Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

petuskaxfun
9. okt 2009

hehhee tak dolne hony a vajnory to je fakt opacny koniec,ja neviem ci je rozdiel medzi nemocnicami skor som toho nazoru ze je rozdiel ked si zaplatis za vsetko a co epidural baby

katina2209
9. okt 2009

No Petuska je dosť možné keď pôjdeš do ružinova tak sa tam stretneme +- týždeň Diveky bol fakt super vďaka nemu som odrodila malý mal aj pupočnú šnúru okolo krku
a on mu ju tak šikovne pretočil že mal score 10 fakt je dobrý

katina2209
9. okt 2009

Idem pozrieť super star cez prestávku sa ozvem 😉

zucana
9. okt 2009

cafte baby my sme boli v meste ...som si dala nove saty ... dala som do alba 😉
petus aj ja som byvala kedysi v dubravke...aj do skoly si tam chodila???
inak baby mne ked kontroluje krcok tak ho kontroluje sonom....zo spodu...to neva zejo? aj prsty mi tam tak pcha ze ma prehmatava.... 😕

petuskaxfun
9. okt 2009

zuci jasne aj do skoly od narodenia byvam v dubravke no a ten krcok to neva ale je to neprijemne moja dr.mi pripada dost surova 😒 ale nejka to vydrzim

zucana
9. okt 2009

moj je jemny...vraj zena gynekolkogicka je vzdy surovsi a 😀
ja som byvala pri zimaku novom resp. pri dubravanke na lipskeho a do skoly som chodila na benovskeho a sokolikovu 😉

andrea2603
9. okt 2009

zucana, a ten krčok ti prečo kontroluje sonom, veď nestačí "ručne"?

andrea2603
9. okt 2009

aj môj je jemný 😵 , ani si to vyšetrenie neuvedomujem. Ja vždy hovorím, že radšej chodím ku gyn. ako zubárke 😀 .

zucana
9. okt 2009

neviem tam vidno asi lepsie ci je zavrety...akoby sa tam mal stuchat prstom...neviem 😖 ale tak snad by to nemalo ublizit ved to je akoby som mala raz za mesiac sex ktory nemozem ☹

andrea2603
9. okt 2009

zucana, veď tvoj gyn. hádam vie, čo robí a že to neubližuje.

zucana
9. okt 2009

ved dufam,on je porodnik a odrodil vela deti tak snad jo 😅

andrea2603
9. okt 2009

musíme im aj trochu dôverovať, že robia všetko tak ako sa má. A my ženy by sme asi vycítili, že niečo nie je v poriadku s ich vyšetreniami a nevykonávaju ich správne. Nie? 😉 Potom máme možnosť ho vymeniť.

katina2209
9. okt 2009

No ja som tiež ešte ako 18 ročná mala gynekologičku a to sa nedá porovnať s gynekologom gynekolog je úplne super tiež nič necítim,že by ma niečo bolelo keď vyšetruje

petuskaxfun
9. okt 2009

zuci ja som chodila na peknikovu a byvala som blizko starej posty teda aj byvam ale len na druhej strane 😉

petuskaxfun
9. okt 2009

no je to rozdiel chlap a zena gynek.ale prezili sme to aj pri prvom tak teraz to zvladneme tiez a keby bolo fakt nieco zle tak jasne ze to riesim

petuskaxfun
9. okt 2009

no baby a este ste mi neodpisali aky mate nazor na epidural a no ci nie 😒

loginka
9. okt 2009

cize Diveky je z Ruzinova? no moja dr ma iste bude posielat na Antolku, kedze tam aj rodi, je mlada a zlata, ale neviem este ci ju chcem pri porode, aj ked je asi lepsie ked ta rodi, ten kto ta pozna, ci, nie?

andrea2603
9. okt 2009

epidural - nie! Mám za sebou 2 pôrody a takú bolesť by nemal zažiť ani kôň, ale dá sa to - hlavne keď som si pripomínala, že to už dlho nebude a potom bude fajn.

petuskaxfun
9. okt 2009

ano dr.Diveky je z ruzinova.,.no ja to mam v tomto lahsie lebo moja dr.nie je porodnicka inak podla obvodu patrim na kramare

petuskaxfun
9. okt 2009

nieeee no ja neviem ale dost vazne uvazujem nad aaano kvoli fakt dost neprijemnemu prvemu porodu auuuauuu vsetci hovoria ze tie bolesti sa zabudnu ale nie je to celkom tak 😒

zucana
9. okt 2009

no ja si osobne myslim,ze je lepsie ked vas rodi vas lekar...preto som aj ja nasla tohto lekara ktory ma bude aj rodit lebo vas pozna a sleduje od zaciatku....tod moj nazor
inak epidural asi tiez nie....lebo vraj potom nemusis citi ze mas tlacit a ci tlacis...

andrea2603
9. okt 2009

Na tie bolesti sa nezabúda, to sa ani nedá - aj teraz ma striasa. Ale našťastie moje detičky boli vždy v poriadku, tak tá obrovská úľava a radosť potlačia tie zlé spomienky niekde dozadu.

petuskaxfun
9. okt 2009

andrea ano je to tak ale kedze teraz ma to pomaly ale isto caka zas tak tie obavy vysli trochu viac na povrch ahlavne porod 22hodinovy vies fuuu no makacka

andrea2603
9. okt 2009

to neviem ako ovplyvnuje epid.potrebu tlačenia, ale že vraj ten lekár musí vedieť, kedy presne pichnúť epid.

andrea2603
9. okt 2009

petuskaxfun, ja som mala kontrakcie pri oboch len 3 hodiny. Vždy som mala šťastie na personál, že sa nadomnou zľutovali.

petuskaxfun
9. okt 2009

jeej tak to ti zavidiim 3hodinky to by som chcela aj ja a bolo by to uplne v pohode,aj bez epi 😉 a ako ze stastie na personal hm

katina2209
9. okt 2009

no ja tiež pôjdem určite bez epidurálu i keď prvý pôrod nič moc pomáhal ešte aj druhý doktor mi skočil na brucho čo som už nevládala tlačiť a bola som celá popraskaná fialová od tváre až po prsia také tlaky no ja dúfam,že druhý pôrod bude už lepší

andrea2603
9. okt 2009

pri 1. som prišla do pôrodnice s tým,že mi vypadla tá hlien.zátka a podľa ich prístrojov som už mala kontrakcie, ale ja som nič necítila, tak po 2 hod. nič nerobenia, mi niečo dali, aby to rýchlejšie pokračovalo a vtedy som už začala cítiť aj kontrakcie.
pri 2. som mala tvrdnutie brucha 2 týždne pred termínom- dosť časté, tak som išla do nemoc. a dali mi na výber buď ostanem na oddel.ležať alebo mi pôrod vyvolajú, lebo dieťatko je už donosené. Tak mi pustili plod.vodu, nastúpili kontr. a po 3 hod. som ukecala sestričky, že mám potrebu tlačiť. Bola som síce otvorená na 4, ale doktor sa tiež nadomnou zľutoval, niečo mi tam dole urobil a stačilo raz potlačiť a dcéra bola na svete.

petuskaxfun
9. okt 2009

no uvidime ale moc nemam chut zas vsetko nechavat na nahodu

katina2209
9. okt 2009

Ani môj doktor nie je pôrodník, ale myslím,že potom od toho 32 týždňa som už chodila k pôrodníkovi teda k Divekymu

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre