Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

katina2209
19. nov 2009

zoska dúfam,že antibiotiká ti už zaberú nemuseli ťa tak dlho trápiť

zoska
19. nov 2009

dakujem 🙂
este musim zavolat ci tie lieky nie su problemom, ked pojdem na ten cukrovy test... to este bude velka sranda dovolat sa doktorke 😖

zoska
19. nov 2009

alex tak to tiez pojdes v 28tt ako ja..no celkom ma tesi ze v tom niesom sama takto na posledny mozny termin 😉

alex
19. nov 2009

no však ja som sa tiež bála, či to nebude neskoro...
Budúci týždeň mám taký lekársky. 24. cukrovkový test, 25. 3D a 26. poradňa. A 30. v pondelok zubárka.
No aspoň sa uvoľním vždy pol dňa v práci 😀

selyma
19. nov 2009

Ahojte babky. Tak ja som mala dnes take bolesti zaludka. Dufam, ze som jednym ciernym uhlim nic nepokazila.
No aj ja by som zasa brala 14. 2. na Valentina. To by sa mi pacilo. Olif, myslim na teba, daj vediet, kedy ides domov.

maculik
19. nov 2009

ahojte kocky 🙂
zosi, tak nech ti lieky rychlo zaberu a je ti co najskor lepsie.
nasi dosli az o 2 rano, velmi som toho nenaspala, rano som im bola na nakup, navarila, teraz ich Vladko trochu zobral k Rynu, kym mala spi. Potom pridu pre mna a pojdeme von spolu, je krasne, 15st a slniecko.

Olif, dufam, ze v nemocke vsetko ok, drz sa 🙂

Adka, dakujem 🙂 Mala tomu asi este nerozumie, hovorim jej sice, ze v brusku je babo a tak, ale ona ho len pusinkuje, inak nic. No uvidime.

zucana
19. nov 2009

cafte babce ja som tiez moc toho nenaspala...
boli sme v ikea...nakupene snad tam uz nebudem musiet..potom som bola este na vacsi nakup a inak vpoho...unavena velmi teraz mam oddych...
olif myslim na teba tak intenzivne ze sa mi snivalo o nemocke ale ze ja som sla 😕
maci mala je zlata ake ma krasne ocka...
inak som ja zvedava na zajtrajsiu kontrolu co mi vsetko bude robit....

lenica81
19. nov 2009

ja by som si pre istotu teraz pospala... u nas v noci nad ranom nejaka zenska kricala, znelo to, ako keby na nieco nadavala a buchala do steny... no vam poviem, pokym som naspat zaspala... 😖

obed mi barz nesadol... takze si davam teraz len cisty caj... hadam sa ten zaludok ukludni... ☹

zosi, liec sa... hadam tie lieky zaberu rychlo...

zuci, nakupy hotove, len to dat dokopy... a budes mat skoro vsetko pripravene... inak tu vybavicku mas nadhernu... 🙂

selyma, ja praveze 14. by som nechcela... 😅 nejako mi to nereze...

zucana
19. nov 2009

zosi snad ti to coskoro prejde ;)
leni no tak toto bol taky nakup ze potrebne veci ale postielka a ine pride 4.12. muzik rad sklada ikea veci 😀 sa vecer chysta 😉

vejinka
19. nov 2009

ahojte kocky...len sa pokocham krasnymi bruskami a prcham...
zucana naaaadherne brusko... 😉

alex
19. nov 2009

ahoj veji 🙂

vejinka
19. nov 2009

alex ahoj kocka...aj to tvoje brusenko je krasne...ale ovela krajsie je vnutri 😉 ako sa citis?? 😉

alex
19. nov 2009

no ja mám také maličké ešte sa mi zdá. Ale porastie ešte, však je pred nami ešte 14tt.
Inak sa mám super, aj keď kostrč ma bolí a trošku cítim aj hrdlo, len dúfam, že to neprepukne
do nejakej choroby. A neviem sa už dočkať materskej, keď nebudem musieť vstávať 😀

vejinka
19. nov 2009

to ti verim...len si uzi tie tyzdne ked bdues v ocakavani..potom uz bduem len v kolotoci ktory sa neda zastavit 😀

katina2209
19. nov 2009

Toto som našla v ružinovskej nemocnici kto by mal záujem 🙂

INFORMÁCIE PRE PACIENTKY

Čo si zobrať do pôrodnice:

Potrebné dokumenty
karta poistenca
identifikačná karta (občiansky preukaz)
tehotenská knižka
Osobné veci
hygienické potreby
dojčenské podprsenky 1-2 ks
vložky do dojčenskej podprsenky
prezuvky, ponožky
prezuvky do sprchy
odsávačka mlieka podľa uváženia
Výbavička pre dieťa – počas pobytu v pôrodnice
jednorazové plienky (u nás dostanú 4 plienky na deň)
jednorazové vlhké hygienické vreckovky
deka
čiapočka
rukavičky
Výbavička pre dieťa - v deň odchodu z pôrodnice
bavlnené plienky 2 ks
Poštolkove nohavičky
košieľka, svetrík, dupačky, čiapka, ponožky – odporúčame bavlnené
zavinovačka alebo spací vak s kapucňou
nánožník alebo teplejšia deka podľa aktuálneho počasia
Prosíme mamičky, aby si ešte pred pôrodom zistili meno detského lekára, ktorý prevezme dieťa do starostlivosti po prepustení z pôrodnice.

zucana
19. nov 2009

veji dikes 😉
aj u zubarky vraveli 😀
inak ja ma to brusko take dospica a vsetky baby na kurze take do bokov aj rozsirene...
zajtra mi pls drzte palce o piatej mam doktora...30tt

katina2209
19. nov 2009

držíme zuci 😉

selyma
19. nov 2009

Katina, to je super zoznam, len to asi bude ine v kazdej nemocnici. Dufam, zeto vsade dostat.

selyma
19. nov 2009

Neviete nejaky dobry internetovy obchod s lacnymi vecami pre babatka?

zucana
19. nov 2009

ja neviem...veru...
dik kati...
🙂

katina2209
19. nov 2009

selyma ja pozerám a kupujem mimibazar.sk majú tam aj nové aj použité vecičky

selyma
19. nov 2009

Dakujem, ked ja neviem co pokupit, ja by som aj, ale svokra ze toho netreba vela a ze to este dopstanem od znamych. Ja viem, ze je to pravda, ale mam cakat do poslednej chvile? Donesu, nedonesu. A potom? Myslim si, ze to oni skor pre 2 -3 mesacne a nie pre novorodenca budu nosit.

blumka
19. nov 2009

zoska, no bolo to ine ako v usa, tam som pila volajaku sladsiu limonadu ci co to bolo a tu len cukrovu vodu 😝 ale zasa tam som musela sediet 3 hodiny a pichali ma 4x a tu som bola len dve a pol a pichli ma 2x 😀
a inak, viete co sa mi snivalo tuto noc? ze som sla teda na ten cukrovkovy test a tam mi sestricka dala namiesto sladkej vody, tri obrovske cokoladove kolace...ze to je novinka, ze ta sladka voda nikomu nechuti, tak ze kolace budu mat vacsi uspech a ze po nich nebude tehulkam zle, a este sa mi snivalo, ze som prisla domov a hned vam to pisala tu na konika, ze ake je nase zdravotnictvo paradne 😀 😀

katina2209
19. nov 2009

no asi tak vačšinou nosia vačšie keď prídu na návštevu keď budeš už s bábatkom doma 🙂 nejaké 56 si kúp ale nie veľa, lebo to bude tak na mesiac na dva hlavne,aby si mala aspoň 20 plienok bavlnených to budeš na široko baliť dvoje troje poštolky č.1,2, 3-4 košielky 3-4 dupačky 4 bodyčka s dlhým rukávom2-3 pyzamka nejaké s krátkym ako tielko, dve mikinky alebo svetríky nejaké teplé nohavičky overal dečku samozrejme aspoň jednu zavinovačku,ponožtičky, rukavičky a potom kozmetické veci

katina2209
19. nov 2009

no blumka ty máš pekné sny 🙂

loginka
19. nov 2009

v Ruzinove treba vecicky pre babatko? Ako to je Antolskej? Na Antolske poziciavaju odsavacku? Lebo ja si to dopredu nechcem kupovat.

katina2209
19. nov 2009

loginka iba ten zoznam čo som poslala to bolo na stránke ružinova

katina2209
19. nov 2009

na antolskej by mohla vedieť alex 🙂

zucana
19. nov 2009

babce mna vika tak kopla az ma zabolelo pri lonovej kosti...nemohla si ublizit ze??
no tak asi nebude este hlavickou...a to co vyduva bude asi ritka...
no uvidime zitra...
idem tu porobit poriadky lebo od tretej som len lezala a na 20 min asi aj zadriemala...
idem aj veceru chystat...zapekany karfiol s brokolicou a ked sa mi bude chciet aj polievku hovadziu...

loginka
19. nov 2009

urcite nie zuci
joj ze sa ti chce teraz vecer vyvarat, mne staci rozok 🙂
ale slep.vyvar sa chystam zajtra a objavila som v bille hotove jedla bez konzervantov, viem ze to nemusi byt bohvieake, ale ked sa ti nechce varit alebo nestihas potesi 🙂 dnes som mala telacie s zem.kasou a bolo to dobre 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre