na tom je, ze sa to robi na lacno, vypije sa ta gebuzina a potom sa tri hodiny sedi a kazdu hodinu sa berie krv z prsta..po troch hodinach sa mozte ist napapat 😀

kakatka1
26. sep 2009

Ahojte! Pekny vikendik ako sa mate? Ja sem ani moc nestiham chodit, Simka chytili riadne hlieny, chudatko az ho napinaju a manza je na tom podobne. Tak beham z izby do izby po marodoch. Nastastie teplotku nema, iba jeden den mierne zvysenu. Ale v nasom regione je celkovo priserne vela chorych, este aj ovcie kiahne. 😢

janielah
26. sep 2009

ahojte, ja idem 12. 10. na poradnu, ale o gluk.teste mi este nic nevraveli...to kazdej robia?

zucana
26. sep 2009

kati tak davajte pozor a pekne sa staraj...ja som dojedla strudlu co mi svokra doniesla a teraz trosku oddychujem kym sa nepustim do upratovania a pretriedovania satnika...
blumi vraj v BA niektorej dali do toho citron..som zvedava teda na to...

blumka
26. sep 2009

zuci,mnaaaaaaam, moja mamina akurat robi ceske buchty na moje zelanie 😀
jani, netusim ci to na SK robia kazdej, v usa hej...a aj tu sa na to budem pytat..minule tehu som stale mala zvyseny cukor,robili mi preto rozne testy ale nic nezistili, tak radsej to chcem mat pod kontrolou...a robi sa to niekedy medzi 24-28tt

alex
26. sep 2009

ahojte maminky, ja som dnes sama, manželík je v práci. Trošku som poupratovala a pôjdem asi pozerať telku a budem čakať do pol siedmej, kým mi príde domov.

maculik
26. sep 2009

ahojte kocky, ja len tak na skok, doobeda sme boli v meste, teraz sme s malou spali a manzel varil a ideme na prechadzku. Adelka je upistana, vecer 2x vracala, asi zuby.
ten cukor robia kazdej, aj na SK. Nastastie tu ten roztok je celkom dobry, taka malinovka.
Uf, musim ist, manzel ma uz vyhana, vecer nakuknem. Pekny dnik 🙂

zucana
26. sep 2009

jani podla mna to robia kazdej lebo aj januarovky uz skoro vsetky boli 😉
tak sa pripadne popytaj...
idem ja hore pomaly upratovat...pustim si nejaky cesky filmik 😎

andrea2603
26. sep 2009

Ahojte, ja som tu len na skok, lebo víkendujeme mimo domu.
Zoska, ja mám za sebou 2 tehot., ale tvrdnutie bruška bolo vždy tie posledné týždne.
Test na cukrovku robia každej tehot. Tá sladká voda-to je hrôza. Pri druhom tehu som pila cocacolu s 1 rohlíkom.Uvidím čo za "novinku" to bude do tretice 🙂
Ešte vám prajem pekný víkend, ahojte.

olifcek
26. sep 2009

blumik to s apije sladka voda na tych testoch? bleeeee...a fakt nalacno??? saq mi bude nedobre, bleee..mna to caka o cca 6 tyzdnov x;o)

jani jo, robia to kazdej, je to povinne 🙂

blumka
26. sep 2009

olif, joooo...mne tak robili..pekne na na lacno rano, pich do prsteka, zobrat krv, potom vypit sladku vodicku a cakat hodinku, dalsi pich z prsta, cakat dalsiu hodinku, potom dalsi pich a posledna hodinka...a potom posledny pich a potom som si sadla a zjedla velikansku desiatu co som mala so sebou 😀 😀
ale vobec mi nebolo zle...sedela som v cakarni, precitala asi 3 casopisy, obcas som sa presla..radsej som nesla nikde keby naaaahodou mi prislo zle...ale dalo sa to zvaldnut...neviem ako to prebieha tu na SK ale nemyslim, ze sa to nejako velmi lisi 😉

matka331
26. sep 2009

mne povedala doktorka ze si mam priniest zo sebou tu glukozu a citroon.....baby mna boli uplne dole pod bruskom akoby ma bolell vajecniik ale neviemci to ej vajecniiik....trosku sa bojiimci to je v poriadku ...nemali ste stym niektoraa probleem .??

komarik
26. sep 2009

ahojte, prosím poraďte mi lebo som momentálne veľmi vyľakaná.

Ako často mám cítiť pohyby dieťatka? Od včera som necítila ani jeden. Je to ešte v norme keď som dnes začala 20tt alebo sa mám báť?

ewelyne
26. sep 2009

caute baby 😉

zucana-co ti povedal doki, dal ti nejake cviky?

Komarik, neboj, je to normalne 😉 oddychuje.

Blumka, mozes na vlasy tuto sol-Modrá · Silicea (H2SiO3)

Omladzovanie - Biochemický kondicionér spojivových tkanív

http://www.vickywall.sk/biochemicke-soli/12-bio...

to su tie, o kt. som uz pisala a aj zlata je v tehu dobra-aby nepopraskalo brusko a nenarobili sa strie, nebol unik mocu a tak. to mozu aj male deti a je to prir. Na zaciatku je ale ta silicea taka, ze sa mozes napr. vysypat, lebo vsetka necistota ide von-niekto ma, ale niekto nema, vtedy zvysis davku a normalne ficis dalej 😉 u niekoho zabera hned, u niekoho neskor aj par mesiacov. je to liecba zvnutra, a mozes podporit nejakym cajom. zistim aky je vhodny aj v tehu ak chces 😉

zoska
26. sep 2009

Komarik
ja este pohyby necitim lebo o nich teda neviem, a akurat dnes som o tom citala clanok, tak som pokojnejsia, ze este mam trosku casu kym zacnem citit a ze ak prestanem na jeden - dva dni potom citit pohyby, ze sa nemam zlaknut, ze je to normalne...takze ziadny stres...je to o.k. 😉

Tak som dom z gulasu...dobre bolo, aj torta bol mnam...a uz oddychujem pri telke s muzikom...na markize bude o pol desiatej film, ktory by som si rada pozrela tak snad nezaspim dovtedy....
pekny vecer

maculik
26. sep 2009

matka, mna to tam bolieva, je to normalne. Myslim, ze aj zucana alebo niektora to tu spominala, ze to mava.

komarik, je to normalne. Babo ma este vela miesta, takze pohyby nemusis citit kazdy den. Aj u mna to tak bolo, teraz uz citim castejsie, ale niekedy tiez len vecer, aj to sa musim sustredit 🙂
Ked budes uz po cca 30tt, tak to treba sledovat, ale inak zatial je to v pohode.

blumka
26. sep 2009

komarik,babatko je este malinke, este ma vela priestoru tak je asi teraz niekde kde kope a ty ho necitis..nebojkaj 😉
ewe..dakujeeem...a mozes mi zistit aj ten caj? si zlata, vdaka 😉 😉
zoska, ja som zozrala dnes asi pol plechu ceskych buchiet ale boli fantastickeeeeeeeee

olifcek
26. sep 2009

matka neboj, moze to pobolievat, i podla lekara, ale vajecniky to niesu x;o) tie su viac na bokoch, niesu pod bruskom x;o)

idem ja uz hajat. zajtra vstavame o 6.00, kolega nas vyzdvihne o 7.15 asi kilometer od nas a ideme na ten stadion do kosickej belej. bude pocas dna i gulasik, i nanucik a podobne, tak snad to bude stat za to x;o) ja mam zapisovat vysledky zapasov, drahusik tam ide somnou ako doprovod, tesim, tesim 🙂

zoska, myslis ten film tlmocnicka, co na konci... 😀 😀 😀

ewelyne
26. sep 2009

olifcek, tak utekaj spinkat, aby si vladala zajtra a potom aj v robotke, tak si to zajtra uzite a pekne sa odreagujte.

ten film tlmocnicka je dobry? uz ste to niekto videli?

bru n.

matka331
26. sep 2009

juj dakujem vamlebo som sa trsoku zlakla .... dopozeraam superstar a idem hajat ..tak dobruuu nooc

komarik
26. sep 2009

ďakujem baby, ste ma ukľudnili. Pomaly som začínala stresovať. Dnes som sa celý deň sústredila na pohyby a nič. Ešte počkám do utorku vtedy ideme na kontrolu. Hádam bude všetko v poriadku.

zoska, aj ja chcem vidieť ten film ale bojím sa že zaspím 😅

matka, tiež ma tam bolieva a dosť často a intenzívne. Vtedy potrebujem ležať a oddychovať a po čase to prejde.

ani3012
26. sep 2009

http://wanda.atlas.sk/vyhrajte-dalsiu-premenu-s...

Toto som našla na nete,tak ak by sa niektorá zapojila,držím palce 😉

zucana
26. sep 2009

cafte baby doky na chrbat ziadne cviky nedal...len ze to je normalne...
prisiel mi muzik dobre sme sa napapali a dal mi sacherku...potom som rozbalovala veci od tety a vybrala len tie najkrajsie lebo muz sa hneval ze aj on chce kupovat veci a ze viki nebude cela ruzova no normalne som sa na nom trhala...ale super 2 take kombinezy na 1-3 mesiace a niektore naozaj krasne bundicky...
no a kos a stolicka a hojdatko potom zajtra porobim foto....
muz si kupil zimne topanky a ked ich otvoril, tak zistil,ze ma obe lave....takze fasa...inak som teda volala tete ze diky a povedala o topankach a ona ze co mne doniesol a ja ze sacherku...a ona ze ci to mozem ze tam je isto trochu alkoholu...no tak to uz je trochu prehnane akoze....nie???

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre