Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

zucana
26. okt 2009

baby dobru nocku prajem ...mna vecer chytaju tie smradaky vetry....
zosi vyzeras krasne 🙂
inak ta hradza ewe asi som blba ale to je tam medzi tymi dvoma otvormi? to je aky olej?a kedy sa to ma natierat? 😎

ewelyne
26. okt 2009

granado, citim sa ako cvok, ale najradsej by som to zozula a zjedla. spomenula som si ako sme to v detstve chutnali 🙂)))
ze hlinu 🙂 tak to je dobraaaaa

petuskaxfun
26. okt 2009

kokso aj ja ale pre zmenu na slane tak som si otvorila udeny ostiepok inak vacssinou sladke tlacim sice nie som hladna ale pazravaaa 😝

ewelyne
26. okt 2009

zucana tu kuk 🙂

http://www.weleda.sk/kozmeticke-pripravky/tehot...

"WELEDA Olej na masáž hrádze
Väčšina žien si praje pôrod bez nastrihnutia. Preto sa odporúča v rámci kompletnej prípravy na pôrod i masáž hrádze (oblasť medzi pošvou a konečníkom, latinsky perineum), ktorá ju urobí pružnou, mäkkou a poddajnou. Pomáha hrádzi, aby sa dostatočne roztiahla pri pôrode.

Olej na masáž hrádze je špeciálne zostavený prírodný produkt určený na prípravu na pôrod. Masáž touto olejovou kompozíciou so základom z jemného mandľového oleja a na vitamín E bohatého oleja z pšeničných klíčkov uvoľňuje tkanivo hrádze, zvyšuje jeho elasticitu.

V prípade porušenia tkaniva počas pôrodu (trhlinky) skracuje regeneračnú dobu. Jemná zmes prírodných éterických olejov je uspôsobená na citlivú oblasť hrádze. Aplikuje sa od 34. týždňa tehotenstva min.3-4x týždenne po dobu cca 5 minút. Návod na použitie je v príbalovom letáku.

Zloženie (úplná deklarácia):
mandľový olej, olej z pšeničných klíčkov, zmes prírodných éterických olejov "

ewelyne
26. okt 2009

zucana to sa masiruje aj akoby zvnutra, to je na pribalovom potom vsetko 🙂
a pri porode je fajn, ked ti niekto nonstop tu hradzu masiruje, mne moja lekarka, sestre PA atd.... naozaj napomocne 🙂

petuskaxfun
26. okt 2009

ten olej aj malinik.cajik kupujum potom urcite 😉

petuskaxfun
26. okt 2009

ewe to faakt tak to mne nik nerobil 😖

zucana
26. okt 2009

ja taky
dik baby uz som to poslala mame....
😎

ewelyne
26. okt 2009

nie? moja stala pri mne a masirovala a masirovla, super pocit to bol a aj videla najskor maleho rucku a vravi strihnem a ja ze nieeeeee, som nechcela a ona ze pre istotu len kuscok a ja ze dobreeee 😀 no a 2 cm . A hradzu som si masirovala hmm, na letaciku je to odkedy by sa mala... 34 nie som isty, mozno neskor, al.skor....hmmm

katina2209
26. okt 2009

ahojky, ja som si pri prvom nemasírovala a aj ma nastrihli mala som asi 6-7 štichov,aj ja ten čajík určite aj ten olejček a ewe čo stojí ten olejček? ewe inak máš pekné bruško ja som mala také keď som čakala Marka dopredu.A aj teraz mám a tiež to bude chlapček ale ty budeš mať teraz dievčatko na 100% 😉

katina2209
26. okt 2009

a vôbec mi nikto nemasíroval pri pôrode ☹ a kde si rodila ewe?

ewelyne
26. okt 2009

zuci a v tom linku je aj pre mimi supis kozmetikus balik ako tehu balik. my weledu dodnes pouzivame 🙂
pre dorbca a ja som zavislak na ruzovom oleji a zubnych pastach a penach do kupela 🙂)))
pocas kojenia trnkovy sirup a sprchace maju super 🙂)) ja to ale striedam s l´occitane vratane detskej a tej z talianska www.kraetergold.it
inak weledu som videla aj tam, sme zabudli malemu sprchac a sampon a ja som mu ho tam kupila 🙂

katina2209
26. okt 2009

inak dnes keď som išla z práce dostala som hroznú chuť na hranolky a chicken rollku tak sme museli ísť na mac drive a kúpiť a potom sa postavím doma na váhu a krása 8,5 kg som zvedavá akou to pôjde závratnou rýchlosťou tie kilá len keby ma potom tak všetko nebolelo, chrbtica, klby,kríže a panvové kosti asi najviac 🙂

ewelyne
26. okt 2009

na Kramaroch som rodila babusky. Sestra v Londyne a dve PA sa striedali co ju non stop masirovali.

ewelyne
26. okt 2009

juuu baby to ja este len zacnem priberat uz mam 4-5 🙂

katina2209
26. okt 2009

no ewe tak to je nič 4-5 ja budem mať na budúci týždeň určite 10 kg a to som o týždeň menej ako ty ewe 😀
ty si iná chuduľka 🙂

katina2209
26. okt 2009

inak mne na morfo napísal,že placenta vpredu myslíte,že to je dobre?

ewelyne
26. okt 2009

katina, sranda, lebo pri malom som take nemala, ten bol niekde pod rebrami a to mi pripada ze to bude iba ako lopta v predu 🙂)) a dost,preto sa vudujem, ze tak zrazu je vpredu a ja nezapnem, co som zapla pred porodom maleho... hmmm no baba to ma byt na 90% .... 😅 😕 na 3 D sme neboli...
inak strasne tie chute, ja mam vkuse chut na bublinky Fanta a pod...co ja som z duse neznasala...
hmm, ten olejcek stoji okolo 10 Euro, ale staci jeden a aj ten ti zvysi. Aj ten na brusko je fajn, ale sa rychlo mina... ja mam teraz z Aura Somy bylinkovy na brusko a ten dlho vydrzi a sestra mi dala od Saloosu bylinkovy tiez taky fajn 🙂 tak striedam.

ewelyne
26. okt 2009

katina, to mam aj ja a je to vraj preto, ze je to druhe tehu a je to vraj bezne, viac k tomu neviem.
tak hadam oki, ze ? 🙂

ewelyne
26. okt 2009

katina, inak s tými termínmi... jeden mám 14. mala som aj 21. a aj 19. nemala som pravidelný cyklus, takze kdo ví 🙂 kde chces rodit, mozno sa stretneme 🙂))) .

katina2209
26. okt 2009

no mne povedal doky,že na 100% chlapček, že vidno aj guľky aj pipíka a môj vnútorný pocit ma sklamal som mala ciťáka,že dievča a aj podľa toho čínskeho mi to tak vyšlo a že pravdepodobnosť 99% tak ja som asi to 1% bruško si mažem olivovým mliečkom od zaya zatiaľ som spokojná,ale pri prvom sa mi aj tak spravili strie ale iba okolo pupku lebo som mala veľmi bruško dopredu 🙂

ewelyne
26. okt 2009

ja mazem aj prsia, zadok a stehna, sestre sa narobili strie aj tam a aj mama mala ....
tak pre istotu...

katina2209
26. okt 2009

no mne ewe prvý termín 15., že podľa veľkosti a inak 21 alebo 22,že podľa menštruácie ja chcem rodiť v ružinove tam som rodila aj prvé a ty asi na kramároch nie?no dúfajme,že oki s tou placentou lebo mi povedal,že malý ma polohu na jednotku

katina2209
26. okt 2009

my sme akí noční vtáci a to idem zajtra do práce... idem už do hajkoviec však ráno nevstanem o 6,15 ☹

ewelyne
26. okt 2009

katina, neviem, idem omrknut ruzinov este a aj antolsku...
porod na kramaroch bol fajn, len nechcem riskovat to s ubytkom a tak, ked nebude miesto,
lebo kramare teraz maju trend oteckovia, mamicky, svokry a sestry na sestonedeli ... a bezne tam stretnes chlapa v trtenkach a pyzame, dokonca choreho a usmrkaneho... nemocka, ma z toho biznis a mamicky, ktore si tam nikoho nedovlecu, su schopni vyhodit z "nadstandardu" a poslat tam ""cucakov" ....

ewelyne
26. okt 2009

katina, bezkaj, sup sup, nech sa vyspis a aspon trosku oddychnes , kde vlastne pracujes? mne sa to tu uz tak miesa... a byvate v kt. casti? pa a dobru .

andrea2603
27. okt 2009

Dobré ránko, ja už pracujem 😉 . No dievčatá podaktoré ste pekné nočné vtáčence. Mne sa už sníval určite aj 2.sen, keď ste si ešte písali 🙂 . No ale aspoň mám čo hneď pri raňajkách čítať.
Krásny deň prajem všetkým!

petuskaxfun
27. okt 2009

dobre ranko 🙂 no ked si pisala tak to som este ja snivala 😀 alee uz som hore ak ked sa mi nechcelo,tazko sa mi vstavalo.Ja sa uz citim ako hypochonder boze,tak zapal,chripka al.ake hnusoby virusy ma klatia a do toho v noci uplny prud krvi z nosa a straaaaaasneee bolesti noh teda aj boli opuchnute 😖 a krize.Je to normal podla Vas? 😨

katina2209
27. okt 2009

Ahojte,dobré ránko aj ja už pracujem ewe máš pravdu s tým nadštandartom ja budem rada keď tam budem môcť byť sama a pracujem v jednej veľkoobchodnej firme v blave ako ekonomka-účtovníčka,bývam na dolných honoch -vrakuňa ty tuším v devínskej?
Pekný deň Andrejka tak ty už tiež zarezávaš 🙂

katina2209
27. okt 2009

Petuska chúďatko tak ja mám tiež bolesti ale musím si zaklopať zatiaľ žiadne vírusy ma nechytajú a krv z nosa už vôbec nie to bude podľa mňa tým tvojím nízkym tlakom skús povedať dokymu či sa s tým nedá niečo robiť

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre