Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

kakatka1
13. nov 2009

Jaj o nohach ani nehovorte, ja tiez mavam v poslednej dobe vecer a hlavne nad ranom nenormalnu nervozitu v nich. Najradsej by som ich do ladovej vody strcila, ale to som mala aj v prvom tehotenstve a veru od vtedy som celu noc neprespala.
Som priserne nehnevana zase( dnes mam asi ozaj nestastny den ). Rano vstavam o 4h do prace, od 5h makam aby som mohla o 14h vypadnut a povybavovat co potrebujem ale NIE, musime tu byt do 16h a nikoho nic ine nezaujima. 😠 ☹ 😠
Ale aspom jedna dobra sprava dnes, ziaden zapal v tele nemam takze len vyliecit vytok a hotovo. 😵

zucana
13. nov 2009

no ved ja viem ze umeliny...ale doktor hovori ze to mam brat tak co uz...a tu to tak nechodi ze farmaceuticke spol.chodia k lekarom...uvidim co povie bud.tyzden...

lolka
13. nov 2009

zucana, aj mne doktor odporucal Calibrum - hned ako som otehotnela, tak som ho brala 😅
katka, jaaj, to je blbe....a nemozes ist potom niektory den skor domov ?

zucana
13. nov 2009

kati tebe ten iatok 13teho super zacal 😉
ale aspon ten zapal ze nemas ....

alex
13. nov 2009

Inak ja keď sa sprchujem, tak si nakoniec pustím ľadovú vodičku a prebehnem si ňou lýtka.

kakatka1
13. nov 2009

Alex, ak nastupis menej ako 6 tt pre porodom, tak nemas narok na vyplacenie materskej? 😕 Aj ked je to rozdiel iba nejake 3 dni?
Lolka, praveze naopak, este su urazeny vsetci, ze som sa opovazila povedat nie(co mi aj tak nepomohlo).
Zuci, ved prave kaslem uz na to, hlavne ze krv je OK a neohrozuje babo, ale je mi luto ze zase budem so Simkom iba hodinu pred spanim. ☹

hajdylca
13. nov 2009

alex takze ak by som nastupila na matersku 1.1. a lekar mi nechal termin porodu na 7.2. tak pridem o celu matersku, ci ako? materska sa vyplaca 28 tyzdnov- 6t pred terminom porodu a 22 po porode, ak by som teda ja isla neskor na matersku (toho 1.1. co je ale o 5 dni skor) a porodila toho 7.2. tak by som dostala menej o tie 4 dni? ci ?

maculik
13. nov 2009

mnam alex, si mi narobila chute na tie Mila rezy, uz som napisala sestre, nech mi v utorok donesie zasobu 😵

teraz som dopapala kura a ryzu, mala uz buva, kupelka je umyta, este ma cakaju dlazky. U nas manzel skor robi take to vacsie upratovanie, prip.vysavanie, ked sa mi nechce, ale zvycajne to robim ja. Dost neskoro chodi z prace, takze pomaha len cez vikend. Ale zase cely vikend vari on a niekedy aj cez tyzden vecer, nech mame na druhy den 🙂 Tak to som rada, lebo ja varim len z nutnosti 😅

zuzulik
13. nov 2009

ahojte maminky,
hlasim sa po dnesnej poradni, kde prebehlo vsetko v najlepsom poriadku.
malinke je v poriadku,zdrave a to je zaklad. Na bud. tyzden nas caka zataz. test na cukrovku a 3D, tak sa tesime , an to druhe samotrejme viac 😵 😀 .
Po poradni sme skocili na obedik do Ikei,nakupili sme pre drobca nejake prkotiny a teraz domka odfukujeme 😵 😉 .
Takze pre mna je piatok 13-teho stastny 😵

zucana
13. nov 2009

zuzulik a pohlavie neviete?

zuzulik
13. nov 2009

zuci este nie, snad sa dozvieme na 3D 😵

zusika
autor
13. nov 2009

Maci,mame dnes tusim rovnaku napln dna.... Tiez som uz vsetko upratala..aj kupelku vydrhla.... teraz chvilu oddychnem a musim ist do mesta...kupit nieco na chlebicky...maj prist stryko z CR na navstevu...tesim sa...
a mozno sa aj na tie podlahy vrhnem... dnes citim vela energie.... 🙂 co dokaze pocasie 😀
a aj ten dobry pocit z vykonanej prace....
len akosi stale nie som hladna.... dnes ani nevarim, vecer vymyslim len nieco easy....a zajtra sa nadlabneme na oslave.... 🙂 takmi ani netreba... a drahy zje cokolvek... teply obed mava... tak nemam az take vycitky...
juj,kocky,idem ja off.... prihlasim sa asi az v pondelok.... chcem vyuzit vikend a nesediet pri PC... nie ze by som vas rada necitala.... len PC pre mna zmanena pracu,preto cez vikend ked nemusim nezapinam 😉

tak sa drzte,prezite v zdravi dnesny den a hladkajte si bruska 😀
cmuky!!
pa

maculik
13. nov 2009

zusi, aj u nas je pekne, uz aj slniecko vykuklo, tesim sa, ked pojdeme von, ked sa Adelka zobudi.
tie dlazky som ja este neumyla, ale uz idem, len ked sa mi nechceee 😖 😉

tak pa a pekny vikend 🙂

ozaj zuci, vcera som si kupila tie Kinder Choco fresh, co tu stale spominas, a zda sa, ze mam novu zavislost 😀

zucana
13. nov 2009

maculik idem si dat aj ja 😀

zusika
autor
13. nov 2009

baby este jedna veta.... prave som sa cez pregnology.com pozrela, ze mam do porodu UZ IBA 82 dniiiiiiiiiiiiiiii!!!!!!!!!
Pomoooooooooooooc..... ked si to daclovek na tyzdne je to ine ako ked sa povedia dni.... Neuveritelneto ide rychlo.... juuuj.... no nevadi.....

tak sa majte....

zucana
13. nov 2009

zusika ty brdo jo...mne ze 79 dni.... 😲

alex
13. nov 2009

baby nie, neprišli by ste o materskú, len by vám ju o 6 týždňou skrátili. Čiže o 6 týždňov by ste dostali menej.

maculik
13. nov 2009

zuci, to je fakt dobrotka, mnam 🙂
My ideme von, Adelka sa po hodke zobudila, chcela som ju este uspat, ale ona ma zacala pusinkovat a blaznit sa, takze som vedela, ze je po spanku. Tak zatial pa, uz mi nosi topanky 😉

kakatka1
13. nov 2009

Kinderka 😉 prajem Vam pekny vikend, ide sa dom. 😵 😵 😵

alex
13. nov 2009

kakatka, tak predsa ideš skôr 😉
pa pa a krásny víkend

zoska
13. nov 2009

ahojte 😉
ako prežívate piatok 13teho? dufam, ze sa vsetkym dari 🙂
ja som si dnes kupil novu podprdu (z nudze cnost 😉 ) a aj nocnu koselu pre tehu a na dojcenie zaroven, taku trochu infantilnu, ale velmi peknu 😀

inak zusi, tak toto je ina nahoda...ja idem tiez zajtra na spojenu 70tku mojich starých rodicov, bude nas tam 17 🙂

no ak mi bude dr. volat kvoli ockovaniu, tak sa jej spytam na jej nazor, ale bez ohladu na to co mi povie, urcite odmietnem

lolka
13. nov 2009

idem sa pozriet do tehu obchodiku co mame za rohom, chcela by som nejaku nocnu koselu alebo pyzamko.
inak, vo vyklade maju krasnu ciernu bundu - kabatik pre tehulky, kto by mal zaujem, nech ide kuknut 😉

pekny vikend vsetkym 🙂

zucana
13. nov 2009

ja zas idem do mesta do toho unicefoveho obchodu a mozno nieco muzikovi kupim lebo nema tricka s dlhym rukavom a idem hladat slipy 😀

zucana
13. nov 2009

ja uz som spat ...viete ake krasne veci maju v tom unicefe...super napady na darceky a este aj pomozeme....
tesim sa...
http://www.unicef.sk/sk/catalog/tovarova-katego...
nasla som vam link na SK ale my mame viac veci aj hraciek... 😅

loginka
13. nov 2009

cafte, mala som doma navstevu, tak som nemala cas na MK, ako sa mate?

zucana
13. nov 2009

ahoj logi...celkom oki...
ja to nechapem...uz ide vikend a moja mala zacina kopat dovnutra ako mon.vikend...

andrea2603
13. nov 2009

ahojte.
logi aj som na teba myslela, že si sa dávno "neukázala" , či je všetko o.k.?

Ja som práve vybrala z rúry francuzske zemiaky, tak pôjdeme večerať, keď trošku vychladnú. Ináč, konečne piatok,síce v práci sedím, ale aj tak je to únavné 😔

loginka
13. nov 2009

andrejka, ano, ano
moja zlata sestricka mi pomoha pozehlit 1/3 veciciek, viac sa nedalo stihnut pri malom 15 mesacnom savrancovi
ale mam tych veciciek habadej, zatial 4 pracky veciciek 50-62,,,,
a kupili sme take blbosti flasky, cumle, latk.plleny ...

andrea2603
13. nov 2009

logi, ty si sa dobre zásobila 😉 ,čo sa oblečenia týka, takTebe v pohode môžu pribaliť v pôrodnici ešte ďalšie 2 detičky 🙂

loginka
13. nov 2009

jasne, aj ja tak vravim 🙂 ale su tam aj vselijake stare veci, ktore mozno ani nevyuzijem, iba ak by uz nebolo co

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre