Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

blumka
6. dec 2009

suzon, ja viem o com hovoris..kolko sa ja doma narevem pre kraviny 😀 to tie hormony...uz nech je to za nami

suzon78
6. dec 2009

niekdy ten plač uvoľní, ale keď je toho napätia veľa niekdy mi stvrdne bruško aj na celý deň a to už nie je dobré...veru veru, nech už do máme za sebou, aby sme tie emócie neprenášali na malinké, veď nechceme mať potom doma malého nerváčika 🙂

blumka
6. dec 2009

ved to..ja sa toho bojim, lebo mam toto tehu vela stresu...ze aka bude malicka 😒

suzon78
6. dec 2009

ale vieš čo som čítala, že na druhej strane stres, keď ho samozrejme nie je veľa, môže práve pomôcť dieťatku, aby bolo psychicky vyzretejšie a zvládalo v budúcnosti aj náročnejšie situácie, že ho to akosi pripravý, len je dôležité, aby budúca mamička všetko v sebe spracovala a nič nedusila a hlavne tie zlé pocity akosi vyriešila, alebo vydiskutovala s osobou, ktorá ten stres alebo napätie spôsobuje, potom vraj aj dieťatko bude v budúcnosti takýmto spôsobom podobné situácie riešiť.

suzon78
6. dec 2009

Ty si už bola na poslednom "veľkom ultrazvuku"? Mňa čaká až 14.12. som veľmi zvedavá, na malú, dúfam, že dorástla do takých rozmerov ako má. Lebo, ako som už raz písala, bruško sa mi vidí, dlhú dobu stále rovnaké, nemám ho také veľké ako ostatné budúce mamičky v 31. týždni. Pri prvom dieťatku si ako riešila pôrod, pomohla si si epidurálkou?

olifcek
6. dec 2009

mne lekarka odporucila aspon si vypocut prednasku o epi...s mm sme sa ale dohodli, ze pojde on a nahra mi to x;o) bola by som v strese z cesty tam, kde by som sedela, potom na prednaske, kde sa sedi a zase cesta dom....kedze mam vela lezat, aby sa krcok urdzal...

odporucila mi to i preto,ze som prvorodicka a babo ja vacsie...ze neviem co ma caka, ako dlho sa budem trapit a pod...

no ja mam panicky strach z toho, ze by mi mali cosi do miechy pichat...

suzon78
6. dec 2009

ahojky olifcek, tak aj ty píšeš po ležiačky ako ja 🙂 so len zvedavá na ďalšiu kontrolu, či mi to sebazaprenie pomohlo, lebo už ma bolí celý chrbát aj bedrové kĺby..

neboj tú epidirálku ti dajú vedľa miechy, nie do miechy, mnohé mamičky si to chválili, tak nad tým uvažujem, tiež som prvorodička a neviem čo ma čaká, ale zavedenie epi.. vraj nieje veľmi bolestivé, oproti samotnému pôrodu, je to vraj pohoda.

dudu
6. dec 2009

ja tiez rozmyslam o epi..., 😅
som sa dnes vazila a za posledny mesiac som nic nepribrala 😒 , dufam ,ze malicka pribera 😅 😉 , v pondelok idem do poradne tak uvidim, vy to mate ako?

zucana
6. dec 2009

zucon nebyvame so svokrou ale ma byt dole toho domu ked byvame est su tu 3 byty...
dnes zasa uzasne....lebo svokor je na sluzobke....tak bola obedovat tu....
uz od dveri som pocula naco som tak vyzdobila stol a dala taky obrus ze sa to zaspini....nereagovala som...
potom ze nieco vazne nam musi povedat tak ze nech sa paci....ze si nepraje aby sme kupovali ziadne darceky lebo potrebujeme peniaze.hovorim ze som uz kupila drobnosti...a ona ze ich mam predat na internete ze nemam minat..som jej povedala ze viem, co si mozem dovolit a vianoce bez darcekov nie su vianoce,ze u nas sa ludia obdarovavaju POD VIANOCNYM STROMCEKOM a poial na to budem mat tak to tak budem robit aj nadalej....potom zacala pokracovat na co moj muz povedal ze staci...nakoniec som dala na stol trochu slov.chrumiek a hovori ze to je kukuricove a ja ze nie to je arasidove a ona ze NIE to je URCITE kukuricove ze tam nie su arasidy tak som jej vytiahla sacok kde je napisane arasidove (po taliansky je to arachidi) takze aspon nejaka podoba ale itak neverila...
takze som sa akurat opat raz vytocila...zosmutnila si vianoce a povedala svojmu muzovi ktory mi tvrdil ze sa mam ukludnit ze ona je taka kazde vianoce a neuznava ich ze tak nech ich neznechutuje aj mne lebo ja vianoce milujem a je to rodinny sviatok a chcem aby moja dcera poznala take vianoce ako ja....
takze opat tichsia domacnost a ze ked budem chciet ist von mam dat vediet...
tak pekneho mikulasa prajem 😉
suzon a uplne ta chapem co pises o muzovi pretoze je vsetko problem ze je vsetko tak ako chcem ja...esteze on neupratuje....

zusika
autor
6. dec 2009

dudu,ja som teraz na tom tak, ze som za posledny tyzden nepribrala.. teda kolise mi to stale 0,5kg hore dole... ale snad je to OK... myslim, ze posledny mesiac sa budeme modlit aby sme UZ nepribrali 😀

maculik
6. dec 2009

Ahojte, tak my sme mali hroznu noc. O 10 sa mala zobudila s horuckou 40,3st, tak sme dali zabal a cipok, polepsilo sa, ale radsej sme volali na pohotovost. Detska uz skoncila, no lekarka bola na telefone, tak nam kazala ist na dospelacku, ze tam zavola, aby jej pichli nie diazepam, ale nieco podobne proti tym krcom. Tak sme aj s otcom isli. O 1 sme obe zaspali, potom bola raz hore a o 3 sa znovu horuca zobudila, mala 40,5... Dala som zabaly (vraj na rucky a nozky sa nema davat, len na hrudnik), znizila sa na 40,1 a to uz uplynulo 6h od prveho cipku, tak som pred 4 dala dalsi. No a spali sme do pol9, ani na mliecko sme nevstali.

Rano v pohode, spapala trochu krupice, no o 10 sme aj tak radsej isli na pohotovost, ta lekarka v noci kazala, ze ak by do rana mala horucku. Ale ked ju videla, aka je uz ciperna, ze uz aj beha, rozprava a teplotu mala len zvysenu, tak povedala, ze je to dobre znamenie, ze v noci nad nou rozmyslala, co mala taku teplotu... Trochu uz aj kasle, tak ju pozrela a vraj asi nejaka viroza, ze je toho vela. Mam davat Stoptusin na kasel, morsku vodu do nosteka a znizovat horucku a ak neprejde do utorka, tak ist k dr a ze daju atb.
Pred obedom mala sice asi zvysenu tepl., ale nie viac ako 38,5, tak sme ju dali spat, ani nejedla, ale vraj je hlavne, aby vela pila.
No som zvedava, ako sa to vyvinie, ja som hotova, lebo som takmer nespala, co som ju strazila, o 1 v noci som sa zbadala, ze som od 2 nejedla nic, okrem pomaranca, no hotovo. A teraz uplne citim brucho aj spodok, nie je mi dobre ☹

suzon78
6. dec 2009

ahoj dudu, ja som vážila pred tehotenstvom 54 a teraz v 31.t vážim 65, priberám tak pol kila za dva týždne. Len neviem či priberám ja, alebo malá, keďže bruško sa mi vidí 3 týždne rovnaké...

olofcek, dakujem za inštrukcie, hneď idem do tabuľky doplniť svoje údaje, ako si mám ale merať bruško, v úrovni pupku?

zucana
6. dec 2009

macvi dufam,ze to prejde a neni to nic vazne...chuda male a aj ty oddychni si kym spinka....
suzon ja som mala pred tehu 55,5 a teraz 68 a uz nechcem pribrat....ale dnes som vela sladkeho poobede ...kolacik a aj jednu tatianku...

suzon78
6. dec 2009

zucana...no maja tak to máš aj ty perné, niekedy je to ťažké nebrať si k srdcu, musím sa často premáhať a potom to len vo mne vrie a som mrzutá, ale môžeľ byť aspoň šťastná, že máš vlastný byt, ja zdielam celý dom so svojimi rodičmi a niekedy je to fakt dosť husté. Teším sa keď uť budem na materskej a budem môcť konečne vypadnúť z domu, zoberiem malyčkú a budeme chodiť na výlety, kým bude manžel v práci len mi dve...

zucana
6. dec 2009

no ano mas to tazke...fakt
ona na jednej strane je akoze napomocna a ochotna...ale tie jej nazory niektore ma ubijaju....co nie je ako chce ona lebo ako pozna ona...tak inak to proste byt nemoze....tomu sa hovori tolerancia

zucana
6. dec 2009

ja len strasne dakujem bohu ze moj muz nie je po nej....po nej je jej prvy syn...a moj muz je po svokrovi...inak by som sa teda za neho nevydala 😉

dudu
6. dec 2009

babulky dik za odpoved 😀 , sa mi to zda take cudne lebo ja sa tada velmi nevazim, len ked mam ist do poradne, zajtra sa chystam ta ze odvazim sa rano odvazit, a normalne som zostala pozerat ako puk 😕 , za 4 tyzdne ani kilo 😕 😒 , dufam, ze mi dr. nevynada, ale sak papam normalne 😉

maculik drzim palceky nech sa mala co najjskor s toho dostane 😕

zucana, nezavidim ti teda, som citala aj predtym co si popisala, sak mna by piclo 😒 😠 , ale aspon ze teraz si ta manzel zastal, keby si ta nezastal, bolo by to horsie

ja som mala podobne problemi, az kym som muzovi nedohovorila, ze jeho miesto je pri mne aj keby som pravdu nemala, a svokre som medzi 4 ocami povedala, nech sa snazi so mnou vychadzat, lebo strati aj nevestu aj syna a vnuca 😅 😀 , tak sa spamatala a teraz je najlepsia svokra... 😅 , uvidim ked sa mala narodi 😅

suzon78
6. dec 2009

zucana, ty máš bruško pekné veliké, koľko váži a meria maličká? Ja sa ešte necítim veľmi okrúhla, bruško mi až tak veľmi nezavadzia, možno že ju mám viac posunutú ku chrbtici

selyma
6. dec 2009

Ahojte babky. Tak ja nemam az tky velky problem so svokrou a to s nou byvam, a,e zasa nehovorim, ze jer to v najlepsom poriadku. Ale my musime nejako spolu vychadzat, kedze sme spolu stale. No a ja som od zaciatku pribrala 10 kil. Nemuselo by ist dalej hore, ale ked treba, tak treba.

suzon78
6. dec 2009

je to tak zuci, sme dospelé a samostatné a tie naše maminy a svokry, to často nevedia pochopiť a radi dirigujú, nás to potom stojí veľa energie, presadzovať si svoje a hlavne teraz keďs me tehu a potrebujeme kľud, musíme to už dáko vydržať...

zucana
6. dec 2009

suzon neviem lebo on meria len hlavicku a nozicku a tak...povie mi tabulkovu hodnotu a vraj sa neda uz presne zmerat....uvidime o tyzden co povie...ked by mal merat vsetko...

dudu
6. dec 2009

mate pravdu, a uplne si viem predstavit , ze aj my budeme take k nasim nevestam 😅 , len si musime spomenut ako nam to vadilo 😉

matka331
6. dec 2009

ja byva z buducou svokrou alenemozemnanu ani pollslovkakrivehopovedat je velmi miluckaa a staraa sa ja mam najlepsiu svokru nan svete ,,,,,
a pokial ide o tu vahu tak jasom uz pribrala 20 kiil na zaciatku tehu sommala 50 kilaa teraz vazim 70 ale je to este v pohode..

zucana
6. dec 2009

mati to som aj ja hovorila na zaciatku a teraz nehovorim ze je zla...len ma priblble nazory niekedy z ktorych mi je zle... 😉

zucana
6. dec 2009

idem sa prejst s muzom do mesta a rozchodit ten obed 😉

selyma
6. dec 2009

Ja som si uz na nu tak zvykla, ze ja ju vypocujem a potom si aj tak urobim to co chcem ja. Ale aspon som ju vypocula, porozprava. To treba, aby sa mala s kym porozpravat. Nema zmysel sa rozculovat. Samozrejme aj mne niekedy vyletia nervy a potom mi je jej luto, ze som bola na nu zla. Ja som taka povaha. Chcem byt s kazdym za dobre. A nechcem byt drza k starsim ludom. Oni to tak nemyslia

suzon78
6. dec 2009

matka331, fíííha tak pekne 🙂 si sa zaokrúhlila, sme asi každá iná tak tažko porovnávať, hlavne že bábo je v poriadku....s tou svokrou som to na začiatku aj ja hovorila, ale teraz po 10 rokoch, keď ju lepšie poznám mi tiež už vadí kaečo, ale tak snažím sa už len pre manžela s ňou vychádzať, pretože ten na ňu nedopustí, nech je aká je...

selyma
6. dec 2009

Ja si myslim, ze to aj chlapom dost ublizuje, ked pred nim nadavame na ich mamky. Ani mne by sa velmi nepacilo, keby on nadaval na moju mamku. Tak to beriem tak, ze je to zena, vdaka ktorej mam takeho super muza. A uz preto si ju ctim. Lebo ho dobre vychovala.

maminnka
6. dec 2009

s epiduralkou ja pocitam naisto, mala som ju pri prvom porode a parada... konecne ma bolest prestala ovladat, mohla som sa sustredit na porod, na kontrakcie, tlacenie... bola som velmi spokojna.

Suzon,
mne na zahu pomahaju tie ryzove chlebiky, burizony a paradoxne, citron. Citron sa v zaludku sprava ako zasadita potravina. Na mlieko mam alergiu, tak to neviem potvrdit, ci funguje, ale uz som to viackrat pocula.

blumka,
aj ja sa priklanam, ze to nie je nic vazne, mne vzdy doktor tvrdi, ze pokila to nie je cervena krv, nie je cerstva a nemam sa znepokojovat. Tiez som na zaciatku velmi vela spinila ako Suzon, z hematomu. Akurat mi zakazal dvihat syna.

maculik,
dufam, ze malej je uz lepsie...

selyma
6. dec 2009

Pozerala som roz damsky magazina tam bol ten Bukiavsky a hovoril, ze na zahu je dobry aj pendrek.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre