Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

olifcek
19. okt 2009

adi super susedka x;o)

mne za smamka cely bytik po malovke upratala....vravela, ze to bola hroza ako tam ti predozli ludia zili...steny mastne, co ocovi stazovalo malovanie, nastastie prisiel pomoct aj bratranec...radiatory ze v zivote umyte neboli, tak i to dalo zabrat....chi...fakt super upratala maminka...my uz len nabytok nakupime a donesieme...predtym este raz pozmyvam a paradicka x;o)

ale manzelik by i sam upratovat chcel, ale....asi by to nebolo tak ako mamka ked urobi...ked to urobi zena x;o)

olifcek
19. okt 2009

adi jj, moj mily by len upratoval a mna setril x;o)

andrea2603
19. okt 2009

olif, ja si myslím, že keď povieš gyn. že chceš ísť 8 týžd. pred pôrodom na MD, tak by nemal byť prečo proti, veď ty najlepšie vieš ako sa cítiš.

olifcek
19. okt 2009

adi jo...v decembri uz nechcem byt v praci...i ked to asi bude aktualne az od 07.12, co este neviem, ci je vratane alebo nie, ale 8.12 tam uz byt nechcem urcite...ale potesilo by ma, keby ma i skor vypisal x;o) mne nastup na MD vychadza na 1.1.2010 ale keby to bolo 8 tyzdnov, tak v polovicke decembra, vzala by som si este 5 dni dovolenku, co mam a tyzden PN alebo ani by mozno nebolo treba...x;o)

fakt zacinam citit, ze nevladzem uz tahat to v praci...

olifcek
19. okt 2009

adi obdivujem mamicky, co sa uz min. o jedno babo starate...hech...najma ked maju deticky male odstupy...i ked...s nimi sa aspon da na chvilku lahnut, ze? x;o)

andrea2603
19. okt 2009

ďakujem za pochvalu susedky. Nás je tu 8 rodín, všetci sme podobné ročníky, tak si aj veľmi fajn rozumieme.
Ja som napr. zvykla strážiť oproti susedinho synčeka, keď sme v noci veľmi plakali, susedka pod nami hneď ráno prišla, že či nepotrebujeme odviezť k lekárovi /ja auto nemám, tak preto/ a pod.
Dobrí susedia sú na nezaplatenie 😉 .

olifcek
19. okt 2009

adi zavidim takych susedov...ani my nemame auticko a ani mat nebudeme...je moc vela vydavkov okolo...a starosti...x;0) i ked je to iste fajn komfort mat auticko...tak ale...nie je nevyhnutne k zivotu, ze? x;o)

janielah
19. okt 2009

baby, nestraste...nic sa nam nestane, ziadna nemocnica, ziadne krce ani nic! lebo sa aj ja zacnem strachovat, ja som sa vcera a dnes strasne rozrusila, hrozne som plakala a tak a tiez mam obavy, ci som tomu dietatu nejak neublizila...vsak nie, ze?

lenica81
19. okt 2009

ja sa tiez chcem dohodnut s mojim doc... po novom roku valit do prace sa mi urcite nechce... 😎

a mam este nejaku tu dovolenku... a v decembri mame uzavierku, cize nudit sa nebudem... 🙄

niekedy mam pocit, ze som uplne grogy... a najhorsie na tom je, ze spim na fazy... vcera som napr. vstala pred 8mou... a uz som nevedela spat... a potom som som o pol dvanastej na 2 hodky zadrichmala jak sirota... moj muz ma so mnou riadnu trpezlivost...
😀

ale asi mu to aj vyhovuje... obcas si iba tak vyvalovat sunky... 😉

andrea2603
19. okt 2009

olif, s mojou Lele neležíme od jej 1 1/2 roka, pretože od vtedy jej stačí spať len v noci. Ona funguje na také mimozemské baterky, ktoré sa vybijú okolo 21.00 a o 7.00 normálne fungujú znova 😀 .
Chodí do škôlky a zatial predpokladám, že aj počas MD bude tam. Ona je tam veľmi spokojná.

zucana
19. okt 2009

jani neboj...ja som tiez plakala v sobotu a nervim sa 😉 citala som ze babu to neskodi len bude trosku nervoznejsie ked sa narodi....takze tak
a nemocky nespominajte...
moj muz sa mi vratil z fotbalu poraneny noha vyklbena clenok uz druhykrat po sebe a nemoze chodit...a nechce na pohotovost...
a petus presne ako sme si naucili tak mame....to aj mame vravim ....

andrea2603
19. okt 2009

olif, mne auto nechýba. Bývame v meste, na všetky strany to máme pešo do 1/2 hodiny a keď treba tak využívame taxi. A odkedy som čítala, že človek by mal denne mať 1 hod. chodze ako prevenciu proti infarktu a pod. tak už auto vôbec neriešim. Zatiaľ 😉 , kým mi nohy slúžia 🙂 .

katina2209
19. okt 2009

ahojte babule ja chcem ísť tiež na materskú osem týždňov pred pôrodom,ledva chodím do práce tie panvové kosti ma bolia a aj dnes v podbrušku som mala také pocity akoby mi malý skákal po vaječníkoch nič moc ☹ale teraz som sa dobre najedla dala som si šalátik s mozarellou a hneď za tým čokoládu najhoršie je že ma to chytá hlavne večer tie chute
a petuska ty sa určite lieč, chlapi to musia nejako zvládnuť sami a doktor by ti nedal niečo čo nemôžeš oni majú v tom prax a hlavne keď ti to tal gynekolog

janielah
19. okt 2009

zuzi, a to je naozaj potvrdene, ze baby bude nervoznejsie? to by bola skoda, zeby sa to takto prenasalo...ma to bude mrziet ako slak... 😔
baby, neviete mi prosim poradit, aspon priblizne, co stoji kaciar peg perego centro? aspon cca..zuzi? ty si taky odbornik 😉

zucana
19. okt 2009

kati ta mozzarella by sa moc nemala 😉
inak cely den kllud s vetrami a teraz opat...asi po hrozne...uz nejedm hrozno a muzik sa tu zadusi...dufam,ze vikine sa nic nestane...lebo prdy su toxicke nie ? 🙂

andrea2603
19. okt 2009

zucana, to neviem či sú toxické, ale ani to by nebolo dobre, kebyže ich nemáš vôbec 🙂 .

petuskaxfun
19. okt 2009

ahoj kati no tak mam obavy,niekto mi hovoril,ze pri druhom uz strach nebudem mat no ja mam pocit,ze mam este vacssi

petuskaxfun
19. okt 2009

no ja jem asi fakt vsetko ako predtym ani bryndza atake veci by sa nemali ale mne tak chuti

andrea2603
19. okt 2009

petus, tiež si myslím, že keď ti to dal gyn. tak to môžeš.

petuskaxfun
19. okt 2009

no baby tak vyskusam uvidim dufam,ze to zaberie

petuskaxfun
19. okt 2009

janielah urcite to je pravda o tej nervozite no bude nekludnejsie preto sa ja terazvelmi snazim nerozculovat sa ale staleto nejde byt len v klude

katina2209
19. okt 2009

ja tiež jem všetko inak vraj je pravda,že keď ti niečo nechutí tak to nie je dobré ani pre bábo ja som bola hrozný kávičkár a prvé tri mesiace som kávu nemohla ani vidieť, aj naše mamy jedli všetko a aké sme zdravé 🙂 inak podľa mňa v malom množstve nič nezaškodí a petuska ja mám rovnaké pocity ako ty niekedy sa prichytím pri tom,že si nahováram úplne blbosti s tým pôrodom pri prvom som nevedela do čoho idem tak asi preto som sa nebála,ale určite budem chodiť na tú predpôrodnú prípravu aby som vedela tlačiť 🙂

andrea2603
19. okt 2009

ja na dnes končím, tak pekné sníčky, dievčatá. 🙂

katina2209
19. okt 2009

to je pravda ja som niekedy taká nervozna,že nezladam ani domace ulohy s malým musím sa ísť ukludniť do inej miestnosti to budú tie hormony...

olifcek
19. okt 2009

i ja sa pomaly ale isto rozlucim...rano vstavam o 6.oo lebo o 7.oo musim byt u srdciara, nech ma tie babky a dedkovia nepredbehnu a ja sa na vysetrenie vybodnem, lebo pol dna sa mi tam nebude chcicet cakanim stravit...

a uz aj manzelik by mal dojst konecne...fakt neviem ako vydrzim tych 17 dni co bude vo svajciarsku...asi sa zblaznim

katina2209
19. okt 2009

no olifcek to ti verím tak dobrú noc vám tehuľlky

petuskaxfun
19. okt 2009

no je to ineee kati akedy nam staci zacat chodit na tu pripravu

petuskaxfun
19. okt 2009

olifcek no budes to mat tazke ja som si stale za osem rokov nezvykla ze muz je od rana do vecera v praci 🙂

janielah
19. okt 2009

baby, ked su s nami, idu na nervy, ked su neni pri nas, tak chybaju...je to normalne? 😀

olifcek
19. okt 2009

jani mne este ten moj na nervy nezacal liezt, chi...mne stale len chyba a chyba a chyba....tak...sme spolu dva rocky no x;o)

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre