Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

blumka
11. nov 2009

maculik ja som akurat vcera hovorila muzovi, ze sme uz davno neboli na nejaku veceru sami dvaja 😉

olifcek
11. nov 2009

hmm....ja som nebola v amerike ale tiez zmrzku zboznujem

dala som si horku cokoladku a dvihla sa mi zaha...riadne palivaaa, pfuj

maculik
11. nov 2009

blumka, tak treba pri najblizsej prilezitosti nieco naplanovat 🙂

lenica81
11. nov 2009

no ved prave... sa bojim, ze ked budeme mat maleho, tak nebude velmi casu na nejake tie neznostky... ☹ tak ale sak nie je vsetkym dnom koniec a hadam sa obcas niekto obetuje... 😵

a co sa tyka toho, ze moj muz je na tak dlho tak daleko... tak aj ked mi vola, tak je to take neosobne... a hlavne ked som v praci, tak to sa v open office neda nejako sa rozcitovat... 😀 tak nech uz je vikend a ked mi bude volat, tak to uz bude trosku veselsie... ale aspon ho pocujem... to v lete, pokym prisiel na to ako moze telefonovat cez notebook, tak som ho nepocula skoro 2 tyzdne... to mi iba pisal... ☹

olif, nezavidim tu zahu... mna zatial palila len raz, ale to mi vyhnala riadne slzy... a skoro ma kleplo v praci na wecku... 😎

maculik
11. nov 2009

leni, a ty mas manzela prec na dlhsie?

a neboj, na neznostky bude casu dost, ide len o to, ci sa ti bude chciet 😀 Teda ak myslis tie domace neznostky 😉 😀
Co sa tyka chodenia von, to sme my mali tazsie, lebo po prve -nemame tu rodinu, a po druhe -Adelka nechcela pit odstriekane mliecko z flase, takze som musela byt stale po ruke 😝 😀

lenica81
11. nov 2009

ja sa lucim... tak rano... 🙂 boze, taka tepla sprcha tak dobre padne... 😵

lenica81
11. nov 2009

macu... je prec na 3 tyzdne... to zbehne, ja viem, ale je tak daleko - cina... hadam mi nedonesie chripku... 😀 no, ja mam tiez rodinu na vychode a svokrovci a moj tato este pracuju... a ci budem mat chut... na toho mojho stale... 😀
tak uz idem... dobru noc...

maculik
11. nov 2009

leni, dobry napad, ta sprcha, idem aj ja, ked dopozeram Panelak (som este len pri prvej oktobrovej casti, to ma toho este caka 😅 Manzel je vonku s kamaratom a nejakou kamoskou z intraku, co chodi sem-tam na sluzobky do Bonnu a nahodou je ubyt.v tom hoteli, co ten kamarat, tak sa vsetci stretli. Pocitam, ze tak skoro nepride, tak pojdem aj ja spat.

chichi, to som zvedava, co povies po par prebdenych nociach, ci budes vladat, ked manzel bude mat chut 😀 😀

olifcek
11. nov 2009

i ja sa bojim, ci nebude vsetkej romantike koniec, ale verim, ze nie...

lenic vypila som viac vody a zaha presla..x;o) asi nesmiem sladke...ani horke x;O)) 

olifcek
11. nov 2009

no nic, idem si ja umyt zubky a hajat x;o)

blumka
12. nov 2009

dobre raaaaaaaaanko...babyyy...kym bude babo uplne zavisle na mamke, tak jasne ze budete vacsinou s nim, ale potom, nie je problem poprosit niekoho o pomoc pri strazeni a ist sa vyvencit aj s manzelom 😉 Ja uspim vecer Terezku a hajde von a ona ani nevie ze som bola prec...alebo je vycvicena ze moji rodicia ju mozu mat aj na viac dni a ja si chatujem...nebojte sa..da sa to. A mozno je to este krajsie, lebo je toho menej ako ked sme boli sami, ale o to viac si to vazime a uzivame si to 😉

zusika
autor
12. nov 2009

ahojte....
vcera ste riesili odber pupocnikovej krvi.... no iba aby ste bli v obraze..... vy ju sice date do banky....za peknu sumicku a rocne platite za jej uchovavanie - akoby za vedenie uctu.... ale na SR zatial nie je uplne bezne, ze ju aj pouziju kebybolo treba...tie pripady, kedy to lekari vyuzili sa daju ratat na prstoch....
z druhej strany - vy ked tu krv IBA darujete - co je vzdy lepsie ako hodit to do kosa - este neznamena, ze v pripade nutnosti na naozaj automaticky mate narok.... tak lahko sa k tomu proste "z druhej strany" nedostanete....
tiez si myslim, ze je to obrovsky biznis.... Tym nehovorim, ze ludia,ktori sa rozhodnu zaplatit si to robia zle... len si myslim, ze tie peniaze budem asi vediet viac vyuzit efektivnejsie teraz... .ked su tie vydavky najvacsie....

Hmm?
co si myslite o porodnom plane??

lenica81
12. nov 2009

dobre ranko...

zusi, nam na predporodnom kurze asistentka povedala, ze mame na porodny plan rovno zabudnut... lebo ze doktori a sestricky su tam na to, aby vsetko prebehlo ako ma a nemozu riesit niekedy fakt zbytocnosti... hlavne ak nejde vsetko ako ma, tak sa proste berie ohlad na zdravie matky a dietata a to sa potom neda... ale priznala, ze tam treba mat niekoho blizkeho - len nie matku a svokru... 😀 a je to uz take trosku ohladuplnejsie... 😅 mozno na nejakej sukromnej klinike by to slo... ale taku tu asi nemame... aspon nie v ba... a tam si to clovek asi mastne priplati...

maculik
12. nov 2009

dobre ranko 🙂
leni, myslim, ze je v BA ta Kochova klinika, ja som tam bola, ked som bola na kyretaz po MA, bolo to tam dobre, ale tiez nie idealne, co sa tyka sestier.

ja porodny plan neriesim, v podstate si myslim to iste. Ale mozno sa na to spytaj priamo tam, kde budes rodit, ci to vobec respektuju, ked zena nieco take prinesie.

supi
12. nov 2009

Ahojte, som bola dnes rano v ruzinove na krv a bolo tam asi 150 tehuliek 😀
A ruzinov ma momentalne stopnuty prijem bo maju preplnene. Nas sa to nastastie este netyka, to len tak 😵

alex
12. nov 2009

Dobré ránko,

maculik, Koch je už zrušený 🙂

zusika
autor
12. nov 2009

ja si myslim, ze pokial ten plan nie je direktivny,ale taky v zmysle... uprednostnila by som..... tak je to ok... Je to vseobecne zavazny pravny dokument a mal by sa preto respektovat, rovnako by mal byt dolozeny k tomu informovanemu suhlasu ohladom porodu.... jasne, ze si zistim, ci to dana nemocnica respektuje ... viem ze TT ano...PN este zistim.... Ak su tie moje naroky v ramci normy tak myslim, ze by to mohlo prejst.... vela veci lekari robia iba z rutiny,nie preto ze je to nutne ..... narazam najma na holenie a nastrihavanie....
a Koch este funguje? som myslela ze uz krachol... mali dost problemy

supi
12. nov 2009

leni, a ku komu chodis? Ja k papcunovi, do mostu pri Ba a vazne zacinam rozmyslat ze si ho aj zazmluvnim, aj ked je to strasne vela prachov ale mam uz teraz des z porodu.
Najradsej by som rodila doma, neviem ako to tam prezijem ked budu sestry na mna vrieskat, nebudem vediat kde je mala... boze posledne dni mam z toho hrozu, sa tam rozrevem ked na mna niekto len zvysi hlas 🙄

maculik
12. nov 2009

alex, to fakt? a preco? no ja som tam bola v oktobri 2006, aj to len preto, lebo moj dr, ku ktoremu som chodila, mal s nimi zmluvu.

lenica81
12. nov 2009

macu, je to pravda... prisli o licenciu... uz su tomu asi 2 roky...

supi, neviem, ja chodim k divekymu na americke a rodi v ruzinove, co som citala, je pri porode v tazkej pohode a sranduje... len tie peniazky... 😠 este uvidim... mam tak mesiac, mesiac a pol cas... 😅

martinaj
12. nov 2009

supi ako mozu mat stopnuty prijem, ked uz mas dohodnuteho zazmluvneneho lekara tam, tak ta snad nemozu odtial poslat..... sila

andrea2603
12. nov 2009

ahojte, bola som u gyn. a mám kvasinky ☹ . No super, ale aspoň to nieje nebezpečné.
Baby ja žiadny pôrodný plán nechystám. V tých bolestiach mi bolo fakt jedno,čo so mnou "robili" 😅 ,dôležité bolo v zdraví porodiť 😉

alex
12. nov 2009

zusi a čo sa do toho pôrodného plánu píše?

Inak ešte čo sa tej krvi týka, tak aj keď by ste ju chceli uložiť len tak, nie pre seba, tak vám to nemusia zobrať a nie v každej pôrodnici tú krv odoberajú.
Tiež je dôležité, na koľko kíl vám tá krv výjde. Ja som si o tom čítala v téme. Ale rozhodla som sa, že nebudeme si to dávať.

martinaj
12. nov 2009

andrea presne ako pises, ani ja ziadny plan nechystam, oni vedia co maju robit a clovek nevie ci nenastanu nejake komplikacie, v tom pripade je ti aj tak na nic... 😖

supi
12. nov 2009

martinaj to len nateraz bo je vela porodov, este ho nemam zazmluvneneho , len nad tym vazne uvazujem..

alex
12. nov 2009

baby ja som nad ránom mala taký kŕč v nohe... asi by som mala začať užívať magnézium.

martinaj
12. nov 2009

viem, ze nateraz, ale aj tak, ked si ho zazmluvnis a nebude miesto na oddeleni, tak ta asi aj tak poslu niekam.... boze snad sa to do februara znormalizuje....
ja ked som tam rodila, tak bolo tiez vela porodov a dali nas po 4 na izby, ale potom vela zien poslali domov tak som bola 2 noci sama na izbe 😀

zusika
autor
12. nov 2009

alex...napr... http://primar.sme.sk/c/4116763/porodny-plan.html
kocky, ja chapem, ze moze nastat akakolvek situacia..... 😉 zvazujem....
kedy sa chystate obehat porodnice?
ja som sa dozvedela, zenapr. do PN sa musim nahlasit - ak sa teda rozhodnem - do 32tt

alex
12. nov 2009

fííha, to je zaujímavé. Len neviem, či by na mňa nepozerali ako na debila, keby som im také niečo priniesla.

alex
12. nov 2009

ale v podstate súhlasím skoro so všetkým, čo tam bolo napísané. Tak by som si to aj ja predstavovala.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre