Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

loginka
23. nov 2009

no na injekcie asi chodit musim, tam asi nemozem poslat muza 😉 a mamka je daleko
neviete aka dieta ma caka pri tej cukrovke?
vidim ze uz rozoberate porody, ja budem pravdepodobne cisarskym, takze prirodzenost u mna skoncila
inak chlapcek je dole hlavou a dievcatko opacne (asi sa vymenili, lebo som si cely cas myslela dievcatko je chlapec a naopak🙂)

zoska
23. nov 2009

logi to by som aj rada vedela co to obnasa ta dieta...to ti este nepovedali?? ci este mas ist k diabetologicke?

a naco ti idu davat B12?

loginka
23. nov 2009

ved to ze este neviem alex, musim ist k dietologicke na Antolsku, a ona ma vraj este bude testovat a povie co ako 😒

loginka
23. nov 2009

to mi na hemotologii robili kontrolny odber kvoli zelezu a vyslo ze sa zelezo po tych injekciach zlepsilo a teraz zase B12 treba

alex
23. nov 2009

logi no vraj sa pri tejto cukrovke rodia väčšie deti.

loginka
23. nov 2009

su velki presne podla tabuliek - co su na jedno dieta

zucana
23. nov 2009

logi ja viem co kamoska mala taku dietu ze ziadne sladke.... 😒
a potom mohla len speci veci s prilohami...presne na gramaz ale zavisi ake to mas velke cisla...
ja idem na krv asi v piatok...
logi a na predporodnej vraveli ze dvojky su najbezpecnejsie cisarakom takze to ber ze to mas prirodzene...
inak tak segra nema nic v hrdle tak pride v sobotu...teraz je aj mamca chora s priatelom tak segra bradzi byt s ruskom aby mohla dojst 😀

matka331
23. nov 2009

http://www.aktuality.sk/clanok/150741/v-nemocni...
neviem kto tam ma aky podiel viny ale podla mna ked ju doktorka poslala do nemocnice tak to asi nebolo zo srandy a ten primar ju mal vysetrit a nie ju poslat domou ..je to strasnee

zucana
23. nov 2009

jaj mati ja uz hentake veci ani necitam radsej...
tu v nasom meste vcera zomrelo 3rocne dievcatko co malo srdecne problemy a prasaciu chripku... 😔

zoska
23. nov 2009

dnes su tie spravy zase uzasne 😠 dufam, ze sa mi nebudu snivat hovadiny

lolka
23. nov 2009

presne, je to des - radsej to nepozerat ☹ 😠

hajdylca
23. nov 2009

zosi, lol aj Vy ste pozerala markizu?? 😒 logi neboj, pri cukrovke budes trosku viac sledovana,len ak by si mala moc vysoke hodnoty (tusim ked je viac ako 8 sa dava aj inzulin...), budu Ti stale babenka kontrolovat, aby boli take velke ake maju byt, a Ty budes musiet papat vela maska, mliecnych vyrobkov... neboj zvladnes to, a vsetko bude v poriadku 🙂

martulanr
23. nov 2009

ahojte ja dnes po sone drobcek lezi priečne tak dufam ze sa umúdri a otocí sa dole hlavou 😉

zucana
23. nov 2009

babce ani to sem nepiste... 😒
ja som prave dopapala kura a krupicnu kasu a rozmyslam este nad niecim...
kruci vidim to na jogurt s cerealmiami lebo tak sladkeho snad dost dneskaj 😖

zucana
23. nov 2009

inak muzik uz zakryl nezrovnalosti a kupil eko farbu a valcek a zajtra maluje...
pak v stredu ja upracem a umyjem co budem vladat a vo stvrtok dokonci fesacka upratovacka...
a potom uz chcem pokoj....ale nebude lebo muz povedal ze musime vymenit 2 stresne okna lebo pretekaju...tak fasa....
inak viete co sa stalo u nas v Padove? zena zabila svoje 3 rocne dieta zatial co 3mesacne spalo v postielke- dovod poporodna depresia....

blumka
23. nov 2009

zuci to je strasne... ☹ ☹ ☹ prave pre toto som pisala jednej babe do temy Je to laktacna depresia?...

zucana
23. nov 2009

no moj muz je veru z toho hotovy...akurat som mu pred dnom citala z knizky o tom...tak snad bude pomahat ako sa da a nie nervovat 😒

blumka
23. nov 2009

zuci, nebooooj...dopredu sa isto toho neobavaj..ono ked sa nahodou budes citit zle tak rozpravaj, rozpravaj, rozpravaj...nie kazde zle pocity su hned poporodna depresia..zo zaciatku je kazda nova mamicka na nervy..babo nechce spat, reve bez priciny aj niekolko hodin, nevies ako mu pomoct, boli ho brusko, si nevyspata...to treba ocakavat...ale ked to pojde k depresii, treba to riesit hned 😉 a mas pri sebe svokru, vyzera ze mate ok vztah, muza, oni ti pomozu zo zaciatku takze to zvladnes 😉

martulanr
23. nov 2009

presne ako pise blumka rozpravat rozpravat 😀

zucana
23. nov 2009

ved jo ja dufam, mne to ani nevadi ...ze budem musiet makat ved teraz si nadoddychovavam 😀

blumka
23. nov 2009

zuci, dobry pristup 😉

blumka
23. nov 2009

ja som dnes prvykrat citila ako sa Juli ckalo 😵 ..presne na tom istom mieste ako aj Terezku som citila

martulanr
23. nov 2009

neviete kde na nete najdem tabulky velkosti babatka na 30tt?

lenica81
23. nov 2009

Ahojte kocky, ja som dnes mala v robote frmol, takze priebezne som citala... ale viac som nestihala... rozne temy ste nahodili...
zusi, diky, ten kocik mame v merku aj my... cierny s kvetinami... 🙂
co sa tyka porodu, mam z neho paniku... ale radsej prirodzeny... kamosku napichali oxitocinom a nechali ju cakat vyviazanu na stole, az dostala krc do bedra, ze skoro sestricku skopala... 😀
co sa tyka depky, treba riesit... kolegynka mala s tym problem, ale preslo to, ale nie len tak... urcite rozpravat, rozpravat, rozpravat...
spravy nepozerajte, vcera som bulila jak mala a potom, ked som si dnes precitala, ze ta nemocnica sa od toho distancuje, skoro ma slahlo... 😠

inak, zacina mi tvrdnut brusko... vcera v noci som sa vam zobudila na dosti divny pocit, tak som si dala sumaka, neviem ci to staci, mam si dat radsej predpisat... lebo poradnu mam az o 2 tyzdne... tak aby som nieco nezanedbala... 😒
a co sa tyka spanku, tak furt lezim na tom nedobrom boku... lavom... ale neviem si pomoct, na pravom je mi nepohodlne... chcela som si uz konecne zaobstarat vankus na dojcenie, ktory je odporucany aj v tehotenstve na spanie, ale v jednom obchode, kde som sa dnes zastavila, mali len ruzove... ach jo... ☹ takze hadam v stredu s tovarom dostanu nejaky modry alebo bezovy... aby som sa mohla poriadne vyspat...
potit sa zatial nepotim... 😀

inak martulik, moj chrustik je tiez stale krizom cez brucho... tak sa hadam umudri, nech sa nemusim strachovat, ze ma rozrezu... 😖

som sa rozpisala... ale ked to tak vyslo...

hajdylca
23. nov 2009

martul tabulku neviem presne najst nejaku, ale vcera som nasla celkom zaujimavu stranku- zadas si tam kolko si pribrala a v kt. tyzdni si a ono Ti to "vypluje" ze kolko z toho ma babenko 🙂 len neviem, ci je to teda presne podla nejakej tabulky... http://www.predporodnapriprava.sk/index.php?loc...

zuci este k tomu poteniu- mne sa hlavne poti pod prsiami- kde sa tlacia uz na brusko, dokonca sa mi tam aj potnicky robia 😒 musim si na to vraj detsky puder kupit...

s porodom este nestraste....

lenica81
23. nov 2009

martuli, skus na rodinka.sk alebo mamaaja.sk... podla toho v ktorom si tyzdni tak je tam uvedene, kolko cca ma merat... niekde som videla aj taky celkovy prehlad vahy a dlzky, ale neviem sa k tomu preklikat... 😅

loginka
23. nov 2009

leni, praveze lavy bok je dobry 😉 mna na nom ale picha okolo srdca, takze som viac na pravom, alebo na chrbte

lenica81
23. nov 2009

jaj logi... ja a prava a lava strana... som to zasa poplietla... 😀 furt lezim na pravom... 😅 nechapem ako ma navigovali v sobotu, ked mam tento problem... 😀

martulanr
23. nov 2009

lenica 81 so spánkom sme na tom rovnako akurat pod brucho nazhrnam paplon a medzi nohy dam vankus vyskusaj tak som spavala posledne tyzdne aj pri prvon 😉
tabulku som nasla tak podla velkosti sme ok ja by som prijala rodit aj v januári 😀 hlavne nech sa otoci hlavou doleeeee

lenica81
23. nov 2009

martul... teraz je to fajn, to by sa dalo... ale s mangelom mame jednu maxi prikrivku... asi by sa mu nepacilo, ze mu taha na krize... 😀 idem si ja teda lahnut, hadam na ten lavy bok... 😅 lebo uz mi klipkaju oci... 😎

dobru noc prajem...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre