Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

lucia411
25. nov 2009

Ahojte babenky, dlhoooo som tu nebola, ale citavala som si Vas pravidelne.... 😉 od pondelka uz nepracujem, zacala sa mi skracovat krcok, som len v 27 tt a lekarko mi vravel aby sme vydrzali aspon do 35 tt....som smutna, bojim sa, lebo ja som uz na krcok operovana bola ☹ a kamoska porodila v 34 tt teraz dcerku...su v poho, len mala je v inkubatore...ale co pocuvam a citam, tak kazda 3 zena dnes rodi skoro...tak snazim sa oddychovat, beriem vsetky vitaminy sveta, od gynnefannu, magenzka, lieky na zelezo az po sirup na zelezo vsetko 😀 doktorko tak nakazl aby somslaba nebola...ale povzdbudzuje ma aspon tym, ze mala sa narodi rychlo....krcok by sa mal otvorit raz dva🙂drzim Vam vsetkym palceky, nech sme vsetky zdravucke aj nase babatka...pekny nik zelam!!!!

loginka
25. nov 2009

olif, tak uz si doma, lepsie, ze? len keby mal kto navarit obedy, podat vodu a pod. poznam to, ja ale nemam nakazane len lezat, takze zatial som najviac v pololahu pri compe 🙂
lucia, dz sa!
zusika, ja som mala tiez taky podobny sen ako tvoj muz, ze som ich videla, tak nejako presvitali 🙂 to su haluze
a v noci som mala depku, lebo sa mi tak tazko obracalo a lezalo, ze ako to ja vydrzim este 2 mesiace, ale musime
, len nech je sicko ok ako ma byt, ja som este do porodky nezacala chystat veci, nejako mi to pride skoro, ale asi tiez zacnem

loginka
25. nov 2009

baby a preco ta kocka z decembra porodila tak skoro?

zusika
autor
25. nov 2009

🙂
zvladneme to....

andrea2603
25. nov 2009

no veď,už to začína, že to nás bolí, to nám vadí ,....

luci, bude o.k., v podstate sme v 7.mesiaci, tak ešte pár týždňov vydrž.

olifcek
25. nov 2009

logi jo doma je doma 🙂 manzelik mi vcera urobil cestoviny na veceru, tak budu i dnes na obbedik, mnamky 😵

luci a aky ho mas dlhy? ja som kvoli tomu v nemocnici bola na infuzie 🤐

katkaaaam vsetko naaajlepsie prajem

janielah
25. nov 2009

ahojte babky.
zusi, to pod rebrami mam aj ja, a co mam jednu knizka z nemecka, tak to presne v tychto tt pisu, ze je to sposobene uz velkou maternicou a vnutri tlaci viac do hornych partii...
inak ja som cela podla tej knizky, takze vzdy tam najdem, co ma caka a nieminie 😀
baby, mne kazdy hovori, ze mam velke brucho, ale ked sa porovnavam s vami, tak sa mi ani nezda...vam to nikto nepovedal? (teda okrem zosky) 😀

kakatka1
25. nov 2009

Ahojte! Za seba velmi pekne dakujem za gratulacie 🙂 ,uz vcera sme si u nasich pripili, aj mamina je Katarina. A aj dnes som si v robotke cucla z modreho sampusu. Jaj som rada, ze ja nie som sama co sa citi ako nemotorny slon. Uz treti den doma upratujem po prerabke bytiku, ale dokopy som nic nespravila. Pri vsetkom fucim a hned mi poriadne stvrdne brusko. To som pri prvom tehotenstve nezazila. Sama na seba som nahnevana ako som neschopna. No nic, treba uz len vydrzat , babo je prvorade. Verim ze ziadna z nas neporodi skor ako na konci januara. 😵

lienka2
25. nov 2009

ahojte,
kupovali ste niektora monitor dychu nanny?
a molitanovy matrac do postielky?

zusika
autor
25. nov 2009

jani,tak som rada, ze nie som sama....a docitala si sa aj to, ze to prestane..alebo to uz bude takto az do porodu....
lebo akoze nic moc.... 😠
ja neviem ake velke mam brucho v porovnani s vami... raz sa mi zda dost velke, inokedy tak akurat...
vsetci mi hovoria, ze na mne tehu ani vidiet nie je...ze mam navyse LEN to brucho a trochu narastli prsia....
vecer mam to brusino ale vacsie ako rano.... ked je napapane... 😀
a paradox je, ze teraz budeme uz menej jest (lebo nas zaludok nepusti,ked sa tam rotahuje babo), ale zato budeme viac naberat...no je toto spravodlive??

Kocky, ktore uz mate jedno tehu za sebou.... kolko asi tak este mozeme nabrat za tieto posledne dva mesiace??
domnievam sa spravne, ze teraz bude silniet iba to babo + nejaka ta voda v tele... ale ze prave toto odburame pri porode?? lebo ja sa celkom vytesujem, ze mam IBA +10... no neviem...ci teraz manahodou este dalsich 10 necaka...to su ale tie,ktore nevieme ovplyvnit.... Mam mylne teorie?

Ozaj...Olif.... setri sa.... ale zase neverim, ze sa da iba lezat.... to by asi islo na mozog.... tak v ramci normy, triezvo ... aby si nahodou neumrela od hladu.... nemoze predsa uskodit,ked budes chvilu posediacky skrabkat zemiaky na polievocku alebo si das vodu na cestoviny.... hmmm? to je totiz moj dnesny obed...zemiakova polievka a tvarohove cestoviny 😀
Drzim ti palceky a neboj.....
ozaj,aj ta zasili?

zusika
autor
25. nov 2009

lienka... my mame matrac kokos-molitan-pohanka
a nanny ani iny monitor nateraz neriesime

loginka
25. nov 2009

no ked jej kazali vedia preco, iny je tlak pri sedeni a pri lezani, cize maximalne lezat
ja si tiez robim len take easy obedy, ale aj to ma zatazuje, predsa treba vstat, skontrolovat a pod.

lienka my mame nanny pozicany a kupovali sme este angel care

zusika
autor
25. nov 2009

kocky, nezavidim vam.... ale rozumiem.....
ja sa ale poznam... nevydrzala by som to.... 😒

dobru chut k obedu.....

olifcek
25. nov 2009

zusi mam povolene ist na wc a papat po sediacky. hech...nesili ma, lebo sa neotvaram, a dufam, ze ani nebudem, no mam krcok kratky ako mesiac pred porodom, uz sa mi nesmie skratit, a ak, tak iste ni o 1cm ako za posledny mesiac.
mala ne hlavickou dolu a tlaci ona i plodova voda priamo na krcok. preto mam odporucane lezat, aby gravitacia neurobila svoje a mala este ostala kde je. i preto nemam chodit peso, ale nechat sa vsade vozit..aby som obmedzila pohyb na minimum a na nutne len...

na obedik mam cestovinky s fajnou omackou, drahusik varil vcera, ja take lubim, mnam, mnam x;o)

1.12 idem ku svojmu lekarovi, tak som zvedava, snad je krcok rovnaky, paq do nemocky na kontrolu v tom istom tydni...

lienka2
25. nov 2009

logi, a ake matrace ste kupovali? lebo pri nanny pisu, ze sa nema pouzivat pod tvrdy matrac.. tak aby sme nekupili drahy kokosovy a monitor nebude fungovat kvoli tomu.. 😖 ma napadlo, ze skusim napisat vyrobcovi 🙂

inak zusi, olif ozaj by nemala nic robit.. ja som mesiac po zasiti krcka, lebo som sa mi zacal skracovat este v nejakom 20tt a v 23tt uz sa zacal aj otvarat.. takze pekne zasity a este mam aj pesar.. napriek tomu ze to mam 2x poistene, snazim sa velmi nebehat a vela oddychovat.. som na PN, takze vychadzky su obmedzene, akurat tak co navarim a obcas zbehnem do obchodu.. na taky vacsi nakup iba s manzelom..

olifcek
25. nov 2009

logi jo veru tak ako pises. i varit a urpatovat mi zakazali...chjo...i Ty sa velmi setri, ale ved, robis, co lekari povedali, takze musi byt vsetko len dobre ;)

zusi nemam na vyber...ked sedim pri papani, alebo dnes v cakarni na endo, hned mi treba piskat, ako mi mala i na mechur tlaci...a to sa hned bojim, ci je to ozaj moc, ci nie...lebo piskam, a o chvilku znova trosku musim...ale viem to regulovat, takze je to len potreba mocenia, no....musim vydrzat, nie je na vyber

olifcek
25. nov 2009

lienka si bola v novej nemocke? juuj, a drz sa...

loginka
25. nov 2009

olif ja mam taky isty pocit
lienka este sme nekupovali ale chcela som taky kokosovo mulitanovy alebo pohankovy
treba si asi checknut tie matrace, veru... ja co viem ze nemaju byt vacsie ako 10cm

zucana
25. nov 2009

cafte baby ja som tuto noc skoro vobec nespala...najprv som mala zapchaty nos resp.take mini hlieny ktore sa nedali vysmrkat a muz sa na to budil....potom rano mala zacala mat gymnastiku tak sa nedalo...potom som zaspala na chvilu a segra ma zobudila a potom som sa skoro udusila ako mi zabehlo....
olifcek len pekne lezkaj....aby si nemusela ist zas do tej skaredej nemocky....
ja som mala vcera zasa taku oranzovu kvapku tak budem volat doktorovi ale on robi az od piatej....ale teraz nic .... cely den nic a vecer jedna kvapocka....
cakam na svokru lebo ma robit gnocchi a este neni doma a ja som hladna jak vlk....

olifcek
25. nov 2009

logi uff, tak potom dobre. mam pocit, ze sa viac sledujem a tak si iste i pripustam to, co nie je...

je fajn, ze sa mam s kym poradit o pocitoch pri tom a hentom...i ked, najradsej by som bola, keby sme kazda mali krcok aky mame mat...

olifcek
25. nov 2009

zuci a dost vody pijes? mozno je to len hustejsi moc, a tej je i tmavsi...ale jasne, lepsie volat, ja by som to urobila tak isto...

a upchaty nostek...to moze byt aj tehu sposobene, aspon tak pisu v jednej knizke, ze uz od siedmeho mesiaca mozeme mat upchaty nostek, i krvacanie z neho...

olifcek
25. nov 2009

a jo, prisla nam poastel. dnes ide po nu drahy i bratranec a snad sa i poskladat ju podari. to uz paq bude ine lezanie, na kvalitnych matracoch...zatial spinkame na roztahovacom gauci, lebo postel bola na objednavku

loginka
25. nov 2009

ja mam upchaty nos skoro od zaciatku plus aj hlieny a tak samozrejme chrapkam, a stale sa cudujem ze manzel odo mna uteka, lebo mne sa zda, ze nespim 🙂

olifcek
25. nov 2009

logi 😀 😀 😀

zusika
autor
25. nov 2009

aj ja mam v poslednej dobe problemy s dychanim...si musim az kvapky davat....ani nemam co smrkat,len sa mi tam zavalia dutiny a je to neprijemne.....

juj, a teraz -ked som miesala polevku...mi splesla na brusko...a paaaali to.... mamtam taky fliecik.... teraz je ta koza taka citliva..neprijemne...
a ja mam z popaleni paranoju.... neviem cije to pravda, ale vraj ked sa v tehu poplalis, tak babo bude mat z toho vacsie znamienko.... som pipi,coo?

lienka2
25. nov 2009

olif, nie, bola som v starej nemocke.. 🙂

zucana
25. nov 2009

zusi dufam,ze si pipi lebo moja by bola cele jedno znamienko kolkokrat som sa ja uz popalila....
a svokra nikde a nikde
kruci aspon povedat mohla by som si nieco urobila
vsak zomriem od hladu
a mne sa zle dycha ked som moc na bruchu

zucana
25. nov 2009

nie na bruchu na chrbte 😀

katina2209
25. nov 2009

všetkým ďakujem za gratulácie, inak baby mne sa zdá,že ma to podbruško tak pichá až do konečníka myslím,že to môže byť spojené aj s tým že mám zastavené vetry 😒
som sa napapala maly sme tu v práci vyprážaný karfion s opekanými zemiakmi tak som si dala
zusika neviem či si pipi ale ja som potom asi tiež lebo pri prvom som sa popálila na brušku ako som varila a malý má nad riťkou také červené znamienko 🙂
mne sa tiež hrozne zle spí, ale za chvíľkou to máme za sebou a ja sa už teším ako si pospím na brušku moja naj poloha 🙂
zusika a v kilečkách si dobrá teraz už maximum nejaké 4 kilá priberieš a ja som v poslednom mesiaci dokonca schudla ja mám teraz +10 a to som v 28 týždni,ale do 15 kíl je dobré keď priberieš ľahšie potom zhodíš pri malom som pribrala spolu 14 a za dva mesiace som mala pôvodnú váhu 🙂

lenica81
25. nov 2009

taktiez fufnem jak lokomotiva... a co sa tyka nosa... v podstate mam vzdy take sucho v nose... tak davam kvapky, ale mam take krvave sopliky... ale uz som si zvykla... vraj tie zilky su oslabene... tak neva...
s tym dychanim ma to ale dost nervi, lebo vcera sa nam zasekli oba vytahy a skoro ma porazilo, kym som sa vytrepala na 5te... niezeby to bola obrovska vyska, ale uz to tak nejde... 🙄 a este som zdrzovala jedneho chalana, co sa skintal za mnou... a este aj ked som v klude mam pocit, ze mi dochadza dych... budem trenovat joginsky dych, nech sa mi zvacsi kapacita pluc... 😀

inak na obed som si dala zemlovku, so skoricou... tak hadam to nebude take zle... ma to tuklo, az ked mi ju doniesli, ze tam bude dost skorice...

takze sa nepopalit... budem si davat pozor...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre