Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

zucana
14. nov 2009

mati hentake veci som ani ja este nekupovala...mam nabytok a teraz som objednala este taketo nalepky na stenu....
http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=5998587
nejake oblecko mam od nasich ale take nakupovanie vybavicky idem asi v decembri a musim to jednym vrzom lebo mam 20% zlavu na jednorazovy nakup....
uvidim co povie doky bud.tyzden a podla toho sa rozhodnem pre termin lebo mam pocit ze to moze byt aj koniec januara a to aby som mala mesiac pred pre istotunakupene...nem mamicky???

matka331
14. nov 2009

kozmetika sa dostava v porodncici???to prvy krat pocujem

olifcek
14. nov 2009

ano zuci, mesiac skor x;o)

olinka6226
14. nov 2009

matka myslela som masticku na ritku, olej na mazanie, lieh a tusim este nieco tam bolo... potom dokupis. aj tak babatko nekupes kazdy den (ak aj v lete ano, tak len v cistej vode) a netreba ho ani velmi mazat pokial nema suchu pokozku. potom podla toho co budes potrebovat kupis.

olifcek
14. nov 2009

oli babo sa nekupe kazdy vecer? 😕 safla...asi by som mala zacat citat nieco k tomu.

zucana
14. nov 2009

no moje dievcatko sa uz roztancovalo...a strasne ma picha v lavom boku pri pohybe zeby tlacilo nejaky ner?

granado
14. nov 2009

Ahojte kočule tak ako? Zucana aj my sa práve rozhýbavame tak sa tešíme/dala som dva poháre džúsika/. Ja sa cez deň ani nedostanem a večer mám čo robiť aby som vás dočítala. Ozik mama mi kúpila v Lidli kakaové maslo na natierani a je perfišné, tak som Nelku aj z vonku natrela na sladko a možno aj to ju rozhýbalao ha ha ha 😀 Oli naozaj sa neodporúča kúpať bábo každý deň. Také malé sa nemá kde ušpiniť, prdku pri každom prebalovaní minim.utrieš vlhč. servitkou alebo umyješ iba pod prúd.vody. Ozaj ale aj to sa ja zasa budem musieť naučiť utierať dievčatko/to je určite komlikov. ako u chlapcov udržiavať tam dolu hygienu aby sa jej tam niečo nezanieslo a tak./ A baba hlavne nekupujte od Jonsnu sprcháče a teraz neviem či aj šampony - v pôrodnici nás na to upozorňovali ale ja som ho aj tak skúsila a to sa mi malý sráášne vyhádzal, no hrôza. Ja som používala oliv. olej z lekárne, aj v por.ich tak natierali a teraz si ešte kúpom klasika aviril. 😉

olifcek
14. nov 2009

zuci iste ano...tedaaaa, pokial si nebezala x;o)

granado oki, johnson nekupovat x;o) takze kupat raz za tyzden? x;o)

granado
14. nov 2009

no to kúpanie podla potreby, uvidíš. Najnovšie som počúvala že je lepšie kúpať ráno, ale toho a držať určite nebudem 😉

blumka
14. nov 2009

ahojteeee...ako sa mi mate?
ja oddychujem, velenie prebrala mamina, tak my s manzelikom sa len flakame a lebedime 😀
granado a preco by sa malo kupat rano? my z toho mame vecerny ritual, vie ze ked sa okupkame tak ideme spat. A my sme kupali kazdy den, prve tri mesiace mala strasne koliiky ale vzdy ked sme vosli do kupelne, Terezka prestala plakat, vo vode sa uvolnila a potom mi lahsie zaspala...ono to nebolo ani tak o kupani ako skor o relaxe 😉
ale teraz uz tiez nekupeme kazdy vecer..zbytocne to vysusuje pokozku...ani kremovat a natierat kadejakymi olejmi sa nema babo kazdy den, narusa to prirodzenu mastnotu tela a vlastne to sposobuje potom suchu pokozku 😉

granado
14. nov 2009

No blumka veď to vieš aj kúpanie prechádza modou takže asi pre to , lebo aj ja som za večerné kúpanie. Baby akurát revem ako malé decko, pozerala som si len tak fotky čo si baby pridávajú a jedna tam dala mrrtve a ja som si to uvedomila až keď tie foto asi admin dal preč. Načo som to pozerala ☹ ☹ ☹ ☹

olifcek
14. nov 2009

granado i ked je dost mozne, ze budeme mat rano casto, ze? ak nie stale x;D

i ked, co ja si pamatam, moja mamka i segra vecer kupavali x;o)

baby, ta kolika, to je zapcha, tak?

olifcek
14. nov 2009

granado aka to bola baba? a ako zistila adminka, ze je to mrtve babo, ked Ty si si to nevsimla?

granado
14. nov 2009

Ale ja som najskor pozerala na mamičku s bruškom, potom malo bábo hadička a ďalšia foto ako muž nad ním plače a potom celá rodina aj so súrodencami a potom niekto v čiernom asi babka ho držala na rukách a potom tie fotky postupne mizli a nie su ani v albumoch takže tak usudzujem že na to hneď prišli ale mne je hrozne ☹ Neviem aka to bola baba nestihla som si všimnúť

granado
14. nov 2009

a už aj píšem ako debil malé malo hadičku

blumka
14. nov 2009

olif, kolika nemusi byt len zapcha... kolika to je v podstate stav, ked babo place z nevysvetlitelnych pricin niekedy aj tri hodiny vkuse, skoro kazdy den a vacsinou to byva v prvych troch mesiacoch. Vela krat sa to ale spoji prave s tym ze sa babo nemoze vyprdkat, vykakat, boli ich brusko, ale nemusi tak byt....Nasa Terezka plakavala kazdy vecer od siestej dokym sme ju nekupkali, prvy mesiac nemala vobec problem s kakanim, proste plakala, mozno sa tak potrebovala uvolnit alebo len vyplackat, mozno za cely den toho na nu bolo privela...vtedy som ju len mojkala, hojdala na rukach, velmi jej pomahala zavinovacka a prave to kupkanie. Potom zacala mat problemy s kakanim, ale nie cez den, ale vzdy rano o piatej...to som uz pocula ako sa mrvi v postielke a puci sa, tak som si sadla s pokrcenymi nohami, ju som si dala tak, aby mala hlavku na mojich stehnach a nozky na mojich prsiach a skrcala som jej nozky aby som jej pomohla..niekedy zabralo, niekedy sme museli pouzit rektalnu rurku aby sa vykakala....No a po troch mesiacoh, ked sa zacala viac hybat a gulat, to preslo...aj to nevysvetlitelne plackanie aj tie problemy s kakanim

olifcek
14. nov 2009

granado uff x;o( tak to je velmi smutne. naozaj...9mesiacov babo nosila v brusku, tesila sa nan, a nakoniec on prisla...chjo x;o((((

blum glg..bojim, bojim...ale spominam si, ako mamina cvicila s braskom, ked bol prcek prcaty, vzdy po okupani ho poutierala, natrela a cvicila s nim, tak, ze on lezal na chrbte, a chytila mu rucku i nozku na kriz a davala k sebe, paq druhu stranu....malemu sa to pacilo, si pamatam, leob mamka saskovala, on to mal za srandu a ja asi az teraz chapem, ze to bolo asi proti kolike...

andrea2603
15. nov 2009

Ahojte. Dnes máme krásne slnečno 🙂 .

Včera ste rozoberali kúpanie a koliku. My sme večer prestali kúpať asi keď mala 6-7 týždňov, vtedy nastúpila kolika od 18.00-23.00 a prišli sme na to že ten večerný kúpeľ ju ešte viac rozrušujel. Kúpali sme ráno. K večernému sme sa vrátili tak v 4-5 mesiaci.
Kolika nemusí byť bolenie bruška, keď vylúčime bolesť každého druhu, tak je to psychického pôvodu, aspoň mne tak povedala doktorka. Našťastie to trvalo "len" 7 týždňov.

Prajem dobrú chuť k obedu.

zucana
15. nov 2009

cafte baby zdravim a prajem peknu nedelu ...
mojmuz este spi ja som vstala pred chvilou zapnem jak dostat tatinka do polepsovny a pojdem varit obed...sice ideme k svokre na obed ale robi rizoto s hribami ktore jej niekto doniesol co riskovat nebudem a roastbeef cize surove maso takze ani to nemozem....takze si idem urobit rezniky 😅

olifcek
15. nov 2009

dobre ranko x;)

jj, dnes som si pospala...ale tak...cely tyzden som nevedela ist vecer spat a paq rano vstat...teraz som si to vynahradila...a este by som pospala, no oliv ma zobudila stuchancami, hech...

blum, adi, dakujem za vysvetlenie tej koliky...uff...caka na nas vela nastrah veru...

zuci bru chut prajem x;o)

u nas dnes prsi, ale vcera tu bolo krasne

mmaarrttiinnaa
15. nov 2009

ahojte my sme boli vcera v polsku kupili sme malemu konecne marac do postielky tak mam velku radost dalsiu vec mam z krku ideme sa naobedovat a potom idem ku mamke na navstevu

peknu nedelu vsetkym 🙂

mmaarrttiinnaa
15. nov 2009

samozrejme ze som chcela napisat matrac a este som si kupila take pyzamko do porodnice specialne na kojenie po bokoch ma take nenapadne dierky na prsia potom pridam foto ale mam radost

olifcek
15. nov 2009

mati i Tebe bru chut a tesim sa s Tebou z uspesneho nakupu x;o)

ja som si musela kupit podprsenecky, lebo uz mi tie, co mam nevyhovovali...dole ostica mi uz nerobi dobre....bud sa to kusok vytiahne nad prsicka, alebo, ked som zmensila obvod, robilo mi to odtlacky obvodu...normalne som z nepohodlia bola podrazdena..

ale uz je lepsie...kupila sm si dve, rovno kojenecke, no...musim si kupit pasik na rozsirenie obvodu...chjo x;o( nemali 90, len 85, a ja som uz fakt cakat nemohla....

maculik
15. nov 2009

peknu nedelu prajem 🙂
olif, ten pasik je super, ja som to tiez pouzivala, lebo sice som si kupila spravny obvod, ale ked som zacala kojit, prsia sa mi este zvacsili a obvod mi uz bol maly.

olifcek
15. nov 2009

maculik len dufam, ze to v ke kupim aj v obchode, ze si to nebudem musiet len cez net objednavat, chjo...

ale presne mi o to ide, ze kosiky su super, len obvod ma niekedy priskrti...hech 😅 ale s pasikmi to bude super x;o)

zucana
15. nov 2009

babce aj ja potrebujem ten pasi...kde sa to da kupit cez net ? 🙂

olifcek
15. nov 2009

zuci ja uz si ani nepamatam...mozno aj cez bonprix x;o) iste som v niecom takom videla pasiky na zvacsenie obvodu podprsenky x;O)

zucana
15. nov 2009

neviem to najst na nete 😖

olifcek
15. nov 2009

zuci ale aj v predajniach so spodnym pradlom by to mali mat x;o)

zucana
15. nov 2009

tu som to nikde nevidela...musim pobehat este teda...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre