Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

olifcek
26. nov 2009

je to sice stare, kedze teraz dostaneme penazi o cosi viac, ale fajne, super linky x;o)

olifcek
26. nov 2009

inak, na nostek moj kamarat lekarnik odporuca

morsku vodu v spreji, alebo na caste pouzivanie vincentku. raz kupme vincentku sprej a potom ho uz len doplname z tej velkej 7dcl sklenenej flase vincentky.

vraj to takto buduce mamicky bezne roia x;o)

hajdylca
26. nov 2009

alex myslim, ze je aj danovy bonus (co si ja pamatam bolo 540 SK na jedno dieta - to sa vlastne pripocitava k nezdanitelnej ciastke) a plus su este rodinne pridavky tie kym som sa ja ucila boli tiez 540, ale teraz su tusim 620 ci tak nejako- viem ze je to na kazde nezaopatrene dieta- cize podla mna to by sme mali dostavat... lebo co mi aspon svagrina hovorila, tak sa vyjadrila tak, ze vsak 4600 je materska plus ten pridavok ze je to okolo tych 5000...
ale je dost mozne ze sa mylim, tak ak niekto do toho rozumie viac nech ma prosim opravi 😀

olifcek
26. nov 2009

dan. bonus moze dostavat len otecko, lebo je na to potrebny prijem zo zavislej cinnosti, pridavky asi aj my, niesom si ista, urcite to budeme dostavat no x;o)

a co s tou RD? stale to nie je odklepnute?

alex
26. nov 2009

ok, takže rodinné a daňový bonus je iné. O bonus si požiada manžel a rodinné sa kde, ako vybavia??? 😅 Už mám z toho guláš 😀

olif, zatiaľ to nie je odklepnuté, vraj by teraz v decembri mali rokovať o tom.

zoska
26. nov 2009

rodinne sa vybavuju na urade prace soc. veci a rodiny

zusika
autor
26. nov 2009

olif,uz to schvalili...takze to mame v suchu!! 🙂
docitala som sa ze rodicovsky prispevok bude az po nastupe na rodicovsku dovolenku.... to si kocky treba sledovat datum,keby ubehne pol roka....lebo tam treba dost papierovaciek...
mne to vychadza 27.6. (podla datumu nastupu na MD)
a je jedno kto z rodicov si uplatni aky narok....ved to ide pre spolocne dieta 🙂 a tomuto statu netrteba nic darovat
moj drahy sa tesi na OČR...ze bude mat narok na viac dni volna

alex
26. nov 2009

no dobre, sme zase o niečo múdrejšie 🙂 Takže budeme dostávať materskú + rodinné a potom rodičovskú + rodinné. A manžel si uplatní daňový bodnus na dieťa. Dá sa tuším aj na manželku nejaký daňový bonus nie?

alex
26. nov 2009

zusi, kde si čítala, že už to schválili? Idem kuk do témy, či je niečo nové.

zusika
autor
26. nov 2009

no tak gulas mam uz aj ja...ale vytlacila som si vsetko a nastudujem ... 😀
idem off...
opatrujte sa
pa

zusika
autor
26. nov 2009

ja teda kuknem do mojej databazy

zoska
26. nov 2009

alex a nezabudni na príspevok pri narodeni 😉
na mna si manzel uplatnil danovy bonus, ale to preto, ze som student, bez trv. prac. pomeru, do 26rokov...podla zakona som vlastne nezaopatrene dieta 😀
neviem ci si moze tvoj manzel uplatnovat na teba bonus, kedze si zopatrena...

zoska
26. nov 2009

inak od svadby sama na seba poberam rodinne pridavky 😀 ale uz sa mi to krati...

alex
26. nov 2009

no veď hádam sa nejako z toho vysomárime a všetko potrebné povybavujeme 😉

Inak viete niekto ako to bude s daňovým priznaním za rok 2009? Viem, že ženy na materskej nepodávajú daňové, ale keď to bude za minulý rok, tak si ho asi budem musieť urobiť, nie?

olifcek
26. nov 2009

jasne, manzelia nech sa na personalnom, ci mzdovom nezabudnu opytat na uplatnenie vratenia dane pri rocnom zuctovani dane. za MD narok nie je, ale za RD uz ano..teda snad i po novom, to ja paq napisem maila kolegyniam do BA a dam vediet ako to je x;o)

olifcek
26. nov 2009

alex dam vediet, len ma nakopnite v januari x;o) poriesim s BA x;O)

zusika
autor
26. nov 2009

alex...nasla som....

Rodičovský príspevok pre rodičov, ktorí sa rozhodli pre osobnú starostlivosť o dieťa, stratili svoj pracovný príjem a spĺňajú podmienky nároku na materské, by sa mal od začiatku budúceho roka zvýšiť do dvoch rokov veku dieťaťa zo súčasných 164,22 eura na 256 eur. Vyplýva to z návrhu zákona o rodičovskom príspevku, ktorý v prvom čítaní schválili poslanci. Po dvoch rokoch veku dieťaťa do jeho troch rokov by táto dávka mala klesnúť na 164,22 eura. (SITA,22.10.)

22. októbra (TASR) - Diferencovanú úroveň rodičovského príspevku zavádza novela, ktorú dnes poslanci Národnej rady (NR) SR posunuli do druhého čítania. Diferencovať sa bude v závislosti od toho, či rodič pred jeho poberaním pracoval a ako dlho.
Rodičia, ktorí boli zamestnaní a vzdali sa práce pre starostlivosť o dieťa, by mali od januára budúceho roka dostať od štátu 256 eur (7712,26 Sk) mesačne. Nižšiu sumu 164,22 eura (4947,29 Sk) bude môcť získať rodič, ktorý pred narodením dieťaťa nepracoval a neplatil príspevky na nemocenské poistenie. Priznaný bude tiež osobe, ktorá bola zamestnaná iba krátkodobo, či nesplnila podmienky nároku na materský príspevok.

zoska
26. nov 2009

tak uz je to vazne schvalene...no neveriiim 🙂
super 😵

zucana
26. nov 2009

cafte baby tak som spat a uz aj napapana....
inak ja tie postolky ci ako sa to vola tak neviem ci to tu fici...tu nefici ani zavinovacka....takze skor co mi povedia v nemocke...
baby mam problem ale...segra ma v sobotu dojst....
min.pondelok zacala bych chora a brala bioparox a kvapky a asi min.piatok ochorela aj mama aj jej priatel.vyter mala negativny .mama je stale chora a dnes jej dali silne antibiotika.segra uz len sem tam zakasle.
lenze kd som videla na skype mamu ako vyzera hrozne a ako je hrozne chora tak som sa tak zlakla ze ak segra nahodou este nieco ma a moze ma nakazit...
co by ste robili? mam zmenit letenku??

olifcek
26. nov 2009

pisu, ze by mala, nie ze dostane, tak neviem...

zucana
26. nov 2009

zosi peknunke vsetko...velmi 😉
my tiez mame pracovnu spojenu s detskou izbou ale som ten pisaci stol schovala za skrinu ...ved ked bude hotovo tak dam foto...ale to az tak o 2 tyzdne...
inak mna sa tieto prispevky netykaju :( mne mamca zistuje ci vobec nieco z SK dostanem...

zoska
26. nov 2009

zuci, to musi tvoja segra vediet ako sa citi...ci na nu zase nieco nelezie...ja uz som tiez v podstate zdrava, ale tiez obcas zakaslem, ale priedusky mam ciste...
tvoja mamina je chora uz dlhsie, segra keby od nej cosi chytila tak sa to uz prejavi asi, a kedze ma negativny nalez, tak sa podla mna bat nemusis...kaslat na teba nebude a bozkavat sa moc nemusite 😉 😀

olifcek
26. nov 2009

zuci no tak ja fakt neviem, ale...i moj bratranec, ktory tu bol vcera a pride i dnes, je chory, dokonca i horucky ma, no, sedel daleko odomna, nekaslal, nastastie a dnes len urobia postel a ide prec, nemusim s nim komunikovat a teda bacily nachytat....ak by som musela, asi by som ho poprosila, nech pride inokedy...ale on sam si sadol hodne daleko, lebo si je vedomy toho, ze je chory...

zucana
26. nov 2009

dik za nazory...ide este dnes na kontrolu....
zaujima ma co by ste robili aj vy ste tehule.... 😉

zoska
26. nov 2009

no zuci ja by som letenku nemenila....
este som bola chora ked manzel ochorel a iba sme spavali kazdy v inej izbe... ked uz bolo mne dobre tak som sa o neho starala...kaslal do vreckoviek, castejsie sme vetrali a klop, lop, nic sa na mna nenalepilo

lenica81
26. nov 2009

zuci, ak sa segra citi fajn, tak nech dojde, ako pisali baby, netreba sa nejako k sebe tulit a tak... ved s tym bruchom to uz ani nejde... 😀 takze podla mna pohoda... a keby zakaslala, nech kasle do vreckovky... s tou letenkou by to boli vacsie patalie...

maculik
26. nov 2009

Ahojte kocky
Tak uz sme u svokrovcov, cesta ok, len som hrozne unavena, od pol3 som nemohla spat, o 4 sme vstavali a o pol6 uz sme boli s Adelkou na letisku. Manzel letel z ineho, kedze si kupoval letenku neskor a z KOlina uz nebolo volne. Ale do Viedne sme prileteli s 5min rozdielom, takze sme ho tam pekne pockali.
Svokra zobrala teraz malu von, ja lezim, chlapi debatuju a o hodku pojdeme kupit kvety, svokra bude oslavovat narodky a meniny. Hned si pozriem aj tehu rifle, kupila som si min.vikend cizmy a nemam okrem sukne nic k tomu. Teda mam, sede rifle, ale to vyzeram, ako keby som sa chystala jazdit na koni 😀

Idem este lezat, docitam vas neskor. Zatial pekny dnik (ja som prijemne prekvapena, ze je slniecko a relativne teplo 🙂

inak zuci, ja som malu do postoliek -teda nasiroko nebalila, v Luxe a v Nem sa to uz nerobi, kazu len vtedy, ak vyslovene sono ukaze, ze klbiky su zle. A viem, ze aj na Sk uz lekari upustaju pomaly od toho prevent.balenia, ale zatial to zalezi na lekarovi.
takze ja balit ani teraz nebudem, pokial sono nic neukaze.

maculik
26. nov 2009

a ja by som tiez tu letenku nemenila, uzi si sestru, ved ak jej to uz pomaly preslo, tak by nemala to znovu chytit od mamy.
a zosi, pekne uz mate prichystane 🙂

lenica81
26. nov 2009

macu, tak si to uzi... 😉

blumka
26. nov 2009

ahojkyyyyyyyyy
ani my v usa sme malu nebalili na siroko.Tu na Slovesnku kazu lekari balit aj ked netreba..ja som najprv chcela balit, ze ved neuskodim ked budem, ale mala mala koliky a este v tych postolkach by sa nemohla skoro vobec hybat, chudatko male, tak som sa na to vykaslala...na sone sme boli az tu na Sk v juli a vsetko bolo v poriadku. Ak ma babo klbiky vyvinute uz pri narodeni, tak prevencia balenia je zbytocna, a ak nema tak na to vyslovene ortoped rodica upozorni..
toto pisu baby v teme postoky ano ci nie:
" Ia stav sa pokaziť nedá a je zbytočné bábo baliť do perinky či poštoliek. Bohužiaľ, na SK je paradoxne preventívna diagnostika kĺbikov na veľmi chabej úrovni - lebo ju robia ortopédi, ktorí sa detskej ortopédii nevenujú, len si plnia povinnosť ultrazvukovým vyšetrením, ktoré je často zarážajúco nepresné - je dôležité nájsť odborníka - väčšinou sa nájde priamo na klinike - v nemocnici ...."

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre