Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

suzon78
6. dec 2009

selyma, veľmi pekne si to povedala, máš peknú dušičku a tiež asi vekú dávku empatie, obdivujem ťa, ale naozaj by sme sa asi takto mali na to pozerať. Ale samozrejme, že na druhej strane, môje názory a spôsob života svokra nezmení...

suzon78
6. dec 2009

maminnka, skúsim asi ten chlebík, mlieko mi zaberie len na pár min. a tiež mi dlhšie trávi a nadúva ma z neho, tá záha je ale niekedy neznesiteľná, nedá sa pre ňu vôbec spať a to pálenie až bolí a ťažko sa dýcha, na to len definitívne len pôrod pomôže 🙂, tak už len dáko vydržať..

dudu
6. dec 2009

suson , ja som pocula ze na zahu pomaha aj meces, ten suchy mriezkovy chlebik, alebo fatra..., drzim palce

maminnka
6. dec 2009

Suzon, mna zaha tiez strasne pali, casto a dllho... najhorsie je to v noci, ked sa na to zobudim...

suzon78
6. dec 2009

dudu asi sa budem naozaj tým chlebíkom napchávať v noci 🙂 kúpim si celé balenie.

maminnka, ani nehovor, niekedy mi je až do plaču, tak okolo 2:00 v noci mi to až prejde, keď mi všetko v bruchu vytrávi. Asi je aj lepšie nejesť neskoro pred spaním, ja som na sebe spozorovala, že tráviť mi teraz po jedle začne až o také 3 hodky a tá záha potom páli aj 2 hodiny v kuse. Najnovšie už aj celý deň, keď spapám dáke citrusy, alebo paradajku.

blumka
6. dec 2009

suzon, na utz idem v piatok 😉 a epidural si dam urcite, mala som ho aj pri prvom porode, aj teraz si dam...olif, epi nepichaju do miechy, je to bezpecne miesto...z epiduralky sa neochrnie, to je mylna informacia 😉

suzon78
6. dec 2009

blumka na to veľké sono? Ja potom v pondelok, 14.12. tak si potom vymeníme infošky 🙂

suzon78
6. dec 2009

babenky ako si mám zmerať bruško to tej tabuľky od olif, v úrovni pupku?

blumka
6. dec 2009

no neviem co to je velke sono...mam v tehu knizke napisane v 10, 20. a 30.tt, takze toto bude to v 30. a potom este prietoky...preco to volate velke sono?

suzon78
6. dec 2009

blumka - je to biometria - podrobné sono (ultrazvuk) sa robí presne ako si napísala v 10,20,30. tt, kde sa podrobne meria bábätko a teraz po 30. tt, plodová voda, placenta, pozerajú sa orgány dieťatka, je to posledné najdôležiješie sono na zistenie prípadných nedostatkov. Ak toto sono bude ok, tak sme tak povediac za vodou, potom už len do pôrodu kontrolovať prietoky a ozvy srdiečka bábätka.

blumka
6. dec 2009

aha, no som si myslela..je to vlastne nieco podobne ako v 20.tt 😉 ..len som nevedela ci tie ostatne su male a toto velke, alebo ako 😀

suzon78
6. dec 2009

aj tak sa to dá povedať, veľké len preto, lebo trvá dosť dlhšie, lebo je podrobné. Idem už off. Tak sa držkaj, potom daj vedieť ako si dopadla.

Pekný deň Vám všetkým.

olifcek
6. dec 2009

suzon meraj cez pupok x;o)))

inak...mne robili prietoky...cize este pojdem i na meranie vnutornych organov malej? ci to uz malo byt v tomto? teraz malej pomerala lekarka i hlavku, brusko, nozicky....

suzon ja som pribrala asi 12kg, a podla tabuliek je z toho tuk 4,5kg, no babo ma podla nich vazit 1300g, no moja ma nieco malo cez 1800g, takze...je to indivindi...a aj ja som za 3 tyzdne pribrala len pol kila x;o))) len ja mam velke babo uz, tak asi nepotrebuje tak moc priberat...ale cele tie tyzdne lezim, co som sa bala, ze budem ako slon, no, klop, klop, klop, nerastiem viac ako doteraz, dokonca menej x;o)

olifcek
6. dec 2009

macu uff, drzim palceky s malou...

mi to pripomina mna....ako som pisala, prisla jeden vecer triaska, na dalsi den uz horucka 40,0, ktora trvala 2 dni, kusok sa znizila ked ma mamina do ladovych plachiet celu obalila...nic som nevedela zjest, ani som nejak nevnimala, a vela spala...ale na treti den mi uz bolo ok...a toto je od mala...uz sme k lekarovi ani chodit nemali, pokial to nad 40.0 nestuplo...ale pred rokom som uz mala 40.5, ale do plachiet sa dal lad a ten pomohol....predsa, uz som vacsia a tie plachty boli suche za 15minut...

selyma
6. dec 2009

Olif, ako sa mas? Ako sa ti zije takto poleziacky?

suzon78
6. dec 2009

akurát som išla off, ale všimla som si, že si prišla, tak Ti musííím ešte odpísať 🙂 olifcek - no tak to si už mala to veľké a posledné sono. Teraz som sa merala a som veľmi prekvapená podľa tej tabuľky ho mám dosť veľké 103 a to sa mi zdá dosť malé oproti fotkám, ktoré máte v albumoch, asi tie fotky skresľujú, no som strááášne zvedavá čo mi povie moja doktorka, akú má veľkosť/váhu moja malá, ešte aby sme neboli dve, ktoré majú väčšie bábo 🙂 , lebo mi dosť puchnú prsty a aj tŕpnu, keď som sa pýtala doktorky, či to súvisí s tlakom, tak povedla, že to skôr majú tie ženy, ktoré majú väčšie mimčo.

olifcek
6. dec 2009

selyma nooo...snazim sa striedat lavy bok s pravym, pripradne na chrbte, sem tam ale i sedim, musiiim precvicit krcnu chrbticu, lebo ju uz dost citim...

uz sa tesim, ked sa budem moct prechadzat...

olifcek
6. dec 2009

suzon ja ale nemam trpnutie ani problem s tlakom x;o)) aleeeee uz mam niekedy bolave dlane, cize kusok som zavodnena...mam hrubsie prsteky sem tam...ale dobre vediet x;o)))

a uz bezkaj x;o)) nech sa mozes vratit 😉

dudu
6. dec 2009

ja som nezachytila tu tehu tabulku olifcek, mohla by si ma instruovat? 😅 😉

suzon78
6. dec 2009

olifcek - no nemusí to byť pravidlo u každej ženy, každej organizmus to môže znášať inak.
tá tabuľka je prima vec, môžeme sa tak porovnať, pekná štatistika 🙂

olifcek
6. dec 2009

suzon, ze? to este na zaciatku sme urobili spolocne x;o)))

suzon78
6. dec 2009

a s tým ležaním, keďže aj ja musím stále len ležať, je vraj lepšie spať na ľavom boku, povedala mi to aj moja doktorka a aj internistka, je to tak lepšie pre nás a aj hlavne pre bábätko, je tak lepšie prekrvnené a dostáva všetky potrebné živiny. Na chrbte by sa nemalo ležať, pre dutú žilu, kedy práve tok krvy blokuješ, že je pre dieťatko zlé. Ale tiež musím striedať pravý a ľavý bok, lebo bedrá strašne bolia a na chrbte sa len natiahnem na chvíľočku, aby som uvoľnila chrbticu.
Idem už papapa, pekný zvyšok dňa všetkým...

selyma
6. dec 2009

pe nase lasky v brusku vsetko na svete 🙂

dudu
6. dec 2009

olif, dakujem idem pozriet 😉

maculik
6. dec 2009

kocky dakujem.
Mala sa zase zobudila s horuckou, po odcitani 0,5st v zadocku mala 39,6, tak sme dali Nurofen sirup a teraz ok, hraju sa so segrou, ja tam ani nejdem, lebo potom len pisti a taha sa na mna.
Olif, mohlo by to byt tak, ako si mala ty, ze zajtra-pozajtra uz by bolo ok. Lebo je to hrozne, ked je taka horuca a trasie s nou. Od rana konecne spapala teraz asi 10 piskot, nic moc, ale hlavne, ze pije.

Tabulku aj ja musim doplnit, aj brusko pridat, stale zabudam.

suzon, aj mne na zahu zabrala Fatra, len asi budem musiet vyskusat aj nieco z toho, co ste tu este popisali, lebo v Nemecku Fatru nemame.

maculik
6. dec 2009

Ozaj kocky, tie take tasky na kocik co su, tak mate ich vsetky vo vybave kocika? Lebo ja som nemala a ani som nekupovala, myslela som, ze v pohode si vystacim bez toho, no uz mi to dost chyba, ked niekam ideme, je nepohodlne nosit plienky a ostatne veci v kabele. A s 2 detmi to bude este horsie. Tak nejake hladam na nete, take do 50-60 Eur, neviete mi poradit nejaku znacku?

olifcek
6. dec 2009

suzi no ja spim na chrbte vela....hmmm....o lavom boku viem 🙂 a vela na nom lezim, v podstate cely den...

macu i mne na to dali antibiotika, ale s nimi i bez nich som rovnako dlho chora, takze ich uz neberiem a ani ked som bola mala sm ich nebrali, ved sme mali pokyny....kedze sa mi to opakovalo, 2x do roka...rok co rok...nevie sa, comu sa moje telo brani...alergicka niesom nanic, imunitak mam silny...ja len dufam, ze oliv toto mat nebude...musi to byt hrozny strach...ved vysoka teplota moze mozog poskodit...no tie 40 najma u dospelych....

macu no mne kociarik darovali a nebola uz k tomu taska...ups...takze radis kupit si, jo? ja som na nete pozerala, na bazos.sk x;)

maminnka
6. dec 2009

Suzon, Olif: veru pekna tabulka, ale ja som sa veru nemala porovnavat, vysla som z toho zleeee 😒

olifcek
6. dec 2009

maminka este ja ta, nemam brusko...stale nemame nejake veci vybalene a krajcirsky meter je v tom niekde...no, skusim aspon s pasmom...skresli to urcite, ale nech to tam je....

a uvidime x;o)) no je rozdiel ako je babo u koho ulozene, to je v poho x;o)) moja je pekne hlavkou dolu a vypucuje sa mi do vonku, nbie do chrbta...takze i ja bude mat ,,fajny,, obvod x;o))

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre