Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

oriesok1.
27. okt 2009

zuci, zoska, gratulujem aj ja 😉 božee, to je tak krásny pocit, odchádzať od gynekológa s len dobrými správami 🙂 inak aj my sme mali odchýlky v tých meraniach, ale rozdiel bol všetko len pár dní, ani nie týždeň, takže paráda. Zuci, a u teba to teda vyzerá na dlhonohú modelku, čoo? 😀

oriesok1.
27. okt 2009

adi, no, to máš najlepšie 😀

andrea2603
27. okt 2009

Dievčatá, brušká už pekné gulaté. 😉 Aj moje má už rozmery, ktoré ma obmedzujú, napr. keď chcem prezuť v škôlke dcérku 😕.

oriesok1.
27. okt 2009

mňa strašne vysiluje holenie.. 😅

zucana
27. okt 2009

ja sa neholim ale budem musiet uz.... 😲

oriesok1.
27. okt 2009

no toto.. 😀 ja to trošku zanedbávam....a desím sa toho, čo bude neskôr, keď ma to už v 23tt takto otravuje..

petuskaxfun
27. okt 2009

Zosi jejeej super gratulujem k dievcatku 🙂 Zuci tak budes mat dlhonohu teeda a ma byt po kom vysoka???inak oriesok to uz aj pomaly ale isto aj mna akurat som vyliezla z vane tak to mam za sebou,mam pokoj na 2dni 😝

hajdylca
27. okt 2009

zoska gratulujem 🙂) zuci aj Tebe k dobrym vysledkom... logi drzim palce k dalsim inekciam- ci uz na dalsie nemusis?? kocky ja mam problem si aj snurky zaviazat... neviem ako sa budem v zime prezivat a obuvat 😖 ozaj to som sa chcela opytat uz davnejsie - take male babenko sa nezakryva paplonikom? ono byva aj vecer- v noci zaviazane v perinke? vecer sa "neuvolnuje" z nej???

ruzi23
27. okt 2009

caute kocky, mohla by som poprosit o radu, ak viete. Uz aj ja zacinam byt vacsia a neuveritelne ma bolia lonove kosti. Dnes neviem ani poriadne chodit, uz sa neviem ani nijako ulozit na gauc jak ma to boli. Viete poradit ako na to, aby to tak nebolelo? dik

zucana
27. okt 2009

no praveze nema.... 😀

lolka
27. okt 2009

joooj, tak snurky na topankach a holenie je aj pre mna obtiazne 😖 obcas mi muzik zavazuje snurky 😀

hajdy, ja by som povedala, ze sa v perinke babetka dobre citia - ako v maternici a aj sa dobre drzia. ale na kojenie je dobre babo vybrat z perinky.

andrea2603
27. okt 2009

hajdylca, ako ktoré bábo. Syn ten zaspal vždy až vtedy keď bol v perinke zviazaný - ruky pri sebe, ale dcerka tá bola spokojná, keď to mala tak na volľnejšie.

Ja už na dnes končím, ešte nalakujem nechty a spať.

petuskaxfun
27. okt 2009

zucana no teda teda 😉 😝

oriesok1.
27. okt 2009

ozaj a chystáte sa zháňať si perinku? Bo ja som počula, že teraz skôr frčia nejaké rýchlozavinovačky, čo vyzerá ako modernejšia verzia perinky. Tu v irl som zatiaľ objavila len nejakú "zázračnú" zavinovačku - tak sa volá, vyzerá to ako tenká deka a bábo sa do nej balí tak, že najprv sa malinkému pribalí rúčka k telu, potom sa previaže druhá strana a stiahne sa. To chúďa mimi na obrázku mi v tom prišlo skôr ako taká malá múmia, ale vraj to má neskutočne upokojujúce účinky...hm, neviem...

petuskaxfun
27. okt 2009

oriesok no su to teraz take moderne perinky 😉 vacssinou farebne s potlacou a to druhe maju aj u nas j sa to tu nejak volaale som zabudool 😒ze ako

hajdylca
27. okt 2009

oriesok ja perinku uz mam- este co mam po mojom braskovi, aj od svagriny, aj uplne novu... inak ja som tu zazracnu zavinovacku niekde aj na na SK videla, niekde som o to citala, ale tiez mi v tom baby pride ako mumia 😅 ale neviem, ci zavinovacka a perinka je to iste, teda mne aspon perinka taka pevnejsia- vies ze tam babo zasnurujes ako potrebujes, a ta rychlo zavinovacka- to je iba taka deka na boku na suchy zips, nie? neviem, ci je tam nejaka pevna "vlozka" ako v perinke...

alex
27. okt 2009

ja si chcem kúpiť zavinovačku, ale takú na viazane, nie na suchý zips. Predsa len to bude pevnejšie asi, keď to zaviažem.

hajdylca
27. okt 2009

podla mna aj chrbatik by mali v tom pevnejsi... kde ste kocky vsetky???? 😒 viem, ze sme sa tu uz xy krat o tom bavili, ale co je dobre proti paleniu zahy?? nechcela by som moc liekami hned zahanat... mlieko mi nezabera- este zhorsuje...

petuskaxfun
27. okt 2009

hajdy tak jasom skusila uzvselico ale zatial jedine co mi zabralo co som mala poruke bola bystrinka ked to poznas 😉 inak zevraj este mandle,popcorn,tums ale ten mne nepomaha

petuskaxfun
27. okt 2009

no pri prvom som mala taku klasickwe perinky tak teraz neviem lebo tie novsie sa mi pacia viac

zucana
27. okt 2009

ja neviem...ja neviem ani ako pali zaha.... 😅

zucana
27. okt 2009

ja by som chcela taku klasicku...a neviem kde ju mam kupit...taku volanikovu 😕 😵

hajdylca
27. okt 2009

jaaaj zuci to Ti zavidim... ani moj muz nepozna palenie zahy... petus no nic z toho doma nemam... ale trosku pomaha mineralka- ju zapijam dole 🙂 zuci ja presne take volanikove mam 🙂

blumka
27. okt 2009

mne kamoska na palenie zahy poradila oriesky...ale neskusala som, lebo mna nepali 😀
k tym zavinovackam...ja mam zavinovacky, nie perinky...ale so snurkami, suchy zips je na prd, lebo sa babo z neho aj tak vyhrabe...a taku tu zazracnu mali aj v USA ale pre nas nebola zazracna, lebo u nas bolo dolezite aby mala Tete ruky tesne pri tele no a z tej zazracnej sa rychlo vyhrabala, ale snurkami som ju zviazala a spinkala sladucko...ja uz ked som ju polozila na zavinovacku, tak dala rucky k sebe, hlavicku na bok a zatvarala ocka 😀 a v tej zavinovacke sme boli do pol roka...nohy jej uz trcali ale tak sa jej najlepsie spalo..
hajdy, babenko aspon do pol roka ak nie viac by nemalo mat v postielke nic cim by sa mohlo pridusit...ma este slaby krk, nevie sa otocit a pripadne keby sa zaborilo do paplona alebo do vankusa mohlo by to zle skoncit...preto je aj lepsia perinka alebo radsej lepsie obliect a nechat spat neprikryte...
ja som bola strachopud, terezka fakt nemala v postielke nic ani ziadne hracky ani nic....a vlastne doteraz to tak je...

petuskaxfun
27. okt 2009

blumi to fakt si ju mala pomaly do pol roka no ja prve 3tyzdne

hajdylca
27. okt 2009

zuci aha aj tu na konovi som nasla predavat https://www.modrykonik.sk/bazar/show_entry.php?...
blumka dakujem 🙂 viem ze baby by nemalo mat dlho vankus, len som nevedela, ci sa zakryva ci nie... no a hracky v postielke, to ja moc neuznavam (sice keby to citala moja mami by sa zasmiala, s kolkymi plysakmi som ja spavala, ale baby je ine)... takze vlastne paplonik ani nepotrebujeme mat v povinnej vybave? 😲

blumka
27. okt 2009

peti, no hej...prve tyzdne nebola v zavinovacke, lebo som si myslela ze potrebuje volnost..ale strasne sa budila a skrabala, tak som ju raz skusila zavinut a zazrak sa stal...no a potom mi inak nevedela zaspat, len v zavinovacke alebo v kociku na prechadzke alebo pri mne v satke... 😉
hajdy, mne teraz zacina Terezka do postele nosit babiky alebo mackov, ze ide s nimi spinkat, ale ona je uz velka..
ja som napr. postielku nikdy nepouzivala ani ako priestor na hranie...vzdy v nej len spala...ani teraz jej tam nedovolim sa salit aj ked ona by chcela..postel je na spanie, nie na skakanie alebo hranie... 😉

janielah
28. okt 2009

dobre ranko babky moje. Dakujeme za podporu Vam vsetkym, ste ozaj mile. Vsak mi budete aj chybat, ked sa budeme uz tocit pri babenkach a nie tu na konovi 🙂
Urobili sme si vcera radost a aby sme na to nemysleli, tak sme si sli tri kociky obzriet. A jeden sme si teda aj priviezli domov, hodim foto potom. Je taky krasny a uplne ako novy...uz som tam vozila moju plysovu ovecku 😀

Zoska, gratulujem, vitaj v klube s dievcatkami - vy budete mat tiez modelku ako my, lebo u nas tu vysku reprezentuje viacej tatinko, tak sa tesim, ako bude od malicka vytrcat 🙂

Zuzi, dobre ze mas vsetko v poriadku, akurat tie poplatky teraz, ked budes chodit castejsie..ach jaj..u nas si to neviem predstavit.

Logi? Fakt aj u vas je to tak? A ide to zatial, vsak? Uzivate si aspon ze ste spolu zatial kazdy den, alebo to uz ovplyvnuje celkova nervozita?

Ja sa snazim byt vesela, ako ste mi radili myslim na malinku Simonku a smejem sa na ocinka nasho, aby nebol smutny. On je taky moj hrdina, ako to zvlada...tak ho lubim, ze by som aj dychala za neho...

Ja som inak tiez cely zivot neviem co je to ta zaha, ale teraz treti vecer mam take teplo v krku, tak neviem, ci je to ono, ci co...
Inak mi uz ide na nervy to vecne natieranie, ale vzdy si hovorim, ze lepsie ako popukat..vy sa ako casto natierate?

alex
28. okt 2009

jani, super, gratulujem ku kočíku. Aký to je? nie je na nete nejaký link?

Ja tiež záhu nemám, klop klop 🙂
No a natieram sa veľmi málo. Zatiaľ som bez strií. Len na ľavom prsníku sa mi trošičku urobili, také maličké 3, ale nič hrozné.

hajdylca
28. okt 2009

janulka ja sa natieram kazdy vecer- niekedy zabudnem- ale tak min. kazdy druhy den, a som uz popucena a rozthana ☹ ☹ 😒 ale neva hlavne nech je babo zdrave 🙂 a to teplo v hrdle moze byt ono- mne je z toho sem tam az na vracanie- a najhorsie to byva ked si lahnes...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre