Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

lolka
2. nov 2009

baby, pekne vecicky ste pokupili 😉

ja konecne padam z prace.....a nejako ma hlava rozbolela 😖

maculik
2. nov 2009

zuci, no sakra... ale poviem zajtra dr, idem prvykrat k tej novej, tak jej to spomeniem. Aj tak mi ma brat krv na toxo a zelezo, tak toto mozu s tym spojit.

lenica81
2. nov 2009

ja padim, mozno si vas este vecer kuknem... ci sa mi bude chciet... tak mi drzte palce, aby som si aj zajtra mohla dat nieco sladke... mnami... 😎

zucana
2. nov 2009

maci ved pre istotu..mna ani nic nesvrbelo a vzdy mi robili pecenove a raz boli trochu z normy tak teraz kontrolujju ale citala som ze dlane svrbia aj chodidla....
deda jo spytaj sa prosim...viem ktora je gucz sem tam tam zabludim ked chcem vediet nieco popredu 😉

zoska
2. nov 2009

tak mam za sebou misku čoko pudingu a teraz poškulujem po manželovej porcii, lebo ešte nedošiel domov 😝 zeby to bolo tak, ze kto neskoro chodi... 😀
ale niee nezjem mu ho 😎

blumka
2. nov 2009

baby, vam platia za to pisanie? 😀 😀
maculik, ak je teplo a hlavne malej nie je zima tak jej nedavaj este pancusky..ja som Terezke tiez nedavala ked sa mi zdalo ze je este teplo, vyskusaj, ci nema studene nocky a hlavne chrbatik a brusko, tak zistis ci je jej teplo...
V KE dnes boli len 3 stupne a rano este k tomu aj mrazik, takze mi urcite pancuchy mame...ale tiez este odmietam ju babusit napr. do oteplovakov a kozusinovych bundiciek...to si nechame na minusove teploty na Orave 😀
mna nikto ku kardiologovi neposielal, to je povinne?

maculik
2. nov 2009

blumka, no nohy jej radsej neskusam, lebo tie ma ladove stale 😝 Ale skusam chrbatik a pod krkom na zahlavi, tak to je v pohode.
3 stupne? Fuha, tak to je uz fakt zima... Dufam, ze tu zima pride az pred Vianocami, aj sniezik by mohol napadnut 🙂

maculik
2. nov 2009

zuci, tak som zvedava, dufam, ze nebudem s tym nic mat. Kazal ti dr aj nejaku dietu alebo co?

zucana
2. nov 2009

maci no nemozem zatazovat pecen cize nie mastne...takze ziadne mastne vysmazane moc syrov nie a tak....ani maslo a smotanu...to som dost predtym jedavala...

maculik
2. nov 2009

no, tak to mi ani nehovor, lebo ja zboznujem vsetky syry (teda okrem kozieho), maslo papam takmer kazdy den na chlieb, hrianky aj zemiaky, smotanu uz pomenej, ale tiez mam rada. No som zvedava, dam si to pre istotu spravit.. Pri prvom tehu ma tiez jeden cas vsetko svrbilo, ale to az pri konci tehu, no to bolo uplne neznesitelne, to som ani spavat nemohla.

blumka
2. nov 2009

maculik ale nemyslela som palceky ale napr stehna alebo lytka, terezka ma tiez stale ladove konceky prstov, ci na nozkach alebo ruckach 😉
no ale bolo dnes pekne..nefukalo len trosku mrzlo zrana a potom svietilo slniecko..ja mam take pocasie rada...

maculik
2. nov 2009

aha, tak to jej skusam, to mala zatial teple 🙂
aj ja mam take pocasie rada, hlavne, ked je take este pri tychto nadherne sfarbenych stromoch, a k tomu to take zvlastne jesenno-zimne svetlo, no kraaaasa 😵 😵

Adelka je dnes uplne dobra, dufam, ze si to nenadraba zase na noc, lebo ta minula bola otras, o 3 sa zobudila a chytila taky zachvat placu, ze revala a revala a revala asi 15min, nepomahalo po dobrom, ani po zlom 😒 Nechapem, co jej bolo, ale uz to parkrat mala....

Teraz sa hra pekne sama na chodbe, "oblieka" babiku do svojej bundy a ciapky a nieco tam caruje s metrom (merala som si brusko, tak ostal vytiahnuty). Tak ja mam cas na Panelak na nete a Konika, kym dojde manzel 🙂

len este dam varit zemiaky v supke a mam nalozene masko v cesticku, tak to tiez uz potom len hodim na panvicu, len chcem, aby to mal V.teple, ked dojde.

zucana
2. nov 2009

maci tak to fakt moze byt ta pecen je tu o tom aj tema na fore....a vraj na slovensku tie pecenove testy nerobia...
mne robia tieto:
C O S T I T U E N T I B I O C H I M I C I
P-AST 23 U/L 10 - 35
P-ALT 32 U/L 10 - 35
P-gGT 9 U/L 3 - 45
P-ALP 59 U/L 53 - 151
M E T A B O L I T I S P E C I A L I
S-SALI BILIARI * 2,1 umol/L 0,0 - 2,0
________________________________________________________________________________________

maculik
2. nov 2009

no ani v Luxe to nerobili, resp.asi len raz, ked som mu hovorila o tom svrbeni vtedy, tak mi dal len nejake mlieko na natieranie...
tak som zvedava, ako to bude tu v Nem s tou starostlivostou o tehotne. V Luxe to bolo super, lebo mi nerobil uzv len tie povinne 3, ale takmer kazdy raz. Aj ked len na pol minutky, ale vzdy skontroloval. No uvidime, ved zajtra o pol12 tam idem 🙂

zucana
2. nov 2009

vsak daj potom vediet 😉

maculik
2. nov 2009

jasne 🙂

loginka
2. nov 2009

zosi, pekne vcicky
deda, krasna fotka maleho
ja som tiez rozmyslala nad spacimi vakmi, sestra mi hovorila ze netreba ale moze to byt uzitocne, mozno si to dam kupit niekomu ako darcek po porode 🙂 lebo kazdy sa potom bude pytat co potrebujes, a ked budem potom vsetko mat, co poviem? asi plienky 🙂

zoska
2. nov 2009

logi plienok nikdy nie je dosť 😀

baby mna taka pažravka chytila, uz asi zacnem zamykať chladnicku a suflik so sladkosťami ☹ 😝

lolka
2. nov 2009

logi, na prve mesiace ani netreba spaci vak, ved das krpcov do perinky resp.zavinovacky. aspon tak mi radia kamosky.ale od takeho cca 3 mesiacu to moze byt uzitocne 😵

blumka
2. nov 2009

baby a plienky nekupujte naraz vela...nemusia babatkku sadnut, tak aby vas nemrzelo ze mate nakupene zasoby do bludu 😉

zoska
2. nov 2009

kočky...
pozrite NT hodnoty...
komarik 😢 😢 ....

je to strašné, že sa vôbec niečo takéto môže stať

olifcek
2. nov 2009

zoska a co pise? pastni to, pls, pls, pls...a ako sa komarik rozhodla????

vybija sa drahemu notak, tak o stahovani napisem neskor...snad najneskor zajtra rano z prace...

blumka
2. nov 2009

ja myslim, ze komarik uz nemala velmi na vyber... ☹ bohvie preco sa deju take veci...

zucana
2. nov 2009

zosi ja mam pazravy vecer...som zblajzla pizzu a muzik doniesol gastanovy kolacik ... 😖

zoska
2. nov 2009

olif --bola na vyvolani porodu, lebo mali potvrdeneneho downa na 100% a este k tomu hydrops, cize malicka by sa narodila mrtva alebo by coskoro po porode zomrela...
a aj tak bolo vytiahli ju uz mrtvu...
komarik sa odmlci na dlhsie asi....

takze asi tolko

lolka
2. nov 2009

komarik 😢 ach, preco sa nieco take deje.......az mi slzy vyhrkli 😖

zoska
2. nov 2009

loli ja som si tiez chvilku poslzila, take emocie sa musia dostat von
je to hrozne

loginka
2. nov 2009

je to velmi smutne...ked sa im konecne podarilo po tolkych rokoch a zistili to dr az tak neskoro, boli to aj v 7tt ale v 24tt ked uz je brusko vacsie a citis pohyby babatka musi to byt strasna bolest ☹

andrea2603
2. nov 2009

dievčatá, slzy vyšli aj mne, toto asi ani jednu z nás nenechá chladnou.

zucana
2. nov 2009

aj mne...aj muzikovi...komarik je mi to velmi luto....lekari to mohli naozaj zistit aj skor....
ach boze....moja kamaratka lekarka povedala ze niekedy je to osud ze sa dietatko tak vela nedari...ze priroda sa tak brani....ale je to take nespravodlive ....ach

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre