Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

petuskaxfun
10. okt 2009

ahoj martina tak to ma mrzi musis sa setrit a moze sa stat ze vsetko bude ok,ze sa placenta zdvihne 😉

mmaarrttiinnaa
10. okt 2009

petruska len dufam ze sa nic nestane uz som prestala aj tazku tasku do skoly nosit beriem si len to najnutnejsie doteraz som nosila fakt tazku tasku uz aj manzel ma upozornoval ze je tazka 😒

orchidka
10. okt 2009

ahojte v uprsanu sobotu.. idem vas docitat a snad aj postupne reagovat 😉 akosi vela ste toho popisali...

petuska, ja som rodila vsetky deti na Kramaroch a bola som spokojna aj s pristupom ludi, takze v pohode... ale pocula som aj vela staznosti.. takze je to individualne...
inak aj ja som bola na krv a z toho sme vedeli pohlavie uz velmi skoro 😉 , bola som v 9tt

myslim, ze rozdiel medzi nemocnicami velky nebude.. rozdiel je v pristupe ludi a vsade su rozni... a je to aj o tom ako sa my k nim spravame... asi je tam toho vela, od coho to zalezi...
epi... vzdy ma to chyta, ze si tentokrat uz dam a zatial som si nikdy nedala... tak neviem ako teraz, ci to riskovat a skusit s epi alebo bez 😉

mne ked kontroluje krcok, tak tiez vzdy sono, presne zmeria dlzku a vie na com sme 😉, palpacne bude zrejme kontrolovat neskor...

priklanam sa k nazoru, ze zena gynekologicka je o dost brutalnejsia volba 😖, aspon co som doteraz mala moznost vyskusat... teda az na jednu, ori ktorej som rodila Filipka, ta bola mladunka a velmi citliva, tak to bolo v poriadku

Andrea no dobry popis porodov, celkom rychle... tiez by som brala 🙂

tlacenie na brusko pri porode... tlacili mi pri prvom, trvalo to dlho, neotvarala som sa... nevladala som uz o 2 v noci tlacit... a veru aj nasledky z toho boli, ale aj na to sa zabudne.. vtedy som pochopila, ze mam pocuvat, co mi hovoria, lebo skutocne vedia o co ide.. ked kazu chodit, chodim, ked kazu tlacit, tlacim.... jednoducho nie som tvrdohlava a necham sa viest (samozrejme mam pri sebe manzela, ktory je vopred pouceny co chcem a co nechcem pri porode 😎 a tak to moze tlmocit personalu, ked ja na to nemam silu ani chut 😉 )

EWE, tak toto bolo mne zo srdca, plne suhlasim so vsetkym co si napisala 🙂 sme vsetky ine a (naozaj mozem potvrdit) kazde tehotenstvo a porod tej istej zeny je iny... ale nic nedokaze nahradit ten uzasny pocit, ked sa babatko narodi a vy ho dostanete na ruky... och je to neopisatelne, nadherne... cista laska a prijatie 🙂

dnes je taky uprsany den.. upiekla som 2 plechy kolacov, obed bude coskoro hadam... upratane akotak... a mam dost na cely den 😎

zucana
10. okt 2009

cafte baby aj tu prsi....boli sme v jednom detskom obchode a muzik mi kupil krasne pyzamo....tak sa vytesujem...ale bude az na narodky...teraz ideme na rizoto k svokre a pak perem a muzik sa uci na skusku....
inak dnes ma zasa ako uz kedysi pichalo pri pupku...pichanie resp. tahanie....rano a dala som si actimel a preslo a teraz zacalo tiez a dala som si actimel tak snad prejde...je to take pichanie tahanie ked sa narovnam...moze to byt natahovanie este maternice? malu citim pod tym bodom zeby nieco tahala ???

petuskaxfun
10. okt 2009

ahoj orchidka no vcera sme sa tu vecer na vsetkom zhodli,ja osobne ta obdivujem aj kef ta nepoznam a velmi je to odvaha do dnesnej doby tolko deticiek aleaspon je vam urcite velmi veselo 🙂 ja by som to nezvladla no a tie nemocnice to fakt asi roziel nebudeako som uz pisala dnes dost zalezi na tom co si zaplatis a co nie 😒 myslim,ze ja som sa spravala slusne pri porode,skor som bolataka zamklva vystrasena ☹ ale zvladla som to a to som bola na vsetko sama 😉 a este ta krv to ti povolili uz tak skorooo 😖 u nas az od ukonceneho 12t.t.,ze aby zeny nesli na interup.kvoli pohlaviu

petuskaxfun
10. okt 2009

zuci aj o tomto som vcera tusim pisala hmm aj jasom uz hladna ako vlk muzik vari fazulovicu tak sa tesiim konecne nejaka obsluha 😉

maculik
10. okt 2009

ahojte, tak aj tu leje, rano sme este stihli ist na nakup, klasika potraviny a malej sme kupili jesenne aj zimne topanky, tak som rada, mame pokoj.

manzel vari cestovinky s omackou vo woku, malu som ulozila spat - hladnu, lebo obed odignorovala, tak som jej dala ze aspon chleba, to tiez len kusok zjedla. Noc bola hrozna, od pol1 do 3 zase nespala, tak ju potom Vladko zobral hrat sa do obyvky a az okolo 3 zaspala. Zase zuby, ach jo ☹

zuci, asi to nebude nic vazne, tiez som to nedavno zase mala a spomenula som to dr a povedal, ze to moze bud babo na nieco tlacit, alebo sa este prisposobuje maternica. Tak hadam ti to prejde.

orchidka, ty si toho uz dnes riadne postihala 🙂

mne pri malej tiez tlacili na brucho, nevedela som ju vytlacit, pritom otvorena som bola uplne, ale kvoli epi som nic necitila a len podla ich pokynov som to proste nevedela. Aj vakuovou pumpou jej nakoniec museli pomoct, preto som rozhodnuta si teraz epi nedat, prip.len na zaciatok.

petuskaxfun
10. okt 2009

maculik to vazne si necitila kedy tlacit ale tak to ti potom viac krat dopichovali,ze 😒 no co som tu na konikovi citala diskusie o epi tak si to len pochvaluju hm tak ja uz fakt neviem

orchidka
10. okt 2009

petuska, ja som nechcela povedat, ze sa niektora z nas spravala 'zle' pri porode... jednoducho je to suhra vsetkeho mozneho, co s tym isto suvisi... pokial ide o peniaze... ach to je tazka tema... zial dnesna spolocnost je takto zamerana...

a na krv som bola tak skoro, lebo mi povedali, ze od 9-13tt... ale to nebolo od mojho lekara... a nehrozilo, ze by som sla na interupciu 😉

petuskaxfun
10. okt 2009
petuskaxfun
10. okt 2009

ahaaa no ani u mna heheee a to kde si bola na tej krvi

orchidka
10. okt 2009

a veselo veru mame stale... a asi bude stale veselsie... uz prichadza puberta 🙂 🙂

orchidka
10. okt 2009

prirodovedecka fakulta - robili vyskum... z perifernej krvi matky oddelia DNA dietata (do nedavna sa myslelo, ze krvne obehy sa nemiesaju, ale nie je to tak) a na zaklade toho vedia urcite geneticke a ine poruchy... vyskum sa ale zameriaval na urcenie pohlavia, lebo to vedia na 100% 'vydokladovat' ci sa trafili alebo nie... 😉

zucana
10. okt 2009

peti a co si o tom pisala?

petuskaxfun
10. okt 2009

heheee a to u ktorych deti ta puberta u Alexa 😉 alebo aj u tych mladsich

andrea2603
10. okt 2009

Ahojte. Ja som dneska robila dukátové buchtičky a tvarohové buchty. A už sme sa s detičkami aj pekne napapkali.

To tlačenie brucha zo strany sestričky asi nieje povolené.Ja som mala po tom aj takú podliatinu pod prsiami a sestrička pred vizitou mi hovorila, aby som si nočnú košelu vyhrnula len tak, aby mi tú modrinu nebolo vidieť.
Ale napriek tomu som tej sestričke vďačná, že mi takto pomohla.
Ja epidu. odmietam, lebo neviem si predstaviť, že mám tlačiť len tak - na povel. Ja hovorím, že pánboh zaplať za také dobré nutkanie tlačiť. 😉. A myslím, že to tu niekto už napísal, že niekedy bolesť zubov je väčšia.

petuskaxfun
10. okt 2009

no len to ze aj ja to mavam,dost casto a chcela som sa tu nieco dozvediet ale ako citam tak nie som jedina,mne na bolesti bruska povedali dr.,ze je to narmal,ze sa roztahuje maternica

petuskaxfun
10. okt 2009

andrea aj my fazulkova a dukatove buchticky mnaaam

maculik
10. okt 2009

petus, hej, viackrat mi dopichovali a ja som neodmietla, lebo kedze som planovala rodit do vody, tak som si o epi ani necitala nic. Lenze do vody to nevyslo a bolesti som mala od uplneho zaciatku brutalne silne a po 3min, tak som si dala epi a takto to dopadlo. Ale tiez mam od kamaratiek na to skor chvaly, az na mozne vedlajsie ucinky - 2 z nich bolela 2 dni potom hrozne hlava, ale uplne neznesitelne.

zucana
10. okt 2009

mnam dukatove buchticky....co tu nehrozi...
my sme mali zemiakove rizoto....peti no ja idem v utorok k dokymu tak sa ho spytam a pak dam vediet ale maci uz pisala ze sa pytala...a teda no nemala som to dlnsie ale dnes to opat prislo...hlavne ked sa tak rovno postavim tak to taha...ale sa mi iinak aj brusisko zvacsuje....a mam to ked sa napr.dost najem.... 😎

andrea2603
10. okt 2009

petus, teraz budú u nás buchty a buchtičky častejšie. Cez leto sa mi nechce vypekať, lebo radšej ideme von, ale keď prídu už také chladné dni, tak s horúcim čajom - mňam aj 2x týždenne.

andrea2603
10. okt 2009

zucana, ľahnúť, nohy vyložiť a bude dobre. Uvidíš. 😉

zucana
10. okt 2009

rozkaz uz som tu pod dekou...rozmyslam ale na pudingom....

orchidka
10. okt 2009

andrea.. presne.. v lete som takmer vobec nepiekla, teraz sa uz tesim... i ked nemam az tak velmi chut na sladke, ale je to fajn, taky kolacik 🙂

Petus... no este nie sme celjkom v puberte, ale sem tam sa objavia prve priznaky.. mozno skor Kajka ako Alex 😉 ale este to nie je celkom take strasne pubertalne, su v pohodicke 😉

petuskaxfun
10. okt 2009

maculik tak co ja som sa docitala tak zevraj s epi porod do vody nie je mozny hm no a tie bolesti hlavy no migreny mam dost casto aj chrbtica boli tak neviem necham to tak zaplatim si to pre istotu a uvidime ci to bude potreba 😉

mmaarrttiinnaa
10. okt 2009

ja som dnes vyprazala karfiol uz som na neho mala strasnu chut

inak mne s malou nepomahali sama doslova vystrelila mne len sestricka trochu pritlacila na brucho ked som mala porodit placentu dost sme na nu cakali

petuskaxfun
10. okt 2009

zucana no opytaj a daj vediet 😉 ja sa na to zobudim niekedy aj v noci ale po chvili to zatisl vzdy preslo 🙂 aj ty mavas casto chut na sladkeee mnaaam orchidka tak to je fajn ja mam synovcov uz pubertakov a niekedy je to fakt tazke s nimi 😝

andrea2603
10. okt 2009

orchidka, ani ja teraz veľmi sladké nemusím, ale keď vidím ako si detičky pochutnávajú - tak som taká happy.

petuskaxfun
10. okt 2009

martina tak pri placente bol dr.fajn mi ju vytiahol za snuru 😀

zucana
10. okt 2009

ja sladke mozem hlavne od 4tej hodiny...ked si dam poobede tak mi je nanic z toho...neviem ako je to mozne...aj mna to dnes skoro rano zacalo tak pichat.....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre