Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

zoska
6. nov 2009

zuci, 25km je pohoda, zalezi len na tebe ako sa budes citit fyzicky....
na druhej strane taliani jazdia ako blazni 😒

ja jazdim nejakych skoro 6 rokov, aktivne takmer kazdy den jazdim posledny rok...predtym to bolo tak dva razy do mesiaca....
ja dochadzam do skoly...cize 6Okm tam a 6O spat a dufam, ze budem jazdit dokedy sa bude dat....a aj preto lebo s malym babatkom budem musiet jazdit k dr. a vlastne vsade...a pokial bude manzel v robote alebo na sluzobke tak sa musim spoliehat hlavne na seba...

katina2209
6. nov 2009

Ahojte babulky tak ja som vás akurát dočítala u mňa ten test nalačno 4,9 a po 2 hodinách mi po tej gebuzinke znova zobrali krv a 7,7 vraj v norme takže superi inak kika to si mala nalačno tú hladinu takú alebo až po tej gebuzinke,lebo to sa mi zdá po tej sladkej vode nejako málo...
ja som bola tiež o pol dvanástej na obede a to ráno normálne raňajkujem dala som si vyprážaný syr so šunkou 🙂

blumka
6. nov 2009

no tak Tete ma anginu 😢 .. ale uz je zivsia ako bola rano...tak uvidime

zucana
6. nov 2009

muz mi zakazal...ist ....a on ide do tej Lybie ☹
inak katina ja som mala nalacno 4,2 a potom 5,9 a hranica je u nas 7,8 takze to si tak na hranici tak by som to moc so sladkym len tak preventivne moc neprehanala 😉 to akoze nestrasim stale si v norme ale akoze by som to neprehanala...
blumi a ma aj ATB?
inak mama volala znamej farmaceuticke ohladne preventant akut a vraj mi to neodporuca a aj materna ze je dobra chemia...tak a co mam povedat doktorovi?ze lekarnicka mi povedala ze to nemam brat?

megg
6. nov 2009

ahojte holky, tak som bola rano na glukozovom teste a fuu mam vraj tehu cukrovku 😖 Som z toho dost smutna, pretoze absolutne nejem sladke, nepijem sladene vody, max. caj a aj tak. Pri prvom tehu som nemala nic take 😔 Moje hodnoty boli nalacno 6,4 a po 2 hod. od vypitia 6,6. Doktora mam az v pondelok, tak mi hadam povie a uvidim kam ma zas posle ☹

blumka
6. nov 2009

zuci hej ma ATB
megg, teraz ti to je isto neprijemne ale ono to po porode pojde zasa prec 😉 a zasa si povedz ze je dobre ze to zistili

megg
6. nov 2009

blumi ja viem, ze to pojde prec potom. ale aj tak mam depku jak svina. Raz mi chyba zelezo, raz tehu cukrovka.. 😲 Sak sa za chvilu rozpadnem na kusky 😅 ...chjo.... 😔

zucana
6. nov 2009

megg 6,6 ale by malo byt este ok...maximalne strasia od 7,00 ...ake tam mate limity?

blumka
6. nov 2009

megg...ale to nieeeeeeee...ty este musis dlho drzat pokopeee 😉 😀 ..ja ocakavam inak tiez zvysene hodnoty cukru...a tiez mi chyba zelezo, ale mne cely zivot, takze to beriem uz tak normalne..

megg
6. nov 2009

Blumka, dik si zlata 😉 Ale vraj to nemusi suvisiest so sladkostami. Ze to pokojne moze byt aj stres. No a ja ho v poslednom case mam na rozdavanie 😢
Zucana, ja ti neviem ake su tie hodnoty, no lekarka co mi ten test spravila hned vyrukovala s mojim ortielom 🙄

zucana
6. nov 2009

megg este sa nestrachuj a vypocuj si lekarku...ale 6,6 je este v norme ...to katine potom co povedali ze 7,7 je ok???

Orálny glukózový tolerančný test (oGTT)

Ako prebieha vyšetrenie?

Vyšetrenie robíme pacientom so suspektným diabetes mellitus, ale z hladiny glukózy v krvi nalačno nie je možné určiť diagnózu. Pacient vypije nalačno asi 150 ml roztoku glukózy (obsahuje 75g glukózy). V nultej minúte, tzn. hneď po vypití roztoku sa pacientovi odoberie krv z prsta a stanoví hladina glukózy (glykémia). Glykémiu vyšetrujeme každých 30 minút (v priebehu 2 hodín) po vypití roztoku.

Fyziologické hodnoty:
Nalačno (0. minúta):

zucana
6. nov 2009

Orálny glukózový tolerančný test (oGTT)

Ako prebieha vyšetrenie?

Vyšetrenie robíme pacientom so suspektným diabetes mellitus, ale z hladiny glukózy v krvi nalačno nie je možné určiť diagnózu. Pacient vypije nalačno asi 150 ml roztoku glukózy (obsahuje 75g glukózy). V nultej minúte, tzn. hneď po vypití roztoku sa pacientovi odoberie krv z prsta a stanoví hladina glukózy (glykémia). Glykémiu vyšetrujeme každých 30 minút (v priebehu 2 hodín) po vypití roztoku.

Fyziologické hodnoty:
Nalačno (0. minúta):

zucana
6. nov 2009

Fyziologické hodnoty:
Nalačno (0. minúta):

zoska
6. nov 2009

megg, nevesaj hlavu...ja teda neviem co obnasa tehu cukrovka, ale myslim , ze nejaku dietku ti daju a budu ta sledovat, ci?
a hlavne sa nestresuj, aby si nemala maleho neurotika 😉

ja som dnes lenivec, peciem si zemiaky v supke v rure...potom si dam na ne len masielko, posolim mam obed 😀

zucana
6. nov 2009

Nalačno (0. minúta):

zucana
6. nov 2009

akoze nejde mi to sem pastnut...
tu je link na hodnoty...po 2 hod.: 6,7
http://www.zdravie.sk/sz/content/480-27717/Oral...

zoska
6. nov 2009

zuci 😀 kukam, ze co to tu vyrabas 😉
idem to aj ja postudovat

zoska
6. nov 2009

ahaa no tak megg mala uz nalacno zvysenu hranicu, to asi preto...

ja som mala nalacno, ked mi brali pred par tyzdnami iba 3,7

matesl
6. nov 2009

ahojte,

som tu sice nova ale uz dlhsie si citam vase prispevky. musela som ostat PN takze uz mam viac casu venovat sa aj takymto aktivitam 😉

citala som, ze ste sa bavili o prasacej chripke...ja som sa davnejsie dala ockovat proti obycajnej chripke a dopadlo to tak, ze po zapale priedusiek som dostala astmaticky zachvat...a internistka mi na to povedala, ze pozna vela pripadov, ze ockovanie vyvolalo rozne ine choroby...od vtedy som sa nedavala ockovat.

a hlavne teraz v tehu by som to neriskovala, lebo ako hovori moj lekar, musime si uvedomit ze nas imunitny taha ta dvoch a pri takychto ockovaniach sa vlastne vyvolava v organizme to, aby zacal bojovat s latkami, ktore pichnu do tela. takze ja by som to neradila.
ja som bola v kontakte s kamaratkou, ktora mala podozrenie, a mne doktor povedal, ak sa objavi teplota, treba ist na infekcne, dat sa vysetrit...ak sa to potvrdi, mozeme sa v poho liecit, lebo uz sme po 12 tt tehotenstva
🙂

zucana
6. nov 2009

Skríning Gestačného DM (GDM)

Vzhľadom na riziká GDM bolo stanovené povinné vyhľadávanie GDM v SR.

- Vykonáva sa u každej tehotnej ženy medzi 24.-28. gestačným týždňom.
- Ak sú u matky prítomné rizikové faktory, má sa urobiť skríning gestačného diabetu ihneď po zistení gravidity a v prípade jeho negativity zopakovať v 24.-28. týždni.

Za pozitívny skríning považujeme, ak hodnota glykémie po vypití 75 g glukózy nalačno sa rovná, alebo je väčšia ako 7,8 mmol/l.

jaaj ano...to som si nevsimla...az to 6,6...
tak naco ti to davali pit megg? ale potom ti to nestuplo nad 7,8 ....nemchapem ☹ 😎

megg
6. nov 2009

zucana, dik, asi to bude fakt pre tu prvotnu hodnotu. A tesne pred tym som mala naozaj extremne fasa stres rovno v aute, kym som zasla do BA a kym som nasla parking. Tak sa necudujem, ze hodnota bola hrozna. Aj tlak by som mala 150... 😲 Lebo dostat sa do BA autom nacas je pre mna momentalne riadna zahada.Ale to je zas na inu temu..

zucana
6. nov 2009

Diagnostika GDM

V prípade hraničného, alebo pozitívneho výsledku skríningového testu opakujeme 75 g oGTT nasledujúci týždeň. Hodnoty IGT, t.j. glykémia 2 hodiny po záťaži 75 g glukózy (7,8-11,1 mmol/l) je v gravidite akceptovaná a liečená ako GDM.
Porucha glukózovej tolerancie sa u väčšiny rodičiek s GDM po pôrode normalizuje.
Príčinou normalizácie je strata pôsobenia antiinzulárnych hormónov po pôrode.
6 mesiacov po pôrode je nutná reklasifikácia DM na základe oGTT. Aj v prípade negatívneho oGTT sa odporúča vyšetrenie plazmatickej glykémie 1-krát ročne za účelom včasného zachytenia DM 2.typu, pretože až u 40 % pacientiek s GDM sa po 20 rokoch vyvinie DM 2. typu.
Pokiaľ po pôrode pretrváva hyperglykémia s nutnosťou inzulínovej liečby, jedná sa o manifestáciu DM1.alebo 2. typu pri gravidite.

http://www.medinfo.sk/?s=heslo&id=755

loginka
6. nov 2009

baby ja som bola dnes na GTT, vysledky az na poradni o 3t
prisla som , na zachod, krv, vypila naraz s citronom - dalo sa to, po hod. zase vycikat, krv a potom este raz to iste
nebolo mi zle nastastie, aj to ubehlo, pokecali sme tam
mne boli neprijemnejsie tie vpichy do prstov, nejaku mala hrubu ihlu ci co

megg 😢 mrzute, ale neboj oni to odsleduju, nejaka dietka asi, ze?

megg
6. nov 2009

Zuci, no na pravdepodobne pojdem na ten test este raz niekam inam.

megg
6. nov 2009

no kocky, nic to, ide sa dalej...idem sa dat akurat nejak ostrihat ku kadernicke, tak sa aspon trosku tesim na zmenu

zucana
6. nov 2009

log 3tt?
to co je????
megg mozno to bol fakt len stress....

zoska
6. nov 2009

megg ty mas lekara v BA? neurobia ti to aj u vas? vies, aby si bola v klude...mozno boli tie hodnoty fakt skreslene tym stresom z nedostatku casu a soferovania v BA

megg
6. nov 2009

Zoska, ano v ba je moj doki. Skusim sa najskor poradit s nim a som zvedava co povie. Dam potom info, ze co.

alex
6. nov 2009

megg a kde ti to robili?

Ja by som spala, nechce sa mi tu byť, už nech je tak trištvrte na štyri a idem domov.
Aj keď by som tu zrejme nikomu nechýbala, keby som išla už teraz, šéf je preč, kolegyňa behá kade tade a som tu sama.

zoska
6. nov 2009

megg no to bude asi najlepsie..snad ti to urobia este raz a bude to o.k....drzim palce 😉

ozaj som sa zabudla pochvalit, ze postarka zacala zvonit a chodit s dorucenkami...nasa staznost mala uspech 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre