Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

olifcek
28. okt 2009

ahojte baby x;o) prepacte, ze som sa vobec neozvala, ale akosi nestiham vobec vobec. zhanali sme veci do bytika, kedze uz v sobotu sa stahujeme. do toho hodne prace v praci, takze ani odtial mi nevychadzalo sem prist kuknut 😖
uz sme kupili pracku, roztahovaciu sedacku s kreslom, konferencny stolik, pisaci stol pre draheho, stolicka ale pride ay okolo januara, glg, postel z masivu, ktora pride asi treti novembrovz tzyden, cize zatial budeme spat na tej roztahovacej gauckovke, kuchynsky stol a 4 stolicky k tomu, lustre, uz len jeden nam treba, skrine do spalne uz tiez mame, skrinu do chodby, botnik do chodby...teraz uz len tak mierne tlacim na oca, ktory ma ale teraz dost prace v praci, nech si najde cas a pride nam namontovat nove wecko, na ktore ale este zajtra idem kupit nejake veci, v nedelu nam prinesu tu pracku, namontuju, ale tiez paq budeme musiet ist cosi kupit, lebo odvod chceme do sifonu priamo...proste....ach jaj, uz nech je vsetko hotove...

snad nam to i farebne nejak bude ladit a ak nie, tak to nejak doladime x;O)

zuci, zoska, logi ste zlate, ze ste sa o mna i obavali, nabuduce napisem aspon sms x;o) i ked verim, ze uz od nedele bude uz volnejsie a budem tu opat kazdy mozny den x;o)

maculik do termalnej vodz urcite nechod, tam sa rychlostou svetla siria bakterie, pliesne a pod. oni teplo maju rady...

ZUCI ASI SOM POSLEDNA, ale predsa, VSETKO NAJLEPSIE K PIATKOVYM NARODENINAAAAAAAAAAM. manzelik je zlaty, ze sa tak snazil a tak pekne napisal na krabicku x;)

gratulujem baby ku dobym vysledkom i urceniu pohlavia x;o)

precitala som si dnes vsetko, co som zameskala, hech, bolo toho fakt hodne, na par hodin citania, hehe..

v utorok, vlastne vcera, som bola na glukozu. tehotne nastastie piju 50g, netehotne 75g. jasne, ze som si ju musela ist kupit dole do lekarne, vyslo to ale len 0,70 EUR. zriedili to v 0,5l vody, cize to nebolo tak hrozne. akurat, ze mi povedali, nech sa moc nepohybujem, aby som nespalovala cukry...tak som tam sedela....najprv ked som prisla, vzali mi krv, poslali ma kupit si glukozu, o cca 45 minut mali vysledok, ktory bol uzasny, dali sami napit glukozy, o hodku som zallopala, vzali mi krv, a o dalsiu hodku znova..vysledok uz neviem, ale snad to bude ok. len cely den som sa z toho spamatavala. bez vody a jedla od rana az do cca 11.0, brrr...

ja si tu pisem, a drahy bali, chi, idem sa pripojit,ale uz som aj tu x;o)

lenica81
28. okt 2009

tak vam drzim palce k tomu...
inak ako som si citala, co ste tu dnes preberali... ja som bola presvedcena, ze si kupim nejaku tu rychlozavinovacku... ale ked ma tolko nevyhod, tak neviem, neviem... maju ju aj s nejakou tvrdsou vlozkou... co som pozerala, ale asi mate pravdu, ze zaviazane to vydrzi poriadne... moja mama je zberatelka, vraj ma zavinovacku este po nas... ked ju neprekusali mole, tak si to checknem... a uvidim... aspon taku poistnu budem mat... lebo tie tradicne vysivane madeirove sa mi velmi nepacia...

inak... co sa tyka tych kontrol... je to teda tak, ze od siedmeho mesiaca sa uz chodi kazdy 2 tyzden... fuha... musim si v rozpocte najst dalsie ecka... 😒

olifcek
28. okt 2009

chi, aj sme dnes kukali zehliacu dosku...musime kupit...a aj zehlicku, chiii...nemame...ja vesiam pradlo tak, aby nebolo treba zehlit, ale kvoli babu uz kupime, to je jasne...drahy itak nenosi kosele, len tricka, no budem mat zo seba super pocit, ked mi ich zacnem uz aj zehlit x;o) zehlicka mi staci taka nejaka obyc, len nech zehli x;o)

jani...s muzikom...to ma mrzi, ale tesim sa, ze je uz lepsie...x;o) co on vlastne doteraz robil?

hajdylca
28. okt 2009

janulka je krasny ten kocik, a uplne super, ze sa Vam tak perfisne zmesti do autina aj aj 🙂 petuska ja si myslim, ze sa nemas coho bat- tak ako blumka pisala do toho 28t sa robi... inak k holeniu, no ja uuz davno dole nevidim 😝 a drahy akukolvek spolupracu odmieta 😒 😕 ja som mala tiez "znamu" v spravach- tu mladu kocku co je v 8 mesiaci a zostali na ulici, chodila som s nou do tej istej skoly na strednej.... a vraj im nemozu dat ziadne ubytovanie- nechapem... ale keby boli insej farby... no nerozculujem sa radsej, len je to smutne ☹

olifcek
28. okt 2009

dnes by sme chceli konecne i fotky zo svadby vybrat a dat si ich vyvovlat, tak snad ,,neodpadnem,, od unavy a opat z toho nic nebude...nechcem draheho sameho vyberat, tesim, ze to budeme spolu robit...x;o) spominat x;o)

lenica81
28. okt 2009

ahoj olif... teda riadne nakupy... 😀 mali ste nejake veci vopred vybrane... lebo ked si spomeniem na to, ked sme my zariadovali pred 2 rokmi... tak sme boli radi, ze sme radi... hlavne sedacku vybrat bol problem... mame 2garzonku... tj spalna a taka spojena obyvacka s kuchynou obmedzenej vymery... 😅 takze napasovat tu nejaku bol zazrak... pol roka sme ju zhanali... ale pred vianocami vtedy dorazila... tak sme boli stastni jak blchy...

a to vas este caka robotky... ale to je take skor radostne... len sa velmi neprepinaj... aby maly neprotestoval... 😉

olifcek
28. okt 2009

hajdy jj, kamoska ma smolu, ze nie je romkou...lebo nas stat sa len o nich stara...,,chudacikovia,, 😠

andrea2603
28. okt 2009

olif, tak po dlhšej prestávke ahoj 🙂 . No ako čítam, tak nákup riadny. Tomu sa povie zariaďovanie hniezdočka 😉

lenica81
28. okt 2009

pri zehliacej doske pozeraj, aby ta plocha nebola doska... ale len take akokeby pletivo... aby ti to nenavlhalo... a potom ti nepuchli veci... 😀
olif... fakt fajn je si nechat tie fotos vyvolat... ja si obcas tak sadnem a listujem si v nich... napr. mam milion fotiek na CD a v compe... myslis, ze tie si pozriem... 🙄 ale chystam sa na materskej to trochu preluskat, aby som nejake dala do ramika a venovala nasim a svokrovcom...

olifcek
28. okt 2009

lenica no...ja zatial presne neviem, ako nam to farebne sadne, ale uz mam predstavu, ako pokombinujem... ;o) hlavne potrebujem vidiet za svetla farbu dreva draheho stolika pod PC, stolika ku sedacke a podla toho zariadit dalsie doplnky a obyvaciu stenu, aby to ladilo, hech...ale predstavu uz mam x;O)

jj, hoédne chodenia okolo toho je. drahy i bol premerat 2x vzdialenosti nejake, aby sme vedeli rozmery sedacky, kuch. stola, kedze mame dlhsiu ale uzsiu kuchynu a pod. hech...paradoxne mam ale najvacsi strach, ze otec nestihne prist do soboty namontovat wc, lebo ja viac ako hodinu bez wc nevydrzim a k susedom chodit nebudem, to radsej niekam von pojdem 😵

najhorsie bolo, ze som mala neskutocne bolesti v podbrusi...lekar povedal, ze je krcok uzatvoreny, i placenta je fajn, ze i mala vyzera spokojne, tak je to spojene s roztahovanim sa...odporucil mi kupit si MAGNE B6. al epriznam sa, nejak nebol cas sledovat si to 2xdenne...no vravel, ze to by malo najneskor do 2tyzdnov prejst...a dnes je uz ozaj lepsie..este ma to zaboli, ked sa dvihnem zo sedu, alebo ked spim na chrbte...

katina2209
28. okt 2009

ahoj olifcek to sme radi že si v poriadku a už máte skoro všetko zariadené ja som mala tiež dnes žehliť mám tam nepožehlené 3 práčky a ako to robíte baby,že nemusíte žehliť ja to z pračky vyberiem vždy ako požuvané 🙂

lenica81
28. okt 2009

ja chvalabohu teraz nemavam nijake bolesti... sice ked sa trochu viac ponahlam, tak ma picha, ale niekde pri zlcniku... 🙄 takze netusim ze co a ako... a ked sa prilis rychlo postavim z postele... ale zasa to tak casto neprevadzkujem... 😀

na otazku romsku... vyjadrim to mottom... nie som rasista, ale sachy hram zasadne s bielymi figurkami... dufam, ze som nikoho neurazila... 😕

olifcek
28. okt 2009

adi hoja x;o) jj veru, kupili sme bytik na hypo z vacsej casti, a zo zariadenia sme mali len mikrovlnku a chladnicku 😅

lenica mas niekde foto takej zehliacej dosky? nech mam presnu predstavu toho, co mi radiiiiis x;o) lebo ja si necham poradit, najma teda, ked v tom niesom vobec zbehla 😉 a jo mas recht, fotky v albumiku su fajn vecicka...mnohokrat lepsie ako v digitalnej podobe....

odporucam vyvolavat cez www.happyfoto.sk cez tuto sluzbu si to dame tlacit....vyuzivame to sem tam, tak i na svadobne fotky vyuzijeme x;O)

kati no, najhorsie je, ze sa v sobotu prestahujeme a zacne sa s montazou skriiiiin, do ktorych si paq nechame niekde urobit dalsie policky, chi...ale neva, z prace mame doma bananove krabice, v piatok budu dalsie, takze snad sa do nich vsetko pomesti a budu fajn uskladnene zatial...

hlavne nech to wecko otec stihneeeee x;o)

kati jj som stastna, ze drahy nie je koselovy typ...x;o))) a pracku, co sme si kupili, ma aj funkciu nekrciveho pradla, ci co...take akoby mensie predzehlenie, chi

lenica no ja som miestami fakt ani chodit nemohla, ako to bolelo, ale uz je lepsie x;o)
chiiiii, pekne motto

olifcek
28. okt 2009

ideme s drahym kukat tie fotky, ale stale som aj tu x;o) i ked opat na jeho notaciku, kedze moj to asi naozaj uz navzdy vzdava, ci co..grrrr

hajdylca
28. okt 2009

no ja mam k tomu mottu velmi podobny nazor... olif juuj pamatam ako my sme kupovali nabytok- este sme kluce od bytu nemali a volali sme povodnemu majitelovi, ze ci nam nemoze tu a tu izbu vymerat (koncila sa akcia na spalnu co sme chceli- usetrili sme na nej 10 000 SK).. drzim palceky, aby ocino stihol to wc namontovat... a bananove krabice su super🙂 ja som v nich mala vacsi prehlad ako ked som to do skrin nallozila... tak neboj 🙂 inak mna tiez bolieva brusko- teda tak ma picha v boku ako keby som zabehla maraton, ale az tak, ze sa mi az slzicky do ociek tlacili, nastastie som zastala rozdychala a preslo to...

katina2209
28. okt 2009

no ja mám tiež takú práčku že funkcia nekrčivosti ale stále je to ako keby to tá pračka žuvala 😀 my čakáme stále na tých majstrov čo nám majú dokončiť kuchyňu v lete sme prerábali kúpelňu a wc a zamurovali sme chodbičku takže musíme ešte dorobiť kuchyňu a tí majstri boli u nás asi pred mesiacov a pol vymerali a keď im mužík volal,že či už s tým začali tak povedali,že stratili tie rozmery a ešte sa neukázali už som z toho nešťastná ☹

olifcek
28. okt 2009

hajdy jj, mna to ani nepoichalo, skor to bola taka dost tupa bolest...nepomahalo nic, len sediet x;o( ale uz je to zamnou a snad sa to uz nevrati, chi x;o)

hajdy aj nam sa postastilo kupit lacno gaucovku i stol k nej, comu som rada x;o) stol pod pc i stolicku som drahemu povedala, ze chcem, aby mal kvalitnu, lebo tam travi dost casu, tak suhlasil, videl, ze mi na tom zalezi x;o)  spalnu mame kusok drahsiu, ale len na matracoch sme usetrili 10 000SK, kezde boli v akcii za polovicu x;o) su to matrace s pamatou a fajne rosty sme kupili, ktore tiez boli v lepsej cene ako obvykle, chi. no a skrine v spalni mame vysoke az 238cm x;o))) 

olifcek
28. okt 2009

kati, chjo... 😒

katina2209
28. okt 2009

zatiaľ sa babuľky majte pekne idem pozrieť nejaký filmík 🙂

hajdylca
28. okt 2009

olif to je super, ze ste usetrili, a je samozrejme ze na urcitych veciach sa teda setrit neoplati.... nuz dufam, ze Ti uz nevrati ta bolest toho bruska... kati no to je veru "na nezaplatenie" taky odbornici ...

zucana
28. okt 2009

no nazdis olif...takto ma stresovat 😠 dakujem za gratulaciu a som rada ze si oki...
normalne som rada ze sa nestahujeme...chuda kolko prace ale potom si budete pomaly zariadovat...a ODDYCHUJ SME POVEDALI !!!

selyma
28. okt 2009

TAk mam pozehlene (trvanie 1 hod). Ale bolia ma krize, zatial sa dnes majte. 😉

lenica81
28. okt 2009

my sme pre istotu mali po stahovani veci v ciernych vreciach na odpad... 😎

a ked ma prestalo asi po 3 tyzdnoch bavit sa v tom hrabat... tak sme si kupili take tie ulozne systemy... skladaci vesiak typu hrazda v telocvicni a take tie ulozne pod postel z pvc... no... vydrzali sme, kym nam znamy neurobil vstavanu skrinu... 😀 a teraz ma vsetko svoje miesto... i ked... niekedy musim prudko porozmyslat kde som co zalozila... hlavne na tie vrchne police...

co sa tyka tej zehliacej dosky... skusala som nieco najst na nete... ale same nekvalitne fotos... este posurfujem...

a co sa tyka usetrenia... kazde ecko sa zide... ked sme si to s mangelom preratali, ze moj plat v podstate padre riadne hlboko... tak to bude riadne knap... 😒 ale nase vydavky na volny cas sa prepadnu tiez... 😀

lenica81
28. okt 2009

no... takto nejako by mala cca vyzerat ta zehliaca doska... myslim pod tym navlekom... 😀 nie z drevotriesky...

http://www.hyperdom.eu/components/com_virtuemar...
hadam to bude fungovati...

lenica81
28. okt 2009

tak ja padim... ale zajtra som tu opat... sefka ma volno do konca tyzdna... lebo su prazdniny... takze mi nik nebude pozerat na monitor... 😀

dobru noc vsetkym... aj nasim malym pokladikom...

olifcek
28. okt 2009

zuci prepaaaac, aj som na Teba myslela ale neviem najst ciselko, co si mi dala x;o( posles mi do IP este raz? pls pls x;o)

jj, drahy mi nic nedovoli robit, nic niest, nic nic nic...

kati pa a pekny vecer

selyma gratulujem k pozehlenemu x;)

lenica dakujem x;O) nechcem drahu zehliacu dosku, ale zase, nech je co najlepsia x;o)

veru, krabice od bananov su fajnucke x;o) len sme zistli, ze este 10ks navyse by bolo fajn...musim zajtra zohnat auticko na odvoz...

ked skrine drahy posklada, tak zmerame velkost polic a dam eich urobit, original totiz boli neunosne drahe...tusim 400sk jedna, blazni...a ked pride postel, dame si pod nu urobit odkladaci priestor x;o)

olifcek
28. okt 2009

lenica velmi pekne dakujem za radu. prave take cosi sme dnes kukali, len bola dost nestabilna...takze budeme taku hladat, len stabilnejsiu x;o)

hehe..to so sefkou je dobreee x;o) sladke sny...

ideme my dalej vyberat fotky x;o)

olifcek
28. okt 2009
ewelyne
28. okt 2009

ahojte babulky, nestiham citat pisete ako diveeee 😉

olifcek, no tak pekne sup oddychovat a ozvi sa nabuduce naozaj to bolo akcne 😉

Inak baby komarik pisala dne do temy NT- napisala len ze dopadli najhorsie ako mohli a este sa neozvala 😔

ewelyne
28. okt 2009

my sme mali akcnu noc, zdrave dieta z nicoho nic dostalo horucky 39 a spal do jedenastej,
potom sme leteli k lekarke a verdikt zapal stredneho ucha ale zapalene ma len prave a uplne na neho nepocuje a stale ma teplotku chudacik a boli ho hlavicka a place.... ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre