Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

lolka
4. nov 2009

baby, moja kamoska mala poporodnu depku a skoncila v nemocnici. neviem presne vsetky priznaky co mala, lebo sme sa casto nestretavali, ale v podstate na to "dosla" jej svokra a vysikovala ju k doktorke a dobre urobila. v nemocke bola myslim 3 tyzdne, a velmi jej to pomohlo. byvali vtedy u svokrovcov a oni s muzom sa o malu super postarali a velmi jej pomahali aj potom, aby mala cas aj na seba, na prechadzky, skratka relax.....
Tymto som Vás nechcela vystrasit, ale ako pise blumka, treba to riesit a necakat....

zucana
4. nov 2009

jani no tak uz to zacina aj u vas tak vitajte v klube...teraz budu toho plne spravy a vela vela vela strasenia 😕
blumi ved ja viem 😉 kazdopadne ja som dost pripravena uz teraz na to,ze mi je dost jedno co si kto bude mysliet....a urcite ich ani pocuvat nebudem ked mi niekto bude chciet nakecat ze som neschopna...aj moja mamca stresovala...a este do toho hodila ze ani tu nebude potom aby mi pomohla tak to vobec teda nepodpori 😎

zoska
4. nov 2009

uf no to snad nie...chripka v Blave?
Mame ist na vikend opat do Ostravy k draheho bratrancovi, maju dve male deti a este tam maju byt aj svagrovci z BA tiez s malou....
no obvolam to vsetko, ci su vsetci zdraví a ak ee tak asi nepojdem ☹

zucana
4. nov 2009

lolka vystrasila si...hlavne taku janku istotne 😀
zosi ja vzdy sa pytam kto je zdravy...dnes ma prist kamoska ale jej syn ma nadchu tak nechcem...
a vidite to preto som pretym riesila tu veceru 😉

janielah
4. nov 2009

to kvoi tomu, ze si sem pustame nakazenych ukraincov a teraz sa zacneme vsetci straaaasne cudovat...tak nam treba, fakt....vsak nic proti nim, ale ked su chori, tak mali doma sediet. teraz si to mozme uzivat my.

hajdylca
4. nov 2009

takze doky aj sestricka mi povedali, ze pokial to nie je v pravidelnych intervaloch je to v poriadku, ale ak by sa to zacalo opakovat nejao casto ze mam hned prist, alebo ist na pohotovost... tak teraz aby som si to zapisovala 😒 no idem ja pomalinky domov...

zoska
4. nov 2009

hajdy
este si tu najdi temu tvrdnutie bruska a pocitaj co kocky pisu...mne sa to stalo len raz v stvrtom mesiaci a bola son vyplasena a tam som s ukludnila 😉

ewelyne
4. nov 2009

baby, nebojte, ta pras.chripka tu uz bola aj halo bolo a aj v BA boli prve pripady...a je tu uz dlhsie, tak ako tu bola vtacia...ake halo bolo a teraz je tu nova mutacia- prasacia a je nova senzacia....
budu robit bububu, a neprenasa sa tym, ze si sem pustame nakazenych ukrajincov, ludia cestuju bezne a vela po svete, denno denne kopec letov hore dole- kade tade....
taky je svet, vsetko sa siri rychlostou svetla a vlada s tym nespravi nic, ani keby zatvorila vsetky hranice naokolo...to by tu musela dat do karanteny cele SK a nikoho nikam nepustat...
Ukarajina- taka dobra tema, ale pozerali ste si kolko je toho v CZ, PL, HU, AT???
vsade....
uz tu debata o tom bola a myslim, ze zbytocne strsujete a prehanate. 😉

blumka
4. nov 2009

mna nenormalne pali zaha dnes ☹ co mam robiiiit?
lolka, to mala este dobru svokru, ze ju sama vysikovala k lekarovi...mne velmi pomohol moj manzel...ale jaska ze cela rodina pri mne stala 😉

janielah
4. nov 2009

no ja neviem ewe, podla mna to nie je sranda...a zda sa mi, ze sa to u nas berie prilis na lahku vahu....

zoska
4. nov 2009

no ewe
je fakt ze zabranit sireniu sa neda, ale strach mam dost velky popravde...
keby som ju nahodou dostala, tak by to asi nebolo bohviečo a to že ju dostať možem až take nepravdepodobne nieje
kzada tehula ktora ju dostala na nu zomrela, to je proste jeden hrozivy fakt, nepanikarim, ale ani nevychadzam z domu momentalne, kedze sa citim, ze na mna cosi lezie...

lolka
4. nov 2009

ja pre dnesok v praci koncim.....idem do toho necasu, zasa zacalo liat 😖
pekny vecer 😉

zoska
4. nov 2009

loli ahoj 😉 aj tebe pekny vecer

zucana
4. nov 2009

zosi to je blbost ze kazda co ju dostala zomrela...to je velka blbost...tu v IT mame len tento tyzden 2 co porodili a su iba na pozorovani...
je to velke bububu ale ewe nepodcenovala by som to...a kazdopadne prasacia chripka je mozno lahsia ako sezonna ale je velmi velmi lahko prenasatelna...

zoska
4. nov 2009

hups, tak ospravedlnujem sa...ale este pred mesicom to hovorili o tych tehotnych...

zucana
4. nov 2009

zosi v spravach hovoria len zle veci....proste vyzdvihnu negativa a senzacie tie normalne pripade neukazu...tu vsak uz zacinaju lebo ludia sa fakt boja...zatial je 18 mrtvych na prasaciu a to min rok na sezonnu zomrelo 8000 ludi...

zoska
4. nov 2009

ja by som az taky strach z toho nemala, ale kedze manzel lieta furt kade tade... ☹ bud. tyzden ide zasa....do amsterdamu a do londyna...fasa
takze moje pobehovanie s handrou po byte, cistenie zachoda a kupelne a kluciek sa moze minut ucinku velmo rychlo...ach jaj

zucana
4. nov 2009

zosi presne...ja sa tiez bojim ze muz sa nakazi...esteze zrusil tu Libiu....ale cely den beha kade tade....no hlavne mysliet pozitivne ....

selyma
4. nov 2009

Ahojte mamky. Vidim, citam, ze preberate PS chripku. No skoda, chcela som ist na UKrajinu, ale nebudem riskovat. Ale dnes som citala, ze mame lepsiu imunitu, ako oni.
Aj tak uz sa mi zda, ze to v tých spravach uz prehanaju. Zapnem telku a pol hodiny o nicom len o tom, ako prebiebeha, a ze nie sme pripraveni. TAk sa z toho nezblaznime. Verme si. Sme silne. 😉

zoska
4. nov 2009

tak, tak zuci mysliet pozitivne 🙂 aj tak nam nic ine neostava 😅

ewelyne
4. nov 2009

inak dobry je ocot, zriedit s vodou, pekne vydezinf. aj vystriekat priestor., chvilu smrdi ale vyvetrate to hned 🙂

jani, neberiem to prilis na lahku vahu ako sa ti zda, ale nebudem sediet doma a riesit a zaoberat sa vecami, ktore vobec neovplyvnim, ani ja ani ty...
vies co myslim? budem sa radsej zaoberat niecim pre mna "dolezitejsim", "prinosnejsim" a hlavne pozitivnejsim....
a nebudem dopredu riesit, co by bolo keby, alebo co ak, ak to tu nie je... proste som taka 😉

selyma
4. nov 2009

ewelyne, klobuk dole, moje slova

katina2209
4. nov 2009

ja tu mám v práci dnes fofr stále roboty a roboty baby hlavne sa držme ak môžem pozitívne po pôrode som sa cítila ako v siedmom nebi aj keď ma všetko bolelo ale ten pocit,že máš krásne a zdravné bábo pri sebe a tiež aj v noci som k nemu vstávala každé tri 3 hod.na kojenie a bola som neskutočne unavená ale šťastná ako blcha je to neskutočný pocit ako ťa to malé potrebuje a ako ho miluješ 🙂
Treba myslieť hlavne pozitívne

zucana
4. nov 2009

myslim,ze je normalne ze myslime na to, co nas obklopuje a nymyslim si ewe, ze sa tym nejak prehnane zaoberame...co si myslis,ze so zoskou a jankou sedime doma na zadku a romyslame co spravit s prasacou chripkou ??? 😅
akoze ale ked to mas naozaj v spravach tak ta to prijme rozmyslat a kedze si tu vymiename nazory a poznatky tak je to ok a sa povzbudzujeme....a urcite nebudem chodit s handrou po dome s octovou vodou .... to uz by si moj muz povedal ze som fakt vadna....

andrea2603
4. nov 2009

dievčatá, čo sa týka tej chrípky, poďme tou strednou cestou. Netreba stresovať, ale ani ju brať na ľahkú váhu, bohužial je tu 😢 .
Ja som minulý rok mala chrípku, asi 1.krát v živote. V práci mi ostalo teplo-zima-teplo-..., kosti začali bolieť, hneď som utekala domov. Na 2 dva dni ma úplne priklincovala na posteľ a na tretí bolo všetko o.k., len ešte troška soplíku bolo. Dodržiavala som to čo sa radí v prípade chrípky: min. pohybu, veľa spánku, veľa tekutín+vitamíny, našťastie som nenakazila svoje detičky.

ewelyne
4. nov 2009

zucana, ja nemyslim, ze sedite doma... asi si to zle pochopila, len sa to tu rozobera hadam uz treti krat a SK nikdy na nic nie je pripravene a vzdy v spravach strasia, a ano, prislo mi to tak, ze sa to dnes az prilis rozobera zasa dookola a kopec strachu a bububu. a vycistit byt s octom nie je nic zle, ak chces dezinfikovat. je to tu, je to okolo nas, ale netreba to prehanat a vkuse rozoberat. ja som tiez napisla, ze nerieste to , lebo to nezmenite, to bol moj nazor, tak ? a neberiem ju na lahku vahu, viem co je to mat chripku v tehu. ale su ine dolezitejsie veci. tot vsjo. 😉

zucana
4. nov 2009

ok ved kazdeho vec...ja kazdopadne sa nechcem bat tu o tom pisat ked budem mat nejake otazky resp.novinky...a kto nebude chciet nech sa k tomu nevyjadruje a moznoze mi nik neodpise a pojdem sa spytat svokry 😀

blumka
4. nov 2009

ja este k tomu octu, tiez ho pouzivam ci je chripka alebo nie je okolo mna 😉

andrea2603
4. nov 2009

zuci určite ti poodpisujeme 😉 , hlavne keď budem mať prístup k PC, lebo akurát ma vyhadzuje moja Lele, že si tu chce pozrieť rozprávku Valiant 😀 , tak idem aspoň kuchyňu upratať.

ewelyne
4. nov 2009

adi, aj mna maly vyhadzuje, chce pocuvat nejake pesnicky 😀

je to diskusia, mne sa len nepaci, ked sa tu zbytocne strasime a prehaname 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre