Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

zucana
5. dec 2009

ahoj suzon.vitam ta aj za ostatne ktore cez vikend sem moc nechodia 😉
co sa tyka tlaku ja som mala aj 140/80 a este je to na hrane ale vraj ok.130/80 je uplne v poriadku podla mojho lekara...ale neviem tvoj zdrav.stav.
drzim palce nech ti vsetko dobre dopadne a mame tu aj ine baby co maju kratky krcok tak sa navzajom mozte povzbudzovat...
a odkial si?

lolka
5. dec 2009

dakujem, dufam, ze to bude v poriadku a Viki tym nejako netrpi.

deda, krasne fotecky, muzikovi sa budu pacit 😉

ja som ziadny kufrik u doki nedostala 😒

my sme dnes boli po nakupoch, konecne som si kupila darcek k 30-tim nar. (mala som ich v juni) 😅
konecne som nasla hodinky co sa mi pacili, a uz ich mam aj na ruke 😀 😀

baby, uz mate mikulasov ?? 😀 moj muzik sa vytratil na nakup do Tesca.....nenapadne siel zhanat sladkosti 😀

mmaarrttiinnaa
5. dec 2009

ahoj suzon ja mam presne taky isty tlak aj pulz dokonca pulz mam aj 130 v klude tlak som mala pred tehu stale 90/50 teraz mam tak 100/60ale ten pulz stale rovnako vysoky

lolka
5. dec 2009

suzon vitaj 😉 mame rovnaky termin porodu 😀 ja mavam tlak skoro vzdy rovnaky, okolo 115/65.
ja mam krcok 39 mm co je v norme a zatial sa pevne drzi.

zucana
5. dec 2009

inak aj ja som mala pred tehu nizky tlak takze podla mna je to uplne normal...
loli vsetko naj k narodkam a k darceku 😉
muzik siel kupit stolicku do ikea a konecne skrinku an topanky co dame dolu lebo inak mame botniky v pracovni na hornom poschodi kde sa chodilo obuti ale uz som to zatrhla...tu totiz sa chodi obuti...teda ked pride navsteva tak ziadne ze vyzujte sa...hrooooza ale aspon som si to konecne presadila
inak ja som muzikovi kupila cokinky a som zvedava ci on si spomenie lebo tu v IT sa mikulas neoslavuje 😅

mmaarrttiinnaa
5. dec 2009

inak k tym kufrikom u lekara mne v utorok davali uz druhy ale nechcela som jeden mi staci
krasne mate tie fotecky kocky musim aj ja niakoho poprosit nech ma pofoti
ja dufam ze na mikulaska nieco dostanem
suzon uz som ti odpovedala ale neprvitala tak vitaj medz nami 😉

deda
5. dec 2009

suzon vitam ta..mame rovnaky termin....dakujem baby, som rada že sa Vam foto pačia ,mam ich asi 30,tak najake vyberem a dam vytlačiť...zuzica ved si sprav aj ty take foto, ja som sa fotila sama, som si nastavila na fotaku samospúšť...

olifcek
5. dec 2009

suzon vitaj a krcok...si v norme...ja som s mojimi 22mm, ci 25mm na hranici unosnosti. mam dve hodnoty, lebo dve rozne pristroje v dvoch roznych zariadeniach mi to merali, a oba tvrdia svoje a to i opakovane, kedze ma kontroluju 🙂

deda pekne fotky, najma ta prva a druha...

ja nemam mikulasa a neviem, ci bude...

olifcek
5. dec 2009

manzelikovi som ale nechala vcera, jeho kolegom a nasim kamaratom, i svedkom v jednom, kupit dezertik MERCI, chcela som ten vacsi, no nemali, ale kupil aspon velku cokoladku mila...ale merci by bolo lepsie, lebo to by presne vystihovalo, co som tym chcela drahemu povedat....za to ako sa o mna krasne stara...mu to dam v noci do suflika, a ked pojde rano do sprsky, tak si to najde x;o))) alebo mu to dam k notaku, to je istejsie, ze to najde x;))

suzon78
5. dec 2009

zucana: som s dedinky neďaleko mesta Žiaru nad Hronom, ten tlak sa vraj počíta tak, že oproti normálnemu stavu pred tehu, Ti môže maximálne vystúpiť tlak - horný o 20 a dolný o 10 a tep vraj cca o 10-20 úderov za min.

mmaarrttiinnaa: ten tep vraj v tehu vždy vyskočí o niečo vyššie ako som aj spomínala zucane, lebo žena má cca o 2l krvy viac, takže srdiečko aj musí pumpovať viac. Ja som bola aj na internom, dali mi strojček, prenosné EKG na jeden deň, spravidla cez deň tep vyskočil a v spánku klesol a to celý deň len ležím, lebo som na rizikovom, ale ono cez deň je normálne, že je vyšší, lebo aj strava robí svoje a telo sa musí viac namáhať. Teho tepu sa tak neboj, horšie je keď je vyšší tlak - preklamsia je strašiak pre tehotné.

lolka: mňa doktorka naplašila, že ak to pôjde takto ďalej, že budem predčasne rodiť, takže radšej mám ležať, aby som tomu zabránila. Mne dala doktorka termín pôrodu 10-12 február, tak som zvedavá, kedy to bude 🙂, ale vodnár je dobré znamenie, takže by sme mali mať dobré detičky.

olifcek
5. dec 2009

nie mila, ale milka x;o)))

kupil, kym bol drahy na certifikacii, a dal mi to, ke dpo mna prisli, lebo sme sli vsetci do nemocky x;o))) a po veceri v restike, sme sli vsetci k nam, drahy siel pesikom, my vytahom, tak vo vytahu som mu vratila peniazky, chii....no co uz, ked ja nika, nesmiem, no nie? x;))

i vianocny darcek pojdem asi kupit v pondelok s kamoskou, kedze do lekarne chce ist drahy sam...ja pojdem do zdrav. potrieb, chcem mu kupit vankus s pamatou, na fajny spanocek x;o)) stoji to od 33 eur, ale on si zasluzi 😉

zucana
5. dec 2009

no ja neviem aky som mala tlak pred tehu 😅 😅
bud.stvrtok idem ku kardiologovi na kontrolu ale verim ze je vsetko oki 😉

zusika
autor
5. dec 2009

ahoj Suzon,aj podla mna mas teraz idealny tlak.... nemyslim ze sa mas coho bat.... uz okolo 140 - horny.. by som sa znepokojovala..ale to by si sa aj zle citila...aj ked neviem ako ti je teraz...
ja mavam ten ideal 120/80 ... mavala som tiez nizsi... a ked som bola po tej navsteve v nemocnici tak som mala zo stresu u lekarky az 150/110.. tak to zostala v soku aj lekrarka...ale to sombola naozaj v obrovskom strese z toho,ci nebudem v 27tt tyzdni rodit 😝
takze pohodka... inak vela tekutin zvysuje tlak...tak ak by si mala pocit ze mas ten tlak vysoky a ak nahodou zvyknes vela pit, tak si to reguluj na nejaky 1,5 denne.. kolegyna mala tento problem...ja som
zas opacna, ze pijem malo a musim viac ...

tema mikulas...jasne ze uz mas....nakupila som drahemu vcera vela sladkosti a aj adventny kalendar..som zvedava co dostanem ja ..

inak kocky....vcera a dnes som konecne zavrsila nakupy vybavy do porodnice - takze JA SOM READY to go... uz len poprat co treba a zbalit do tasky 🙂

a ani ja nemam ziadny kufrik.... zalezi od sponzorov a farmaceutickych firiem ktore spolupracuju s danym lekarom...
ale napr. som zistila,ze ked drobca prihlasim do Dovery - aj ja som - tak tam dostaneme taky balicek... maju to na stranke

prebalovaci pult... aj ja mam drevenu komodu... a na to dame podlozku.... 😉

olifcek
5. dec 2009

ja som mala tlak vzdy fajn a aj mam..i ked chvilku este na zaciatku mi kolisal raz bol hore, potom dole, ale to trvalo asi dva tyzdne x;o)))

a tep som mala moc rychly, no ukazalo sa, ze mne uz od maleho mala bije srdce rychlejsie ako ma, a to i napriek tomu, ze som byvaly aktivny sportovec, kde by mi srdce malo byt nrjakych 67za minutu...paradoxne mne tehu srdiecko trosku ukludnilo, hech

a aky baliiicek? ja som dostala na zaciatku dva...take s pracim praskom, avivazou, carom, casakmi a cumlikom...

ak by som ale dostala, hoc i dva, presne viem, co by som s tym druhym urobila x;o)

suzon78
5. dec 2009

olifcek: tak si ma upokojila, moja doktorka robí asi zbytočné bububu, ale tak opatrnosti nikdy nie je dosť.

olifcek
5. dec 2009

zusi daj mi link, ja som to vcera hladala ale nenasla, chi

jj, komoda a podlozka je najidealnejsie riesenie x;o) teda, pre mna urcite x;o)))

olifcek
5. dec 2009

suzon to vies...ja som musela i do nemocky kvoli tomu, na infuzie a pozorovanie, ci sa s krckom cosi nedeje, ale....pssst...zatial je ok....ale ak sa mi skrati do 17.12., kedy idem na kontrolu, tak opat nemocka, ale vraj uz az do porodu, bleeee...mala je ale o dva tyzdne vacsia, takze...ved ma nad 1800g....verim, ze to potiahneme minimalne do ukoncenia 36tt....i ked to uz tymto tempom rastu bude maly valibuk z nej x;o)))

zucana
5. dec 2009

olif 😀
tu ziadne balicky nie su a ani prasok pre deticky...teda jeden som objavila frissan mala krabicka za 5 eur tak to by sme zbaankrotovali...
a ja idem zavrsit resp.urobit nakupy v pondelok a potom budem resp.ready len poprato to a cakat na lovelu zo slovenska 😎

zucana
5. dec 2009

olif aspon by si nemala bolestivy porod...susede sa narodila teraz baba...mala 55 cm a 5 kg....to bych neprezila asi ja malinka zienka 😕

olifcek
5. dec 2009

no...my verim, nakupime uz vsetko pocas tyzdna...no my....manzelik....zehlicku i zehliacu dosku dostanem na vianoce, takze vtedy pozehlim....manzelik operie....zehlit budem posediecky, samozrejme...hech...

zuci tak tak, len si pockaj x;o))) ved to je coby dub x;o)

suzon78
5. dec 2009

zusika: no s pitným režimom sa musím teda poriadne premáhať, ale tak 1,5 litra to určite vypijem, teda snažím sa 🙂. Cítim sa dobre len keď mi vyskočí ten systolický na 130 tak mi zalahuje v ušiach a potím sa dosť, ale inak nič vážne. Tie dva mesiace to hádam už dáko vydržím.

Čo sa týka toho kufríka tak aj ja som dostala, chodím ku gynde do Bystrice, ale keď som ho otvorila, tak som ostala zhrozená, našla som tam, džús, minerálku, obidve po záruke, ktorá končila minulý rok. Ďalej tam bol prací prášok, cumlík, aviváž, jedna jednorázová plienočka a rôzne letáky a časopisy.

olifcek
5. dec 2009

zuci jj, tiez si hovorim x;o))) ja, pokial sa malej plne vyvinu pluca, suhlasim s tym, aby prisla na svet ;))) nasa malicka ma i nozicky dlhe...lekarka, ze no necudo, ved ani Vy nieste nizka a manzel uz vobec nie...hech...x;O)

ja by som chcela babo do troch kg...tak snad...x;o) ale nad 2500g x;o))

deda
5. dec 2009

Zusika v pondelok ideš do tejporodnice pozriet?o kolkej to začina? o 14.oo?sestra mi to tak spominala...že tam treba byť o niečo skorej....

blumka
5. dec 2009

ahojteeeeee...my sa chystame na trhy, tak som tu len na skok
vitam suzon... 😉
olif, len aby si este neprenasala a narodi sa ti 5 kg valibucka 😉 😉

olifcek
5. dec 2009

moj lekar ale take vecicky mat zvykne...ved teraz, ked som unho bola, som dostala dezertiiik...pardon, to malicka dostala x;o)))

a kufriky nejake mal x;o) mozno az teraz, ked pridem, tak mi cosi da, ak bude mat samozrejme, no x;o)

zucana
5. dec 2009

olif vsetko bude tak ako ma neboj 😉 aj ja dufam...
inak aj nasa ma vraj dlhe nohy len neviem po kom...ale inak sa polepsila cez noc ma uz necha spinkat a budi sa na ranajky 🙂

olifcek
5. dec 2009

bluuuum paq daj vediet ako boloooo...x;o)

a nestras ma, heeeeej? 5kg, to uz rovno aj chodit potom moze x;oD

inak ta voda..ak pijete zase malo, tak sa v tele udrziava voda...preto treba pit viac...lebo, paradoxne to funguje tak, ze cim viac pijete, tym menej vody v tele sa udrziava...

len treba pit nesladenu a neperlivu...

aj preto si dam tang x;oDDDD sladeny

zucana
5. dec 2009

olif 😀
inak ste sa roznehli vobec to tu nevyzera ako sobota a to tu stasim novu cakatelku ze tu v sobotu byva ticho...
muzik nedviha telefon a este nedosiel snad je ok isiel po tu stolicku a botnik ....

suzon78
5. dec 2009

olifcek: musíme len vydržať ten kľudový režim a hádam všetko dobre dopadne.... ja vôbec ešte neviem rozmery bábätka, biometria ma čaká o týždeň, tak som zvedavá, lebo na pohľad sa mi zdá, že už také 3 týždne mám bruško rovnaké oproti Vám čo som pozerala Vaše albumíky, nemám ho až také veľké.

deda
5. dec 2009

baby ja odchadzam...pa

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre