Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

selyma
4. dec 2009

zuci 😀 si dobra

katina2209
4. dec 2009

no zucanka ja som vytočená do neprítomnosti 😠 moja svokra vozí malého na plávanie a večne nestíha a dnes má predposledné plávanie a skoro vždy ho tam donesie na pol hodinu a dnes mi volá, že nestíha že ho tam vôbec neodnesie no keby mi zavolala skôr, že nestíha tak tam pošlem moju maminku tá je na invalidnom dôchodku a nejako by to zvládla a hlavne že platíme plávanie 5 Eur za hodinu ☹

loginka
4. dec 2009

zosi, ta s tym darcekom je uplne svetova 🙂

zucana
4. dec 2009

takze som sa vratila od ocneho zaplatila som si 120 eur takze som este vytocenejsia...
potom ma vytocil zasa muz lebo ze ci moze postielku namontovat az v januari lebo pridu nasi tak aby mali v izbe viac miesta pritom sa tam vklude zmestia pripadne sa postielka moze posunut a to som chcela vidiet ako to bude vyzerat...
kocik tiez nechce otvarat ....
este aj moja mama si ho zastava chudacika lebo on je nervozny....
a este aj moja segra mi nadava co moja mama jej povedala a ked napisem ze sa do nich nebudem miesat ze mam toho dost tu tak som najhorsia lebo si zas nezastanem ju....takze baby vyzera to tak ze som ta najhorsia a vlastne mozno ma pochopite len vy ale aj mi vklude mozte napisat ze som vlastne blba lebo chcem vidiet kocik a mat namontovanu postielku....
idem si urobit jest
kati a s tym plavanim ma to mrzi...
svokra nakoniec sla so mnou k tomu ocnemu a potom uznala ze vlastne si mozem kupit co chcem ze ona take veci proste nepozna....

lenica81
4. dec 2009

zoska, perfektne fotos... 😉 velmi mile...

zuci, nenervi sa... mysli na malu... ja viem, ze to nejde obcas... ten pocit mam obcas aj ja... hlavne ak chcem, aby nieco bolo po mojom a vsetci si myslia, ze sa da kazdemu vyhoviet... aj my pockame s postielkou a vecami az do poslednej chvile... ale v kazdom pripade este postielku musime namalovat, a to budeme robit, ked bude poskladana a potom ju opat rozlozime... aby sme sa mali ako vobec po byte pohybovat... 😀

kati, to je blbe, ze to synator nestihol... urcite je to i jemu velmi luto... tomu sa nepovie velka pomoc od tvojej svokry... 😖

zucana
4. dec 2009

leni keby sme sa nemali kde pohybovat tak nepoviema ni n...
ale ta izba ma 25m stvorcovych...takze ver tomu ze tam je doooost miesta

loginka
4. dec 2009

zuci, neboj nie si ta najhorsia, mozno si to teraz viac pripustas, ale chapem ta, ze to vsetko chces vidiet, a tesit sa z toho, ved je to ako nerozbaleny darcek

lenica81
4. dec 2009

zuci, to je viac ako vela... 😎 je to viac ako polka nasho bytiku... 😀

blumka
4. dec 2009

ahojkyyy...zuci kluuuuuuuuuuuud 😉
inak k tomu matracu, ja ani neviem aky mame hruby ale prve mesiace som aj tak monitor mala navrchu matraca a skryty pod plachtou, aby som si bola istejsia, aze ked bola Terezka tazsia tak som ho supla pod matrac, takze mozno je aj toto riesienie 😉 😉
mne akosi zacalo tvrdnut brucho ci co to je..taky cudny pocit, akokeby stahy, ci co...pri Terezke som to nemala...a je to vzdy potom ako musim malu vziat na ruky

lenica81
4. dec 2009

blumi, ja mam pocit, ze to moje brucho je napratane na prasknutie, ale zatial sa da do nho stuchnut a jemne sa preliaci... daj si magnezium...

manzel vysava a malemu sa to nepaci... 😅 kope jak saleny...

martulanr
4. dec 2009

leni nic si z toho nerob mozno bude rád vysávať 😀

zucana
4. dec 2009

blumi no tak sa na to informujem.... 😉
uz je tu kludnejsie...uz sme najedeni 😎
a mam aspon vytiahnuty kocik z krabic ale este ho nemozem zlozit...
inak super cestoviny som dnes robila...az teraz mi povedal ake boli dobre...
a aj take slane slimaky som robila
kde je olifcek?
snad je vsetko oki....
blumi moc sanenadrapuj 😉

martulanr
4. dec 2009

zoska krásne fotos

maculik
4. dec 2009

zuci, tak vitaj v klube, ja uz som tiez doma najhorsia, lebo vraj to tu organizujem a uz som si vypocula, ze co sa do nich staram, ved s nimi nezijem. Ale mne to neda, ked vidim, ako mama skace okolo bracha a otca, a este otec do toho ze ved je doma, tak co 😠 A manzel mi teraz vypiskoval cez telefon, lebo som mu pisala (asi som si to mala nechat pre seba), ze mala ma horucku, a ked mi volal, tak ja som zrovna sa s nou hrala, tak som bola vesela (po cipku jej klesla, tak som ju zabavala), a on na to ze nejaka som vesela na to, ze mala ma horucku, ze ci nema chripku a pod. Akoby som sa o nu nevedela postarat, ach jo 😒

Tak cakam, ako zajtra, ci jej klesne, urcite jej idu nejake zuby, aj trosku kasle, ale zeby mala z toho horucku? Tak neviem...

Blumka, mne tiez tvrdne, ked malu vela zdviham, zacala som brat magnezko, pomaha, aj ked stale sem-tam tvrdne.

maculik
4. dec 2009

zuci, a ake cestoviny si spravila? ja zboznujem cestoviny, tak daj recept, nech vyskusam nieco nove 🙂

martulanr
4. dec 2009

dala som par co mam ako prekvapko tak urobte kuk ak chcete 😀

martulanr
4. dec 2009

blumka maculik uz nezdvihajte malu ked nemusite

andrea2603
4. dec 2009

zoska, fíííííííííha, aké pekné 🙂

zuci, chlapi občas vedia vytočiť a zvlásť teraz keď sme citlivejšie.

ja mám niečo s ľavou nohou, každy krok mi vystreľuje bolesť z krížou cez zadnú časť stehna. Dnes som mala trošku stresy, lebo na obed mi volali zo škôlky, že Lele plače, že ju bolí uško, tak som utekala za ňou. Mne už ráno sa zdalo, že sa jej začína nádcha, len ona už o 5.30 vstala, že ide do škôlky, lebo má prísť Mikuláš, anjel a čert. Teraz nič iné nerobíme len fúkame sople ☹ . Vyzerá to na veľmi máličko spánku dnes v noci 😒 .

Olif je hádam o.k.

martulanr
4. dec 2009

idem si lahnut zajtra vas docitam pekny vecer 🙂

andrea2603
4. dec 2009

baby, vy sa činíte 🙂 . Aj ja chcem také pekné fotky.

lenica81
4. dec 2009

martuli, aj tvoje fotos su suprove... 😵 a ake peknucke satocky a zvrsky mas... 😎

my sme mali na veceru sosovicovu polievocku a teraz si na to praskneme ananas so slahackou... 😀 som zvedava, ze co to urobi...

macu, hlavne nech sa malej polepsi... co sa tyka rodicov, ja sa uz snazim to filtrovat, lebo to by som s nimi nemohla byt ani 2 hodky... 😅

lenica81
4. dec 2009

vidite, olif sla k tej doc... nie... hadam sa coskoro ozve... 😕

zucana
4. dec 2009

maci no tak vitaj v klube aspon komodu sme dali a zistila som ze tam chybaju zajaciky tak sme vybrali aj postielku a aj tam tak zajtra musim voalt do obchodu...
inak cestoviny: oliv.olej na tom kocky slaninky a cesnak nadrobno uprazit pridat na pasiky naklajany kel, posolit, okorenit, ked bude makky primiesat uvarene cestoviny a nakoniec navrh kusky mozzarelly...a hned vypnut...
amrti pekne fotos 😉
a dosiel velky ucet za elektrinu...muzik ze to pracka a mycka...ze ci nechcem prat v rukach...akoze moooc vtipny...

olifcek
4. dec 2009

ahojte baby., tak prietoky ukazkove, krcok drzi, nadalej musim vela lezat, zvysit si B6 z 2x1tbl., na 3x2tbl. lebo podla ozviev mi tvrdne brusko, co ja sice necitim, ale stroj ukazal jasne. malicka je vacsia asi o dva tyzdne, hech...chcela som aby manzelik videl malu aj v 3D-4D, aspon hlavicku, no mala ju pri hrubej vrstve placenty, takze nebolo vidiet. lekarka bola mila. pozna osobne mojho lekara, dokonca vedela, ze ma dovcu. ja som myslela, ze ma dovcu po 17.12., ale on ju m zrejme uz teraz od pondelka. tak mi povedala, ze ak budem citit tvrdnutie, tlaky, pichanie, alebo sa mi cokolvek nebude zdat, nech jej pisem sms. tiez sa pytala, kedy idem ku lekarov, a ja ze 17.12., tak povedala, ze super, ze on mi krcok kontroluje, a keby sa zhorsil nejak moc a poslal by ma do nemocky, nech jej pisem, hech. tak ja ale dufam, ze budem moct byt domenka. tiez mi vravela, ze k nej budem chodit od 35-36tt. ak teda bude vsetko ok, ze lekar ma uz zanou posle x;o)

takze robili mi ozvy plodu, prietoky, utz zvonku i zvnutra. malicka ma cosi malinko cez 1800g, hech. mala sa stale vrtela, hrala sa s i pupocnou snurou, chcela ju akoby spapat, naberala si ju ruckou a smerovala nou k puse stale, hech, ked sa mi dotkla bruska, hned kopkala, alebo ruckami sa branila. tak mala lekarka co robit, aby zmerala prietoky na dvoch miestach, kde to meraju. vravela, ze su dobre, len to chcela mat i zdokumentovane, aby to bolo ako ma byt, len potrebovala aby sa mala aspon 30s. nehybala, a na to sme cakali asi 10 minut, ak nie i dlhsie, hehe....lekarka sa smiala, ze no to je ale aktivne dietatko...x;o))) nakoniec sa to podarilo x;o))

vravela, nech vela lezim, ale, ze obcasne sedenie je v pohode. ale nevarit, nepratat...lebo krcok je ozaj na hrane unosnosti...hech...uz 4ty lekar, co mi to povedal...

takze som spokojna s vysledkom, a dufam, ze o 13 dni, na kontrole, sa krcok bude stale drzat tak ako je teraz...learka vravela, ze aspon do 36tt treba vydrzat...

olifcek
4. dec 2009

martu krasne fotky....

zeby som sa i ja nechala nafotit? x;o))) ma lakate len x;o) ja to nedam manzelikovi pod stromcek, ale len na nasu pamiatku mozno...;o)

a jooo, z nemocky sme sli rovno do restiky, ked sme sli totiz do nemocky, vravela som, ze mam taku chut ist do restiky...tak sme sli, chi...paq hned dom do postele...

a este sa ma lekarka pytala na epidural a aj na pupocnikovu krv...na obe som odpovedala, ze zatial nechceme...ale na epidural mi dala papierik s casom, kedy robia v nemocke prednasky o epiruralke, ze nech si to pridem urcite vypocut, lebo, ze som prvorodicka, neviem, co ma caka, babatko je vacsie, neviem, ako dlho sa budem trapit...tak tam asi zajdem veru x;o)

a na pupocnikovu mi povedala, ze ak sa rozhodneme, ze ju chceme, mam jej povedat x;o)

olifcek
4. dec 2009

baby je mi luto, ze vas rodinka tak zlosti, grrrrrr

zucana
4. dec 2009

supis olif 😉

lenica81
4. dec 2009

olif, dobre spravy, velika je ta tvoja baba... 😉 aspon si na chvilku vypadla z domu... ved uy len 5 tyzdnov, to zvladnes...

lolka
4. dec 2009

zoska, marti - krasne fotecky 🙂

zuci, z muzika si nic nerob, hlavne sa kvoli nemu nestresuj, mysli na malinku 😉 to vies, chlapi su z inej planety...

olif, super vysledky u doktorky, vsetko v poriadku a babulka sa ma asi velmi dobre, ked tak pekne rastie 😵

ja som bola dnes tiez v poradni a na velkom ultrazvuku, mala ma 1440 gr., zodpoveda 29+4 tt (ja som presne 30+1 tt), tak je trosku mensia.....ale je v norme. ja som ok, len jedna vec ju znepokojila ☹
mala ma vyssie polozenu pecen, pod srdieckom, a je aj trochu vacsia.....tak nas poslala na konziliarny ultrazvuk do nemocnice na Antolsku. ja dufam, ze to nebude nic vazne 😒 snazim sa byt v pohode, ale nepotesi to... 😖

olifcek
4. dec 2009

zuci ze?

leni ani si nevies predstavit, ako super som sa vonku citila 😉

lol jo veru, papa malicka papa 😉 a riadne kopka, brusko je proste jej, nik nan nesmie sahat no x;o)

juuuj, verim, ze sa neda byt v pohode ☹ ale verim, ze to bude len dobre nakoniec

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre