Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

zucana
15. okt 2009

neni zac...zabal sa a daj si horky caj a vylez to 😉
dobru ideme my tiez do spalne este citat a kuknut film...

blumka
15. okt 2009

zuci, jahody su sice alergeny ale tie by si nemala papat ked budes kojit...teda ak budu vadit babatku..lebo nemusia, ale v tehu v pohode 😉

petuskaxfun
15. okt 2009

dobru noc 🙂

lolka
16. okt 2009

dobre ranko 😉
boooze, ako mne sa dnes nechcelo vstávat, az hruza. 😖 nastastie uz je piatok, nejako to dnes zvladneme a potom hura vikend 😉
a furt fuka, prsi, snezi... 😠

supi
16. okt 2009

Dobre rano, dnes ideme na velke nakupy s 3-stranovym zoznamom veci pre malu 😀 tak snad budeme mat uspech...

maculik
16. okt 2009

dobre ranko 🙂
supi, a kam idete? tak drzim palce, nech co najviac nakupite, aby si nemusela chodit viackrat.

teuska
16. okt 2009

Ahojte babulky 😅
Tak uz mam sono za sebou a vsetko dopadlo dobre. Je to chlapcek a mam aj fotky, len neviem ako ich sem dostanem, ale pokusim sa o to. Je tam pekne vidiet tvaricka. Dakujem vam pekne za povzbudenie, bola som strasne nervozna, normalne som lutovala, ze si neohryzam nechty 😀 Ale mam ich pekne, tak by ich bola skoda 😀 Maly je trosku vasci a povedal, ze termin mam 18.2. Posunul mi ho o 2 dni. Aj tak si myslim, ze to sa este zmeni.

Gratulujem Terezke k vcerajsim meninam, vsetko naj, naj, naj......

Komarik, drzim palce, nech je vsetko v poriadku a nech vsetko dopadne dobre a babo je zdrave.

alex
16. okt 2009

Dobré ránko,
konečne piatok 🙂 Už nech sú štyri hodiny 😵

maculik
16. okt 2009

teus, tak gratulujem k chlapcekovi, tiez budete mat parik 🙂
Tie terminy su aj tak len take priblizne, teda ja som mala pri malej podla menzesu 31.7., podla sona v 12.tt 24.7. a narodila sa 26.7.
A napr.kamaratka ma terminy dva - jeden mala koncom septembra a druhy koncom oktobra 😅 Lebo vraj nieco nesedi, menzes nevie, kedy mala a v 12tt jej to asi nezmerali, tak teraz odhaduju podla velkosti babatka, no a vraj to vyzera na polku oktobra. Nechapem, ako to mohli takto zanedbat, ja by som bola ako na ihlach, keby mam takto mesacny interval 😒

alex
16. okt 2009

Supi, hoď sem čo máš na tom zozname, nech môžeme obkukať.

teuska
16. okt 2009

Maculik diky. No mesacny rozdiel v termine je fakt dost velky 🙂 Mne sa mala narodila 10 dni pred terminom a bolo to super, lebo som sa nestihla ani bat, stale som to odkladala, ze mam cas a myslim, ze preto som mala aj velmi dobry a rychly porod. Brala by som aj teraz taky a tiez by som brala aj tych 10 dni pred terminom. 😅
Ja sa zatial nechystam este nic kupovat pre babo, mne robi starost zimna bunda pre mna na zimu. Babenky nie je nieco na internete?
A chcela som sa este opytat, beriete niektora magnezium aj calibrum? Beriete nejake vitaminy?

petuskaxfun
16. okt 2009

ahojte,no teuska ja si davam calibrum a ked sacitim nie tak celkom v poho vies taka bez energie tak aj sumive magnezium,preco sa pytas?

alex
16. okt 2009

teuska ja neberiem nič, magnézium pijem v minerálke Magnézia, dobrala som kys. listovú. Tiež rozmýšľam, že by som si mala nejaké vitamíny kúpiť, predsalen už je zima, tak aby na mňa nesadla nejaká choroba.

olifcek
16. okt 2009

petuska mne moj lekar ibalgin neodporuca, lebo z toho babatku busi srdce...povolil paralen...

a odporucil mi na zvracanie i napinanie Ginger a z pribaloveho letacika som zistila, ze je i na migrenu, skoc do lekarne a kup si tie ,,lieky,, fakt pomahaju.

maculik
16. okt 2009

teus, ja som sa nejako nebala, ale teraz sa uz zacinam, ked viem, do coho idem. Aj ked ja som tiez nemala zly porod, az na to tlacenie. A tie brutal bolesti, to mi ani nenapadlo, ze to bude take strasne 😖 😉

ja beriem kazdy den taky komplet tehu vitamin, aj pri malej som to brala, predpisal mi to doktor. A vlastne aj prve 2-3mes po porode som ich brala, kedze som kojila, tak nech mi nic nechybalo.

olifcek
16. okt 2009

teus jo, ja sa idem na dve vetrovky, teda, jednu vetrovku a jeden kabatik kuknut cez vikend k dvom babam z KE, mali na internete, ze predavaju,. niesu to tehu veci, ale nevadi, do XL sa mi brucho snad uz ozaj zmesti aj v januari, teraz mam M a L, takze...x;O)

petus mne sumivy magnezium dobre nerobi, tak ho neberiem. a uz ani niesom tak ospala, asi mi pomahaju lieky na stitnu zlazu abo co, hehe....odlahili sme jej pracu, tak mam viac energie, kedze zelezo som mala v norme, i ked nizsie cislo, ale bolo v norme...x;o)

a inak beriem nejake vitaminy, co mi drahy kupil, len som zase zabudla, ako sa volaju, chi...maternu som uz dobrala x;O)

drahemu vcera umrel dedko vo veku 93 rokov x;o( v nedelu teda cestuje k rodicom, a v pondelok je pohreb. taky mily dedko to bol...ale verim, ze je mu i teraz dobre...

teuska
16. okt 2009

Ja sa pytam, preto lebo mam uzivat 2 az 3krat denne magnezko a ja by som rada obcas aj to calibrum, predsa su tam aj ine vitaminy. Tak ked to skombinujem, aby som toho zas nejedla vela. 2 magnezia a jeden calibrum, to by som mohla nie?Aspon obcas, ked aj nie kazdy den.

megg
16. okt 2009

ahojte kocky,
ja sa vytesujem, ze uz konecne mozem nakupovat vecicky pre drobceka, ked uz viem pohlavie 🙂
Inak ja beriem Femibion 400, ale teraz musim aj zelezo.
a dnes sa velmi tesiiim, ideme si objednat gauc do obyvky 🙂 jupiii

andrea2603
16. okt 2009

Ahojte.
Ja beriem vitamíny bion3, obsahujú aj probiotickú kultúru.

olifcek, ale krásneho veku sa dožil dedko.

petuskaxfun
16. okt 2009

olifcek uz som poucena 😉 no mne moc paralen nezabera teda 😒 no ja mam asi tie zaludocne problemy zo zahy a bolesti hlavy,alebo nieco na mna lezie.Ale skusim pozret naco to teda presne je ten ginger 😉

zucana
16. okt 2009

dobre ranko tak uz aj my tu mame zimu...prva noc s paplonom 😒
som vcera docitala tu druhu knihu od evy urbanikovej akoze dost dobra realita len aj trochu smutna....

zoska
16. okt 2009

ahojte,
zasa som si dnes pospal, zacinam byt ako sipkova ruzenka 😀

baby mam tak trochen paniku hned z rana...merala som brusko do tabulky a mam o cm menej ako posledne ☹
ja neviem preco mi to brucho nechce rast... a teraz sa dokonca zmensuje 😠
nechcem sa stresovat, aj male vcera kopkalo celkom dost, dnes som este necitila...ale aj tak ho citim hlavne podvecer ked kludne lezim, inak ani moc nie...na sone 2 tyzdne dozadu bolo vsetko o.k., ale aj tak mam strach...
inak na vahe priberam stale sovnku, kazdy tyzden kusok, ale to brucho.... 😕

teuska grtulujem k dobrym vysledkom 🙂

olifcek
16. okt 2009

petuska jj, kukni x;o) ale niekedy sa z neho dvihne zaludocna stava, teda, take silne palenie, ale to rychlo prejde, a ja som to mala len 2x, en neziaduci ucinok, no pomohlo to na krute bolesti hlavy aj na napinanie pri nevolnostiach x;o)

adi jj veru x;o) tuhy korienok x;o)

olifcek
16. okt 2009

zoska bud rada, priberas pomalinky x;o)

idem i ja doplnit do tabulky cm bruska, vlastne uz brucha, chi

inak tak ma boli podbrusko...vcera som ani poriadne chodit nemohla, hech...dnes je to lepsie, ale stale citim take tlaky, ci co...neviem ani definovat...ale stahy so, necitila ziadne, takze verim, ze sa len mala roztahuje...uz ju citim niekedy i kopnut v okoli rebier, nielen dolu ako kedysi, hech...ved v stredu idem do poradne, tka uvidim...snad to ale nebude tehu pruh, ktory vraj nemusi byt len z dvihania tazkych veci, co nerobim, ale i z dlhej chodze a pod. .... chjo...

inak, to, co som mala na lavom prsicku pri bradavke, kratko na to, ako som to tu ohovarala, odpadlo, hehehe, super...uz mam opat pekne prsia x;oD

blumka
16. okt 2009

ahojteee...
zoska, akurat vcera u nas bola kamoska co uz ma dve deti..a rozpravali sme sa o tehotenstve, tak ona pri druhom babu, od siesteho mesiaca zacala chudnut, ale lekar ju upokojil, ze babo si to co potrebuje bere z nej, len ze ma ratat s tym ze bude ona chudsia...no tak pre tehu mala 50 kg, rodila s 56 a po porode mala 45 😀

maculik
16. okt 2009

zoska, neboj, to vobec nevadi, ze je o centi mensie, mozno bol drobec len inak ulozeny a tym padom ti meranie vyslo teraz menej. Bud rada, ze pomaly priberas, este si brucho uzijes, pri konci ti tak vyskoci, ze sa az budes cudovat, ako sa ti za tyzden zvacsilo.

olifcek
16. okt 2009

blum wow, wow, wow...a teraz ma kamaratka kolko kg? x;O)

zoska mozno len si viac vykakana ako naposledy x;o)

maculik o kolko sa to brusko asi zvacsi? nech zbytocne nekupujem vetrovku xl x;oD ale vacsiu, chi

blumka
16. okt 2009

olif, ona je chudunka...ma super postavu...ale maly ma uz 4 roky 😉
olif, brusko by sa malo zvacsovat o 1 cm kazdy tyzden, zhruba do toho 35 tt, ale meria sa to od lonovej kosti po pupok, nie cez pas...malo by byt, ze v kolkom si tt tak tolko cm mas...ja som si kupila vetrovku uz minule tehu, nie tehotensku ale normalnu o cislo vacsiu s opaskom...ked som tehu nosim ju bez opaska a ked som nebola tehu tak s opaskom...dalo sa to vydrzat 😀

zucana
16. okt 2009

teus graulujem k dobrym vysledkom..zosi nemstresuj to je uplnenormalne 1 cm...keby 10 tak sa trap 😅
olif tak som rada ze odpadlo tak uz mozes ist na nuda plaz 😉
inak ja uz mam celkom velke brusko...
inak stale este nemam vysledky z toxo...v lete to bolo z mikrologie na druhy den teraz asi maju toho viac...dufam teda 😕

lolka
16. okt 2009

zoska, ako keby si o mne pisala...posledne dva razy co som si merala brusko bolo presne rovnake, ziadne zvacsenie a to predtym za 1tt o 2 cm. ale vtedy som aj mala pocit, ze mi za kratky cas dost podrastlo.
neboj, urcite je to ok a skoncime bruchate ako slonicata 😀
ja som dnes od rana malu necitila, tak dufam,ze je ok a spinuska. mozno je to tym, ze som dnes po asi 10 dnoch opat rano vracala a neni mi az tak dobre. snad to obed spravi a Viki ma kopne,aby som bola kludnejsia 😅

olif, pri tej bunde asi vela zavisi od strihu, vies ci je to taka bunda na telo alebo volnejsia....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre