Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

ewelyne
7. okt 2009

ahojte baby,

tak pozeram, ze sme zavislacky vsetky a nefungujuci konik nas vylakal 😀

ja oddychujem povinne zasa 😉 a robim navrh na novu kuchynu a musim zavolat do studia, lebo to co nam poslali ako navrh je des...

zucana- vseeetky babatka bez ohladu na pohlavie su radooost 😉 a poviem ti srandovnu smiesku- manzelov kolega a uz aj moj drahy tvrdia, ze chalana to zmaknes, ked nevies ani ako sa to podarilo, ale pri babe, musis vediet a makat, lebo "urobit a trafit dierku do dierky" to nie je len tak 😀

Baby, to stretko ano 14.10. streda, takze zatial zusika, logi, alex, lolka, ja ...
hlaste sa, orchidka, ty mozes?

Pomoc pri babatku by som ja uvitala, ale nie taku okolo babatka, s tym problem nebol a nebude,
velmi som ju potrebovala v zmysle, ze ked ja idem na prechadzku s babom, mohol by niekto prist a rychlo upratat a navarit... lebo s upratovanim a hlavne varenim... to bol des pre mna...sa zorganizovat.

olif, a na internete si skusala pozriet nejake nohavice? s tym mam aj ja problem, ale sestra mi dufam posle nejake z uk lacnase na jedno obdobie a rozbitie 😉 lebo ja potrebjem 34 a tu mam problem najst..

aj ja by som uz chcela kociarik... len musim pockat, lebo budeme pozerat v zahranici, lebo tu su drahe,
a prip. objednam az v novom roku z ebay, lebo tam su lacnejsie aj o 300 euro...

fusak sa vo februari bude hodit, aj podla mna, jednoduchsie supnut do fusaku, ako do overalu..
inak na stranke www.nosime.sk su super fusaky a aj kozusinky do postielok a kociarikov...
ako pisala zusika, nas napr. bezne spal na balkone a pred domom aj tri hodiny 😉

granado, keby doki nasiel nieco ine, mozeme vymenit, my mame taky "chlapcensky" overal 😀 😉

teuska
7. okt 2009

Babulky drzim palceky na kontroly. Uz musim ist, idem pripravit obedik. Ja som stale hladna a stale nieco zujem. Esteze to na mne nevidiet, no ale takymto tempom skrachujeme 😀 😀

ewelyne
7. okt 2009

garonka, ahoj, preco nerada skaces, ved sa kludne pridaj 😉 olifcek a blumka budu mat dalsie partacku 😉
drzim palce, nech ste zdravi a nech sa dari 🙂

ewelyne
7. okt 2009

teuska 😀

orchidka
7. okt 2009

babatko odislo este na zaciatku, bez komplikacii, nekrvacala som... vstrebalo sa ☹ ale uz to mame za sebou, teslii sme sa na dve... 😒 Paulinke sa zjavne dari dobre, pekne rastie, ma vsetko co ma mat, tak to bude dufam v poriadku

Stretko ja mozem toho 14.10, rada sa pridam 🙂

granado
7. okt 2009

ewelyne ďakujem za ponuku ale bola by som za aby som nemusela nič meniť 😀 😀 😀 😀 😀 😀 . Akurát som si zajednala ružovučký overalík tak uvidíme 😎

ewelyne
7. okt 2009

granado, drzim palcok a dom zvedava 😉
😀
orchidka, o tom pocujem prvy krat, ze sa takto vstrebe... ☹
ale mate Paulinku 😉 a tesim sa na stretko, prides aj s drobcekmi?

andrea2603
7. okt 2009

dievčatá,hlavne tie ktoré si poplačete, aj vám trochu závidím 🙂 . Ja by som si veľakrát tiež, ale keď som doma tak sú doma aj deti a tie potom súcitia so mnou a tiež plačú a to nechcem. Tak sa držím.

ewelyne
7. okt 2009

Ja mam tehu sklerozu 😉 aj pri malom som mala, na take bezne veci, skola ficala v pohode. Ja idem napr. a neviem, kde sme zaparakovali vecer... a hladam ako blba auto kade tade...

garonka
7. okt 2009

ewelyne jej vďaka 🙂 aha tie tehuľky su ako ja košičanky 😀 😀 parada, neviem sa nejak rozveseliť normalne mam obavy 😔

orchidka
7. okt 2009

ano pridem s najmladsimi dvoma, ked sa im bude chciet 😉

ti s dvojkami sa stava... prebieha to rozne, ale vo vacine pripadov je to v poriadku, i ked som sa dost stresovala, lebo dr. povedal, ze ak budem krvacat, tak sa moze stat, ze to stiahne aj zive babatko... ale nestalo sa tak, tak som rada, ze sme to prezili... Myslim, ze by to bolo byvalo dost narocne.. na zaciatku roka sme prisli o babenko a potom toto.. no narocne obdobie to bolo... ale naozaj verim, ze teraz to dopadne vsetko dobre 🙂

lolka
7. okt 2009

ewe, ja som na tom podobne, v robote fungujem bez problemov, riesim veci a potom dojdem domov.....a vypinam, som mimo niekedy 😅 napr. vcera som premeriavala spalnu, ze ako ulozime postielku a komodu, no a furt mi to dako nevychadzalo. dosiel muzik, zobral meter a zrazu to sedelo a vsetko sa pomesti 😅 😅

zusika
autor
7. okt 2009

orchidka - teraz pozeram, ze mas pre chlapcov pekne mena.... aj ja mamna zozname Maxima aj Alexa - v tom sirsom vybere.... manzel ma uz len tyzden na rozhodnutie 🙂

Granado - no to v HC veru tak funguje....aj dnes som isla okolo...a tam bola normalne fronta zien ako keby cakali na rozky.... fakt asi 20 - cakaju vonku uz od 6.30 a potom si v tomto poradi akoze zoberu listok a to je potom casenka...pride mi to strasne nedostojne... polka mesta chodi okolo.... viem ako som sa ja ako pubertacka citila, ked som chodila nagyndu, ze len nech ma tam nikto nestretne....no a oni cakaju na ulici... je to ten ist doktor co robi to vychvalovane 3D/4D.... nechapem preco to nema zogranizovane... ja pojdem na 3D vcer - takto to je na objednavku, je to ine... ale toto by som si nenechala....

ewelyne
7. okt 2009

andrea, to poznam , minule som bulila a maly sa zlakol a tiez plakal a drahy nas tu utesoval...
stala sa nam taka neprijemna vec, len sa potrebujem vyrozpravat....v sobotu sme boli na navsteve
u susedov, ktori sa odstahovali do domceka... a ti malemu ma 4 roky, kupili k narodeninkam zajacika.
Boli sme tam na obed a bol pozriet ich novy domcek aj manzelov brat s frajerkou a oni ked odchadzali,
tak ona ich sla vyprevadit, a kecali spolu aj so susedmi este hodinu a pol vonku , jej a moj muz boli nieco doviezt takze som bola sama s detmi. asi 4 krat som bola na toalete a potom listovala casaky a davala pozor na decka a tak... no a oni sa hrali aj so zajacikom, samozrejme nas maly ho nemohol do ruk ani chytit, lebo mu ho nechcel fesi pozicat a ten ho vozil v aute a ja som ho len sem tam upozornila, ze opatrne so zajkom a potom ho mali v stane a sem tam som nakukla, a vsetko vyzeralo ok,. decka potom skakali na trampoline, hrali sa s autami a potom prisla dnu maminka toho chlapceka, spytala sa na zajaca, kde je a je ze v stane a ona kuk do stanu a ze co sa stalo, ze zajko ma nieco s nohou, a ja ze nic som si nevsimla a stres panika, ona krik, dosli manzelia, zhanali
veterinara na nete, telfonovali, maly dostal bitku, ona sa na mna nasrala a je nasrata dodnes... jej muzik zobral zajka do krabice a utekal a my sme utekali domov, nas maly vobec este nechapal co sa deje. tak muz volal, ze co, no a ze zajka musel dat usmrtit, lebo mal labku zlomenu nad klbikom a ze to sa nedalo ani operovat... ze keby to bolo len vyklbene, alebo inak, ze by sa to dalo, ale ze ani anestezu by nemusel prezit...
takze som prerevala dom vikend, lebo ona ja nasrata na mna stylom, ze ani za zajaca neviem dat pozor a ze som mala vediet ze ich maly sa s nim nevie hrat... no mi to prislo akoby ten zajac bol jej a nie jeho... mna vobec nenepadlo, ze 4r chlapec sa nevie hrat so zajcom a nieco mu moze urobit...som prerevala vikned a vobec sa nam neozyvaju... a to sme spolu chodievali na rozne vylety a akcie a chaty... no a jeden zajac...
stale som nejaka rozhodena a este hormony, no bolo mi mizerne, ale zasa preco zvaluje vinu na mna, ja som si naozaj nevsimla, ze zajkovi nieco je, nenapdlo ma, ze mam kontrolovat zajaca kazdych 10 minut, ci je v poriadku...no blba situacia,a neviem, stale si premietam, ako sa to mohlo stat, a zaroven vnutorne odmietam prevziat celu zodpovednost na seba.... ale citim sa blbo...

granado
7. okt 2009

zusika veď presne, je to nedôstojné, a sama veš že bez jedla a vody sa tehulka za 6 hodín akurát tak zosype. A to nevravím o tom ako s Ňou mával potom. Kolko je tam dobrých gynekol. aby som jej vedela poradiť, lebo ona je dievča z dediny/byby nič v zlom/ a ona si neako nevie pusu poriadne otvoriť a jej sa to zdá že je to všade tak.

sisiska
7. okt 2009

baby, ako sa chranite pred nepriaznivym jesennym pocasim a momentalne dost rozsirenymi virusmi (teda aspon v ZA kraji)... ja som vcera dobrala antibiotika (kedze mi nemohli urobit RTG kvoli potvrdeniu alebo vyvrateniu zapalu prinosovych dutin, tak pre istotu dr. predpisal atb, lebo ze potom by to bolo este horsie, keby mi museli "prebijat" dutiny) a som z toho dost vystrasena, lebo ze vraj kazda viroza moze byt pre malicke nebezpecna...brala niektora z vas atb v tehu?

lolka
7. okt 2009

ewe, juuj, teda aby 4r.chlapec zlomil zajkovi nohu, a este aby sa na teba hnevala 😒 😠 a to, ze ta nechali tak dlho samu dozerat na vsetky deti + zajaca, to tiez nebolo fer 😖 to vies, pre nu je lepsie to "hodit" na teba ako sa zamysliet nad sebou a vyhresit syna 😖

maculik
7. okt 2009

garonka neboj, vsetko dobre dopadne 🙂
sme tu viacere, co sme mali alebo mame problemy, ale myslime len pozitivne a u niektorych sa to uz aj potvrdilo 🙂

ewe, nebud smutna z toho. Tvoja chyba to urcite nie je. Ked sa 4r chlapec nevie hrat so zajkom, nemali mu ho kupovat. A ked uz kupili a videli, ze sa s nim nevie hrat, tak mu ho ani nemaju davat do ruk. To je nezodpovednost rodicov.
A ked tak, tak ta kamaratka ma predsa usta, mala Ti povedat, aka je situacia, bola by si vedela.
No nechaj ju tak, bud ju to prejde alebo je cudna....

andrea2603
7. okt 2009

ewelyn, no blbá situácia. My máme tiež zajka a moja Lele sa naučila s ním narábať a veľmi rýchlo pochopila čo a ako s ním môže, aby mu neublížila a samozrejme aj on jej.A to mala len 3 roky.

maculik
7. okt 2009

sisiska, ja som brala na zaciatku tehu, ked som este nevedela, ze som tehu (takze v tom kritickom vyvojom obdobi) atb na anginu, potom som si sice precitala, ze tehotne ich mozu brat, ale aj tak som sa bala. No dr povedal, ze je to v poriadku. A Tebe ked dr dal atb, tak urcite take, co mozu tehulky, neboj 🙂

ja sa nejako specialne nechranim, akurat pijem stale vela caju, teraz zase donho zacnem pridavat aj citron, jem vela ovocia a zeleniny, no aj tak uz som bola nachladnuta, aj ten hnackovy virus som mala min.tyzden.

Malickemu to moze uskodit len ked by si mala nieco velmi vazne, silne, ale bezne prechladnutia su v pohode (teda nie v pohode, ale ved vies, ako to asi myslim 😉

andrea2603
7. okt 2009

Chyba asi nieje v tebe, ale že ešte synovi nevysvetlili, že zajac je živý tvor.

sisiska
7. okt 2009

maculik, viem, ako to myslis🙂...baby, a aky caj pijete najcastejsie? ja zatial len pre tehotne, ale uz by som aj nejaky iny skusila...

granado
7. okt 2009

juj babky tak ja odchádzam sa dať do neakej tej pohody a ideme na to tak sa tu zatiaľ majte 😉

maculik
7. okt 2009

sisiska, ja pijem roibos, ten zboznujem, a maju rozne - bud cisty alebo s roznymi prichutami. A je dobry aj samotny, ale aj s medikom, prip.citronom.

granado, papa 🙂

ivka79
7. okt 2009

Ahojte,

tak ja som včera volala na genetiku do NR, výsledok je v poriadku...takže amnio je OK. A v pondelok si máme prísť osobne pre výsledky, lebo že ich neposielajú poštou. Tešíííííííííím neskutočne. Tak som sa tešila, že som sa mudr. zabudla opýtať aj či je to chlapček alebo dievčatko...ale to už vydržím do pondelku.

Ešte ma čaká 18.10 UZV v nedeľu v Hlohovci...a dúfam že už budem v kľude spávať 😉 🙂

No idem si ja teraz pomaličky čítať čo ste popísali...

pa pa zatiaľ

andrea2603
7. okt 2009

ivka,ty si ale trpezlivá, keď vydržíš až do pondelka a už to môžeš vedieť dnes.

alex
7. okt 2009

ewe, viem, že je ti ľúto čo sa stalo, ale tiež si nemyslím, že by si bola ty za to zodpovedná.

granado, držím palce! 🙂

maculik
7. okt 2009

ivka, tak gratulujem, viem presne, ako sa citis, ja som mala bola veeelmi stastna, ked mi povedali, ze amnio vysledky su v poriadku.
A fakt si teda trpezliva, ja by som teda musela este raz volat, nevydrzala by som do pondelka 😀

zucana
7. okt 2009

ivka my sme asi zvedavsie ako ty 😀 ja bych tam zavolala 😎

ivka79
7. okt 2009

Andrea, no dúfam že to čo povedala do telefonu MUDr... bude aj na papieri...čo sa týka výsledkov 🙂.... hlavne som sa obávala o výsledky z amniocentézy, takže na pohlavie babatka som ani nemyslela...bolo mi to úplne jedno čo to bude...hlavne nech je drobček zdravučký.
Ja som chcela aj dnes ísť po výsledky, ale teraz tri dni nebude v robote. Ale šťastie že som už včera zavolala na výsledky, inak keby nebrala telefon by som bola nervozna hrozne 🙂 . Takže výsledky z odberu som mala za za 19 dní. Ešte že som zavolala skôr :D :D

Ewe...nič si z toho nerob...určite to nie je vaša vina a pokiaľ sa niekto naštve za zajačika...až tak že nekomunikuje...no tak asi to nebol dobrý kamarát ☹

Čo sa týka zmeny nálad...tak do klubu sa hlásim aj ja 🙂 Niekedy sa sama sebe čudujem že môžem byť taká hrozná alebo citlivá.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre