Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

olifcek
3. dec 2009

macu pekny den prajem

maminnka
3. dec 2009

ahoj zienky...

vidim, ze uz planujete, ako vyvolat porod 🙂

maculik, ja som bola pred 2 tyzdnami na rockovom koncerte, sice to bol koncert pod holym nebom, ale hlucny bol dost.... a mala je v pohode, aj ked zo zaciatku, ked hral David Koler, tam dost skakala. Teral len neviem, ci preto, ze sa jej to pacilo alebo protestovala 😀 😀

olifcek
3. dec 2009

jani no i my sme dlho nie, urcie viac ako mesiac uz...juj, ALE MAM TAJUUUU CHUT NA TOHO MOJHO CHLAPA, mlask!

ahoj mamina

garonka
3. dec 2009

Jani

veru a kebyže je to pravda že sme o dva týždne veľkí bolo by dobre i 3.2 porodiť 😀 neter ma narodky a ta by sa zblaznila od radosti ta sa stale vypytuje kedy príde babätko a že bociany ich nemôžu v zime nosiť lebo odleteli preč kde je teplo 😀 😀 😀 😀

olif

a ja že si chrustik dlhšie poleži v brušku 😀 už som si zvykla na tie kopance a prevaľovanie sa 😀 ty ideš zajtra k lekarke? a čo ti bude robiť? tie prietoky?

olifcek
3. dec 2009

garonka neter je bystra, chiii

jj, zajtra lekarka, prietoky, poradna a pokec, co dalej a tak x;o))) budem v dobrych rukach veru

katina2209
3. dec 2009

ahojte babulky hajdylca ja som to tiež čítala v časopise tuším mama a ja 🙂

deda
3. dec 2009

ahojte,konečne som vas dočitala,mužík bol včera na pohotovosti s tym vytknutym členkom,ale bolo tam moc ludi tak tam nečakal,typicky chlap,že aj tak by mu na to nič nedali,večer si na to hodil obklad z kyslej kapusty, na noc, a rano mal ten opuch menší,to mu poradil jeden znamy a fakt to pomaha....mna včera večer tak palili prsa a bradavky že som sa až bala čo sa deje,ale už je lepšie....až na to že celu noc som sa prehadzovala a nevedela som sa uložiť....ma boli bedrove kosti a klby a ešte mi maly tlačil na pluca,tak dalšia krasna noc za mnou, dúfam, že ta dnešna bude lepšia.

olifcek
3. dec 2009

dada aky je to vlastne pocit, ked malicke sltaci na pluca? nech viem, co ma asi caka x;o(

garonka
3. dec 2009

olif

fuha a je lepšie vedieť viac ja som sa doktorky stale len pytala pytala až som na nej videla že ma ma dosť 😀

mňa ešte na prietoky neposlala no som zvedava kedy pôjdem, a to je vlastne utz či čo? či len tie pasy?

garonka
3. dec 2009

deda

ja skoro každú noc nespím poriadne panva ma bolí na zblaznenie a mam problem sa otočiť a nebodaj ešte vstať z postele 🙄 hlavne že mam kojenecky vankuš a ani na tom neviem spať 😕

jej a mame rovnaky termín pôrodu 😉 len my asi budeme vonku skôr keď dnes nam doktorka trepla že sme o 2 týždne väčší 😕

martulanr
3. dec 2009

ahojte dnes ma to boli menej ale maly sa tak divne vrtiii
vcera som zacala chystat veci nasla som vlozky do podprdy podlozky a tie sexi nohavicky 😀 ostatne musim dokupit 😀

lienka2
3. dec 2009

ahojte, baby 🙂 vybavovali ste si uz niektora matersku?

garonka
3. dec 2009

Marti ahoj

aj ty maš tie komicke sieťovane nohavičky do pôrodky? ja si ich obzeram no smiešne vyzeraju 😀

maminnka
3. dec 2009

zienky, aj vam uz vyteka kolostrum? 😨 😨 😨

deda
3. dec 2009

ja budem vybavovať matersku na buduci tyžden by mi mala dať doktorka papiere na to, ktoré odnesiem do roboty mzdovej spolu s ukončením pnky....ja som tiež dnes ešte dobalovala veci do porodnice a mam zbalene všetko už si tam iba hodim glycerinové čípky ktoré mám zatial v chladničke....

loginka
3. dec 2009

cafte,
inak vas obdivujem co viete naraz vsetko nakupit, ja to neviem, jednak mi je to dost na nohy tolko obzerania a nie vzdy som super rozhodna, teraz som mala navstevu 2 lekarni a aj tak nemam vsetko

ja na spanie potrebujem tak 6 vankusov 🙂 pekne sa podlozim z kazdej strany, ale niekedy hlavne chlapcek na lavom boku protestuje, tiez sa mi zdalo ze jedno mi uz liezlo tak hore, skoro az ku prsiam
a rano si najprv 15 min rozcvicujem ruky aby sa pohli a potom si rozcvicim chrbat trosku a az potom vstavam

inak uz tu budeme zachvilu vsetky 30tt to je uz dooooost

janielah
3. dec 2009

garonka, tak to by sme mali rovnaky termin, teda aspon podla MK 🙂
ja mam v tehu knizke termin 7:2. - to je nedela, to by som ja radsej chcela 🙂 aby bola ako ja, narodena v nedelu, lebo to su strastne deti 🙂

som zvedava, ako si tu budeme potom pisat, ze ktorej to vyslo ako a tak 😉

maminnka
3. dec 2009

deda... glycerinove cipky? naco je to vhodne?
inak, obdivujem Ta, ze uz mas tasku zbalenu, ja fakt nemam este vobec nic nakupene, co by som do nej mala dat...

janielah
3. dec 2009

logi a tebe tie ruky stale neprestali? 😖
maminka a kolostrum mne osobne ide teda ... bez podprsky ani na krok, ani v noci nie... sice nie vela ale predsa...tak nech nemavam fliacky na tricku 😉

olifcek
3. dec 2009

garonka ja som si myslela, ze mi robili prietoky teraz v nemocke, ale lekar povedal, ze to nie je ono, ze to mi len robili ozvy plodu...vraj niekto nazyva velky utz prietokmi, tak som zvedava. chi....no mne lekarka sama vravela, ke dmi volala, ze co prejdeme a budeme robit, takze super x;o)

ja sa kusok bojim lezat na pravom boku, kedze malicka je skoro cela na tej strane....ale tak...snad ju nerozpucim...

olifcek
3. dec 2009

mamina glycerinove capiky pomozu so stolicou x;o)

jo, i ja mam niekedy flaciky na triku...ale asi len ked si v noci pri spani pomackam...

deda
3. dec 2009

A už som nachystala do druhej kabele veci pre maleho na oblečenie v ktorych pojde domou z porodnice,aby muž potom nestresoval, že čo ma doniesť tak to ma nachystane...

hajdylca
3. dec 2009

jani mi tiez uz vyse mesiaca netoto 😕 obom je na tom take 😖
no ale snad ked bude treba "pomoct" 😀 😀

no ja nemam este do porodnice nic nakupene 😒
co vlastne potrebujeme? sietkove gatulky, podlozky pod chorych, popor. vlozky, vlozky do podprsky...

ja mavam tiez fliaciky na tricku take ako keby som si okeckala napr. zubnou pastou, alebo ako keby salkom obliala 🙂

olifcek
3. dec 2009

ja nemam tiez nic kupene, ani neoprane veci pre malu...

verim ale, ze to pojde rychlo...x;o)

janielah
3. dec 2009

ked vas to upokoji, tak ani ja nic, ale vobec nic....a aj sa bojim, ze keby som prisla do porodnice s takouto vybavou, tak mi to jednoducho vezmu a uz to nikdy neuvid...myslim podlozky a podobne veci...
ved ked to bude ozaj treba, tak mamik prinesie, ale aj tak si myslim, ze podlozky pod mamicky v 21. storoci v porodnici musia byt...a aj vlozky a dalsie srandy, ved si platime zdravotne poistenie, ci???? (zijem v inej krajine 😀 ) v ruzinove i plienky pre miminka davaju, tak ja tam neponesiem nic...iba svoju koselu, ale asi aj tu si dam az po prvych dnoch, ako radila zoska 😉

olifcek
3. dec 2009

jani, ke di odtecie voda, privolam vrtulnik az pojdem i ja do ruzinova? x;oD

janielah
3. dec 2009

🙂 moja olifka, keby sa to tak dalo 🙂
ale nic sa neboj, ja som ti ved uz daaaavno pisala, ze z tvojho rozpravania mam pocit, ze tam na dalekom vychode mate lepsiu lekarsku starostlivost ako tu...no ved uvidime 🙂

olifcek
3. dec 2009

jani ved uvidiiiim x;o))) snad ma nevystrasia...lebo moja zdrav. poistovna mi vie poslat porodne baby, hehe...x;o) aspon myslim...

deda
3. dec 2009

baby prave som dopapala vypražany syr so zemiačikmi, pojdem sa na chvilku zvalit do postielky.....

hajdylca
3. dec 2009

jani v 21. stor. by veru to vsetko malo byt samozrejmostou, ale nie som si ista, ci to aj tak bude... a v ruzinove sice dostavas babo plienky ,ale tusim len 4 na den, a ze ono potrebuje aj 8 (ale to som si nie ista) ...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre