Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

mmaarrttiinnaa
5. nov 2009

andrea mam ist v 30 tt ale musim sa objednat teraz aby ma vobec zobrali

kakatka1
5. nov 2009

Nie Ewe, neboli sme u lekarky, jedna znama lekarka bola u nas ho popocuvat a ta poradila na tie hlieny bez kasla obycajny Trifed, oni su mylim tri druhy. A tie kvapky, viem ze su ATB, ale pre istotu ak tam mal nejakeho bacila tak na preliecenie. Davam mu po 1kv tri krat denne. Akurat vcera ako som bola cely den domka(mala som konecne dovolenku) som si vsimla ze si brhli uska, ale na dotyk ho nebolia. Chcela som s nim behnut aj na ORL, ale chuda mrncal ze jeho naozaj nebolia a uz ani nesvrbkaju. Len po mne chodil a kontroloval ci sa ozaj nechystame k dokine. Ale hned ako spozorujem ze sa viac a viac brhli, tak hned ideme a nepomoze ani jeho prosikanie. Od tych B12 sa boji hned ako spomeniem meno jeho dokiny.

hajdylca
5. nov 2009

ewe mne to poradila kozna- ked su umyjem samponom vlasky, tak potom si este iba pokozku oplachnem tou vodou- uz si to ale neoplachujem dole- preto to musi byt v takom slabom pomere ten ocot/voda. ale ja si zvyknem potom este konceky vlaskov umyt samponom- aby som necitila ten ocot... ale myslim, ze ak by to oplachlo urcite by sa tym nic nepokazilo a svoj efekt by to splnilo, mne to takto vyhovuje, lebo hlavne sa mi nerobia take cervne flaky po pokozke...

kakatka1
5. nov 2009

No ale v tom 30 tt je to sono zamerane na vsetko. Opat popozeraju babo a aj placentu ako funguje. Ewe, este som zabudla, teplotku nemal od soboty vobec, nastastie. Inak by sme k dokine veru isli. Ja ho doma liecim sama max ked 2 dni teplotuje, ak je to viac netrufam si veru spekulovat.

ewelyne
5. nov 2009

no olifcek, blumka, drzme si palce, nech je to skoro za nami,
mna este len trafi, ked budem musiet umyvat ten novy byt niekedy v decembri, januari a budeme malovat a stahovat... no fuuu, uz teraz mam nervy s objednavanim kuchyne a spotrebicov a vyberanim....
no ...

olif, no to je take centrum, ale len jedna recepcia, a jedna teta dr. robi mamografiu, ujo dr. usg a teta prehliadky a gyn. vysetrenia, takze to maju na fest... no a nikto nema cas aj pol dna dvihnut tel, lebo sestricka z recepcie, asistuje aj v ordinacii...ci tak nejako, no des... 😖

leni, no to nie je sranda, teda, ty takto v noci, nemohol soferovat drahy? ale zvladla si to teda, ja by som sa bala, asi potrebujem kondicne, uz som dlho za volantom nesedela ☹ a mam panicky strach momentalne, ale budem to auto potrebovat... juuuj, ako sa zbavit toho mojho blbeho bloku? ☹
leni, a to kde mas toho gynekologa? 😀

olifcek
5. nov 2009

a co tie prietoky? x;o) nechce sa mi googlit...x;o) o com to je?

mmaarrttiinnaa
5. nov 2009

olif pri tom vysetreni sa zistuje prietok krvi placentou a pupocnikovymi cievami od prietoku zavisy dostatokkyslika a zivin pre dieta

ewelyne
5. nov 2009

kati, no ano, nasa tiez hovori, ze ak teploty prejdu do 3-4 dni ATB netreba a viem, ze trifed dava len na kasel- podla druhu. A robi ak si nie je ista, vysetrenie v ambulancii z krvi na pockanie, ci tam nie je zapal a ci ozaj terba ATB.
Inak ten pamycon ti predpisala ta znama lekarka? lebo ak ti ho zriedia v lekarni, tak ma trvanlivost len 7 dni, a potom by som neriskovala... jednine, ze mas vzdy doma nejaky nezriedeny v chladnicke a potom si ho sama rozrobis. Na hlieny zvykne davat najskor ten bylinkovy Sinupret a na ukludnenie sliznice Fenistil.

olifcek
5. nov 2009

mati ahaaa, dakujem...pamatam si, ako sa to robi, pisali ste to tu x;o) ale bud som zabudla, alebolen nepostrehla, ze na co to presne je, ale uz viem, dakujem Ti x;o)

no ja mam uz od maleho mala take stavy, ze pri prechode rocnych obdobi, konkretne zo zimy na jar a z jesene na zimu mam vecer zimnicu, dva dni horucku 38.5 - 40,0 a na stvrty den mi uz nic nie je...pocas dvoch dni horucok ma ale je nutne ochladzovat ladovymi plachtami, ktore su asi kazdych 15-30 minut uplne suche, inak by mi horucka stupla a to by som uz musela do nemocnice...dufam, ze moje babo to po mne nezdedi..mne totiz nik neprisiel nikdy na to, comu sa moje telo brani...

ewelyne
5. nov 2009

olifcek, tak ako martinka pisala. A to kontroluju, a ani o tom mozno nevies 🙂
inak mne ku koncu prveho, ked mal maly pupocnik okolo krku, tak mal znizene prietoky, tak som musela vzdy chodit na kontroly. A ked sa odmotal, tak si pupocnu snuru pristupil nozickou, lebo mal asi malo miesta, no ten sa tam navymyslal 🙂 ale potom prestal a umudril sa 😀

lenica81
5. nov 2009

olif, moj tato nie je technicky typ, chvalabohu svokor je prudko technicky... 😀 co si svokra vymysli, to jej zmajstruje... a ked sme i my nieco potrebovali, nebol s tym ziaden problem... 😕
hlavne klud, ja napr. volim tohto roku vianoce u svokrovcov... minuly rok sme boli u nasich a ten stres uz nechcem zazit... a moj mangel povedal, ze nikdy viac... tak mozno si to o par rokov rozmysli... rodinu si nevyberies... 😎

na prietoky ja mam ist v 30 tyzdni... teda cca o mesiac...

olifcek
5. nov 2009

fuha, tak dufam, ze to kontroluju, lebo ved...keby prisli az v 30tt na to, ze je cosi s pupocnikovou snurou...

ahaaa...terraz mi dobilo...moja sesterka je uz v 8 mesiaci, a az teraz jej prisli na to, ze jej dieta nema ani kilo, ze mala upchaty pupocnik a male nemalo papu, glg....

kakatka1
5. nov 2009

Ono viem Pamycon mame cerstvy z lekarne a ja som si tiez myslela ze Trifed sa dava pri vlhkom kasli, ale teraz mame Trifed zlty a ten je len na hlieny a vraj najsilnejsi na to. O Sinuprete som ani nevedela od nikoho. 😠 Inak ten Trifed je tiez len na recept alebo od ochoty lekarnicky. A Simka veru dost uspava, moze sa uzivat max. sedem dni.

ewelyne
5. nov 2009

olif, to nie :-O
to je ako mozne? mne to uz kontrolovali zbezne a aj to robia na USG vzdy btw. aj na morfo...
to museli vidiet, ze neprospieva... to je nejake divne...

ewelyne
5. nov 2009

kati, to , ze je to nejaky sladky mix antihistaminikum.. ten sinupret je volnopredajny a bylinkovy a rozpusta hlieny a pusta soplik, no to ma nenapdlo ti pisat, som nevedela, ze chces nieco z lekarne 😉 nabuduce skus to radsej. ten nasa lekarka rada odporuca.

hajdylca
5. nov 2009

ewe ja som tiez relativne zaciatocnicka vodicka (neviem, ci je rok, co mam vodicak) ale taky strach a stres ako mam zo soferovania... neviem, a nerozumiem preco... asi nejaky komplex s autoskoly ako na mna instuktor bucal... ale verim, ze babenko mi doda zdrave sebavedomie a nebudem mat problemiky, alebo aspon mensie 🙂 snad...

lenica81
5. nov 2009

ewe, co sa tyka soferovania, ja som chcela, lebo musim trenovat... ze ked budem s malym doma a budem potrebovat niekam ist, nech som ako tak pripravena... ale uz viem, ze to netreba prehanat... 😎
moj gynekolog je diveky z gynaexu, sedia na americkom namesti, ale maju sa stahovat... ale uz sa stahuju 2 mesiace, tak neviem... 😀 a su tam i speci doc na utz a 3D/4D... ale to je mi hov prd platne, lebo ten moj synator sa furt stoci do klbka a pozera do chrbta... takze mam take foto, ze to skor vyzera ako maska zo screemu... 😀

olifcek
5. nov 2009

ewe ze? i mne sa zda, ze mi o pupocniku vraveli aj na 3D...a mozno i doky na beznom USG ale to si uz nepamatam....

ewelyne
5. nov 2009

heeeeh hajdylca, zeby sme chodili do rovnakej autoskoly? ja som mala otrasneho instruktora, hucal na mna, tehu som bola, cisty uchyl , este ma aj obtazoval a chcel ma pretiahnut....no des, najhorsie bolo, ze to bol instruktor a majitel autoskoly v jednom, cize peniaze som ako studentka nemala a vodicak som potrebovala ....a tie by mi uz nikto nikdy nevratil...

ewelyne
5. nov 2009

je to cele divne olif, takto to zandbat, to sa mi ani verit nechce, to si nemozu dovolit, to museli vidiet, ze neprospieva, ved babo sa na Usg vzdy premeriava... a co jej povedali teraz? 😕

andrea2603
5. nov 2009

ewy, Sinupret je super, zatiaľ vždy zabral.

V 2. tehu som bola na prietoky až asi v 35.týždni, ale to sa už chodí každý týždeň. V 37. tt nebolo všetko o.k., musela som ostať v pôrodnici a 2 dni na to sa Lele musela narodiť.

blumka
5. nov 2009

juuuj, olif, verim ti ze ta to frustruje...aj mna velmi, ale ja si hovorim, ze o rok stadialto padam do mojho palaca, takze teraz vydrzim vsetko aj dieru v strope...ale asi som mala spoment milion, lebo ako som vam napisala o tej zvalenej priecke, tak dosiel drahy aj s pomocnikmi a uz tam hore buchaju a robia priecku 😀 😀
ale to on vzdy tak, ked nam hrozi, ze pridu na navstevu nasi..neviem ci ma taky respekt pred mojim ocinom, aby nepoveal, ze nezijem v dobrych podmienkach alebo cooo? 😀 😀 aj minule tesne pred tym ako mali pris tak robil satnik a botnik a mne to pritom sluboval vyse dvoch mesiacov 😀 😀

hajdylca
5. nov 2009

ozaja ewe je dobre ked murd. na zistenie choroby berie kusok krvicky z prsteka aby zistila ze ci je nejaky zapal, cico ? lebo rozmyslam kam krpca dame- akej doktorke, a co som ja chodila aj moj drahy tej istej pediatricke, tam mala zlatu sestricku, len lekarka sem tam v ramci toho ze chcela strasne vela stihnut- tak aj telefonavala, aj ordinovala...

hajdylca
5. nov 2009

ewe a nevolal sa Tvoj instruktor nahodou fitala???

ewelyne
5. nov 2009

hajdylca, no ked si nie je ista, je taky nejaky pristroj, kt. ma v ordinacii a tym to skontroluje. nam to robila raz. neviem, kazdopadne na lekarky, ktore predpisuju hned lieky, sirupy pri prechladnuti mam tazke srdce... nasa ide tak postupne- napr. radsej odporuci kloktat ak uz dieta vie a nieco prirodne a ked je to horsie, tak predpise... ale nepredpisuje mirnix-dirnix za kazdu cenu, stylom, dame tabletocky,??? ja som mala taku pre dospelych... aj som ju uz zmenila 🙂

ewelyne
5. nov 2009

hajdylca 😀 nie nevolal 😀 vidim, ze takych tu beha vela, co??? majitel autoskoly v BA v ymce to bol....

lenica81
5. nov 2009

tak blumi mas na neho paku... 😀 😀 😀

ewelyne
5. nov 2009

🙂 blumi, to mi pripomina toho mojho 😀 ti chlapi 😀
ja to mozem hovorit tiez dva mesiace, a nic sa nedeje, kym sa neohlasi "kontorla zo stabu" 😀

kakatka1
5. nov 2009

Ja som s nasou doki celkom spokojna, tiez ATB dava ako poslednu moznost, ale to vysetrenie zapalu z krvi nikdy ani nespomenula. 😠

ewelyne
5. nov 2009

kati to je fajn, lebo co som bola u svokrovcov, tak tie lekarky tam len pchaju do deti vsetko mozne... a potom su bezne chore raz za mesiac ... a to je podla nich normalne... 😖

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre