Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

lenica81
1. dec 2009

mati, nedrazdi... 😵

garonka
1. dec 2009

Mati mňam pošli jeden kusok a hoci aj cely plech 😀 😀 😀 😀 😵

loginka
1. dec 2009

baby, ako sa davaju tie matrace do postielky, mne dnes prisiel kokos-molitan, ktorou stranou dole?

matka331
1. dec 2009

juj ja vaas nechcem drazdit lae sami vydaril ten perniik ...
baby ktoree ste boli na prietoky??ako sa to robii??

loginka
1. dec 2009

garonka, pekne gulate 🙂 keby ste videli niekedy moje ake sa zdeformuje, ked sa zacnu vselijako vypucat, je to sranda 🙂
olif, no v podstate dobre, ked si tam nenechali a doma to nejako odlezis, ved idu aj vianoce, budete sami?
mati, super
ja som si robila taky quishe ci ako sa to pise so zeleninkou, ale nezjedla som toho vela, radsej by som si dala nieco sladke, sakris

hajdylca
1. dec 2009

logi ja neviem, ja mam matrac, ze ma v stede ten kokos a okolo aj z dola aj zhora molitan...

matka ja som na prietokoch nebola tak neviem poradit..

a garon nadherne brusinko, a sikulka ake foto Ti podarili (viem aka je to namaha odfotit bez 😝 )

maminnka
1. dec 2009

garon, krasne gulate brusino 🙂 ja mam take skor spicate...

prietoky su ultrazvukove vysetrenie, sleduje sa, ako prudi krv pupocnikom, teda kolko jej je a ci prudi ako ma, ci je dietatko dobre vyzivovane a ci ma dostatocne okyslicovanu krv.

matka331
1. dec 2009

dakujem maminka 🙂

olifcek
1. dec 2009

juj, ci som si fajne poplakala...

bola som na malu potrebu, utriem sa a...cely papier ostal ruzovy, dalsim utretim sa aj cerveny. volala som sestricke, tak ta mi povedala, ze je to v poriadku, ak to nekvapka, ak je to len pri utreti sa po malej...ze je to z vysetrenia, ze nech sa nebojim. bolesti nemam, tak vraj je to naozaj v poriadku, ze i ked si lahnem, a dvihnem sa, ze opat sa to objavi, ale, ze uz zajtra to bude ok.

uz je to fakt lepsie...viete, co mi ale napadlo? ze sakra, zatka? ufff....bojim, bojim...snad to bude zajtra fakt ok, inak by som musela ist do nemocky rovno x;o(

olifcek
1. dec 2009

logi jj, budeme sami dvaja na vianoce a asi i na silvestra....

loginka
1. dec 2009

no citam tu v teme na MK, ze pre malinke babatko je lepsia molitanova cast a potom ked uz sa dietatko stavia ta kokosova, tak uz viem 🙂

olifcek
1. dec 2009

v piatok idem na prietoky, takze tam ma tiez kukne pani doktorka, takze..x;o) 

maminnka
1. dec 2009

Oli, verim, ze Ta to vystrasilo, to je hroza kazdej maminky - cakatelky... ale verim, ze to je tak, ako hovori sestricka. Inak, mne pri prvom tehu odisla zatka vyse 2 tyzdnov pred porodom.

loginka
1. dec 2009

a to ako vyzera ked odide zatka?

olifcek
1. dec 2009

maminka jj, som vystrasena...ked som mala predoslu lekarku, tak po kazdom odbere na cyto som spinila...ale teraz sa mi to stalo prvy krat.

este aj kolostrum sa zo mna leje... 😕

matka331
1. dec 2009

olif taka vec by kazdu z nas vystrasila...a ty mas cislo na sestricku ??ci ste pracuje?mne keby sa take daci stalo tak by som musela utekat na pohotovost je dobe ked mas takto cislo ze zavolas a vies co maas robit..

martinaj
1. dec 2009

mne v prvom tehu odisla zatka mesiac pred porodom a to mi ho museli vyvolavat..... 😉

loginka
1. dec 2009

olifcek aj ja by som bola, ale ver, ze je to z toho vysetrenia, ked nejako prudko nekrvacas a nemas bolesti malo by to byt ok
kolostrum este nechyrujem 😉

olifcek
1. dec 2009

mati, oni maju dnes poobede 🙂

ale na lekarku z nemocky mam cislo 🙂

marti a ako viem, ze je to zatka?

martulanr
1. dec 2009

teraz som dopiekla medovniky take skusobne len neviem ci sa mi budu chciet robit este raz
vsetko ma boliiii nevladzem ani chodit normalne ma to boli

taky stres som aj ja chytila nevedela som vôbec co to ako keby som prvu mestruciu dostala v zivote a to bola ta zátka odisla v piatok plodova voda zacala odtekat doma v sobotu v noci a v nedelu rano sa mi drobec narodil a to som dokoncila 39tt

olifcek
1. dec 2009

logi lezala som na boku, tak som si asi pritlacila a preto zazalo tiect 🙂

jj, sestricka je starsia, velmi skusena, pracovala aj na porodnom v saci. takze ma upokojila, ona vie o com vravi 😉

olifcek
1. dec 2009

martu takkze ta zatka je sprevadzana silnejsim krvacanim?

i ja musim potiahnut co najdlhsie, safla. minimalne este 6tyzdnov...

martu odpociivaj

maminnka
1. dec 2009

Oli, ja som tiez po kazdom odbere cyto mierne krvacala... takze to je urcite ono... ale ja by som stresovala uuuplne rovnako! ja trpnem vzdy, ked idem na WC, to mi ostalo z predchadzajuceho neuspesneho tehu :(

olifcek
1. dec 2009

maminka ale u mna by uz potrat hrozit nemal, ze? len viem, ze este mala nema pluca vyvinute, tak snad este vydrziiiii

olifcek
1. dec 2009

marti mesiac ? chiii 🙂

maculik
1. dec 2009

ahojte 🙂
olif, super, ze sa to velmi nezhorsilo, pekne aj nadalej oddychuj, nech vydrzite aspon do konca 36.tt, ale najlepsie este dlhsie 😉

uz neviem, kto sa pytal, ale z porodky sa v pohode moze babo niest v autosedacke, dokonca v Nem a Lux je to tak, ako ste tu spominali, ze tam bez autosedacky nepustia domov (teda ked ides autom). Nie vsetky vanicky totiz maju ten system na pripevnenie do auta, takze iba niektore su na to vhodne. A tie prve autosedacky - vajicka su od narodenia do cca 9kg, je tam ta novor.vlozka, ktora sa vyberie, ked uz netreba. Babo je v tom bezpecne, pravdaze nemoze tam byt viac, ako 2h v kuse.

olif, ta zatka nemusi byt sprevadzana krvacanim. Mne napr.odisla tak, ze som si na nohavickach nasla taky husty hlien, mal ruzovu farbu, miestami az tak do hneda a bolo toho dost vela. Nedalo sa to s nicim inym pomylit, pritom som to videla prvykrat v zivote 😉 Ale bolo mi jasne, ze vytok to nie je. A nic ma pri tom nebolelo.

logi, ozaj, uz vymyslate mena pre dvojky? Tak mi to napadlo, ked ta tu vidim 🙂

maminnka
1. dec 2009

Olif, nie, to by si uz mala predcasny porod. Ale neboj sa, ak je vsetko OK, napokon, bola si dnes v poradni, nemas sa coho bat. To by si citila bolesti, kontrakcie a podobne. A ty si v najlepsom poriadku!!!

andrea2603
1. dec 2009

ahojte.
olif, teším sa s tebou, že kontrola dopadla dobre a že si doma. To trošku krvi nevadí, určite je to z vyšetrenia. Mňa napr. gynekológ v poslednom mesiaci ani nepozerá ručne, lebo hovorí, že zbytočne to nechce "podráždiť", veď ak sa v tom mesiaci aj otváram, tak to už nevadí.

ja mám poradňu zajtra, len neviem či sa mi bude chcieť ísť 😕 , v práci dosť práce, tak si to možno preložím na štvrtok alebo piatok.

olifcek
1. dec 2009

macu verim, ze i ja by som to spoznala x;o) toto bolo take svetloruzove, kusok mazlavsie, a o chvilku ruzovo cervene....teraz, klop, klop, klop, to uz vyzera byt Ok

maminka ked ja neviem...krcok mam kratky, ale neotvaram sa...ale viem ja, kedy a co to zmeni? glg

olifcek
1. dec 2009

adi praca je druhoradaaaa x;o)

a dakujem...mna musel pozriet, lebo mi urobil kontrolu, aby som nemusela ist do nemocky...x;o) len divne, ze o jednej skoncilio vysetrenie a toto mi prislo okolo 16tej...ale asi uz je to ok...klop, klop, kloop

mam pocit, ze kusok citim take ako pri menstruacii, ale strasne slabucke, no to moze byt i z criev...x;o) ale lonove kosti kusok citim, ble..esteze lezim prevazne len xo)

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre