Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

lolka
10. nov 2009

zuci, pekne od nej 😵 este ze nechce ist aj na ten kurz s tebou 😀

katina2209
10. nov 2009

ja by som chcela na nadštandarte sama ale diveky mi spomínal,že keď je veľa mamičiek tak sú tam aj dve a niekedy nemajú na nadštandarte miesto tak ja dúfam,že môj malý si vyberie termín keď tam bude miesto lebo sa to nedá dopredu zajednať aby sme na tom nadštandarte boli a diveky ešte som nerozmýšľala zazmluvniť to asi až potom keď budem k nemu chodiť do pôrodnice,lebo ja mám doktora mimo nemocnice takže asi tak

lenica81
10. nov 2009

pravda... ale mila je... ja na svoju svokru nemozem povedat kriveho slova... lenze ona je riaditelka a zaroven ucitelka v materskej skolke... takze mam strasny handicap co sa tyka vychovy a vsetkych tych metod zabavenia deticiek... ☹

andrea2603
10. nov 2009

zuci, ja viem ale toto je už taká sýtejšia žltá a práve som sa osprchovala, a aj na dotyk to mám tam dole také akoby podráždené, vyštípané 😒 . V chladničke som našla nejaký krém čo mi dal ešte v lete, keď som mala výtok, tak sa natriem. Svokra je zlatá 🙂

blumka
10. nov 2009

zuci aj moj spava v trenkoch 😀 ale tricko meni podla rocneho obdobia, v lete s kratkym v zime s dlhym rukavom 😉
ja mam zasa kvasinky 😖 mala som to pred mesiacom a teraz znova...ach jaj a pritom doteraz som s tym problem nikdy nemala 😒

olifcek
10. nov 2009

idem si ja urobit papu

a dakujem baby za pomoc pri postielke...x;O)

andrea2603
10. nov 2009

blumi, kvasinky som mala v lete, možno že aj teraz. Len mi vŕta v hlave, že som mala tie bielkoviny v moči a to naznačuje zápal. čo je vôbec horšie kvasinky alebo zápal?

andrea2603
10. nov 2009

idem ja už spinkať, dobrú noc.

zucana
10. nov 2009

andy bielkoviny vobec nemusia naznacovat zapal...to je v tehu normane lebo oblicky nestihnu vsetko zachytit takze to vobec zapal nemusi byt...ja som ich mala 2x....tak sa neboj...

lenica81
10. nov 2009

ja som mala tiez kvasinky na zaciatku tehu a doc mi dal nejaky krem a preslo to...teraz mam pre zmenu stafylokoka... teda dufam, ze uz nemam... 😀 kedze som dostala nejaky dalsi krem... 😀 idem i ja pomaly spat, rano idem k zilnemu doktorovi... po podkolienky... urcite sa potesi, ked ma uvidi s bruchom... 🙄

dobru noc krasky... zajtra sa opat rozbehnete a nebudem stihat... ach jaj... 😒

lenica81
10. nov 2009

teraz som zistila, ze zilny robi az od 10tej... tak to nema vyznam... ☹ este uvidim, ci pojdem... 😠 nechce sa mi na tej chladnej chodbe vysedavat... tak caute...

lolka
10. nov 2009

ja idem zajtra odniest vzorku mocu.....kvoli opuchajucim noham 😒

idem aj ja spat...dobru noc 😉

katina2209
10. nov 2009

tak dobru a pekne sníčky keď píšeš leni o žilnom lekárovi máš krčové žily mne sa vytvorila jedna pod zadkom a mám ju úplne navretú myslíš, že s tým mám niekam ísť?

olifcek
10. nov 2009

hech, asi sa i ja pokukam na seba pri zrkadle. nastastie su skrine poopierane o steny a dvere su i so zrkadlom...x;o)

blumka
10. nov 2009

andrejka, kvasinky nie su nebezpecne...to je uplne normalne v tehotenstve, meni sa pH tak z toho to je...lekar mi kazal jest probiotika a obmedzit sladke...jasne ze aj lieky mi dal...ale zas je to tu

olifcek
10. nov 2009

no nic, idem si ja lahnuuuut...x;O)

blumka
11. nov 2009

dobre ranko....prajem vsetko najlepsie vsetkym Martinom 😉

lenica81
11. nov 2009

dobre ranko spachtosky... nakoniec som zavrhla zilneho... tu leje jak z krhly...

kati, ja to mam geneticke... ale zatial nejake vyrazne zmeny nepocitujem... jedine mavam take tazke nohy... ale odkedy je chladnejsie, je to fajn... a robim aj tu zilovu gymnastiku... vselijake ohybania v clenku a tak... ale v kazdom pripade zajdi k obvodnej nech ta niekam posle... aby si potom nemala nejaky problem, ked uz budes mat vacsie brusko... teda este vacsie... 😀 uz len tie tlaky byvaju neprijemne... 😒

zusika
autor
11. nov 2009

ahojte!!! neviem ako u vas,ale tu to dnes na "bieleho kona" nevyzera.... 😉
ja mam druhe kolo tehu priopavy dnes...uz sa tesim....a idem si aj pre zaclonku do detskej izby.... bude mat samozrejme macka Pooh... aj na bordure ho mame... uz teraz v tejto izbe travim vela casu...je krasna a taka pokojna atmosfera z nej sala.... vcera sme zlozili postielku....ak kolotoc som si pustala.... zacina sa nam to tu rysovat 🙂

zusika
autor
11. nov 2009

z dnesnej tlace:

Luxusný detský kočík značky MacLaren môže byť nebezpečný
MILIÓN kočíkov urýchlene sťahuje z trhu britská firma MacLaren. Až dvanástim deťom v Amerike totiž amputovali tieto detské kočiare končeky prstov. Na Slovensko sa dovážajú predovšetkým z Poľska.
Luxusný detský kočík MacLaren, v ktorom rady vyvážajú svoje deti celebrity, je nevyhovujúci. Pozor by si mala dať aj rodina politika Jána Slotu. Buginu značky MacLaren totiž nedávno politik doprial svojej dcérke Sofii. Po tom, čo sa však prevalilo, že tieto detské kočiare vážne zranili deti v USA, má zrejme obavy a tohto luxusu sa rýchlo zbaví.
Pozor si treba predovšetkým dať na kočíky vyrobené v Číne od roku 1999. Ide o modely Volo, Triumph, Quest Šport, Quest Mód, Techno XT, TechnoXLR, Twin Triumph, Twin Techno a Easy. Niektoré z nich sa dajú kúpiť aj na Slovensku.
Predal cez internet
Z nášho prieskumu v Bratislave, Žiline či na Morave v Hodoníne a Karvinej vyplynulo, že takéto značky kočíkov v bežných obchodoch nepredávajú.
"Neviem o tom, že by ich v kamennom obchode niekto predával. Sústreďujeme sa na európske výrobky," povedal Miroslav Rudič z predajne kočíkov Fór baby v Bratislave. Podľa neho sa dajú kúpiť predovšetkým cez internet. Kočíky tejto značky ponúkajú napríklad poľské internetové obchody, ktoré majú objednávkové formuláre aj v slovenčine.
Fakt, že ide zrejme len o internetový predaj, nám potvrdila aj Slovenská obchodná inšpekcia. "Zatiaľ sme nedostali žiadnu informáciu, že sa tieto kočíky na Slovensku oficiálne predávajú," uviedla hovorkyňa inšpekcie Danuša Krkošová.

lenica81
11. nov 2009

zusi... tu to vyzera na plavajuceho... 😀

no... co sa tyka vybavenia, tak mi zatial tak jemne... a to mi tiez mama obstarala... a tiez mi nieco usije... a vylovila nejake stare poklady... tak uvidime, co sa pouzije... 😅

ale mam predstavy a hladam... nieco uz mam naisto v merku...

andrea2603
11. nov 2009

ahojte.
dnes sa mi nechce v tomto hnusnom počasí ísť k tomu gyn., ale zajtra ráno tam nabehnem.

baby, ja som dnes urobila radikálne riešenie detskej doktorky. Totiž s detičkami chodím až na druhý koniec mesta už od ich narodenia a keď som si pomyslela,že pribudne tretie a tie samé poradne, očkovania a tak, tak som toto tretie prihlásila k doktorke, ktorá má ordináciu hneď vedla nášho vchodu /v pohode prejdem tých 10m v papučkách /. A samozrejme, že som k nej prehlásila aj staršie detičky. Trošku mám výčitky 😔 , lebo tá terajšia doktorka je fajn, nemám s ňou žiadnu zlú skúsenosť, len tá diaľka je otravná. Dúfam, že neoľutujem.

zusika, macko pooh je fajn
🙂 , aj ja som pri 1. kupovala všetko s týmto motívom. Teraz už moje deti fičia na Shrekovi, Dobe ľadovej, Harry Poter a pod. a nemôžem zabudnúť Hana Montana, ale to ani neviem kto je 😀, len vždy ju spomínajú.

lenica81
11. nov 2009

ja by som chcela iny motiv ako disneyho... ale tu je dost tazke nieco najst... a hlavne pre chlapca... teda ak nemyslim krtka a spol... 😀

lubi sa mi lillebi myska, ale ta je dost v obklopeni ruzovej... tak este uvidim... 😎

ja uz tiez rozmyslam nad detskou lekarkou... ale asi uz pomaly vyberiem...

andrea2603
11. nov 2009

1. bábo som bola dohodnúť tiež už v 7.mesiaci, 2. to tak automaticky doktorka vedela, že jej pribudne pacient 🙂 a teraz to už mám tiež nahlásené.

katina2209
11. nov 2009

dobré ránko lenica aj ja to mám dedičné na lítkach mi vidno krčové žily ale nemám ich vystúpené skôr vnútorné a bolievajú ma nohy len to čo som spomínala na tom stehne zo zadu mi tak strašne navrelo,že to cítiť normálne na dotyk,že to mám vystúpené tak asi sa pôjdem spýtať doktorky.Gynekolog mi povedal,že pokiaľ ma to nebolí tak že, vraj krčové žily vystupujú tým tlakom v tehotenstve a po pôrode môžu zmiznúť tak som zvedavá....
andrejka ja mám stále výtok ale nič ma nesvrbí ani nepáli tak je to asi v poriadku...
detskú doktorku som už aj ja rozmýšľala čo a ako, tiež asi čo najbližšie prehlásim obidve deti

lolka
11. nov 2009

dobre ranko 😉
baby a to uz by som mala riesit detsku doktorku ? fuu, tak to nemam ani sajnu kam pojdeme....kazda kamoska byva v inej stvrti a zasa by som nechcela vela dochadzat 😖 to mam ist len tak naslepo ? 😕

blumka
11. nov 2009

andrejka, ja sa chystam urobit to iste...chodime ku detskej na opacny koneic mesta, tak idem nieco zhanat blizsie... tiez je ta nasa terajsia fajn ale co uz, ked je daleko

janielah
11. nov 2009

Dobre ranko. Baby, mne uz treti den vychadzaju take priesvitne kvapocky z prs...je to normalne? aj vam niektorej to ide von?

andrea2603
11. nov 2009

lolka, teraz idem aj ja naslepo, ani neviem ako tá MUDr. vyzerá, vybavovala som to telefonicky. v podstate ma nechcela ani veľmi zobrať, lebo že má už veľa detí, ale som jej povedala, že som v podstate jej suseda a či by nebola taká láskavá ......a bola 🙂

andrea2603
11. nov 2009

jani, to je v poriadku - tie kvapôčky 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre