Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

selyma
3. dec 2009

No dakujem. A ked by som ho krmila z flase,ak by som nemohla kojit, tak vtedy treba aj cajik?

zucana
3. dec 2009

cafte zosi gratulujem ku kontrole...nabuduce si tu otazku napis...ja si tie moje pisem 😎
prave tu bol jeden pozriet okna lebo nam 2 stresne zatekaju a muzik ze cau som bol chory ale uz je to ok a on ze aj ja mam trochu nadchu a ja zze no fasa....a este ma aj zobudil!!!
ale nekychol tak to by som nemala nic dostat nie?
vitam novu tehulku vek u nas v skupine nehra ziadnu rolu zejo?

olifcek
3. dec 2009

leni asi napisem dovere nech sa cinia x;o)))

blum super spravy x;o))

blumka
3. dec 2009

selyma, vtedy ano 😉
lenica, sama vidim, ze cim dlhsie sa dietatku nieco dovoluje tym je to horsie oducit...mozno keby som jej vzala tu flasu pred rokom, tak by pila mlieko aj dalej...ale ani ma to nejak extra netrapi, ja mlieko nepijem ale nahradzam ho jogurtami a acidkom a Terezke tiez zachutilo acidko 😉

selyma
3. dec 2009

Ja mam poradnu v stredu, malo by byt vsetko OK. Kedy sa skracuju navstevy v poradni?

zucana
3. dec 2009

blumi a nemas tu poradnu nejak neskoro?

selyma
3. dec 2009

Aj mne sa zda, ze to sa malo skratit, preto sa aj pytam

maminnka
3. dec 2009

ak sa dobre pamatam, ak ja som chodila poslednych 6 tyzdnov do poradne raz za tyzden, cize od 34.tt tyzdenne...

blumka
3. dec 2009

no od siedmeho mesiaca by sa malo chodit kazde dva tyznde, potom deviaty mesiac kazdy tyzden, ale vraj sa to nemusi ak je vsetko v poriadku a nie su ziadne problemy.. 😉

zucana
3. dec 2009

no ved jo blumi...
mne tiez dal termin az 14.12. a bola som 20.11. ale ze je vsetko ok....tak snad bude aj o tyzden dost som lietala teraz ale od zajtra klud...len ocny este zajtra poobede...

olifcek
3. dec 2009

noo v mojej tehu knizke pisu, ze predposl. mesiac sa chodi kazde dva a posledny kazdy tyzden...

ja som bola teraz nedavno a idem opat 17.12...ale to kvoli krcku/..a zajtra na prietoky a tak...

olifcek
3. dec 2009

zuci az odteraz by Ti mali skratit dob medzi navstevami x;o) tato este bola ok

zucana
3. dec 2009

😉
boze henti chcu tie okna vymienat...ja uz fakt nechcem ziadne prace tu....neviem co robit....

deda
3. dec 2009

Martulanr no pobalila som si veci do cestovnej kabele a veci pre male donese muž až ked pojdeme domou, a beriem len jedno balenie plienok 24ks a druhe mi donesie muž ked budem potrebovat,ale aj tak mam tu cestovnú tašku plnu a doklady si budem brať v kabelke...

Zoska pozerala som rôzne stranky na nete s nahradnymi sačkami na tie plienky a ceny boli okolo 11,50 ,11,00eur, 10eur a našla som nakoniec za 7,0 eur na stranke www.plienky.sk ja nechapem ako može byť taky rozdiel v tych cenach...ale som sa potešila...lebo je rozdiel na jednom baleni ked ušetriš 4,50 šak to je rozdiel 135sk.....

zoska
3. dec 2009

jeej deda super 🙂 dakujem za info 😉

deda
3. dec 2009

Za malo....strašne ma bolia lonove kosti a klby, chcela som poobede spat ale nedalo sa lebo som sa nevedela uložiť a všetko ma bolelo a stale sa prehadzujem zo strany na stranu...na nervy.....

lenica81
3. dec 2009

deda, super info... mala by som zacat zhanat tie veci do porodnice... nic este nemam, a jak kukam uz buduci tyzden mam 30 tyzden a potom su sviatky a preleti to supom... 😎

a este kym robim, musim si urobit kopiu sobasneho listu... 😀

co sa tyka tych kontrol, som zvedava, ze aky datum mi da v pondelok, hadam sa budem vediet dohodnut az na nejaky termin po novom roku... bo budem na vychode takmer 2 tyzdne... teda, ak mi nic nebude... 😅

zusika
autor
3. dec 2009

caute kocky.....
Deda,ty si uz zbalena?? Ja som akurat dnes skonstatovala ze mam tak dve nocne kosele, zupan a ponozky 😀
ale snad zajtra kupim aj tie hygienicke veci a zacnem sa seriozne k tomu stavat
ozaj,dnes som bola v PN porodnici to tam okukat a bola som taka milo prekvapena...ze by som tam pokojne aj zostala rodit hned zajtra - ked sa pobalim 😀
mile sestricky, take malicke to tam je.... paradne kreslo porodne.... a volna nadstandardka 😉
ale na debatu s lekarom som este nemala chut,to inokedy....sestricky mi vsetko ukazali,vysvetlili.... dufam, ze aj pri porode budu take zlate...

ozaj,odporucilimi kupovat plienky pre babo az uplne nakoniec...ked uz bude ako tak jasne kolko bude asi babo vazit...a podlatoho kupit 1 alebo 2... lebo 1su 2-5kg, a 2 su tusim 3-6kg..... takze sa to tam prelina....uvidime...asi kupim mini balenie malych a viac velkych...nech mam aj potom na doma pokoj....

zucana
3. dec 2009

ja sa zbalim rped vianocami 😉
inak zusika tak super....
ja idem do toho obchodu co sme boli so segrou v pondelok aj so svokrou a muzom nech skontroluju co som vybrala....a nech dolozia prip.ze by bolo treba

deda
3. dec 2009

už som zbalena,nech mam pokoj...nemusim potom stresovať, ja som si to všetko nakupovala a balila postupne....

olifcek
3. dec 2009

no my musime kupit lovelu, zehlicku, zehliacu dosku a mozeme oprat i pozehlit oblecko, no a ja nemam ani jednu nocnu koselu, chi

a nasla som si jednu prci striuuuuuuuu ☹ ale je na pravom boku ako lavacka ju menej pouzivam, tak ani koza tam nie je tak elasticka ako opacna strana...ale uz som to natrela 😵

olifcek
3. dec 2009

to mam z toho lezania. lezim na boku, jednou rukou podopieram hlavu, a fajne som natiahnuta, druhou pisem...

andrea2603
3. dec 2009

ahojte.
aj ja som bola na poradni dnes. Gyn. že čo nové, ako sa mám? Ja, že v pohode. Tak sa zasmial , že to tu on málokedy počuje. Krvné výsledky sú super. Trochu ma sprdol, že od poslednej poradni /pred 4týždňami/ som pribrala 4 kg. Robil aj ultrazv., bábo je o.k., zas sa nechcelo ukázať, že ešte ani také nevidel, aby si celý čas pohlavie zakrívalo rukou. Hovorí mu, že ak si slečna, tak mňa sa hanbiť nemusíš, to je moje povolanie pozerať na tie miesta 😀 . Horšie je, že je zadočkom dole a každým dňom bližším k termínu porodu sa šance, že sa otočí zmenšujú, aj keď že sa stáva, že sa otočí v deň pôrodu, keď začnú kontrakcie ☹ . Váži 1400 g, podľa termínu som v 29+4 tt, ale veľkosťou bábo zodpovedá 30+4tt. Takže žiadny drobček. A ešte mám trošičku výtok, ale nevyzerá to na kvasinky, skôr na zápal, tak mi urobil stery, že pošle do labor. a o týždeň budú výsledky. Ešte ma chce vidiet pred Vianocami, takže poradňu mám vo Vianočný týždeň 🙂 .

Ešte dodatočne gratulujem k dobrým výsledkom z poradní vám ostatným 🙂

loginka
3. dec 2009

deda, ty si inak akcna zena, ale aspon maspokoj, super, ze si nasla tie sacky, kde je to na tej stranke?
gratulujem k dobrym vysledkom!
baby co je to sex? 🙄

lenica81
3. dec 2009

olif, ja zatial strie nemam, teda nie nove na brusku... 😀 iba tie moje pubertalne...

andrejka, super, teda az na tu polohu, ale zda sa, ze tu nie si jedina, ja uvidim v pondelok... take hanblive babo... 😵

na osmu idem na kurz... tak som zvedava, co sa dnes dozviem... moj mangel siel na vianocne trhy s kolegovcami... a mam dilemu, cez vikend dojdu svokrovci a chcu ist do viedne na trhy... ale ja sa bojim, ze to nezvladnem... byt dlho na nohach, tomu sa v poslednej dobe vyhybam a uz ani nehovorim, ze sobota ma byt dost chladna... asi sa vyhovorim na moj stav... 😖

lenica81
3. dec 2009

logi, este si musis spominat... to je ked sa na teba vyvali tvoj drahy... 😉 my sa s manzelom uz 6 dni dohadujeme, ze kedy... sme nejaky unaveni... uvidime, ze ci to vyjde... i ked kondicka je tam tam... 🙄

loginka
3. dec 2009

no nieco ma matne napada 😉 teraz mi celkom staci ked sa vyvalim sama 🙂

selyma
3. dec 2009

Hm, tak vy sa uz bavite o baleni do nemocky. Ja zacnem cosi az koncom decembra, alebo kedy, ja ani neviem, nejako sa mi nechce verit, ze to uz take temy.
loginka, ani ja neviem co je to sex, ja ani neviem, ako som otehotnela 😀

lenica81
3. dec 2009

sely, osvietilo ta... 😵

andrea2603
3. dec 2009

selyma, to neviem ani ja 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre