Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

zucana
26. nov 2009

ved jo...isla sa este pre istotu ukazat lekarke...ci moze ist
ved ja sa na nu tesim uz 2 mesiace uz som aj program spravila co budeme robit...
no ale keby ste videli moju mamcu...som sa az nalakala...
inak tu vobec nepoznaju zavinovacky
a zosi kde si dala foto brusiska?

maculik
26. nov 2009

leni dakujem. Tesim sa, oddychnem si, svokra mi uz aj vianocne kolaciky napiekla (tie suche), tak manzel v sobotu berie, nech ja potom nemam toho vela, kedze naspat pojdem s malou sama.
Tyzden budem v BB, tyzden u nasich, tak super.
Ziadne varenie, upratovanie, no total veget, ako by povedal moj bracho 😀

alex
26. nov 2009

zusi ale veď tam píšu, že to posunuli do druhého čítania, takže schválené to ešte nie je. Ale ja verím, že bude.

Zuci, určite je už sestra v pohode, tak letenku nemeň. 🙂

olif tak potom nám dáš vedieť, že čo si vyzistila 😉

lenica81
26. nov 2009

ja mam postolky pozicane, ak by bolo treba... ale uvidime, co na to detska lekarka... nech sa vyjadri potom...

mnam vianocne kolace... 😵 a taky veget bych brala... ale este 3.5 tyzdna a bude tu... 😎

garonka
26. nov 2009

ahojte tehuľky kočíky už mate nakupene? či až v januari? ja riešim dilemu lebo mojim svokrovcom preskočilo že na vybavičku pre babo mame more času že až po narodení len stále počuvam, že kočiar je posledna vec ktoru by sme mali mať 😕 chceme kočiarik objednať teraz v decembri to vôbec nieje skoro nie?

zucana
26. nov 2009

babce ja vam prajem aby vam ten prispevok vysiel 😉
a segra vraj je zdrava a moze prist 😉
ze virusy prezivaju 2 hodiny a mama ju uz nemoze nakazit....a ze sa daju chytit hocikde...takze idem si nasupat 5 mandariniek 😎

zucana
26. nov 2009

ahoj garonka....nam pride kociarik bud.piatok...
a velabab uz maju aj doma...
a kedze rodit mozes uz od 30tt ako baby pisali...tak radsej mat pripravene skor ako neskor...potom ked musis lezkat ako chudiatko olifcek a nemozes nic robit ...

garonka
26. nov 2009

no zuci ja som i tak doma odychujem nič nerobím 😒 tak preto sa pytam či je to zle mať kočík 2 mesiace pred pôrodom, a to si neviem predstaviť aby sme ho v januari zhaňali 😕 svokrovcom sa radšej vyhybam inač mi vyskočí tlak nad hranicu 😀 jooooj no radšej by bolo lepšie potiahnuť tehu presne do konca 🙂

lenica81
26. nov 2009

ahoj garonka, radsej objednajte... my sme boli v jednom obchode a vraveli, ze dodacia lehota je 5-6 tyzdnov... a k tomu idu sviatky, co pomaly tyzden aj dva nikto nebude robit... aj mne hovorili, ze az po narodeni, ze to prinasa smolu, ale keby s tym kazdy cakal... teda jedine, ze si vyberies priamo na predajni...

zucana
26. nov 2009

no inak len tak pre zaujimavost...som sa bola pytat ci si nadstandard (resp.jednolozkova izba-plati sa 90 eur/noc) sa musi zarezervovat alebo ako to chodi...tak ma zrusili ze kvoli chripke sa nic nerezervuje ze aby mali miesto ked je nejaka pacientka chora...ze ked bdue volna tak sa nahlasi pri nastupe do porodnice...
tak teraz neviem...tie co budu mat chripku budu mat nadstandard zadara ?? 😀

zucana
26. nov 2009

tak na tie prislovia uz ja fakt ani nebudem nic radsej hovorit lebo by ma slahlo....
vsetci su kupuju dopredu...tak preco prave nam by sa malo nieco stat?
ja praveze nech je vsetko pripravene keby nieco sa stalo dopredu nie?

garonka
26. nov 2009

leni no veď práve a najhoršie natom je, že môj stary počuva svojich rodičov 😠 ah jaj a ja sa na to vykašlem a kočík objednam, lebo v jednom obchode maju ale v nie takej farbe ako by som chcela a ten čo mam v albume sa na neho čaka veru 5 týždňov 😒 a po narodení babenka nas čakaju ine starosti, no svokru som vysmiala aka je mudra, že mame kočík objednať po narodení a jej vravím a v čom pôjde babo domov? hadam v nakupnom košíku? tak kyvla rukou

alex
26. nov 2009

garonka kľudne si ho už objednaj. Ja síce ešte nemám, ale predstavu mám, len musí manžel schváliť a potom ho objednám v Hlohovci a buď si pre neho pôjdeme osobne, alebo si ho necháme doviezť.

garonka
26. nov 2009

tak tak zuci čo sa ma stať stane sa kamoška ležala dva mesiace v nemocke a chudera nemala žiadnu vybavu a teraz len horekuje, čo jej treba ešteže našťastie kočík mala od ruky a ostatne vecičky nakupili teraz ale tie stresy nestoja zato si predstav, že prídeš domov z pôrodnice a nič nemaš 😒 to musí byť des

alex
26. nov 2009

bože také ,,múdre,, svokry milujem 😠 ... Moja sa našťastie moc nestará a teší sa z každej vecičky, čo kúpime alebo dostaneme, ale uvidíme čo bude, keď sa malý narodí...

garonka
26. nov 2009

alex no nebudem nikoho počuvať a objednam raz dva 😀 drahy ho schvalil len tiež ma ten nazor že to je skoroooo no ide ma poraziť 😠 tak ja si to zajtra pekne vybavím po telefone s ujom predavačom 😀

zucana
26. nov 2009

aj moja mama zahlasila ze kocik by sa mal az ked sa narodi a som ju vyviedla z miery ze uz to tak nechodi a ona ze jasne jasne....uz to nie je tak ako byvalo ze boli2 kociky jeden cerveny a jeden modry a na kila v obchodoch ze muz ti ho po narodeni isiel kupit 😀

alex
26. nov 2009

tak, tak garonka, len si urob podľa seba a nikoho nepočúvaj. Ak keby si ho mala mať doma pol roka, tak sú to len blbé povery... A presne zuci, doba sa mení, kedysi to bolo všetko inak.

garonka
26. nov 2009

alex moja zas pinda do všetkeho a nehovorím o tom že bývame sami 😠 skratka chce prehľad o všetkom ale najlepšie bolo keď sa opytala čo by mohla kupiť malemu no jej vravím nech kupi čo chce, ah jaj to som nemala robiť kupila deku za 5 € ktoru ma havo v košíku 😀 take čudo 80x80 cm 😝

lenica81
26. nov 2009

ale ked sme boli v tej predajni, tak tam dofucala jedna mamina, ze ktory kociar maju, lebo ona do 2 dni rodi a treba jej... 😀
tak sme sa s mangelom celkom pobavili, ja pomaly tiez skupujem, takych tych prkotin ze na vlasky, nechtiky a tak... pozeram a co sa mi paci a nie je to palka, tak kupujem... uz sme objednali ten monitor, co tu myslim zusika hodila tu akciu, uz ho maju na predajni v KE, tak mi ho sestra vyzdvihne... 😎 a hlavne ak clovek nechce brutalne preplatit, treba dlho vyberat...
vcera som bola v jednom obchode a sada do postielky - podotykam ta ista - vzor aj obsah - ktoru mne mama kupila v tescu za 15 ecok, tam bola za 35... 🙄 takze treba hladat... a hlavne co sa tyka oblecka, babo z toho rychlo vyrastie, tak si nemyslim, ze za dupacky treba dat take palky ako maju v kamennych obchodoch, na nete sa to da zohnat ovela vyhodnejsie... 😉

garonka
26. nov 2009

a si pamätam že nas kočíkovali v takych obrovskych kočíkoch myslím že ja som mala Libertu 😀 sranda kočík 😀 obrovsky, priestranny a tie okienka na boku nemali chybu 😀

alex
26. nov 2009

garonka my so svokrovcami bývame, takže ju mám pod nosom stále, ale naozaj ma prekvapuje niekedy, že aj svokrovi povie, že však dnes je iná doba a tak... Ale asi ma bude hnevať čo sa týka sladkostí a papania, lebo to vidím aj na neterke, keď k nám príde. Samé sladkosti jej nakúpi a také tie e-čkové sladké spreje a to ja som zásadne proti takým hovadinám, takže v tomto asi budeme mať problém. Som zvedavá, čo všetko a kedy bude chcieť do malého natlačiť. Ale ja nedovolím, budem zlá 😠 😀

zucana
26. nov 2009

no to su tie..cerveny a modry ...a bud take koznkove alebo mencestrove 😀
teraz take retro robia - Inglesian znacka a baby ako tie kolieska a tie perovacky vrzgaju...to ked tu ide taky kocik po ulici tak vrzga ze to pocujete na 50 metrov...
inak lani ja mam to hniezdo s naleckami ale aj perinkou za 149 eur (takze asi tak k cenam v IT) ale je to presna sada k postielke tak som to uz ozelela...
len tak pre porovnanie...postielka: 200 eur, komoda s vanickou integrovanou a prebalovacim 220 eur a koliska 90 eur....

alex
26. nov 2009

presne, vtedy boli Liberty a v tých sa vozili všetky deťúrence 🙂

garonka
26. nov 2009

zuci a už ti brali odbery na pečeňove testy? mne budu brať na infekčnom v 30tt a aj na gastre mesiac pred pôrodom 😕 a každý deň musím mať kolač lebo by ma šľahlo 😀

alex
26. nov 2009

uff zuci, to sú ceny 😨 A nedalo sa také niečo kúpiť tu a doniesť do IT, že by ste to mali lacnejšie?

garonka
26. nov 2009

moja teta presne tu Libertu odložila svojej dcere keby nahodou otehotnela no sesterka jasne zavrhla že v 27 ročnom kočíku dieťa voziť nebude 😀 inač je veľmi zachovaly som bola prekvapena no to boli časy 😀

lenica81
26. nov 2009

ze kozenkove alebo mencestrove... 😀 ale pamatam... tie retro som tiez niekde videla, ale strasne palky to su... a sa mi zdali este aj dost neprakticke... okrem toho, ze su strasne velke tie vanicky... ako s tym do auta... 😨

moji svokrovci zatial decentne... dali nam nejake ecka, nech kupime co treba... a moja mama sa zosalela, tak uz som jej zakazala nieco kupovat... 😅

garonka
26. nov 2009

alex aj ja budem zla, a poriadne 😀 síce bude to pre svokrovcov prve vnuča no budu ho rozmaznavať poriadne len doteraz mali blbe naražky že kvôli mojej papuli nič meniť nebudu ja som ich len poprosila aby nefajčili v obyvačke a v celom dome no predsa babenko nebude smrdieť ako z baru 🙄 ešteže moja mamina je najzlatší človek na svete 🙂 😵

alex
26. nov 2009

no moji svokrovci ani naši zatiaľ nič nekupovali, zato segra s frajerom a švagrovci sa činia.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre