Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

lenica81
3. nov 2009

no... mna svrbi koza na bruchu, chrbte a rukach... tak budem menej solit... teda, ak sa mi to podari... 😅

ewelyne
3. nov 2009

no mne davali pocas porodu nejaku infuziu kvoli tomu kokovi , aby to maly nechytil... preto sa robi este tesne pred porodom vyter, aby vedeli, ze co...

zucana
3. nov 2009

ewe a co ja viem tak streptokok nie je virus ale bakteria takze ked ho dievka nemala na kultivacii predtym tak ho v tele nemohla mat a musel ju niekto nakazit...tot moj nazor... aj ked mas v tele nejaky virus tak krvne testy alebo ine testy to potvrdia to ze sa ti neprejavia zavisi od imunity ako spominas ale fakt ze ho mas je preukazatelny a schovat sa nemoze....

zucana
3. nov 2009

leni neviem ci su to soli ako take...tu v IT sa volaju sali biliari a tie su v peceni...takze skor by som obmedzila mastne jedla co zatazuju pecen ako to robim ja....uz nech je piatok a idem na tu krv.... 😒

ewelyne
3. nov 2009

no to svrbenie- ide o vnútorné dýchanie- výmena kyslíka z krvi do buniek- ak je nedokonalá OXIDÁCIA,
tak vznikajú v tele krátke mastné reťazce a kyslé látky- a zaťažuje to pečeň, obličky a kožu- svrbenie, atop. ekzém, lupiny, šupiny...zápaly a bolesti kĺbov... tak baby pozor na sladké hlavne, aby ste namali veľmi prekyslený organizmus, skúste hrušky- tie jediné sú z ovocia zásadité a citrón ten- neutralizuje... takze nie je to len o soli... vsetko co prekysluje organizmus, je to ťažké, ale treba dávať pozor a odkysľovať. ja papám napr. riasy, len tie nie každému v tehu chutia, veľa zeleniny-surovej... a niektoré čaje, sú fajn.

ewelyne
3. nov 2009

zucana, supi pisala o kokovi 🙂
lolka pisala, ze jej kamoska ma zapal a nie je tam nic o tom, ze je to nejaky streptokok, to su tie zapaly, ktore mozes dostat aj ked beries nejake ATB ako reakciu, pripadne ako mas oslabenu imunitu... co je v tehu bezne, cize nie vzdy to schytas od niekoho, ale sa to proste len tak moze prejavit, telo signalizuje nieco...

ewelyne
3. nov 2009

viem, že je ťažké odolať sladkostiam, ale dá sa to obmedzovať, tak sa držte 😉 a svrbenie nebude 🙂
radšej si dajte nejaku zeleninku 🙂 inak šťava z červenej cvikly je v tehu fajn 🙂

matka331
3. nov 2009

baby aj mna svrbii brusko ..a ruky tak isto na predlakti ma svrbia.....

ewelyne
3. nov 2009

no mati, ako som pisala, zatazena pecen a oblicky. telo bud zle hospodari s vodou, alebo je prekyslene a tvori sa vela mastnych retazcov...

lenica81
3. nov 2009

no... ja chodim na preventivku kazdy rok, a vlastne pred tym ako som otehotnela, som bola cca 2 mesiace, nech viem ci som zdrava... a koka som nemala... ale neviem, ci standardne na to vysetruju... mozno iba v tehu, ked to moze byt nebezpecne, takze tak... 😎

no... budem sa snazit obmedzit teda aj sladke aj mastne... pomaly zacinam premyslat, ze si budem doma vyvarat a nosit si obed so sebou... ale nie vzdy sa mi chce... hlavne ked dojdem neskor domov... ☹

ewelyne
3. nov 2009

tak ja idem, vacsinou, kedsom tu, tak som sama a ked tu nie som,su tu vsetci.... bud je to tym casom obeda, alebo ...
😕 mam to brat osobne 😀 😉
inak som tiez strasne precitlivena a vsetko si pripustam... niekedy sa nechapem a drahy tiez 🙂

zucana
3. nov 2009

ewe tak som zle citala...ja som myslela ze aj ona mala koka...
leni a ja som bola v novembri kde mi brali kultivaciu a v kazdej kultivacii to vysetruju lebo kultivacia je vlastne bakterialna flora v posve...inak niektori lekari to ani nepreliecuju...
ja som tiez zvedava co tam mam lebo v novembri bolo vsetko oki a dostat si to mohla bud od partnera alebo z plavarne alebo proste bakteriu od niekoho z niecoho ....
ewe neber to osobne ja som tu tiez velakrat sama 🙂

matka331
3. nov 2009

ale no neste su sami aj aj som tu 😀 😀 😀 😀 akurat som dopapkala soms i robila hranolky a syyr..mnaaam 🙂

hajdylca
3. nov 2009

aj ja tu som 🙂 bola som v lekarni si kupit magnezium, lebo asi (stale som si nie ista) mi tvrdne brusko i dnes... len som nikde som sa nedocitala ci sa ma pred ci po jedle brat a ci zapit, ci vycmulat... a este ma aj picha v boku...

katina2209
3. nov 2009

no ja som sa už vrátila z obedu mala som čínu veľa zeleninky a dusené masko s ryžou...
ewe ty si inak aká encyklopédia 🙂 normálne nemáš vyštudovanú medicínu inak by si sa na to hodila vidno,že ťa to baví
inak baby mňa tie lonové kosti už neznesiteľne bolia nemôžem ani nohu preložiť v posteli keď sa otáčam z boku na bok maculík ty asi budeš vedieť čo sú to bolesti ☹ty máš s tými rukami inak máte niektoré baby aj kŕče v nohách v noci ja som sa už párkrát na to zobudila a manžel musel rozmasírovať lítko

kakatka1
3. nov 2009

Ewe, Ahoj porad nieco domace na hlieny v hrdle. Simko od piatku zahlieneny priserne, mal aj 2 dni teplotu. Som si myslela ze sa mu po 2-3 dnoch pekne pusti nejaky sekret z nosa a nic, len v hrdle to ma stale a v noci ani nadychnut sa nemoze. Vcera sme sa naparovali nad kamilkami, striebornou jedlickou a to trosku pomohlo, v noci ako tak dychal. Skusala som aj kvapnut nasivin a nic, pekne mu presiel az do hrdielka(citil to) ale nic neuvolnilo. ☹ 😠 ☹

maculik
3. nov 2009

AHojte
Tak som spat od novej dr, zlata je, len som tam dlho cakala. No Nemecko, klasika.....
Vsetko je ok, maly ma 980g, pozrela ho, aj foto chcela spravit, len nechcel zase ukazat tvaricku, lebo diva sa mi priamo do chrbta, tak mam len fotku ako si prstekom spara v uchu 😀 Ale tvar nevidno.

Vladko bol zatial s malou, len dal ju skor spat, nez davam ja, tak pocitam, ze o chvilu bude hore. Idem zatial aspon nieco zjest a trosku vas docitat, co od vecera je nove 🙂

loginka
3. nov 2009

kati, aj mam niekedy krc, daj si magnezium ak neberies, a dostanem ho vacsinou ked sa tak povystieram v posteli, tak to radsej nerobim
inak ja mam uz zciatku tehotenstva zapchaty nos a manzel uz kvoli tomu nemoze spat so mnou v jednej izbe, chudacik, takze mame oddelene loze, no parada 😒 aj ked ja sa s nim v noci hadam, ze nechrapem, lebo nespim...ale asi spim 🙂

maculik
3. nov 2009

a na cukor idem bud.stredu, priebeh taky isty, ako na Sk, no co uz, v tomto to bolo v Luxe lepsie.

Dalsiu poradnu mam 25.11. a potom uz kazde 2t uzv a ctg.

zucana
3. nov 2009

maci a na tie pecenove si sa pytala?resp. na skrabanie?

zucana
3. nov 2009

maci a co je ctg?

katina2209
3. nov 2009

no ja sa asi tiež nebudem vystierať v posteli len tie lonové kosti sú zabiják ☹

zucana
3. nov 2009

uz viem co e ctg..ale to sa robi v 38 tt nie? aspon v IT

maculik
3. nov 2009

zuci, pytala, ale vraj to by ma muselo cele telo svrbiet. Ale asi mi to spravi, tie testy, hovorila.
a ctg (kardiotografia) su tie pasy cez brucho, tym ti pocuvaju ozvy babatka (srdiecko) a meraju, ci nemas kontrakcie 🙂

no, Adelka je hore, tak zatial pa na chvilu 🙂

zoska
3. nov 2009

ahojte,
tak ja som bola dnes v skole, ale zas len na otoocku, len jednu hodinu som mala a uz mam navarene a docitavam vas 🙂

ink ak vas svrbi len brucho tak je to o.k., ze to m vacsina zien od siesteho mesiaca a sposobuje to rast bruska a natahovanie kože 😉

maculik
3. nov 2009

zuci, no tu sa to robi od 30tt, aj pri Adelke v Luxe som tak chodila. Cca 45min som si vzdy polezala, cez brucho take pasy, z pristroja isiel papier a ten potom uz len dr pozrel, ci je vsetko ok.
Vacsinou som pri tom dobre podriemala 😉 §

oki, ideme na prechadzku, tak zatial pa

deda
3. nov 2009

baby ja mam problem s pletou,nikdy som nemala na tvari pupaky a teraz som jak taka muchotravka,už neviem čo mam robiť,ale asi budem musiet počkať kym porodim a ukludnia sa hormony, inak to nevidim....len ma toštve,lebo všade pišu, že v tehotenstve sa zlepši pleť a u mňa je to naopak

deda
3. nov 2009

ZUCANA našla som na tejto stranke peknu deku s tymi hračkami na bazare....podobnu ako mam ja od tej susedy...je to pod hračky,chodítka, číslo inzerátu je 424340, mrkni na to

zucana
3. nov 2009

dik deda len toto by som chcela nove lebo predsa hracky...ked by si sa spytala susedy ak si pamata a dakujem moc za ochotu 😉
a plet...nic si z toho nerob neboj to sa ustali...a vsetko co sa hovori...vsak vieme svoje 😀

ewelyne
3. nov 2009

katka, pocuj, a ake ma tie hlieny? Sklovite-priecvitne, biele alebo zlto-zelene????

Deda, to je tym, ze cakas chlapceka a mas tym padom v tele vela muzskych hormonov, u niekoho sa to prejavi aj takto. Neboj, to prejde po porode.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre