Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

zucana
28. sep 2009

inak moj muz nechce princeznicku on chce modernu fesacku a uz jej vybral aj obchod----diesel
😲

ewelyne
28. sep 2009

olifcek, to my napodobne, pokazila sa nam pracka, mikrovlnka, kavovar a umyvacku nemame... 😅 😕
no a stahujeme sa vraj do Vianoc, teda ak to stihnu skolaudovat no .... skeptici tvrdia, ze aj Januar / Februar... 😠 co by bolo pre mna doooost narocne... no uvidime.
Musime ist vybrat kuchynu, farby do izieb, a malemu izbu... postel, sedacku, telku, lebo tento prenajimame a vsetko tu ostava... smejem sa, ze to bude akcne 😉
a ja som si vybrala kocik... no kedy ho kupime, to je otazka... asi vylupim banku 😀 😝
😝

ewelyne
28. sep 2009

heeeh zucana, to je dobreee 😀
bude stylova teda 😉
ja mam jedny topky diesel a su najuzasnejsie na svete 😉

zucana
28. sep 2009

inak tu prve ockovanie babatka...v 3tom mesiaci...
a krvicka sa jani neviem kedy berie ale idem citat dalek knizku 😉
ale ked sa babo narodi robia taky test ako reaguje podla nejakej stupnice podla nejakej zenskej 😀

ewelyne
28. sep 2009

😉 zucana, mne robili take iste testy okrem toho cytom. virusu. mylsim

ewelyne
28. sep 2009

zucana, tak to je fajn, ze ho nepichnu hned na 4 den TBC.
My ideme vyuzit tu lehotu 6 tyzdnov.

zucana
28. sep 2009

uz som ho schladila ze musime setrit...takze jedine ked budu vypredaje.... 😎

ewelyne
28. sep 2009

tak kym bude mat 2-4 nasetrite dost, potom je to zabvnejsie nakupovat...
nas maly si uz vybera sam 😀 a vybral si pekny kabatik na jesen, najdem link a hodim, som sa sulala v obchode, ked si vyberal... a ciapku... no sranda to bola...

olifcek
28. sep 2009

bolo tu spomenute aj vysetrenie STAPHYLOCOCCUS EPIDERMIDIS? tot mi robili tiez, ale to je sterom z posvy 😉

toxo mam tiez negat x;O)

inak CUU 1QG mam pozitiv, ale to je vraj v pohode, mi spominali, ale neviem, co to je, hehe

jja
28. sep 2009

dakujem dievcata za poradenie s tymi vankusikmi...logi, chcem sa spytat, aky mas pre seba na podlozenie....?
Ono to baby, nieje pre dojcenie, ja hladam cosi pre seba na teraz na podlozenie ako pisala Loginka.... ja odkedy mam brusko som sa nevyspala...ja vobec nespavam po nociach..pre mna to je hrozne...cele roky som spavala na bruchu a teraz si neviem najst miesto, stale sa len prehadzujem, preto som chcela skusit nejaky taky vankusik, co by to spravilo....skor si pospim cez den pri tv, ale aj tak to iba taku hodinku, dve ale v noci ani oka nezazmurim....ked som chodila do prace bolo to strasne.....!!!!
Olif, ja som tiez bola hrdinka, zase znovu a chcela som vydrzat v praci do decembra minimalne...a po poslednej navsteve v nemocnici uz som pekne krasne doma... 😖

ewelyne
28. sep 2009

babatku beru krvicku na vysetrenie ked sa narodi asi aj viackrat, aj podla toho, ci mala zena nejakeho streptokoka, viem ze sa davaju ATB uz pocas porodu a ked je napr. plodova voda pri odteceni nejaka ina ako cira, ptom im kontroluju uska, takym speci pristrojom na kolko percent pocuju a pri odchode USG vsetkeho mozneho, hlava, klbiky....jaj a este vysetruju tu zltacku a na tu sa berie krvicka a potom sa robi odber aj na tu fenylketonuriu- co sa niekde posiela a vysledky sa hlasia, len ked je to zle a trva to niekolko tyzdnov..

ewelyne
28. sep 2009

jja , ja mam taky doma vyrobeny s pohankou plneny, sestra mi urobila este pri prvovm tehu ale sem tam pouzivam ten kojaci a este mame jeden Tempur-taky s pamätovou penou- ten je super.
jja, inak ta tehu nespavost, je strasne rozsirena vzdy 😀 😠 mohlo by to skoncit, ja som minule zaspala o pol svrtej rano...

zucana
28. sep 2009

olif to nevie co je to CUU ...dobre si to opysala?? 😀
a ster mi nerobili (v novembri min.roku naposledy)ale mali by v 3tom trimestri...pred porodom ..

ewelyne
28. sep 2009

olif ano, to robia, a ked ho tam mas, tak davaju pocas porodu ATB cez infuziu, aby babo nahodou neochorelo...

ewelyne
28. sep 2009

ano pred porodom v 3. trimestri ako zucana pise 😉

olifcek
28. sep 2009

jja kebyze ma lekar vypise, nevaham ist na PN...ale zatial ma nevypisal x;o(((

zuci neviem to po sestricke precitat, chi je to vedla toxoplazmozy..mozno je to CVU ani neviem, faaakt x;o)

zucana
28. sep 2009

keby to bolo CMV tak je to ten cytomegalovirus... 😉

zucana
28. sep 2009

a to 1 QG je IGG a to su protilatky...
lebo pri virusoch mas 2 vysledky: IMG- to je keby simala prebiehajuci virus a IGG to je ze mas protilatky resp. si to uz prekonala 😉

zucana
28. sep 2009

takze olif myslim,ze to bude ono 😉

olifcek
28. sep 2009

zuci, takze ja mam 1 QG pozitivne, a 1QM negativne x;o)

takze co? x;O)

zucana
28. sep 2009

takze to si uz prekonala a mas protilatky ... tak ako ja...mas tam aj hodnotu kolko?
takze uz by si to nemala dostat.max by sa ti hodnoty mohli zvysovat ale babo je chranene...tak mi to bolo vysvetlene mojim a preto to uz nekontroluje...takto je to aj s toxo ....
horsie je keby si to dostala v tehu....a nemala protilatky to je 30-40% moznost ze by sa babo nakazilo....

olifcek
28. sep 2009

zuci nemam hodnoty napisane x;o) takze somt o mala? ani o tom nevie,, chi 😉

loginka
28. sep 2009

ja tieto odbery moc neriesim, hadam mi zobrali na vsetko co mali
a to ockovanie babatka na 4 den, je nejake zle? da sa teda ockovat neskorsie?

olifcek to sa musis sama pytat na PN 😉

zuci, to bude italo-slovako kocica, uz sa tesim na fotky 🙂

ewe, ja mam blizko avion, takze by som teoreticky mohla na kolacik 🙂

jja, ja som si kupila v Lidli, taky polohovaci rurkovy vankus - je 140 cm dlhy, a vylozim si na to brucho aj nohy 🙂

znova si robim zemiakovu kasu, nejak mi teraz reze, inak dobru chut 😉

olifcek
28. sep 2009

logi jaaaj...ale myslela som, ze ked bude treba, ze ma vypisu x;o) to by som sla hned, a nic by mi nebolo prednejsim ani nic podobne...a bola by som domenka a spinkala ako macko ulozeny na zimny spanok x;O)

alex
28. sep 2009

kočky škoda, že už nepracujem v Avione, hneď by som sa pridala na koláčik 🙂

zucana
28. sep 2009

tiez si mysim cim menej vieme tym lepsie 🙂
ja som to zistila az pri citani knihy a som zacala stresovat ale som si pooverovala a nebojim 😎
musim si ja ja kupit ten vankus lebozatial som obklopena dvoma normalnymi 😀

ewelyne
28. sep 2009

loginka, no ockovanie na 4 den je dost zle, vravela aj nasa pediatricka , ze vyuzit tu lehotu 6 tyzdnov a dat zaockovat neskor, aby neboli komplikacie. ..Susede dvojicky ockovali az ked mali dva mes. musi tam byt aj porodna vaha urcita, ale samo sebe, na 4 den este nemozu vediet aku ma to babo imunitu a ako je zdatne atd. a pri kazdom ockovani musi byt 100% zdrave ... a na 4 den je to straaasne skoro. ale ta lehota 6 tyzdnov je zakonna lehota, cize mate na to pravo to v porodnici odmietnut a dohodnut si iny termin.

logi a kedy by si mohla skocit cez tyzden do avionu? tam je aj to ihrisko so zvieratkami, cize tam by si maly pobehal a my by sme si dali kolacik 😉

matka331
28. sep 2009

baby aj vas boli pod prsiami,????

ewelyne
28. sep 2009

alex a z prace to mas daleko velmi? zeby si sa teda pridala 😉

ewelyne
28. sep 2009

matka, bolia ma cele prsia niekedy. take brnenie, mravencenie...neviem to definovat. 😉
bolest prs je normalna v tehu.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre