Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

olifcek
2. júl 2009

no, mna brusko neboli uz par tyzdnov, ale prve tri, ci styri to bolo fuuuha...bolesti kazdy den...

zusika
autor
2. júl 2009

Ahoj Alex, mna sem tam pichne v brusku...ale inak v pohode.... ale dost casto citim krize (asi este dozvuky toho prechladnutia, neviem)...ale uz teraz mam strach co bude ked budem mat velke brucho...ja mam celkovo problemy hlavne s klbami - bedrovymi... takze s rastucou vahou to bude asi boliet castejsie na co sa netesim...
a vadi mi ked dlho sedim..vcera som uz pri PC v praci aj stala aj cupela ... 😒
no a chodim spavat o 21.0..ja fakt dlhsie nevydrzim... som ako caj...asi aj tym to bude ze vstavam okolo 5.30 co je dost skoro... vikedny su moja spasa.... dovlenka sa mi crta az v auguste a dovtedy to budem musiet vydrzat...

zoska
2. júl 2009

kika ahoj 🙂
homeopatikum cocculine je na nevolnosti hlavne pri cestovani 😉

zusika
autor
2. júl 2009

ale aj Gigner kika - je to vysvolene na tehotensku nevolnost a myslim ze je to aj na kinetozu....
a zazvorove keksiky v nejakej biopredajni.....
http://www.docsimon.sk/tovar/ginger-cps-10x-250mg

kika58
2. júl 2009

zoska: dakujem 😅 dufam ze to nebudem potrebovata ale pre istotu, ideme totiz do Rumunska na svadbu 😀
to bude mecheche 😀 😀 😀

zusika s tym spankom to ja skoro kazdy den ked sa vratim z prace okolo 17:00 pospim tak 1-2 hodinky a potom opat uz o 21:30 lezim a hajam, tiez som poriadne zaspana 😔 a ja vstavam o 4:50 takze sa nie je co cudovat
😕

inak my mame prave sezonu takze ziadna dovolenka mi nehrozi, ja mavam dovolenku v zime 😎

olifcek
2. júl 2009

a ja mam dovolenku od 06.07.- 17.07., juchuuuu...sice uz nepodnikneme, co sme povodne chceli...turistika, hrady, potulky rakuskom, ceskom, polskom...aleeee, itak fajne bude....o dva tyzdne blizsie ku svadbe, chii

akurat sa bojim, lebo drahy bude letiet na sluzobku do svajciarska 27.07 a prilietat 31.07, glg..

zusika
autor
2. júl 2009

robis v cestovnom ruchu Kika?

kika58
2. júl 2009

zusika eeeeeeeeeee neuhadla 😀
priemyselne chladenie klimatizacie v tychto horucavach mame fofry ale to je len dobre v dnesnej situacii

zusika
autor
2. júl 2009

no ved asi tak, bud rada ze mate fofry.....

zucana
2. júl 2009

dobre rano babky
kika rob si castne pauzy pri ceste...nechcem strasit ale je to dost dlha cesta tak min.kazde dve hodiny pol hodku 😉
to je iba rada mne to nik nepovedal a tiez som sla 7 hodin....a...
aj nasa firma predava v taliansku klimi...daikin prevazne
🙂
inak vcera som siholila pod pazami a mam to take trosku podrazdene ani nie ze krv ale take trosku opuchnute a ked pritlacim tak to boli....mali ste to niekto?

ewelyne
2. júl 2009

no baby mne je stale zle pravidelne do 14:00 a potom az ranajkujem...
a z toho tepla, normalne mi vonku chyba kyslik a najradsej by som sedela niekde v klime, tam sa mi dobre dycha... vonku lapam po dychu a nic... kyslik fuc ☹

Zusika- neviem, ako sa to da obist... ale my mozeme byt radi, ze nas maly chodi a nekriva- zatial, lebo nevieme ako sa to zahoji, ale do svalov to nestihlo zajst a nervy nohe, to asi tiez obislo, a kost tiez takze super... len nech sa to uz zhoji a bude... Najviac ma stve to, ze niekto sa snazi, roky rokuce aj desat o babo, a potom sa ti moze nieco take prihodit, sitala som, ze na niektorych pribalovych letakoch vakcin mas ako vedlajsi ucinok normalne napisany AUTIZMUS... a kopec inych bludov...to uz co je, kto chce mat ment.nar. dieta??? a vlastnou vinou...mozno aj tym sa mozes ohradit... Niekedy mam pocit, ze ti lekari nemaju ani svedomie a ze len vo farmaceutickom vire biznisu... je to na grc..

zusika
autor
2. júl 2009

☹ uz sa necerti ewelyne, nieco casom vymyslime 🙂
a veru, to teplo.... vcera som uz vo vlaku nemohla dychat..... a teraz som si spomenula, ze som si zase zabudla vejar, mam taky pekny doma, len som ho este nevytiahla 🙂

zucana - a nebude to len tym, ze sa teraz viac potis? tym teplom - aj vecer, v noci.... lebo v lete to mavam aj ja podrazdene viac tym potom....

zucana
2. júl 2009

zusi no neviem lebona pohlad to nevyzera podrazdene len tak trosku napuchnute a ked to chytim tak to boji....tak neviem...zacalo to jak som sa doholila...

ewelyne
2. júl 2009

Zusika, Zucana, este sa len zacneme poriadne potit 🙂 v Septembri 🙂 ked budu horucavy a my budeme mat uz naklad 😀 Je to strasne to teplo. Inak ten vejar je super napad, aj ja mam doma, cestujes vlakom do prace zusika?

Ozaj baby, a ktora co porabate- kde pracujete? Mohli by sme aj z toho diskusiu urobit 🙂
Ja som MD- inak ex VS-studentka, sprievodkyňa, letuška a prac. jednej nemeckej počit. firmy 🙂 všetkemu som sa naraz venovala kym som neotehotnela a potom som pomaly vypušťala 🙂 A teraz sa doma niekedy nudim 😀

olifcek
2. júl 2009

zucana: ja sa neholim, ale epilujem, noooo vcera som bola leniva na epilaciu, tak som oholila...ale asi to budes mat ozaj len tym, ze sa viac potis...alebo..bola ziletka cista? ja mamniekedy po vytrhavani podpazusie citlive ako des, ale inokedy je to v pohode, co je prevazne.

takze je to iste f poho 😉

olifcek
2. júl 2009

ewe: ja verim, ze v septembri este nebudem mat naklad, ved mam 19.09. svadbu, fnuk

olifcek
2. júl 2009

ewe: ja pracujem v personalistike. x;O)

caly8
2. júl 2009

ahojte tehuľky 🙂

sem tam sem kuknem k vám a zaspomínam ja mám februárčiatko 2009 😵

napadlo ma, že vám poradím ak vám býva zle ráno..skôr než vstanete z postele dajte si ešte v ľahu pár piškot a studenú colu nie ľadovú..nme to sakra pomáhalo..treba vyrovnať hladinu cukru v krvi a treba sa najesť potom.. 🙂 snáĎ vám to pomôže 😉

pápá

jablonka
2. júl 2009

ahojte...ja som uz dnes rano bola na trhu a nakupila strasne vela ovocia a zeleninky, tak budem cely den papat vitaminy 🙂
co sa tyka nevolnosti, mne sa zatial vyhybaju, celkovo som bezpriznakova - az na jednu vynimku - chodim 2 x za noc na wc 😀
ewe - ja robim pre stat a platia ma danovi poplatnici 😀 ...konkretne na jednom ministerstve taku uzko specializovanu medzinarodnu politiku 😉

ewelyne
2. júl 2009

olifcek- mozme dat do tabulky, ja Zena na MD, ty personalistka, a pockame, kto sa prida... 😀

caly8 ahoj, a ako sa dari , dakujem za radu, ale ja colu eeeee ☹ nesmiem kvoli traveniu a zaludku, ziadne take ako pepsi, cola, Mc Donald a fastfood ... som skor na zdravu stravu 😉

blumka
2. júl 2009

ahojteee..a ja som pani ucitelka prveho stupna na materskej 😀

blumka
2. júl 2009

caly, mne pomaha rano chlieb...a cista ladova voda. Inak ja nemam rada vodu alebo hocijaky iny napoj s ladom, ale teraz mi nic ine neberie...

ewelyne
2. júl 2009

jeeej blumka, ja cosi pamätam, tak som milovala vsetky moje ucitelky na prvom stupni, to boli take moje vzory 😉 a ked som poniektore stretla po rokoch a pamätali si ma..., juuuj 🙂
chces sa k tomu vratit v buducnosti, alebo radsej pojdes di inej sfery ?

blumka
2. júl 2009

ewelyne, ja som bola tiez taka zboznovana niektorymi detmi..dokonca niekedy za mnou prisli rodicia ze mam nakazat detom doma robit to a to, lebo oni nechcu, lebo pani ucitelka nekazala 😀
a rada by som sa k tomu vratila, robila som to rada

ewelyne
2. júl 2009

😀 no teda, tak to klobuk dolu blumka , dufam, ze aj nase deturence budu mat stastie na take pani ucitelky 🙂

zusika
autor
2. júl 2009

jablonka, to sme skoro kolegyne!!! ja som tiez uradnicek, ale zastresujeme vsetky ministerstva a urady - ak sa to da povedat... robim na tlacovom odd. - na Namesti slobody 1.... takze si to mozete vyvodit... 😉
praca ma bavi, ale terau zacina uhorka a ja sa nerada nudim.... lebo uz neviem co si mam vymysliet...
inak - Cola v tehotenstve - ved to je sama umelina a kofein.... ja teda nie... tiez som za vodu, teraz testujem novu Lucku - citron+baza - to je take svieze, a mam este lesne ovocie, ale este som to neskusala....

zucana
2. júl 2009

baby ja pijem vodu s pom.dzusom zriedeny a pomaha 😉 a je tam vit.C
ja som studovala v USA a na City University v BA manazment a specializacia financie (ukoncene MBA)aj tam robila ....potom som v BA otvorila s dalsimi dvoma fesakmi jednu softwarovu poradensku firmu kde som sa starala o chod firmy a cele financie a ked som odchadzala do talianska mali sme 20 zamestnancov a teraz 25...v taliansku robim personalistiku pre taliansku pobocku a financnu manazerku pre slov.pobocku origos som teda financacka....ale bavi ma aj dizajn 😉

ewelyne
2. júl 2009

Zucana, skusim ten dzus 🙂 teta financnicka 😉 inak ten dizajn bavi aj mna, teraz si kamoska susedka robi externe tu v BA, ale pre mna je to v nedohladne.. uvidime 🙂

Zusika- asi sa nerada nudis v praci, co? Aspon si oddychnes a budes mat cas citat vsetko o tehotenstve, pripravovat sa, surfovat po internet a vyberat vybavicku 🙂

zucana
2. júl 2009

a hlavne pisat do konika!!! 😀
my mame taky program v telke kde cely den chodia serie dizajnerske a prerabky domov a tak....

zusika
autor
2. júl 2009

veru nerada, ewe.... ale presne, mam cas na vas aj na net... 🙂 ale tesim sa aj na to, ked budem doma a budem riesit uplne ine veci ako je politika 😀
ale vy ste ake aktivne babulky, inak ja mam skoncenu zurnalistiku.... sice sa tomu nevenujem, resp. som na drhej strane, ale zostalo mi to, ze som strasne zvedava a stale za nieco "bojujem" 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre