Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

alex
26. nov 2009

olif dávali sa kedysi poštolky, teraz už sú také modernejšie. Ale vraj sa to už zrušilo a netreba bábo baliť naširoko.

zusika
autor
26. nov 2009

olif.... nam bolo povedane, ze najdolezitejsi je vydych.... teda za kazdym nadychom,musi ist aj vydych...
a ze aj skontrakciou sa mas rozlucit dlhym vydychom....pretoze kontrakciu mas vnimat tak, ze ti ma pomoc prist az do konca...nebat sajej,prave naopak... vyuzit tu energiu vo svoj prospech...

no a 3 typy dychania...
1) do bruska - takze hlboky nadych, dlhy vydych.... na zaciatku, ked este kontrakcie nie su velmi pravidelne..resp.ked to este zvladas.... takto sa vlastne upokojis....dolezite je zachovat si pri dychani rytmus...
apartner ti pomoze tym,ze ti polozi ruku na brusko, aby si vedela, ze sa mas nadychnut az do bruska... lebo ty to rejme v danu chviku nebudes riesit 😀

2) do hrudníka... to je take to rychlejsie...ked sabolest stupnuje... vtedyma partner ruku na hrudi/prsiach alebo na lopatkach

3) to je plytke..akoby iba do klucnych kosti...take to funenie...ze super rychle 😀 ked uz je bolest na vrchole...

jasne,ze je na tebe, pre ktory typ sa rozhodnes,ktory ti ako vyhovuje.... nie je to ziadny manual....ale je dobre aby ta tvoja polovicka vedela pomoct a upokojit ta tym......

zusika
autor
26. nov 2009

alex...o tom,ci treba alebo netreba rozhne ortoped.... a vobec to nie je naskodu....takze my budeme urcite...

olifcek
26. nov 2009

adi ahaaa...no ja mam plus, takze to je fajn, ze? x;o)

alex ahaaa, dakujem x;O)

zusi dakujem x;o) ja sa este popytam i porodnika na to dychanie, ale ked som citala Tvoje rada, tak som si to skusala aaaa je to celkom narocne, ze? hech

zusika
autor
26. nov 2009

netreba sice postolky...aj ked aj tie este predavaju... na normalne pampersky iba das "spravne ulozenu" latkovu plienku,ktoru zachytis...zrejme zatvaracim spendlikom.... to neviem isto.... ale kamaratky teraz balia tak-aj tak....
staci par tyzdnov....

olifcek
26. nov 2009

zusi oki a teda, ako sa to vola? nech si to najdem na nete a kuknem, jak to navliekat x;o) lebo teraz, ked som taky vazen sa musim ucit vsetko z netu ale nastastie aj od vas tu, co je fajn x;o)

alex
26. nov 2009

zusika viem, ale to sono kĺbikov sa robí neskôr a niektorým tie poštolky netreba vôbec a fungovalo to len na SVK, inde vo svete sa poštolky už dávno nedávali. Samozrejme aj ja budem zo začiatku baliť naširoko, aspoň teda na noc, lebo tiež si myslím, že to neuškodí a aspoň bude bábo pevnejšie a lepšie sa mi bude chytať.

lenica81
26. nov 2009

ranko, vsetkym co maju vysledky, gratulujem... same pozitiva...

kto ma odpocivat, nech odpociva, ja som vcera gruntovala a poviem vam, ma to dorazilo... 😖

olif, co ja viem, bali sa este do postoliek, nasiroko, preventivne... a na odporucanie ortopeda urcite...

zusi, diky za tipy na dychanie... ja dnes mam prednasku o 1. a 2. dobe porodnej... tak tipujem, ze nam tam k tomu nieco povie... ale treba trenovat...

inak, zacalo ma nejako pichat v prse... v pravom, za bradavkou... mate aj vy nieco take... mozno to prejde a mam to z presilenia... vysavala som a drhla kupelku... 😖

olifcek
26. nov 2009

zusi ahaa...dakujem

alex
26. nov 2009
zusika
autor
26. nov 2009

http://www.latkoveplienky.sk/default.aspx?menu_...
olif,uz sa na obruskoch 🙂 to prve je to nasiroko....

olifcek
26. nov 2009

leni daj paq prosim aj Ty info, ako dychat, hoc len do IP, ja si to ulozim a budem trenovat x;o)

uff, nemam nic take..ale ja ani emozem, kezde len lezim, no , ale myslim, ze to bude svalovka len...alebo sa Ti osuchala bradavka o oblecko, ked si makala, co si zacala citi az dnes, alebo vecer po upratovani...

olifcek
26. nov 2009

alex super, dakujem x;o)) aspon mam redstavu ako to vyzera, a co to stoji a tak x;) tie postolky ale niesu jednorazove, ze? x;o)

zusi i Tebe velmi dakujem, ukladam i tento link x;o) takze toto uviazem na jednorazovu plienku, tak? x;o)

andrea2603
26. nov 2009

olif, keď máš + , tak by nemal byť problém. Niekedy sa že vraj tieto protilátky sledovali len u žien RHneg., ale teraz u všetkých.

Dievčatá to dýchanie zaberá, ale po takých 2-3 hodinách, keď tie kontrakcie sú skoro nonstop ,už som bola tak mimo, že som bola rada že vôbec dýcham 😉

olifcek
26. nov 2009

adi ja hlavne dufam, ze to dychanie zvladnem, ved je to narocne na kondicku, hech...hlavne aby nos nebol upchaty v ten den 😉

zusika
autor
26. nov 2009

olif.... mozes aj tak,aj tak... teda bud na jednorazovu plienku...vtedy ti netreba postolky....
alebo pouzit tuto latkovu ako plienku a vtedy aj postolky....je tolen na tebe.... ci sa ti chce prat takto zaspinene plienky 🙂

a dychanie zvladnes,kebynie..tak uz tu nie si 😉

zoska
26. nov 2009

ahojte 🙂
logi sa vcera pýtyla na detsku izbu... no my budeme mat detsku v terajsej pracovni...je tam aj postel, cize ja budem spavat s babtkom tam, aby sa manzel vyspal do roboty 😉
do splne by nam postielka vosla len na tesno a vsetky veci, ci uz na oblecenie, alebo prebalovanie by museli byt aj tak v nej izbe...takze takto je to aj funkcne aj prakticke 😉

poštolky ja kupim jedny tie najmensie a uvidime co povedia v nemocke...ale tiez si myslim ze je to pre babo dobre aspon prve tyzdne...

ja mam poradnu bud. tyzden, a musim sa opytat na tu predporodnu pripravu, lebo mam pocit, ze mi nikto nic len tak nepovie a co sa pytam tehuliek v MT tak ziadna nikam nechodi 😕

zusika
autor
26. nov 2009

aj ja budem asi v detskej -mam tam valendu.... lebo ako zoska hovori,mam tam vsetko k babu...
alebo sa sem presunie mangel a my budeme na manzelskej s Dominikom 🙂
mame miesto aj v spalni...ale budem mat este aj kolisku..takze postielka zostava v detskej... 🙂
uvidime na aky system si zvykneme,teraz tazko hovorit

olifcek
26. nov 2009

zusi no prat sa mi nechce...radsej jedorazovu plienku a na nu...co? tie postolky, ci poskladat plienku len? ;D

zusika
autor
26. nov 2009

na jednorazovu plienku tu latkovu a uchytit ju niecim.... ale mozes aj tymi postolkami...trosku vacsimi.... aby sa ti to zmenstilo....
ale to ti vsetko snad povie aj ortoped alebo detsky lekar,neboj 🙂 este mas cas to riesit...

alex
26. nov 2009

olif presne tak, na jednorázovú dáš jednu látkovú a uchytíš poštolkami, alebo teda špendlíkom, ale ja budem poštolkami.

olifcek
26. nov 2009

oki, takze na jednorazovu aj platenu a az na to postolky..x;o))

v nemocke mi to asi takto malu nezabalia, co? x;)

alex
26. nov 2009

olif tak, tak. Myslím si, že tak balia deti aj v nemocke.

olifcek
26. nov 2009

juj, tak potom fajne x;o) aj my to ukazu snad, lebo babiku doma nemam ziadnu x;oD

lenica81
26. nov 2009

neboj olif, urcite dostanes nejaky rychlokurz... 😀

inak baby, este ma zacalo pichat v stehne... dost brutalne, az mam pocit, ze musim krivat... co by to mohlo byt... hadam nie zily, lebo ma slahne... mala by som potom asi volat mojmu cievnemu... ja blba som sa na tu kontrolu vyprdla a teraz budem lutovat... 😠

olifcek
26. nov 2009

leni no toto uz mozu byt vnutorne zily x;o((( skus si vylozit nohy, a pit viac vody, snad to este dnes doobeda prejde...

zoska
26. nov 2009

presne tak leni...ko pise olif, vela tekutin a vylozit nohy, to by malo pomoct 😉

ja som akurat pofotila moj maxi bruch 😀 , skonstruovala som baldachynovu konstrukciu a naaranzovala periny...tak idem dat fotky 🙂

zoska
26. nov 2009

tak je to tam, kuk album 😉 🙂

olifcek
26. nov 2009

zoska nadhera veru

olifcek
26. nov 2009

zosi a ake mas rozmery postielky? ak si mi to uz pisala, pardon

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre