Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

maculik
23. nov 2009

mati, no ja osobne by som nerada vedela, kedy to bude. Iba ak by som dlhsie prenasala, tak to uz hej, to by som sa dohodla, ze vtedy a vtedy mi vyvolaju, ak dovtedy neporodim. No ved uvidime, ako to tentokrat dopadne 🙂

zusika
autor
23. nov 2009

siska, a nema to nejaky "zapach" - lebo plodova voda je bez zapachu..
s cipkami skusenosti nemam....ale myslim, ze keby odtiekla tak je to ine.... nerobila by som paniku, no pre tvoj pokoj skus zavolat Dr. ... a co sa bruska tyka.... skus drobca troska stuchnut...zobudi sa... posuchat brusko.... alebo sa tam sprikrcit na jeden bok ... mne na to maky vzdy zareaguje a ozve sa...aj ked len slabucko... mozno sa potom upokojis....🙂

a co sa vytoku tyka... ja som na tom rovnako - niekedy je to silnejsie a intenzivnejsie pocas celeho dna,niekedy nie... neviem od coho to zavisi, ale z tohoto by som nepanikarila.... 😉

lolka
23. nov 2009

no, ja som tiez zvedava, kedy a kde ma to chyti - teda pokial nebude planovany 😅
baby, a nie je vyvolavany porod bolestivejsi a netrva dlhsie nahodou ? 😕

ja som dozehlila a idem sa napapat 😉

alex
23. nov 2009

no neviem, asi by som bola radšej, keby ma to chytilo spontánne, ako mať vyvolaný pôrod. To by som určite stresovala, nespala už týždeň pred tým 😀

katina2209
23. nov 2009

ja by som nechcela aby ma to chytilo v noci inak čípky keď vytekajú treba dať vložku a tiež by to mal byť taký mokrý výtok s kriedovou konzistenciou...
a vyvolaný pôrod vraj je bolestivejší ako spontánny a hlavne dlhší tak som aspoň počula od kamošiek čo už rodili mne tiež neodtiekla plodová voda museli mi prepichnúť začalo to takými kontrakciami ako keď máte dostať menzes a mala som krv na nohavičkách to je tá hlienová zátka určite ste o tom čítali do nemocnice som prišla o 13,00- a o 19,00 som odrodila

zusika
autor
23. nov 2009

lolka...nic nie je lepsie ako prirodzeny porod.... vtedy je telo proste pripravene..vsetky porodne cesty sa otvaraju ako sa maju... je to tak nastavene..... postupne jedna brana za druhou.....
ale ak ti maju nieco umelo a neprirodzene vyvolat,mozu ti viac uskodit ako pomoc.... ono sice nieco akoze urychlia...ale tvoje telo pokialna to nie je nastavene, tak to nie je dobre.... podla mna -aj podlaodbornikov- to ma prist samo....
viete co hovoria statistiky? - ze vacsina planovanych porodov a cisarskych je v dnoch po-pia..niekdy nie cez vikend...
tak o com to je??? ze chcem rodit 14. februara hoci sa malemu este nechce...
mojej tete vyvolaki porod,lebo tam bol akurat dobry doktor - znamy... a nedopadla dobre... proste by to este dvadni pockalo a bolo by menej komplikacii

som teraz mudra,co? ale toto ta predporodna priprava... 🤐 videla som fakt vela zaujimavych videi

zusika
autor
23. nov 2009

poznamka...ono aj ked odide ta zatka..moze trvat aj niekolko dni kym nastane porod....
a je idealny stav...ked odide najskor voda a potom pridu spontanne kontrakcie a zena porodi...
ale casto sa stava, ze ti musia tu vodu prepichnut,kebo kontrakcie uz nastali..ale toto nie je vyvolany porod.. pro vyvolavanom ta napichaju oxitocinom (neviem ake i/y 😝 ) a nejakymi este hormonmi,ktore sa ti ale v pravy cas spustia aj same...

alex
23. nov 2009

zusika plne súhlasím 😉

katina2209
23. nov 2009

mne nič nepichali tak to som asi nemala vyvolávaný pôrod,len som bola doobeda u lekára a on ma vyšetroval a povedal,že som už otvorená na 3 prsty ja som nič necítila po vyšetrení som začala mať také bolesti a odtiekla mi tá zádka ani som nevedela,že sú to kontrakcie to mi povedali až v nemocnici však keď som nikdy pred tým nerodila nevedela som ani aký je to pocit doktor ma poslal do nemocnice keď mi odtiekla tá zátka

zucana
23. nov 2009

tiez suhlasim...
ale kontrakcie mozes mat aj niekolko dni...a moj doktor povedal ze ma odrodi ked uz bude vidiet ze sa to chysta...ale umelo isto nechcem aby ma odrodil....
ved uvidime...ale vraj na tom monitorignu vidis aj kontrakcie...
ja napriklad sa skor bojim prenasania...

maculik
23. nov 2009

zusi, to mas pravdu. Mne sice odisla zatka vo stvrtok a v sobotu na obed som porodila, ale niektorym julovkam odtiekla zatka dokonca tyzden -dva pred porodom.

a podla tvojho popisu som teda mala idealny stav - zatka, voda, kontrakcie, porod 😀

zusika
autor
23. nov 2009

kocky....idem ja od vas...uz som usedena...idem kuknut moju mami... robi dolky/lievance.....
tak pekny zvysok dna!!

🙂

katina2209
23. nov 2009

ja by som tiež nechcela prenášať radšej pekne na termín porodiť 🙂keby sme si to mohli vybrať 🙂

zusika
autor
23. nov 2009

maci...stastna si to zena!!
aj ja si to tak zelam 😉
a stava sa mi. ze ked nieco velmi chcem tak sa to splni.... 😉

teuska
23. nov 2009

caute babulky 😅
No citam, ze vy uz rodite 😅
Ja bojujem s tou skaredou chripkou. Najskor ma bolelo hrdlo, potom sa pridal kasel. A vcera som si myslela, ze mi je dobre doobeda, celkom som sa vytesovala a poobede sa mi pustila sialena nadcha. Vratil sa kasel a teraz sa citim strasneeeeeeeeee. Dufam, ze to babatku neuskodi. Uz je velke, pravda?

alex
23. nov 2009

zuci jasné, keď už vidia na monitore, že máš kontrakcie, tak to potom už ide.
A ak sa aj prenáša, tak určite je lepšie pôrod vyvolať, predsa len placenta už nemusí fungovať tak, ako
by mala.

alex
23. nov 2009

zusika mňam, dolky by som si dala hneď 🙂

teuska
23. nov 2009

jaj baby aj ja chcem dolky. Sice sa citim pod psa, ale maskrtila by som stale. Asi to nie je so mnou az take zle 😀

Ja by som chcela aby sa babo narodilo v 39. yzdni, tak tyzden pred terminom. A najidealnejsie by bolo 14.2. 😀

zucana
23. nov 2009

ja bych chcela aby sa narodila koncom januara 🙂
teus pokial nemas teplotu tak by to malo byt oki...
ja mam stale nadchu a taky fufnavy nos ale inak dufam,ze vpoho...
juuj lievance bych si dala...
tak som si dala musli tycinku...
inak ja mam pocit ze ten moj muz je asi tiez tehotny lebo tolko kolko je teraz nikdy nejedaval.... 😀

maculik
23. nov 2009

Dolky by som si dala aj ja, ale kedze nemam, tak ako nahradu som si dala zmrzlinku so slahackou a grankom 😵

mne je jedno, ktory den, hlavne, nech to nie je cez vikend 22-24.1., lebo to tu budem uplne sama, a nech ani neprenasam.

loginka
23. nov 2009

cafte, vratila som sa z poradne, krcok je makksi, ale zatial ma neposiela do nemocky, zelezo je lepsie, ale za to , aby mi nebolo luto mam gestacny diabetes a este mam chodit na injekcie B12
no a oddychuj doma, ked stale musim niekam chodit

teuska
23. nov 2009

boze baby, ze zmrzlinka, mnam. ja som to riesila jablkom, ale nepomohlo. Idem kuknut krabicu so sladkostami, snad mi dcera nieco nechala 😀

blumka
23. nov 2009

no mne museli kontrakcie vyvolavat, prave preto ze mi voda uz odtekala a vobec som sa neotvarala ani nic...a mozno preto som rodila tak dlho...lenze u mna museli zakrocit prave kvoli tej odtekajucej vode..keby to nechali len tak, tak by Tete prisla o vyzivu a to tiez nie je dobre, ale ja som prenasala 7 dni, takze asi aj preto tak robili lekari...a mne zatka neodisla..teda aspon som to nepostrehla...
tiez som za co najprirodzenejsi porod, ale nie vzdy sa to da...

teuska
23. nov 2009

no idem spat do postielky, lebo za chvilu je doma mala 😝 Som rada, ze som aspon chvilku s vami pokecala, snad sa mi to nabuduce podari na dlhsie. Drzte sa vsetky a vyhybajte sa tej mrche chripke skaredej.

maculik
23. nov 2009

teus, no my sme ovocie cez vikend spapali, je tam polka banana, to nechavam malej, a pomarance na stavu. Takze som to MUSELA riesit zmrzlinkou, aj ked som nechcela 😉 😀 Ale manzel pojde nakupit, jablcka a hrusky ja mozem 😵

logi, tak to chodenie prenechaj manzelovi alebo popros maminu, ale ty pekne oddychuj, nech nejdes do nemocky.

zucana
23. nov 2009

tak uz tu mam dalsieho majstra a uz len nech muz ide kupit trochu bielej co take mini nezrovnalosti dorobi a potom uz chcem pokoj...4.12. donesu aj zmontuju detsky nebytok a uz pripravim vybavicku a mozem vegetit 😕 😅

zoska
23. nov 2009

tak ja som narobila kopec palaciniek a teraz tu s muzom odfukujeme 😉
mala by som sa ucit ale niet sily, ktory by ma donutila cumiet do knih 😒

alex
23. nov 2009

no ja asi dnes nebudem môcť veľa sladkého, keď idem zajtra na tú cukrovú vodu, či?

zoska
23. nov 2009

alex myslim, ze to neovplyvnis...niektorym babam nehovorili nic a niektorym povedali, ze nemaj vecerat sladkosti....
ja idem na cukrovu vodu v stredu 😒

logi, takze ty mas cukrovku? a co to obnasa? nejaka dieta specialna?

alex
23. nov 2009

zoska tak to si ma potešila 😀

logi, nooo, čo teraz, keď máš tu cukrovku? Nemôžeš sladké?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre