Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

lolka
3. dec 2009

maminka, moje 2 kamosky tie podlozky na postielky mali a boli spokojne. ale to asi nie je na dlho nie ? by som sa bala, ze spadne odtial.

olifcek
3. dec 2009

nastastie i my sme vyssi x;o)

blumka
3. dec 2009

macu, ja davam teraz terezke mlieko do takeho podobneho hrnceka ako je ten zazracny od Aventu, vies s tym sosakom, ci ako to mam nazvat...ale ten poharik uz na nic ine nepouzivam, len na to mlieko...aj ked ho teda nepije ale stale to skusam...
niekomu flasa ale nevadi, moja kamoska ma trojrocneho chlapceka a stale mu caj dava do flase...viem ze ked sme my boli mali tak sme mali niektori flasu aj do 5 rokov...no ale ja som sa uz rozhodla, ze flasu nechavam pre Julinku 😀

olifcek
3. dec 2009

mojej segry deti hodne skoro nemali flasu ani cumel a ani plienky 😉

lolka
3. dec 2009

blumy, co si tak matne pamatam, ja som rano ako skolkarka pila kakao z flase - to bol taky ranny ritual 😅

blumka
3. dec 2009

lolka, ja tiez tak 😅
olif, to je len a len dobre 😉 ja som odburala flasu, teraz sa vrhneme na plienky a posledny nas caka cumel, je na nom zavisla..chvalabohu len na zaspavanie

lolka
3. dec 2009

zajtra mam poradnu + velky ult., tak som zvedava aka je Viki velikaaa 🙂 dufam, ze bude vsetko ok

blumka
3. dec 2009

ja idem na utz na dalsi piatok...sa neviem dockat 😉

lolka
3. dec 2009

svagrinna, ked chcela aby bola mala bez cumla, tak jej povedala, ze mam v brusku babetko a cumlik dame jemu....a ona sa ho na pocudovanie rychlo vzdala 😀 😀

lolka
3. dec 2009

idem uz spat, dobru nocku 🙂

olifcek
3. dec 2009

blum ja nemam ani predstavu, dokedy maju babatka mat cumel, flasu a plienky. hech...paq sa budem pytat a aj na finty odvykacie 😉

maculik
3. dec 2009

inak, ja som prebal.pult nemala, kupila som len tu podlozku a prenasala som si ju podla potreby, bud v kupelni na pracke alebo na jej polici, kde mala veci. A neskor som prebalovala, a vlastne stale prebalujem, uz len na posteli, takze pult by mi len zavadzal. Ale komoda je urcite dobra vec a ked na nu kupite len tu prenasaciu podlozku, tak vyuzijete oboje 🙂

blumka, vidis, ten mi nenapadol. Skusim aj ja, uvidim, co na to povie. Lebo ked som skusala prejst z toho Avent magic poharika na ten vyssi, s tvrdym naustkom, tak ho odmietla. Teraz pije vodu z takeho pohara so slamkou, to jej vyhovuje.
Plienky ja zacnem riesit niekedy na jar, aj ked svokra a mama do mna hucia, ale co, to je moja vec.

lolka, zajtra drzim palce, daj potom info 🙂

inak, musim sa pochvalit, ze u svokrovcov som sa cely tyzden ovladala, aj ked na konci uz som si hryzla do jazyka, ale vydrzala som to bez pripomienok. No svokor vidno, ze uz ma 75r, uz ma svoju tvrdohlavost a naladu, ale nemozem povedat nic zle, velmi mi pomahali. Teraz este to vydrzat tyzden doma - nie ze by ste to zle pochopili, ja sa tesim, ze som s nasimi, ale viem, ze po tyzdni spolunazivania s nimi a ich uplne inym zivotnym stylom sa uz budem celkom tesit domkov 😉

no, idem ja buvat, dobru nocku a pa zajtra 😉

blumka
3. dec 2009

macu, keby si pocula ako do mna kazdy huci, co sa tyka plienok...a ked nahodou sa terezka vykaka do plienky a nie do nocnika, ze fuj aka si skareda..by som vrazdila... 😠
Adelka je este malicka, jej by uplne stacilo zacat v teplych mesiacoch, nech beha s holym zadkom 😉
aj mne terezka najradsej pije z pohara so slamkou, len sa strasne zle cisti a predsa mlieko je svina, ked sa dobre neumyje, tak som zvolila taky co sa da najlahsie rozlozit a umyt docista do cista 😀

blumka
3. dec 2009

olif cumel a flasu najlepsie nikdy, asi 😀 a plienky, tak do dvoch - troch rokov je to uplne bezne, niektore deticky sa oducia skor, niektore neskor...to je indivindi...

andrea2603
4. dec 2009

dobré ránko.
čítam, že ste preberali odvykanie od plienok. Syn ma 2 roky a 3 mesiace a prestal mať plienky cez deň aj v noci. Lele bola šikovnejšia - 1 rok+9mesiacov a začala sa pýtať na záchod, ale v noci má doteraz 😖 . To asi budeme musieť riešiť po 5.rokoch u nefrológa ☹ . Ani jedného som nenútila nikdy na nočník, vždy som sa len opýtala, či nepôjdeme cikať na záchod a išli sme, keď oni chceli, zrazu sa začali sami pýtať 🙂 .

Ja som prebalovací pult nemala. Prebalovala som na posteli. Nejak mi vôbec nechýbal.

Lolka tak všetko super na ultrazvuku.

lenica81
4. dec 2009

ranko dievcata... ja si planujem kupit tiez len podlozku na postielku a tu budem prekladat, pult by mi len zavadzal... kamoska povedala, ze tak ci tak ked uz bude babo akcnejsie, tak ta postel je najlepsia... nikam nepadne a neudrie sa... 😉

zucana
4. dec 2009

bre rabnko uz od rana nasrdena 😉 muzicek si isiel do robotky vsak preco nie...
prsi tu a tak som z toho este viac na nervy...
inak ja tu komodu s tou vanickou a podlozkou potrebujem uz len preto, ze neviem kam by som dala vanicku kedze nemame vanu a potrebujem sufliky na vecicky lebo mam 2komodu suflikovu a ta je uz plna.... 😔

zucana
4. dec 2009

tak vidim ze v piatok je uz predpriprava pokoja na vikend na MK 😀

olifcek
4. dec 2009

Bre ranko, chi. My preb.pult nepotrebujeme, takze volime komodu a podlozku, nech to neskor nezavadzia x;o) nakolko komodu sme itak chceli a ked to staci na prebalovanie, tak parada. Dnes o 17.0 ideme na prietoky, hech, mm 1.x uvidi malu ,,nazivo,,

deda
4. dec 2009

Ahojte ja som kupila iba tu prebalovaciu podložku,a vo fotoalbume mam fotku, že prebalovaci pult ale to je taky provizorny,tam máme notebook a ked bude babo tak sa tam da podložka a ked sa bude potrebovat tak sa da nabok a dam si tam notebook,inak včera večer ma tak boleli kosti a taku kyselinu som mala, že som nevedela ako mam ležať ani sedieť sa mi nedalo až mi bolo do plaču,a mužík mal z toho nervy, že mi nemôže nijak pomocť tak som sa celu noc prehadzovala a vždy ma pohladkal...bol zlaty... a Tomáško ma ešte v noci zobudil že je hladny tak som o 2:30 jedla dva jogurty s piškotami lebo by som inak nezaspala....a rano o 6:30 som bola zasa hladna....to bude hladoš po mne....

olifcek
4. dec 2009

Zuci, mm by som asi priviazala o radiator...

zucana
4. dec 2009

olif aj podla mna tie pulty su hovadiny...a mne to pride take nestabilne...
super ze musik uvidi malu bude to pre neho zazitok 🙂
ja sa vzdy tak nasrdim ked tu pisete o tych prietokoch tu mit o nik nespravi....dufam,ze teda nebudu musiet kedze to robia len ked babo vraj nerastie...

olifcek
4. dec 2009

Deda i mna chytil o 5.0 hlad, ale pomohol pohar vody x;o) o 7.0 som lekarke napisala sms, kedy dnes dojdeme, ona zlata mi odpisala, vzala som tabl.na stitnu, B6, pobudla s mm, kt.mi ranajky chystal, a sla som si okolo 8.0este do 9.0 lahnut, tak ale o hodku som to natiahla. Uz po pape

zucana
4. dec 2009

ja vstavam kvoli hladu o 7mej a v posteli papam kinder mliecny rez 😉
ale my veceriame dost neskoro....o pol osmej az osmej takze preto tak dlho 😎

olifcek
4. dec 2009

Zuci na SR je to prevencia x;o) lebo Oliv riadne rastie, chi. Hlavne aby ta krv bola dostatocne okyslicena... Macu si vzorna nevesta a dcera, hech

olifcek
4. dec 2009

Tak my sme ranajkovali az po 10.0 😅

zucana
4. dec 2009

ved ja viem ale este ze nie som v GB lebo tam mas 2 utz a doktor ta nekontroluje cele tehu...az pri porode 🙄

kakatka1
4. dec 2009

Ahojte! Ako sa mi tu mavate, casu je akosi stale menej, ale priebezne vas docitavam. 😉 My sme mali vcera poradnu+sono. Tesila som sa ze babo po dlhsej dobe opat uvidim ale stale vrtela zadkom, tak ledva pomeral potrebne rozmery a boli sme vybavene. 😠 Najlepsie bolo vidno zadocek 😀 No a uz vazi 1571gr. Ale co je podstatne ze sa zatial viac neotvaram, comu som moc moc moc rada. Vsetkym prajem pekny dnicek a este krajsi vikend.

zucana
4. dec 2009

kati gratulujem k dobrym vysledkom a k peknej prdelke 😉

olifcek
4. dec 2009

zufi uff, tak to je huste...

kakatka super spravy a mala snad bude kludnejsia, ked uz bude s Tebou domenka, chi

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre