Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

hajdylca
25. nov 2009

upss 😲 oprava - my malo byt aj v prvej vete 😔

olifcek
25. nov 2009

hajdy ani my este detsku izbietku nezariadujeme. u nas to ma este cas..i nejake dva, tri rocky x;o)

zatial v tej izbietke mame veci zo stahovania...drahy bol dnes dat zalohu na policky, ktore uz mozno zajtra budu hotove, paradicka.

a zajtra aj ta postel x;o) lebo uz su potrebne vrtaky x;o)

olifcek
25. nov 2009

manzelik ma premaznava. urobil mi dva krajce chlebika s pastetkou, ktora mi v poslednych par dnoch velmi ide na chut, paradajky, a ladovy salat na chlebiku, plus k tomu kakauko mierne ohriate, mnam

lucia411
25. nov 2009

Ahoj Oli,
ty si sa pytala este ked som rano pisala, ze aky je kratky krcok...ja to ani neviem...lekar mi to nepovedal, len ze nesmiem nic tazke uz robit, zdvihat a musim davat velky pozor 😒 tak som kusok mimo z toho, ale verim, ze vsetko dopadne dobre...kedy tebe ten krcok operovali?a co to vlastne bolo???

hajdylca
25. nov 2009

mnam olif aku pochutku, ja som mala tiez niekedy min. tyzden mala taku veceru 🙂 ale mne velmi k pasteke pasuje paprika, alebo cesnak- tak som bola zvyknuta ked sme boli drobci- prevencia proti cudzopasnikom 🙂 🙂

olif myslim, ze u nas to tiez pocka, krpec bude spinkat v postielke dokym sa zmesti, a ked sa nezmesti drahy povedal, ze si pojde vybrat izbicku aku bude chciet... len ci to tak aj bude 🙂 je vo hviezdach 🙂

zucana
25. nov 2009

babce my zariadujeme detsku izbicku ale mala bude s nami v kosi...resp. ked muzik nebude moct spinkavat pojdem s nou do jej izbicky 😎
olif pekne sa napapkaj ale neprehanaj to s pastekami 😉
pekne oddychuj a postazuj sa ved sme tu na to 😉

blumka
25. nov 2009

zuci, z vlastnej skusenosti a zo skusenosti vsetkych mojich kamaratok ti hovorim, ze tvoj muz bude spat ako zarezany ani nebude vnimat ze ty aj viki nespite a buntosite po nociach 😉

zucana
25. nov 2009

blumi uvidime...potom ti poviem...lebo jemu vadi ked smrkam v noci ze nemoze spat

blumka
25. nov 2009

vela chlapov mi hovorilo ze nemozu spat ked zena chrape alebo ked zena smrka alebo hento tamto ale babatko im nevadi a nevnimaju to...asi su tak nastaveni...jasne ze zo zaciatku nie, ale postupne sa naucia s tym zit...ine je ked babo ryci celu noc. ..to jasne ze sa musi vyspat chlap do roboty... Aj ked u nas vzdy manzel pomahal s Terezkou ked nahodou v noci nemmohla spinkat a velmi plakala, ale to bolo parkrat, kebyze to je kazdu noc tak tiez hovyslem do druhej izby spat

olifcek
25. nov 2009

luci mne ho skracovali konizaciou, lebo mi vysla velmi zla cytologia pred par rokmi...pricinou bol byvaly partner, hnusak jeden...ale uz je to zamnou a vsetko je uz fajn x;o) mala som vylsedok cytologie CIN3, vyssie stadiu je uz rakovina...

teraz mam dlzku hrdla 1,5cm, predtym bolo 2,5cm, no ale dalsia, dolezita hodnota je DCK, robi sa to USG a toto sa mi skratilo z 3,5mm na 2,5mm, co je za mesiac moc..kvoli tomu som musela lezat...a toto sa nesmie zmenit uz...

hajdy jj, cesnacik, mnam, mnam, ale teraz mi z neho nejak klesa tlak, ci co a paq mi je divne, ale papriku mame, to vraj na rano, mnamky x;o)

olifcek
25. nov 2009

blumi zlaty mangelik x;)

zucana
25. nov 2009

tak pak dam vediet blumi.... 😉
ta nasa vikinka je kludnejsia teraz v noci ale zacina tak nad ranom alebo ked idem na zachod...tak snad jej to vydrzi....
inak baby vam nerobia krvne testy kazdy mesiac?

olifcek
25. nov 2009

zuci nie veru, kazdy mesiac nie ;o)

olifcek
25. nov 2009

i ked mne ano, ale na endokrinologii x;oD

zucana
25. nov 2009

mne hej...
aj na toxo aj krvny aj pecenove aj zelezo aj moc....
a az teraz ma napadlo ze som to prehnala s cokoladou asi.... 😒

lucia411
25. nov 2009

no olif, tak ja som mala to iste, papilomavirus CIN 4.....ale dostala som sa z toho, vsetko bolo negativne, ziadna rakovina, a vsetci sväty pri mne stali...po OP 8 tyzdnov som otehotnela...takze vytuzene a vydrete babätko...no budem sa pytat teraz na ten krcok zase, nech mi to pomeria a povie na com som...nie je to sranda inac....a inac vsetky testy su v poriadku???lebo ja som oslabla ako mucha...zeleza mam zalostne malo...tak oddychhuj pekne a davaj na Vas obe pozor 😉

loginka
25. nov 2009

olif si mi urobila chute nato kakavko, uz mi ho manzel robi 🙂

lucia411
25. nov 2009

My zeny sme silne a statocne bojovnice 😎

zucana
25. nov 2009

baby a aj vam robili pap test resp. citologiu pocas tehu?lebo ja mam cin1 a povedali sme si s doktorom ze okontrolujeme po tehu lebo v tehu to moze byt nerelevantne....

olifcek
25. nov 2009

zuci daj si mliecko dnes vecer i rano, to precistuje krv i zily x;o)

luci jj, i u mna bolo nastastie vsetko ok nakoniec, len na samom zaciatku krcku boli zhubne bunky...

no ja som mala krvny obraz, co mi robili 2.11 uplne v poriadku, vsetko tak akurat, takze super x;o)

logi aj ho kusok prihreje, ci studene bude? alebo zo zovreteho mliecka? take nelubim, zovrete, bleee x;o)

zucana
25. nov 2009

olif ked ja mlieko same nepijem bych sa z neho poto...jedine kakauko a to je opat raz cokina 😀

lucia411
25. nov 2009

je to vazne..ale ako vravis, je to za nami, sme tehulky tak sa z toho len tesme..ja sa nasej bambulky uz dockat neviem....termin mame toho 24,25.2 ale doktorko vravi, ze musime vydrzat aspon do 1.2....teraz sa zacala pekne hompalat hore dole, ani nekopka, je taka dobrucka..niekedy sa az bojim, ci je ok lebo cely den ju necitim...a vecer sa zrazu pohne....drzim palceky len tak dalej....nech je vsetko fajn!

lucia411
25. nov 2009

ok dievcata...idem si ja pekne lahnut, zajtra Vas pridem opät navstivit..nespavam ani dobre, snivaju sa mi neskutocne bludy, same vrazdy a hady....tak verim, ze tato noc bude fajn!!!! 😝 zelam Vam pekny zvysok vecera este a dobru nocku...

olifcek
26. nov 2009

luci jj, za nami, moj manzelik je zdravucky a nic podobne mi teda nehrozi x;o)

zuci dak si do toho mliecka kusok melty, alebo kavy i to je fajne x;o) ja som take v nemocke pila, ked nam dali teple ciste mlieko, ;lebo ja ciste len studnee vypijem x;o)

andrea2603
26. nov 2009

ahojte.
Ja mám dnes za sebou odber krvi na protilátky, potom ma čaká ešte jeden v 34.týždni. Dúfam, že bude o.k., už by toto tretie bábo mohlo mať krv po mne - negatívnu, nech v tom je aspoň trošku spravodlivosti 😉 .

alex
26. nov 2009

Dobré ránko,

kočky mne sa dnes snívalo, že som bola na poradni a mala som skrátený krčok... to z toho čítania tu 😀 Ale bola som ráno na poradni a všetko je ok, aj krčok, dokonca už boli aj výsledky z cukru a všetko ok.
Ďalšiu poradňu mám 11.12. a to už ma aj vypíše na materskú a bude mi robiť veľký ultrazvuk.

Včera sme boli aj na 3D-čku, Jakubko bol už hlavičkou dolu, ale telíčko mal presne tak, že mi pozeral do chrbta, takže aj foto tváričky máme len z profilu a nie z predu. Máme už kilo, podľa meraní.
Ja mám +6,5kg, takže nič hrozné, keď maličký má kilo, tak mám len 5,5kg navyše z toho niečo je placenta, niečo voda... Uvidíme ako budeme priberať ďalej, máme ešte 3 mesiace pred sebou.

olifcek
26. nov 2009

adi takze o com su tie protilatky presne? ja som prvy krat sestricku nepochopila, ked mi to hovorila...

alex super, ze je vsetko v poriadku x;o)

inak baby, kupujete i nieco k prebalovaniu, aby malo babo nozky nasiroko? tusim nejake ortopedicke nohavicky, ci co? a dnes sa uz davaju len plienky, ze? nie ako kedysi, ze plienka a este cosi proti premoknutiu x;o)

zusika
autor
26. nov 2009

ahojte!!
no my sme boli vcera s drahym na tej predporodnej priprave a bol neuveritelne zlaty...dokonca aj kusok porodu videl...tak myslim, ze to v pohode zladne.... berie to zodpovedne a budeme obcas doma trenovat ze co a ako s dychanim, masazami pocas 1.doby a tak... ale bolo tam dalsich 6parov a vsetci ti chalani boli mili.... aj kednie vsetci tam boli a idu k porodu dobrovolne... u nas to bolo take spontalne 🙂

no a uz sme nakupil aj vacsinu vianocnych darcekov... uz zostava iba moj oci a brasko...ale tym uz mam vymyslene,len to musim ist kupit... takze vianoce uz mozu prist 😀 (uprimne,nebude sa mi chciet riesit to na poslednu chvilu a hlavne uz nebudem vladat.... )
aj ked mne darcek este nikto nekupil 😒 ....

olifcek
26. nov 2009

zusi, prosim, povedz, ake su zasady spravneho dychania pri porode? ja na predporodnu nemozem...aspon zatial nie, kedze tak sa hodinu sedi x;o(

andrea2603
26. nov 2009

olif, ja viem tak, že problém môže nastať len v prípade, keď žena má krv RHnegat. a muž RHpozit. a dieťatko má jeho krv-RHpozit., to je môj prípad. Vtedy si robí môj organizmus tie protilátky proti bábu. Vo výnimočných prípadoch treba transfúziu krvi bábetku.
Keďže obidve deti majú krv po manželovi, vždy do 24 hod. po pôrode mi pichali nejakú injekciu, aby sa mi už vtedy nezačali tvoriť tie nejaké protilátky, lebo by mohol byť problém pri ďaľšom tehot., mohlo by sa stať že by som už nevedala donosiť bábo, ktoré by malo RHpozit.kvr.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre