Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

dudu
1. dec 2009

jaaj, lebo my sme raz isli do pezinku ku kamosom a tam je taky obchodny dom Moll pri tescu a tam sme kupili kocik ale bez autosedacky, tak som hladala na nete sup.. 😕 😅 😉 , hned som si ju objednala, a dokonca je aj v tych istych farbach ako mam kocik oranzovo seda, tak som sa veeeelmi potesila 😅 🙂

drzim ti palceky, som citala ale ved co pre tie nase babatka nevydrzime, 😀

dudu
1. dec 2009

garonka a to pojdete z nemocky peso?

dudu
1. dec 2009

baby pozeravate damsky magazim na jednotke? ja idem a zapnem aj zehlicku ta zatial... 😉

selyma
1. dec 2009

Ahojte babky. Mna ani nenapadlo, ze to mi treba aj vanicku, myslela som , zeto staci v autosedacke, tak musim porozmyslat. Na kupila som ale deky do postielky, koviarika, maju v jisku akciu po 4 €.
inam my mame tiez kokosovy matras, az mam strach ci to nie je az bars tvrdy, lebo ja to beriem podla seba, co nemam rada ja, to nedavam druhym, a ja nemam rada tvrdu postel.

garonka
1. dec 2009

dudu

nie nie autičkom len moja mama je tak staromodna 😀 a ešte vieš čo mi povedala? že ja som bola v perinke do 5 mesiaca 😕 no jej vravím to nehrozí aby som babo do 5 mesiaca guľala v perinke, možno mesiac dva 😕
Aj ja pozeram damsky magazín super vianočne dekoracie robia každý deň 😉

garonka
1. dec 2009

sely

uvidíme či sme dobre kupili keď dame našic drobcov hajať na ten matrac 🙂 no som moc zvedava 🙂

hajdylca
1. dec 2009

dudu sedacka je pekna a super, ze tam budes mat aj nanoznik... len aby bola aj bezpecna....

olif drzim palce, aby doniesla len dobre spravicky 🙂

maminnka
1. dec 2009

ahojte... my pojdeme s babom z porodnice v autosedacke. Dokonca v niektorych krajinach EU je to tak, ze bez autosedacky Ti ani dieta neprepustia z porodnice. Vacsina tych autosedaciek ma tu vlozku pre babatka, takze ja v tom nevidim problem. Predsa aj podla nasich zakonov sa dieta smie v aute prevazat len v autosedacke alebo vo vanicke, ak tam je ten pas na upevnenie leziaceho dietata, tak nejaky specialny.

kocik uz mame par tyzdnov kupeny.

maminnka
1. dec 2009

dudu, ked nevies zohnat lekara, zavolaj vzdy do svojej zdravotnej poistovne, oni su povinni Ti hned pridelit lekara. Lekar, do ktoreho rajonu patris, Ta nikdy nesmie odmietnut.

maminnka
1. dec 2009

garonka, este ma napadlo, ze dnes sa take velke perinky (zavinovacky) uz asi ani nevyrabaju, aby v nich dieta vydrzalo niekolko mesiacov... podla to je tiez tak na mesiac, max. dva, ako hovoris... ved pol rocne deti uz zacinaju pomaly lozit, to si ani neviem predstavit, ze by bolo to babo este zosnurovane v perinke.

dudu
1. dec 2009

garonka 😅 jeej moja mama sa ma zase pytala ci mam dost kosielok, pozeram ake kosielky? ja ! kosielky nechcem budem mat body take onake tak ju obleciem a hotovo a ona ze "ale kosielky musi mat aj ty si mala"

maminnka
aha to som nevedela, ze mozem do poistovne volat, ale ze vraj uz doktora podla rajonu nenajdem, to mi teda povedal aspon jeden diabetolog, ale uz som objednana, tak dufam, ze o bude len tento raz a nebudem musiet byt zaskatulkovana ako diabeicka 😒

dudu
1. dec 2009

nemam rada take smutne teny ako je teraz v damskom magazine, chuda dievcatko 😢

maminnka
1. dec 2009

dudu, mne v poistovni tvrdili, ze kazdy odborny lekar ma svoj rajon, prideleny mestom, ze proste ten ta odmietnut nemoze, ja som to raz vyuzila, ked sme hladali kozneho lekara pre maleho. Poistovna mi povedala hned niekolko tipov, kedze rajonneho kozneho som nechcela, nemam s nim dobre skusenosti. Dokonca ten chlapik z poistovne mi sam zistoval, kedy ma ktory lekar ordinacne hodiny a ci nas vezme. Tiez som bola prekvapena, ze to takto funguje...
A neboj, ak by si aj mala tehu cukrovku (ale ako hovorim, podla mna by si musela mat silne opuchy uz teraz), tak ta sa po skonceni tehotenstva v drvivej vacsine pripadov vytraca, ako ti tu kocky pisali

dudu
1. dec 2009

maminnka, ja viem ze sa po porode asi vytrati ale u nas v rodine je cukrovka dost rozsirena, a ze vraj z takychto pripadov sa potom moze ale nemusi rozvinut normalne diabetes, tak ja sa vlastne bojim toho....
lebo aj pijem viac tekutin a nechodim tolko na zachod kolko vypijem...., tak neviem ale nebudem sa utapat snad to je len prechodne, ved ja si mozem zaklopat moje tehu je zatial bez problemove, ani zahu nemam ani zacpu, to ma skor prezenie..., ale cukor ten robi sarapatu.... 😕 😅

maminnka
1. dec 2009

dudu, drzim palce, aby to dobre dopadlo a aby sa cukrovka napokon nepotvrdila!

loginka
1. dec 2009

dudu, sakris ja mam take iste autosedacky za 54 a som sa tesila, ze su za dobru cenu, mohla som usetrit skoro 40 eur 😠
mna poslala moja gyn k diabetologicke na Antolsku a v pohode ma zoberie

loginka
1. dec 2009

ale vyzeraju dobre, take makkucke, a mam ruzovu a modru 🙂

loginka
1. dec 2009

idem akurat sa chystat na injekciu B12 a idem autom , ale len tu po dedine, tak drzte palce, dufam, ze sa zmestim za volant
inak tiez som pozerala damsky magazin, a ten pribeh ma len utvrdil, ze sa netreba zaoberat zbytocnymi somarinami a najdolezitejsie je zdravie a pozitivny pristup, tak dufam, ze mi to vydrzi 🙂

matka331
1. dec 2009

ahojte baby ...ja som boladnes na poradni vsetko je v poriadku a povdala doktorka ze babetko je este vysoko takze to je dobre,a brala mi krv na kontrolu zeleza tak duufam ze to uz bude ok...
olif drziim prsteky aby ten krcok bol v poriadku uz!!! 😉
si myslite ze deti by sa nemali brat z porodnice v autosedacke???ja som to tak chcela donies babetko domou v autosedacke
a tie perinky ja tiez nechcem dieta balit do peinky vd teraz su rozne zavinovacky namiesto tyych periniek nie??ci budempotrebovt do nemocnice perinku alebo staci zavinovacka?

matka331
1. dec 2009

ozaj baby 17.12 idem na ultrazvuk aj na prietoky...bola ste uz niektoraa na prietoky??ako sa robia tie prietoky??

olifcek
1. dec 2009

baby, tak a som nazad.

krcok sa skratil o dalsi mm, co nie je tragediou. nadalej mam odpocivat, lezat s nohami vyvysenymi a vela pit. nadalej brat magne ako mi bolo odporucane, a to jednu rano a jednu vecer. lekar mi dal papier na prietoky, nech sa objednam x;o) len mam kusok chaos, lebo kolegyna mi vravela, nech sa uz dohodnem s lekarkou, ktoru mi odporucila, tak som jej pisala mailika, ci sa mam objednat a jej len dat info, alebo, co...x;O)

malicka vazi 1609,47g, hech, 22.11 vazila 1417,0g x;o)

krcok sa zatial neotvara, akurat, ze je velmi kratky na tyzden, v ktorom som, tak vraj este aspon 6tyzdnov treba vyzdrat, co by ale vraj nemal byt problem, ked budem nadalej odpocivat...

zlaty lekar, aj dezertik mi dal...x;o) a ja, ze na lepsie priberanie? a on, ze nie, to je pre malicku 😵

matka331
1. dec 2009

no olif tak som rada ze to neni az takee zleee aj ja idem na prietoky tak duufam ze uz mi aj povedia kolko vazi moja malickaa 😀
idem robit perniiik lebomamnanho takuu chuut 😀 😀 😀

olifcek
1. dec 2009

matka no je to zle, ale nie horsie ako bolo...super ale je, ze ma neposlali do nemocky...mne doma lepsie je xo)

maminnka
1. dec 2009

Olif, super vysledky... som zvedava, co ja vo stvrtok, ci sa viac neotvaram... lebo ja mam zatial bezny rezim

maminnka
1. dec 2009

Matka, ja som v porodnici nepotrebovala ziadnu perinku ani zavinovacku, tam maju vsetky deti erarne vecicky, aj perinky. Ked sme sli z porodnice domov, aj tak som ziadnu nebrala, kedze sme syna niesli v autosedacke. A presne tak sla domov drviva vacsina deti.

zucana
1. dec 2009

cafte baby gratulujem olif a nie si na tom zle 😉 si na tom nie dobre ale zle nie 😎 len tak dalek a bude vsetko stabilizovane...
mati aj tebe gratulujem a este martinaj a neviem komu este...
ja mam vysledky krvi a tie pecenove testy mam ok az na jeden vysledok co su nejake zlcove soli a mam namiesto 2,00 co je limit 3,4 tak to mam doniest lekarovi....no tak dufam,ze to bude ok....
garonka tebe robia aj tento test alebo len :
P-AST
P-ALT
P-gGT
P-ALP
inak muz v posteli...zatial nema teplotu tak snad ani nebude mat a nic od neho chudacika nechytim...

garonka
1. dec 2009

ahojteeeeeeeeeeee

som naspäť dala som variť polievku a ja čertica som zaspala 😠 tak už z nej nič 😝

zuci

mne robia tie hepatalky presne tie čo si napísala, a maš ich v norme? ktoré maš zvyšene? aj množstvo bilirubínu mi zisťuju, hoci idem na buduci týždeň na infekčne tam mi zistia či su oki a aj ten strašiak CMV a potom v 36tt na gastro kam chodievam cele tehu. Lieky už neberiem dnes poslednu tabletku sme dali do ust 😀

zucana
1. dec 2009

garonka mne robia to co som ti napisala tie su uplne v norme dokonca sa priblizuju k nizsej hranici uz
a len tie soli zlcove (sali biliari) su vyssie....3,4 namiesto 2,00 idem to odniest obvodakovi a vecer zavolam gyndosovi...tebe tie sali biliari nerobia?
bilirubin robia aj mne....

garonka
1. dec 2009

zuci
nie tie nie len tie hepatalky i ja som mala pred mesiacom v norme no o tyždeň som zvedava ake budu hoci nežerem mastne ale nejak mi zachutili sladkosti, hlavne kolačk bez čokolady ale už týždeň som nejedla tie voloviny no hadam budem oki 😅

to su tie žlčove soli? tie mi nerobia ale bilirubin ano tak ako i tebe

dala som do albumu bruško tak som fotila nech tie príšerne strie nevidieť 😀

matka331
1. dec 2009

no peniiik uz upecenyy uz ho lennatriemdzemom a polejem polevou a mozem sa donho pustit 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre