Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

ewelyne
4. nov 2009

Lolka, tak to ano, aj ja som sa virivkovala na dovolenke, tam to bolo fajn 🙂
kedy ti otvaraju ten bufet? na co asi spravis nalet 😀

ewelyne
4. nov 2009

Inak Katina, ja neviem ale tiež som dnes v noci nespala, len tak prerušovane od pol druhej do pol siestej. Mala si zo mna urobila bubon, ja som si nevedla najst miesto, vsetko ma bolelo... no rozmyslam, ze by som si zdriemla...
ale to budem mat potom rozhadzany den ... neviem...

Aj ja poznam par Martinov 😀

blumka
4. nov 2009

baby a mozem ist do virivky? nie je to pre nas nebezpecne? nie je tam moc tepla voda? crta sa nam predlzeny vikend na chate a uz minule sa vsetky baby virivkovali a ja som strazila deti tak by som sa tam aj ja rada vykvasila...tak mooozem?

lolka
4. nov 2009

marti, ja mam doma Martina, tak nas toho 11-teho bude oslavovat viac 😉

ewe, ty si taka nasa zdravoveda, normalne rozmyslam, ze si bude tie tvoje prispevky tlacit a zakladat 😀
snad ta zoberu do poradne, aj ked si presvihla termin,ved aj to sa stava.... 😅

ewelyne
4. nov 2009

blumka, mozes, je tam tepla voda, ja som bola aj v term. bazene vonku v Italy ked sme boli, nebola horuca, ale tepla...len si daj tampon, namoceny v olivovom, alebo nechtikovom oleji ked pojdes do vody. kvoli infekciam.

blumka
4. nov 2009

ewe a to sa da aj kupit niekde? tie tampony? ci vlastna vyroba 😉

ewelyne
4. nov 2009

lolka, ale nie, to pri malom sme sa otukali, ked mal problem po ocko a bol casto chory, no nebudes do drobca stale pchat atb a chemiu, ked sa da aj inak, samozrejme, niekedy sa tomu nevyhnes ...

inak ale trapas lolka, mne sa to stalo uz druhy krat... 😕 a ta sestricka na mna bola uz pri prvom raze dost neprijemna... ked som tam volala... hmmm no uvidime... aj tak to mala byt "len" poradna, ziadne Usg, odbery atd... no volam tam poobede a budem za debilnu 🙂 ale co uz 😀

lolka
4. nov 2009

blumka, ja do virivky chodim, ale pre istotu tak na 5-10 min., viac neostavam a zatial nemam problemy.....aj ked uvidim v piatok v poradni ci je nieco nove 😕
co sa tyka pleti, mam ju v pohode, nic sa nezmenilo - a v brusku baba 😀

ewe, ficim do toho bufetu, maju tam dobre oblozene zemlicky...natierkove maslo, sunka, syr, paradajka, salatik 😉

ewelyne
4. nov 2009

blumi, normalny tampon, ja som nemala ani tie speci na plavanie. Olejcek so sebou vo flasticke, sup na wc, das do dlane , alebo nalejes na tampon a je 🙂

ewelyne
4. nov 2009

lolka, dobruuuu chut 🙂
idem si aj ja nieco dat 😀

katina2209
4. nov 2009

no ewe neviem čo to bola dnes za noc no v poslednom čase sa mi to stáva nejako pravidelne, a martinka ty študuješ latinu no dobrá a ešte tuším si písala,že robíš aj v družine učiteľku... Martinka mám v brušku, Manžel je Peťo 🙂 Tak by som mu mala kúpiť na budúci týždeň nejakú dobrotu a dám si s ním 🙂
lolka dobrú chuť ja mám raňajky za sebou už od 7,00..
ja asi začnem plávať lolka teba nebolia tie lonové kosti pomáha ti to plávanie?

ewelyne
4. nov 2009

Katina, no na lonové kosti je plávanie to najlepšie, aj na chrbát 🙂 fakt, ja som pri malom chodila skoro celé tehu. teraz zatial nemám nejaké problémy veľké, ale sem tam si s malým ideme zaplávať a ja si poplávam, keď je s nami aj tato 🙂 inak minimálne 2 krát do týždna by si mala, aby to malo efekt.

lolka
4. nov 2009

katina, mna lonove kosti nebolia (klop-klop), ale zasa ma pobolieva kostr, to je asi z toho sedenia v robote 😖 plavanie robi aj mne dobre, sa tam uvolnim a necitim sa potom az tak ako hroch 😀 ale zacina chodit cim dalej tym viac ludi, tak sa navzajom vyhybame 😒

ewe, vyhovor sa na tehotensku demenciu a zabudlivost 😀 😀

inak, dnes sa ani mne moc dobre nespalo, furt som sa budila, snivali sa mi hovadiny.....asi preto, ze som vecer dost najedla 😒

mmaarrttiinnaa
4. nov 2009

katina ja nerobim v druzine to tusim pisala teuska ja som zdravotnicka a momentalne si robim specializaciu ked je jeden z predmetov latincina boze chran aby som studovala samotnu latincinu je to krasny jazyk ale hrozne tazky

katina2209
4. nov 2009

jaj martinka tak to som si pomýlila neva 🙂 no latina je veľmi ťažká ako vám to pekne vyšlo po 8 rokoch párik 🙂

maculik
4. nov 2009

dobre ranko

a lolka, dobru chut 🙂

ewe, ved to neva, nie si urcite prva ani posledna, kto si to splietol, a sestricka mala mozno len zlu naladu, ved uvidis dnes, co ti povie 😉

tak aj ja som mala nanic noc, ale nie kvoli malemu, ten nikdy nejako zurivo nekope, ze by som nemohla spat, ale mala buntosila... Uz o pol10 sa zobudila, a potom kazdu chvilu, az pred 11 uplne odmietla spat, tak sme boli hore takmer do 2, no nechapem, co jej bolo. Aj sirup proti bolesti zubkom som skusila, aj homeo, nic nezabralo, tak neviem.... Jasne, ze ja som este do 3 nespala, a o pol6 uz sa zobudila na mliecko, chvilu spala a potom sa pytala k nam, tak sme vsetci spolu spali do skoro 8, ale ja len tak napoly...

Takze teraz ledva vidim, bolia ma oci, no hotovo 😒 Ale sme sa dohodli s manzelom, ze donesie obed z ich kantiny, takze varit nemusim, len malej spravim cestovinky s niecim.

Blumka, ewe, neviete poradit, ked ma Adelka straaasne tvrde kako (mozno aj preto v noci plakala, ze ju bolelo brusko), tak co okrem sliviek (a slivk.jogurtov) jej mozem dat na zlepsenie, prip.co mam vynechat? Dnes som jej la robit na tie cestovinky brokol.-syrovu omacku, ale brokolicu tym padom by som asi mala vynechat, ze?

ewelyne
4. nov 2009

fuuu, martinka a mas aj skusku z latinciny??? 😕 vraj je to tazke pretazke... tak drzim palcok.

katina2209
4. nov 2009

maculík na črievka sú najlepšie jablčka máme odskúšané

maculik
4. nov 2009

kati, a surove ci dusene?
lebo Adelka ked mala minule hnacky, tak mala dietu a mohla len ryzu, banan a prave jablka. Tak ze ci je to nejako specialne rozlisene, ze surove zahustuju a nejako inak upravene zrieduju.

lenica81
4. nov 2009

ranko baby... kto papa, dobru chut a kto uz to ma davno za sebou, tak dufam, ze mu dobre padlo... ja som mala vianocku s kavickou... samo ze bezkofeinovou... cez vikend som si povedala, ze ked uz budem moct pit normalnu kavu, tak si kupim riadne presso a budem si ho robit... lebo tie nesky su len take odvary... 😅

inak, martinka, latina je bohovo tazka... moja segra ju mala na strednej aj vyske - zdravotacka, len nejake zaklady, ale bola z toho zelena, modra, ked sa to ucila... takze respekt... 😎

inac ewe, odkial to vsetko mas... fakt si ulozim linky a budem ich studovat... 😵
ja si davam, ked mam plne creva, lanove semiacka, ale to neviem, ci mozu deti... a hlavne ich asi nevedia tak dobre rozzut... ☹

a co sa tyka plavania... ja som mala tiez v umysle chodit... ale sa bojim, ze prechladnem a este teraz tie moje bacily... tak to radsej skusim len vo vani... 😀 a budem sa hompalat na fitlopte... 😕

ewelyne
4. nov 2009

maculik, skus vlakninu dnes- cestovinky jej nedavaj. a nech vela pije, a masiruj jej brusko ked budes mat cas a napadne ta v smere hodinovych ruciciek od pupka smerom von. mam aj niekde komplex masaz bruska, ale neviem ci vo forme ktora sa da poslat...
Zdrojom vlákniny sú strukoviny, obilniny, celozrnné výrobky, listová zelenina, koreňová zelenina, ovocie i. niektoré druhy semien. Kukuričné otruby sú lepším prostriedkom proti zápche ako pšeničné.
Z čajov-harmanček, žihľava, repík.

lolka
4. nov 2009

katina, to ked si ranajkovala uz o 7.00 hod., tak je cas na druhe kolo nie ? 😀
lenica, my mame doma pressovar a kupila som si dobru bezkofeinovu kavicku a ani to nerozoznam, ze nie je kofeinova 🙂 ale raz za cas si mozes dat aj kofeinovu, myslim, ze tym az tak neublizujeme babetkam....ved vsetko s mierou, nie ?

latina ? tak to uz nie strasne a tazko 😅

katina2209
4. nov 2009

my sme dávali aj surové aj výživy detské domáce jablčkové a obidve pomohli proti zácpe áno ako ewe píše veľa vláknin

mmaarrttiinnaa
4. nov 2009

kati aj my sme radi ze nam to tak vyslo ten rozdiel bude medzi detmi pomali 10 rokov Vanesska sa narodila v roku 2000 tohto roku bude mat 9 a malicky bude ako vieme 2010 ale ja som chcela taky rozdiel uz ked sa mala narodila som manzelovi povedala ze najskor o 10 rokov . ale nezahalali sme za tie roky nasli sme si celkom dobre roboty postavili domcek dieta vyrastlo no a co nam chyba este ten syncek . myslim ze tak to malo byt . fuha ale som toho popisala 😉

ewelyn praveze mam aj skusky z tej latiny jednu som uz mala dopadla nad moje ocakavania (mala som dvojku) druhu skusku budem mat v utorok do konca januara este pocitam take 4 skusky ☹

katina2209
4. nov 2009

lolka už som aj pomaly hladná tak dám asi nejaké ovocie i keď mám chuť aj na nejakú sladkú Milu ale tú v práci nemám, ja pijem nesku normálnu kofeinovú s mliečkom mne ju gyno dokonca odporučil na nízky tlak jedna dve denne neublížia

ewelyne
4. nov 2009

lenica, no z knih, internetu, od inych maminiek, od lekarov, bylinkarov 😉
a na skole sme mali posledny rocnik, cely rok prednasky v ramci kupelnictva aj s lekrami a aj racionalnu vyzivu a stravu a diety a ako pracuje ludsky org. 😉

katina2209
4. nov 2009

Mati my budeme mať 8 ročný vekový rozdiel ale druhý chlapček tiež som myslela,že budeme mať dcérku,ale môj mužík asi len synov robí ale tešíme sa a Marko na bračeka, ja by som tiež chcela domček my máme 3 izbový bytík aj to sa dá len domček je domček ešte že v celej bytovke bývame osem rodín tak je to také súkromnejšie 🙂

ewelyne
4. nov 2009

martinka, no sikulka 🙂 neboj to zvladnes 🙂
ja som zvladla asi 15 s partyzdnovym mimi 🙂 a potom cely piaty rocnik aj s krpcom 😀

ewelyne
4. nov 2009

heeeh aj ja som chcela ze 7-10 rocny rozdiel 😀

mmaarrttiinnaa
4. nov 2009

kati zeby do tretice dcerka ?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre