Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

jablonka
2. júl 2009

zusika - hehe, no tak to sme skoro kolegyne 😀 ...aj mna moja praca bavi, nie je to stereotyp, su kludnejsie obdobia a ja hekticke, kedy som len prebalovala kufre...
obdivujem vsetky baby, ktore robia s uctovnictvom, financiami...ja by som pri takom niecom umrela 😎

zucana
2. júl 2009

jablonka uctovnictvo ako take neznasam ani ja a poviem ti ze v taliansku musim niekedy aj uctovat lebo tu som slovenka a zacala som od zakladov s taliancinou ale ja skor kontroujem zavierky a robim cash flow plany a vediem firmu po operacnej stranke takze to ma bavi.... 😉
juj zurnalistika zusik ved to musi byt super pisat clanky to by ma tiez bavilo 😀

zusika
autor
2. júl 2009

zuci, ono to ma aj tieniste stranky - nemas cas na rodinu, deti, ked zazvoni telefon ides do prace.... teda ak chces robit toho praveho novinara....a su to bohemi v pravom zmysle slova.... lebo zenske casopisy nepovazujem za novinarcinu... no a ak nemas napad no pritom musis mat rano clanok v npvinach, nie je nic horsie... a este to hlavne, musis byt v BA - v centre diania, inak to asi nema vyznam.... reportaze o kamzikoch v Tatrach su dost otrasne najma ak su hlavnych spravach 😀 to clovek fakt nepotrebuje vediet akoze news of the day...som velky kritik, co uz...

fatimuska
2. júl 2009

ahojte, mne vyšlo že posledný februárový deň, alebo začiatok marca

ivush
2. júl 2009

Kočky, spätne som vás len preletela, nestíham všetko čítať...🙂 Ale bavili ste sa tu o pôrodoch, no fakt je ešte skoro nad tým rozmýšľať, ja len "stučne" moju skúsenosť....rodila som cisárskym - podotýkam, že plánovaným, takže som XX hodín predtým nijako netrpela žiadnymi bolesťami, pekne plná sily som doobeda nabehla do nemocky a na obed sa malý narodil, čiže po tejto stránke lahôdka. Mala som spinál, čo je síce skvelá vec - že počas zákroku nespíte, presne počujete všetko čo sa okolo vás deje (niektorým nevyhovuje počuť to žblnkotanie, odsávanie vody a pod.) mne toto nevadilo, hrozne som chcela vidieť hneď drobca, takže túto voľbu absolútne neľutujem....To zotavovanie po spinále je horšie než po klasickej narkóze, odporúča sa kvôli nízkemu tlaku 24h ležať, ani sedieť nie. Čo znamená, že mimino je u sestričiek, nosia ho len na kojenie a aj to len po ležiačky sa dá....a toto bola moja trauma, zakaždým som revela ako mi ho prišli zobrať a vedela som, že tri hodiny opäť bez neho...tým, že som sa nijako predtým netrápila som ani nebola nejako veľmi zničená, utrápená, ani bolesti brucha som nemala, čiže ako jediný negatívny moment z pôrodu vnímam to, že malého som si do starostlivosti vydupkala až 1 a pol dňa po pôrode...Preto by som radšej teraz rodila prirodzene, pretože potom nie je problém mať o pár hodín mimino u seba....Ale opäť to záleží od mamičky - pretože sestričky boli v šoku, že si ho tak skoro chcem nechať u seba na izbe i na noc, že mamičky po normálnom pôrode im nosia deti, lebo sa chcú v noci vyspať a oddýchnuť si...Ja som tam neprišla oddychovať a vedela som a bola som pripravená na to, že je to moje dieťa a najbližšie obdobie sa moc nevyspím 🙂 no ale je fakt, že som nečakala, že ešte i v 21mes sa môj synátor bude 2x v noci budiť, no ale telo si zvykne na všeličo 😉 😉

ivush
2. júl 2009

zusika, jeeej, to si z podobneho fachu ako ja - ja som končila masmediálnu komunikáciu....a teraz si niekde vo firme na PR resp, komunikačnom oddelení - keď píšeš, že si na tej "druhej" strane..... 🙂

blumka
2. júl 2009

ivush ale v niektorych nemockach mozes mat babo pri sebe stale nie? len teraz neviem ci tiez po cisaraku...inak dalsia hlupa vec v niektorych nemocniciach, nosit dieta na kojenie kazde tri hodiny...a co ked je hladne kazde dve?....mne terezka jedla sice kazde tri ale boli aj dni ked vydrzala aj pat hodin bez mliecka...ona nikdy nebola mliecna...

silta
2. júl 2009

ahojte.nestiham vas citat len som vas tak preletela
ja som rodila cisarskym a mala som spinal a to sa musi 24h po porode lezat vodorovne a malu mi priniesli sami od seba len raz a potom som si ju musela stale pytat no hruza sestricky vraveli ze nestihaju no viete si predstavit ako mi bolo a chuda moja mala 😉 no a samozrejme bol problem s kojenim a kojila som len 3 mesiace aj to horko tazko ☹ inak rodila som na Antolskej

zusika
autor
2. júl 2009

ivush - ano, tlacove oddelemie... 😉 kolegynka 🙂

olifcek
2. júl 2009

blum: babo sa nesmie prepchavat..vraj by malo papat kazde tri hodinky a ono sa to tak vraj aj nauci. my sme 4, takze mamina to takto aspon mala s nami naucene x;O)

no tak sa pochvalim i ja so skolou x;o) prva je : informatizacie firemnych a verejno-spravnych cinnosti, to na technike v KE, druha je zilinska univerzita, detas. pracovisko v KE - bezpecnostny management 😝 😝

alex
2. júl 2009

no teda, vy ste tu všetky také vzdelané, až sa hanbím. Ja mám len maturu. Po škole som hneď išla pracovať. Tri roky som robila účtovníčku, ale ten stres bol hrôza, samé uzávierky a tak. Teraz som 8.6. nastúpila do novej práce, kde pracujem ako asistentka. Je to pohoda. Faktúrky, pokladňa a také lightové veci.

blumka
2. júl 2009

olif...babo si pyta jest ked je hladne, niektore je hladne po dvoch hodinach, nietkore po viacerych...deti vedia kedy maju dost, to len my dospeli sa prepchavame...a kojene deti zvlast 😉 To sa kedysi tak hovorilo, ze kojit kazde tri hodiny..dnes uz sa k tomu pristupuje trosku inaksie...su aj maminky, ktore koja dietatko kazdu hodinu a pol, lebo tak chce...
mne v nemocke dali terezku ked som chcela...na noc som ju odniesla sestrickam, dala som im prisny zakaz dokrmovat flasou, pila z poharika moje odsate mlieko a ja som spala...rano o siestej som si ju prosila doniest a bola so mnou cely den...vedla mna lezala maminka, ktora mala svojho chlapceka pri sebe aj v noci a kojila ho kazdu hodinu, jednoducho kym je babo male, nema v sebe nejaky rytmus, tak pyta jest aj castejsie a je blbost mu nedat, lebo knihy hovoria ze kazde tri hodiny treba jest 😉

silta
2. júl 2009

oli kojit sa ma podla potreby dietata aspon to vsade pisu a hovoria doktori a 3h intervaly by sa mali dodrziavat pri umelej vyzive

olifcek
2. júl 2009

alex: lenze, skola rozum nedava, takze sa ie je za co hanbit x;o)

ja mam frmol, ale snazim sa nestresovat, este dnes a zajtra, paq mam dovcu,,,no uzavierka sa robi az 5 prac. dni, takze teraz musim stihnut vsetko naraz...o dva dni prichadzam dovolenkou, co ale nelutujem, len musim o tolko viac makat...chjo...

zusika
autor
2. júl 2009

alex, ale ved o to vobec nejde... teraz sme vsetky na jednej lodi 🙂

blumka
2. júl 2009

alex vsak sa nemas za co hanbit 😉 hlavne ze pracujes a nie ako niektori co sedia doma s vylozenymi nohami, su zdravi ale socialne davky by brali vsetky naraz

olifcek
2. júl 2009

blum: ahaaa...ja len, ze...aby paq nebolo male jak mischelinka x;o)

silta: hm...dakujem za dalsie info x;O)

ja budem takaaa muuudraaaa 😉

blumka
2. júl 2009

olif, ved uvidis sama..mozno budes mat takeho papkaca, co bude na tebe zaveseny kazdu hodinu a mozno takeho ako som mala ja, co pytala jest raz po troch hodinach, inokedy po piatich a niekedy jedlo bojkotovala uplne...jediny cas kedy som vedela ze sa poriadne naje bol vecer..vtedy sa vedela sprepacenim "dozrat" 😅 (moja mama hovori, ze v tom je po mojom brachovi aj jemu chuti najviac vecer 😀 )

ewelyne
2. júl 2009

A babo si taktiez samo nepotiahne vzdy rovnaky objem, ale podla nalady, presne tak, ako ty, raz zjes viac,inokedy menej, neda sa to natrenovat na kazde 4 hodiny, a nechat dieta plakat a hladne, lebo este nepresla dalsia hodina do poctu... aj ja som sa napocuvala tie zastarale babickovske nazory, ze ako naucis... no des...
Ja som baby koncila Ekonomika a manzment podniku v spec. Manazment turizmu a hotelierstva 😉 taky blud a teraz aj tak soma sedim na MD 😀

silta
2. júl 2009

blum pekne si to napisala ja som po 2 dnoch mala malu stale pri sebe tiez stale pytala stale som prikladala a stale jej bolo malo ☹ a vazila som ju po kazdom kojeni a stale dookola

alex
2. júl 2009

no blumi len aby ste čoskoro na mňa nerobili, keď v práci oznámim, že som tehu, neviem ako to so mnou bude. Som tu necelý mesiac a zmluvu mám zatiaľ na pol roka, no uvidíme... aspoň do materskej by mi ju mohol predĺžiť 😉

blumka
2. júl 2009

jooooj, tie "mudre" rady nasich mam a starych mam...to je vecny boj 😉 chvalabohu moja mama, sa nechala poucit odo mna, horsie to uz bolo s inymi tetkami 😀

silta
2. júl 2009

oli neboj nebude mischelinka 🙂 materske mlieko je lahko stravitelne
ja mam doma malu papkacku my sme museli aj dokrmovat ale ona je sidlo ona to vsetko vybeha 😀

blumka
2. júl 2009

alex...neboj, bude ako ma byt 😉 isto je pre teba dolezitejsie babo ako praca
silta, mi hovor...terezka niekedy mala take dni ze cuckala 2 minuty a akoze dost...a vydrzala tak aj 5 hodin...ja som mala stresy, ze ci pribera, ci je vsetko v poriadku...ale priberala v poriadku...teraz sa uz tak stresovat nebudem...budem verit svojmu babatku

alex
2. júl 2009

samozrejme, bábo je pre mňa teraz to najdôležitejšie 😉

ewelyne
2. júl 2009

alex, ale ked si tehu, tak ta nesmú prepustit. Zo zákona 😉

blumka
2. júl 2009

ja som kojila len tri mesiace, musela som skoncit pre moje zdravotne tazkosti...teraz by som chcela viac, uvidime ci sa podari...

zusika
autor
2. júl 2009

blumka, ani nehovor.... ja mam zase strach, ze ked to bude vacsie a budem musiet nechat male u svokrovcov - nasim viem vysvetlit co a ako a byt aj prisna ak treba, ale svokrovcom - ti sa uz teraz "chystaju" na to, ako budu male rozmaznavat somarinami.... poraza ma uz teraz...a maju v dome psa co mne strasne vadi - hlavne pri babatku.... ale to budem robit este poriadky, bud bude ta mala pucvola vonku alebo k nim nebudem male nosit... akoze to ako bude vyzerat ze mi ho polozia na postel kde predtym spal pes.... ????

silta
2. júl 2009

blum ako pises ja si tiez teraz hovorim ze teraz sa uz stresovat nebudem ako pri lenke a hlavne som si povedala ze pri kojeni sa nedame nikym vyrusovat ahlavne nie svokrou 🙂

alex
2. júl 2009

ewelyne nesmie, ale nemusí mi predĺžiť zmluvu.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre