Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

zucana
22. okt 2009

zosi tie leukocyty mas uplne vpoho v tehu.mne doktor povedal ze vsetky hodnoty leuko aj erytro ej hemo su trochu mimo ...a to som mala v prvom trimestri nizsie hodnoty teraz mam 11,21 a povedal ze to je v tehu uplne normlane...takze tonemusi byt zapal...a 11,4 je fakt minimum ved hranica je od 4,40-11,00
inak sa tesim do sprchy zasa som sa dnes moc nezastavila ani neviem ako ubehol den...doteraz tu bola kamoska americanka co kupuje na sardnii byt a chcela prelozit zmluvu a doniesla mi taky cistit vzduchu co zabija 98% bakterii 😉 ona robila aj zdravotnu sestru 🙂

zucana
22. okt 2009

alex a malu citim asi tak jak ty...casto sa dava na lavu stranu od pupka a byva to tam vydute 😀

ewelyne
22. okt 2009

baby, aj ja citim vsetko mozne 😉

loginka, myslim, ze za vyskusanie nedas nic, no az na to, ze to kupis a myslim, ze by ti poradili nieco aj na tie koncatiny zo soli.
ja si idem zajtra kupit, dnes som nestihala, bola som u zubara.
inak baby, ja mam dnes asi vynimocny den blbec, sedela som v buse a taky dedecek tak drzo na mna,
ze ci som sa neosedela v skole dost s narazkou, ci sa nemozem postavit... 😕 😠
no drzy bol ako papuca... sedela som hned za soferom v ulicke, tak som mu hned jasne vysvetlila, ze uctu k starsim mam ale len k takym, ktory maju tiez uctu k mladym a ze do skoly uz davno nechodim a ze mu nemusim vesat na nos v akom som stave a kolko mam rokov a preco sedim a aj keby som mohla, tak sa nepostavim, lebo bol drzy... no to ste mali pocut... 😀 😝 no mam ja na haku takych dedeckov...
kamoska mi dnes vravela, ze jeden taky akcny senior ked sli z obchodu, tak sa velmi s bakulkou a taskou na kolieskach ponahlal , drgol jej do maleho 3r. ten spadol na betonovy chodnik a tresol si hlavu zozadu a on este na nu, ze co nedava pozor, tak mu vynadala, a on jej tiez ze je drza atd. a nadaval, no comment...
ja ked vidim, ako su schopni niektri utekat ked treba a tlacit sa, ze im len ta palicka veje za hlavou, tak mam dost....

ewelyne
22. okt 2009

logi 😨 to az tak zle? ze neotvoris veci a tak? no a nohy mas v pohode? nemas taky pocit, ze nemozes chodit niekedy? inak sranda, ze ti drahusik, vystrihuje oblaciky, mile 😉

zuci, budes mat bezbakteriovy vzduch 😉

inak sranda, ako sa prevaluju a vyduvaju nohy, ruky, zadocek 😉

zoska
22. okt 2009

jaaj ewe dobre si mu dala 😀
toto ja teda tiez z duse neznasam ked si nejaky dochodca mysli ze je daco viac...a keby ublizil mojmu dietatu tak ako tojej kamoske tak ho asi tou jeho palicou tresnem

ewelyne
22. okt 2009

no inak som ja na to strasne hakliva, co sa tyka maleho a takych vselijakych nepozornych ludi, pubertiakov atd... viem byt hnusna, ale boze... normalne aj co sa tyka psov, co ich vencia bez voditka a maleho otravovali a zlakol sa a reval ako tur, alebo takych petardovych frajerov, co vam pod nohy hodia, rachotinu a dieta ma taky sok, ze ho polhodinu utesujete... no je vela "neempatickych a drzych" ludi a ja som vtedy teda riadne hnusna, ani neviem, ako a kde sa to vo mne berie, ale nedam sa 😀 😝

loginka
22. okt 2009

ewe, sila, niektori stari ludia su neskutocne drzi
no, neotvorim flase, ani nic skoro, len co je lahko zatvorene
nohy - no chodim tak tak, teraz viacmenej lezim a sedim kvoli placente, ktoru mam nizko a kazali mi oddychovat

ewelyne
22. okt 2009

zoska, ja ked som v podode a idem len kusok a vladzem, tak pustim sadnut a tak... ale takto.... 😝

ewelyne
22. okt 2009

logi, ale to aj tym, ze ked sa nenamalujem, a dam ciapku prip. siltovku, tak neviem, asi posobim moc mlado... ale aj tak, su drzi, da sa to povedat aj normalne a pekne poprosit a tak, ze? 😉

loginka
22. okt 2009

baby, hodte mi niektora pliz do IP heslo do Februaroviek, chcem tam pridat brusko 🙂

ewelyne
22. okt 2009

no ale ta veta ci som sa v skole neosedela dost, ma dostala fakt 😀 😝

zoska
22. okt 2009

tak ewe toto sa aj mne stava ze sa niekedy nespoznavam, inak som vacsinou tichy clovek, plachy...radsej som ticho, ale napr. raz na namesti bol nejaky koncert a my sme s manzelom stali spolu ja pred nim a zrazu som zacila ruku v jeho vrecku, ked som si uvedomila ze on ma ruky vpredu na mne a objima ma tak mi doslo ze to nejaky vreckar...zdrapila som tu ruku a zbadala starsieho vyplaseneho chlapa a spustila som taky krik, ze to co ma znamenat, zlodej ze to je...a potom prisla nejaka zenska co sla popredu ze nech nekricim ze to je jej kolega, ze ona sa zanho zarucuje, ze je to slusny clovek a bla bla... no proste jeho kumpanka, tak som sa vytocila do nepricetna ze akoze omylom dava ruky do cudzich vrecak, ze niesme sprosti, ze ci mam zavolat policajtov...tak ta zenska ze mam uz zavriet hubu...vtedy sa moj muz spamatal zo soku a zdrapil ju za rukav pritiahol ju tak ze skoro spadla, a ze co si to dovoluje a ze zavolame policiu...polovica namestia sa na nas kukala...no show proste...doteraz neviem kde sa to vo mne vzalo aj muz bol v soku, kym mu doslo co sa deje a preco tak ziapem 😀

loginka
22. okt 2009

ewe mas "smolu" ze vyzeras tak mladucko 😉

alex
22. okt 2009

ewe, keď ty tak mladučko vyzeráš 😉

Inak ja väčšinou v buse stojím. Chodia dosť plné, no a cez bundu mi bruško naozaj nevidieť, takže môžem len snívať, že by ma niekto pustil sadnúť. Ale zatiaľ zvládam, čoskoro budem ľudí stavať.

ewelyne
22. okt 2009

😀 zoska, to hej, to sa v nas skryva, ale ved to je asi prirodzene, ze branime seba, svojich blizkych a svoje veci.... ja ked som nazjapala na jedneho stareho, lebo jeho pes nechal pred mojim ocami giga lajno hned pri detskej preliezke, normalne som musela utekat pre istotu 😀

loginka, ty si mila 😉 ze "smolu" no asi hej 😉 😅
musis lezat cely den? a nehovorili, ze keby nieco, tak to zastehuju?to mala tak susedka, ze sa zacala otvrat a oni to zasili dvomi stehmi a fungovala normalne dalej.

alex
22. okt 2009

baby v stredu 28. som sa prihlásila na cvičenie pre tehotné, sú ešte 4 miesta, tak ak by ste niektorá mali záujem.

http://www.pripravana-porod.sk/index.php?id=4&p...

ewelyne
22. okt 2009

alex, asi sa treba tvrit, ze ti je horuco, rozopnut bundu a postavit sa tak, nech im to brucho brani vo vyhlade a potom sa asi uvedomia 😉 ja sa musim porozopinat v buse stale mi je tam horuco.

ewelyne
22. okt 2009

baby, co mate na veceru? ja neviem normalne na co mam chut 😅

ewelyne
22. okt 2009

juj alex daleko mam ja ruzinov, ja asi pojdem na kramare s joannou, tam to mam najblizsie.

loginka
22. okt 2009

pridala som fotecky z 3D 🙂

ewe zatial krcek drzi, takze zatial nie, ale placenta prekryva branku a vraj by som mohla aj krvacat a mala by som vela oddychovat, takze oddychujem

alex
22. okt 2009

no veď keď už nebudem vládať, tak sa aj rozopínať budem, ale niektorý ľudia aj tak nepochopia a radšej kuknú von oknom.

alex
22. okt 2009

logi, krásne bábätká 😵

zoska
22. okt 2009

palacinky s tvarohom 😵

ewelyne
22. okt 2009

logi jaaaj ja som myslela, ze to ma nieco s krckom. a to ako prekryva placenta branku? normalne si to neviem predstavit co to znamena. pekne oddychuj, uz len par mesiacov 🙂 a budeme chodit bez bachorov ale s kociarmi 😉

zoska
22. okt 2009

jeej logi ake pekne fotky mas 🙂

tie palacinky boloi pre ewe ako inspircia na veceru 😀

ewelyne
22. okt 2009

😉 diky zoska, vidis, dlho sme nemali palacinky 😉

logi, prekrasni su 🙂 a ked si predstavim, aki su malicky ti nasi drobci a vsetko maju, uz len vyrast 😉
a tie nosteky a prsteky... take mini pidi vydanie...jooooj... normlane zazrak prirody... ja to stale obdivujem,
ako to , ze to tak funguje a vznikne novy zivot....

loginka
22. okt 2009

dakuem 🙂
chlapcek sa mracil, je empaticky, lebo ja som mala tiez kvoli niecomu zlu naladu 🤐 ale potom bolo super, aj som si poplakala, nenormalne emocie 🙂

ewelyne
22. okt 2009

hej to aj ja placem ked vidim na tom monitore ten maly zivot, to su proste take emocie a nieco tak neuveritelne a neskutocne... 🙂 drahy ako, on neplakal?

loginka
22. okt 2009

ewe, moja dr hovorila cosi o krcku ale primar v RV, kde som bola min.tyzden povedal, ze krcek drzi a ze tie tlaky co citim su z placenty a byt viac vo vodorovnej polohe
tak len dufam, ze to bude sicko ok

loginka
22. okt 2009

ale bol na makko, urcite
ja som si musela utierat slzy, lebo by som nic nevidela 🙂

inak som pridala jednu fotku do albumu februarovky - som tam s mojim drahym synovcekom, stale mi chytal pupok moj vypukly 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre