Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

sisiska
16. jún 2009

tak aj ja sa pridavam, len sa strasne bojim, lebo tiez som mala MA v decembri...v sobotu som zistila, ale hned v pondelok som isla k doktorke, lebo som sa bala, aby som nic nezanedbala...a ta mi povedala, ze este nic nevidi, ze je to straaasne malinke, tak mam prist o tyzden...myslela som si, ze mi pre istotu predpise Duphaston po decembrovej udalosti, ale povedala, ze to sa uvidi az o ten tyzden v pondelok a ze potom sa uvidi aj to, ci ma necha na PN alebo co...tak sa teraz velmi bojim, aj ked sa snazim mysliet pozitivne...ale niekedy ma to aj tak prepadne...

blumka
16. jún 2009

zucana, ja si pri tomto tehu porovnam zdr. system v usa a tu u nas...sice som pri prvom tehu platila uzasne palky za vsetko, ale nikdy sa mi napr. nestalo to co sa casto stava tu...ze si pre doktora nic...ze on je boh...este aj ked som cakala na doktora dlhsie ako som mala, tak sa mi on ospravedlnoval, ze prisiel neskoro, aj ked mi vysvetloval, ze prave ide zo saly z nejakej operacie. Testy mi robili aj na viackrat, ked sa im nic nestalo. Vzdy mi vsetko vysvetlili a to som sa ani pytat nemusela..robili to automaticky...A to nebol jeden lekar, lebo ja som v usa nemala jedneho gyndosa ale zakazdym ma vzal ten, ktory mal sluzbu....
nevravim ze tu na Sk je kazdy taky, isto sa najdu aj ti ludski, co robia presne to co pisem vyssie...ale statistiky zatial ukazuju ze ich je malo...mozno mame lepsie zdravotnicky system ako v inych krajinach, ale ten ludsky faktor je casto u nas na bode mrazu,..
uff...som sa rozpisala..ospravedlnujem sa...ja len dufam, ze kazda z nas bude mat uzasneho doktora 😉

blumka
16. jún 2009

sisiska, drzim palce aby vsetko dobre dopadlo

zucana
16. jún 2009

sisiska ja som mala presne taky isty postup ako ty....
v 6tt som bola na prvom sone-bolo vidiet len duinku a malu bodku po tyzdni som isla znovu a bolo vidiet srdiecko ale ze som pozadu ze mam prist 30.6. na merania
duphaston nemam a v januari 6.1. som mala MA tie som sa pytala ake vitaminy mam brat a ze iba kyselinu listovu tak sa neboj kazdy doktor by mal vediet co robi....
to mi aspon muz vravi lebo ja sa po tomto bojim vsetkeho este aj coho sa nadychnem ale baby co sa ma stat sa stane priroda to tak rozhodne a je to lepsie ako by babo nemalo byt v poriadku nie? aj ked som si to presla a je to hrozne 😒

blumka
16. jún 2009

vevoncek, ja uz si nepamatam na tie vysetrenia ale viem ze niekedy medzi 11 a 14 tt robili ultrazvukom merania na zistenie downovho syndromu...nuchalna transluencia...je tu aj o tom tema...juuuj, si budem musiet pospominat cim som vsetkym presla 😀 ...baby ja sa tak tesim..a ked sa tu tak rozrastame tak este viac

zucana
16. jún 2009

blumka s tym mas pravdu je to preto ze lekari su plateni na slovensku ako su plateni a tu samozrejme ze sa ku mne lekar za 150 eur musi spravat uzasne. kazdopadne ale ked si to zoberies na slovensku sa tiez plati mesacne poistvniam dost na to aby lekar bol uznavany a mohol sa tak spravat k pacientom. ja som mala na slovensku dobrych lekarov ale je pravda ze po znamostiach.
ja som len chcela povzbudit a kazdy si musime zobrat to pozitivne z toho 🙂
som sa aj ja rozpisala...za chvilku ma isto chyti spanok 😀

sisiska
16. jún 2009

zucana dakujem, aj ja nam vsetkym drzim palceky, aby vsetko dobre dopadlo, no mna este cakaju o dva tyzdne trosku stresy so statnicami, tak sa toho celkom obavam...teraz sa snazim byt v pohode, ale potom to urcite nebude take lahke...

zucana
16. jún 2009

blumka aku mas krasnu princeznu aj ja chem taku 🙂

blumka
16. jún 2009

zucana..suhlas 😉 ono je to o cloveku..a u nas este casto prevlada taky cudny postoj ludi, ze ked ja som lekar vystudovany tak som niekto a ty zena na materskej si nic...ale mne sa aj tak najviac vidia sestricky co su mudrejsie ako vsetci doktori sveta 😀

blumka
16. jún 2009

mozno bude ;)...ona je take male zlate sidielko...dnes sice viac uvrestana ale inak usmievave pohodove dietatko...jej prve ranne slova su awooj mama :D...to su najkrajsie slova na svete 😵

zucana
16. jún 2009

tak to hej si zober ze moj obvodny sestricku ani nema 😀 a tym padom cakacka ze hodinu vzdy zaistena
ale je velmi dobry lekar podla mna
jedine co ma tu tesi je ze v padove je jedna z najlepsich medicinskych univerzit na svete 😉
tak nech to slaktrafi
hlavne ench mame take princezne a princov ;)

blumka
16. jún 2009

peniaze boli a budu aj ked to cloveka dakedy stve ze vysoluje take palky a nemusel by...ale ak ta starostlivost je adekvatna, tak nech to slaktrafi 😀

zusika
autor
16. jún 2009

ale nam to tu pribuuuda..pekne!!! sisiska a venovcek blahozelam!!!
blimka, tiez myslim, ze je to o ludoch...dufam, ze ta moja je OK...chodim do sukromnej ambulancie...takze asi iny pristup.... neviem, budem mudrejsia casom..ale kamaratka bola pri nej tehu a chvalila si.....
baby, mozem mat blbu otazku.... v ktorom tt sa vam to stalo - MA?? ved ma uplne desite, to je take bezne ked kazda druha s tym mate skusenost??? ja budem asi pokojnejsia po utz....ci ani nemam byt???
no a sisiska, ziadny stres!! to je to posledne co mas robit...teraz musis vsetko upriamit na ten maly zazrak, nech sa cely svet aj na hlavu postavi....

zusika
autor
16. jún 2009

cukruska, nie nerobim v Hc, som v BA.... a naozaj sa tesim na soferovanie s bruchom, dufam, ze sa bude moct dat vypisat skor ...

sisiska
16. jún 2009

zusika, ved ja viem, snazim sa tie statnice brat tak trochu s nadhladom, ale neda sa to vzdy celkom...a ty sa zas neplas nad MA, mne sa to stalo v decembri v 5 tt, a mala som vtedy velke stresy... tych faktorov je vsak vela, ktore to mozu zapricinit...ale je to strasne individualne, tak sa hlavne hned neplas

zucana
16. jún 2009

sisska zusika maa pravdu pekne kludne a stastnice nejak spravis ved si sem tam bolq vskole nie? a obkecas ;)
zusika moj pripad je trochu extra...asi...ja som sa min rok v juli vydavala za taliana a gun.v taliansku som nemala ale moju dobru v BA a tak som cestovala autom do BA k nej v 8mom tyzdni kde mi potvrdila srdiecko a potom koncom 11teho tyzdna kde mi povedala ze plod je maly ale srdce bije.bohuzial v 12tom tyzdni som trosku zaspinila ale minimalne a letela na pohotovost kde mi povedali ze plod nezije a je maly na 9ty tyzden a bol tam dlho.takze v 12tom tyzdni som prisla o babo ktore bolo velke na 9ty tyzden.prestalo sa jednoducho vyvyjat a vraj by sa narodilo postihnute co ale nikto nevie. takze zusika neboj sa. ja som si to oplakala ale proste priroda sa rozhodla takto a vravi sa ze ked to nevyjde ta je to proste lepsie.
hlavne mysli pozitivne. a ver tomu ze si tu vsetky drzime palce a nestrachuj sa lebo poznam presne take iste mnozstvo zien ktorym to vyslo na prvy pokus ;)

jablonka
16. jún 2009

zusika - mne sa to stalo v 9 tt, aj ked indikacie ze babetko nezije boli uz par dni...ale ty na to hlavne nemysli!

zucana
16. jún 2009

http://primar.sme.sk/c/4116774/cestovanie-v-teh...
dobra tema.... ukradla som z januara 2010 ;)

zusika
autor
16. jún 2009

ano uz som to citala... potesil ma ten clanok....
no a nie som z tych co sa budu zbytocne stresovat, kym naozaj nie je preco.... takze vsetky hlavu hore a s radostou do toho!!! 🙂

zusika
autor
16. jún 2009

lucim sa s vami...idem si zvysit adrenalin do auta 😎 lebo kazdy den strtnem minimalne 1 blbca ...to uz ani inak nejde 🙂 pekny vecer vam prajem!!!

zucana
16. jún 2009

baby ty brdo ja uz mam vysledky vsetky z krvi 🙂
a to som vcera bola na odbery ;)

bambulka123
16. jún 2009

Ahojte tehulky mozem sa pridat?Ja som v IRL a tu je taky blby system ze prvy scan tu robia po 12 tyzdni.Takze ak by bolo tehu mimomaternicove alebo mrtvy plod ani by to nezistili ja mam taky strach ale snazim sa mysliet pozitivne.Tesi ma ze v polke jula ideme na Slovensko tak pojdem na vysetrenia.Blahozelam vsetkym tehulkam a drzim nam palce nech vo february 2010 sa tesime z nasich ratolesti 🙂

wewe8811
16. jún 2009

ahojte kocky len som vas prisla pozdravit z temy februar 2009. Ani sa mi verit nechce, ze je to uz rok, co som zacala chodit na nasu temu a uz je tu dalsi februar 🙂. Uzivajte si tieto krasne chvile, venujte ich hlavne sebe lebo pri drobcoch uz na to nebude casu 😉. Drzim vam vsetkym palceky, nech sa o par mesiacov vytesujete z vasich zlaticok tak ako my februarovky 2009 🙂

vevoncek
16. jún 2009

zusika ono s tým MA je to trochu komplikované mne doktor povedal že v prvom trimestri sú potraty časté asi 50% a veľa z nich sa stane len tak bez príčiny a či by si ležala alebo nie keď sa to má stať tak sa to stane takže sa netreba stresovať a že v prvom trimestri je vývin plodu strašne rýchly a stačí jedna malá chybička nejaký chybný chormozóm a už to môže byť MA ale veľa žien aj má MA ale má to svoju príčinu ja som napríklad mala od psa cudzopasníka a to som preliečila tak teraz verím že všetko bude v poriadku a myslím si že aj takým ženám čo maju MA a nie je zistená príčina sa to druhý krát podarí horšie je keď sa stane MA 2x vtedy už aj doktori robia vyšetrenia a zisťujú čo je vo veci. Ja som potratila v 7tt ale doki ho odhadoval podľa sona na 5tt

a baby nebojte sa všetko dobre dopadne a nepotratíte treba myslieť pozitívne a netreba myslieť na to čo ak sa to stane vám mne sa to stalo nebolo to jednoduché ale viem že teraz to výjde!

kisska
16. jún 2009

Ahojte babulky, pridavam sa k cerstvym tehulkam. Len si vas musim docitat, co ste stihli za tych par dni popisat 😉
Ja idem prvy krat k ujovi gyndakovi az vo stvrtok, tak dufam, ze uz mi povie aj nieco konkretne 😉 tesim, tesim...

blumka
17. jún 2009

vitaj kisska, vidim, ze mame podobne stare deticky...nase prve sa tiez malo volat Adamko, keby to bol chlapcek 😀

zusika
autor
17. jún 2009

Ahojte nove tehulky....pribudema dost rychlo...a ze klesa demograficka krivka.... ved ja mam okolo seba same tehulky... 🙂 prajem vam pekny slnecny den...tu to tak dnes zatial vyzera 😉

jablonka
17. jún 2009

ahojte, aj ja sa tesim ako nam to tu pribuda, a myslim ze este aj pribudat bude, viem o februarovych tehulkach tu na MK, ktore su asi este opatrne a zatial sem neprisli - tak sup-sup 😉

blumka
17. jún 2009

zusika, ja som presne toto povedala v nedelu..okolo same tehulky a to boli len tie viditelne, kolko ich bolo co to na nich este nebolo vidiet 😀

zusika
autor
17. jún 2009

no ale ved co je krajsie ako tehulka?? no dobre, este male babo... 😉
a tiez sa bavim na to...ze ako budu niektori ludia cumiet, hlavne v praci.... ze aha brucho.....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre