Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

alex
9. nov 2009

olif ja by som na materskú nastúpila najskôr až 1.1.2010, čo je už nový rok, takže rozhodujúcim obdobím by bol pre mňa rok 2009. Ale ak mením zamestnanie, tak im je jedno a ráta sa materská z posledného zamestnania. Stačí aby som bola čo i len 1 deň zemestnaná s max. vymeriavacím základom a dostanem max. materskú.
Písala som pre istotu ešte jednej kočke, čo sa do toho dosť rozumie, tak hádam mi to potvrdí.

maculik
9. nov 2009

olif, no asi 😀 😀

lolka
9. nov 2009

olif, no jasne, roztopili sa u maculika v bruchu 😉
ja uz som po obede, oddychujem a moj pes mi tu k tomu aj chrape 😀

zucana
9. nov 2009

a ja som smutna lebo muz chce ist hrat vecer fotbal a este ani tu nohu nema zahojenu.....a este bohvie co tam chyti....a ani za nic ho neviem prehovorit... ☹

maculik
9. nov 2009

tak, brusko pridane 🙂
lolka 😀 😉

ja som dnes taky dobry privarok uvarila, a mala mi to vyplula, vobec nechcela ☹ tak jej varim brokol.-zemiak.polievku s ovsenymi vlockami, hadam aspon to spapa, ked sa zobudi.

olifcek
9. nov 2009

alex drzim palce, aby to potvrdila...ja do tychto vypoctov az tak detailne nevidim, lebo toto uz nerobim x;O)

lolka, maculik 😀 😀

alex
9. nov 2009

olif, no bolo by to potom super, lebo by som mala mesačne o 5tis. viac.

lolka
9. nov 2009

alex, mas pravdu. ja nastupujem na MD tento rok a preto sa mi pocita posledne zamestnanie v roku 2008 resp. materska z posl.zamestnania v tom roku. ja som nastupovala 29.12.2008, takze z tych troch dni sa bude pocitat denny vymeriavaci zaklad.

katina2209
9. nov 2009

olifcek takže keď chcem ísť na MD 8týždňov pred pôrodom a termín mám 21.12.2009 tak nejdem na MD 21.12.2009 mne to takto vysvetloval gynekolog,že vtedy by som mala ísť tak už som z toho úplný magor 😀

olifcek
9. nov 2009

alex x;o) spekulantka jedna x;O) ale mas recht..

zucana
9. nov 2009

kati 😀 termin mas 21.2.???

janielah
9. nov 2009

caute babky...poradte aj mne prosim...
ja ked som uz cely tento rok na pn-ke a nerobim, tak je vhodnejsie dat sa na MD uz v decembri,aby ratali MD z roku 2008, kedy som bola zamestnana, vsak?

matka331
9. nov 2009

alex kedze someste nikde nepracovala tak asi nemam narok na matersku vsak?

olifcek
9. nov 2009

kati ee...;)

olifcek
9. nov 2009

jani Pn nema vplyv na vypocet MD...ja viem tak, ze tam sa u vypoctu na MD rata predpokladany prijem, ak by si na PN nebola x;o)

matka ak si nepracovala a neodvadzala ani ziadne peniaze do socialky, tak budes mat MD ale len minimalny ciastku, ak to nezmenili po novom...

lolka
9. nov 2009

jani, myslim, ze ano. mal by sa ti pocitat vymeriavaci zaklad z platu za 12/2008.

olifcek
9. nov 2009

mati a vlastne..nebudes mat MD ak si neplatila nic socialke....spravne vravis

alex
9. nov 2009

matka myslím že nie, ak si teda neplatíš dobrovoľné nemocenské poistenie 😒

maculik
9. nov 2009

kocky, mne ta moja spachtoska spi uz takmer 3h, to sa stalo hadam len raz, no a prave dnes, ked som s nou chcela ist na to cvicenie. O 4 som chcela vyrazit, ale tak to vidim, ze asi nestihame, lebo musi este obedovat (od pol9 nejedla) a prezliect sa a prebalit.
no nic, uvidime, lebo prave ju pocujem, tak ideme makat 🙂

olifcek
9. nov 2009

ale stale plati, ze sa rata z predosleho roka...my sme mali jednu pani zamestnanu len dva mesiace, potom sla na pn v ochrannej lehote a na socialku sme posielali prijem za tie posledne dva mesiace v roku pred rokom v ktorom nastupila na MD x;o)

katina2209
9. nov 2009

áno áno sekla som sa trošku o dva mesiace 😀

matka331
9. nov 2009

baby a kolko by som musela pracovat aby mi uznali matersku?keby ze som sa zamestnala tak na jeden mesiac ?uznali by mi matesrsku?

katina2209
9. nov 2009

no ja si to musím preštudovať,pretože gyndo mi to povedal takto že dva mesiace pred termínom pôrodu je predsa osem týždňov, takže olifcek v tej tabulke zo sociálky je koľko 8 týždňov pred pôrodom? Keď je termín 21.2.2009 dá sa tá tabulka niekde na internete pozrieť?

alex
9. nov 2009

olif ale ak by som na materskú nastúpila až 15.1.2010 a nové zamestnanie mala napr. od 1.1.2010, tak sa mi aj tak počíta vymeriavací základ z tejto práce, aj keď som v nej nepracovala v roku 2009. Teda tak som to aspoň pochopila ja. Papier na materské predsa odovzdávaš zamestnávateľovi a ak by som mala nového zamestnávateľa, nebudem nosiť papier starému zamestnávateľovi...

alex
9. nov 2009

maťka nie. Musíš mať za posledné 2 či 3 roky odpracovaných aspoň 270 dní.

matka331
9. nov 2009

vraj uz objednali vakciny na proti chripke a v blizkom case by nas mali ockovat ...preto sa ma doktorka pytala koho mam doktora obvodneho vraj oni si nas budu pozyvat a ockovat ...date sa zaockovat?vraj to neni povinneee
ale ani to nebolo poriadne preskumanee co a ako ta vakcina zaposobi na tehotnee alebo na babetkaa...

alex
9. nov 2009

olif a dobre to teda rátam, že ak mám v knižke termín nástupu na MD 26.2.2010, tak 6 týždňov je 15.1. a 8 týždňov je 1.1.?

alex
9. nov 2009

matka ja sa určite nedám.

matka331
9. nov 2009

alex no je to smutnee ... ☹

olifcek
9. nov 2009

matka musis mat odpracovanych 270 dni x;O)

kati ja mam tu tabulku vytlacenu a figuruje tam len 6t pred porodom, ak je to 8, tak si 14dni odratas este...x;o) i cas na MD a zaciatok RD sa rata podla tejto tabulky, a MD nie je presne pol roka x;o)

alex jj x;o) to ano, je to tak...x;O) ale ak by si bola PN v ochrannej lehote, tak poslednemu x;o)

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre