Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

blumka
6. dec 2009

ahojteeeee...
macu, ak sa malej zajtra nepolepsi chod k lekarke...39 je uz vela, radsej nech ju prezrie, je ine cakat s horuckou u dospeleho a u maleho dietatka...mozno to fakt nic nie je, ale pre istotu 😉
olif, som dnes myslela na teba ako doma lezis..cely den rozmyslam, ze co by sme robili keby som ja tak musela...muz stavia dom, rozbieha obchod, svokra odisla, cely den som sama s Tete..ufff...ale uz sa u mna neobjavila ziadna krv..takze asi to fakt bola len nejaka prasknuta cievka, ci daco take 😉

zoska
6. dec 2009

blumi
mozno mas presne to iste co ja...tiez som mala taku hnedu krv-akoby vytok a potom este par kvapiek cervenej a potom uz nic...ja som bola vyplasena, lebo predtym som nemala ani vysetrenie ani sex...takze som sa zlakla...
ale nic to vraj nebolo, ze netreba sa plasit, vraj sa to stava...keby krvacalo viacej treba prist, ale ked len takto malo a jednorazovo tak to je nic 😉

no a k tomu kociku aj muz mi vravi, ze nech kupim ten co sa mi paci...ze nech som ja spokojna a kaslat na ostatnych 🙂

blumka
6. dec 2009

zosi asi...

olifcek
6. dec 2009

no moja mamina somnou tie 40 horucky vzdy riesila tak,ze ak sa nevysplhala nad 40 a nad dva-tri dni, tak ku lekarke somnou nemala ist, ale jakmile to bolo nad 40 alebo nad tie dva, tri dni, musela na cupkat k lekarovi...nastastie mne to ale vzdy po dvoch plnych dnoch horucka presla..

macu ale v pondelok by som uz sla k lekarke veru...no ved Ty vies, co je najlepsie a co treba, takze viem, ze to bude fajn 😉 😉

blumi jo, mala by si to velmi tazke...lebo tete by asi bola smutna, ze sa jej nevenujes ako je zvyknuta...no pravdou tiez je, ze by si al enemala na vyber...mam vyhodu, ze sice musim lezat, ale nemam male dietatko o ktore sa musim starat...ved ja fakt ani varenie nemam povolene...

osud zariadil kazdej tak, aby dobre bolo 😉

blumka
6. dec 2009

baby, prave mi ocino oznamil, ze bratrancovi umrelo babatko...v spanku...mozno keby mali monitor......

olifcek
6. dec 2009

kolko malo to babo ? 😔 😔 😔

selyma
6. dec 2009

Och jej, smutne 😢

blumka
6. dec 2009

5 mesiacov...im uz umrelo jedno dietatko..dievcatko, pred dvoma rokmi...a teraz toto...

olifcek
6. dec 2009

tiez na nahle unrtie?

maculik
6. dec 2009

blumka, olif, urcite zajtra ideme k dr, rano jej hned volame, je to znama, tak sa dohodneme tak, aby sme tam nemuseli cakat medzi chorymi detmi.

a super, ze krv sa ti uz neobjavila 🙂

maculik
6. dec 2009

boze blumka, to je strasne 😔 Uz druhe babo? A teraz este 5mes? Ved vacsinou hovoria, ze je risk do 3mes, ci nie? Normalne ma striasa a zacinam rozmyslat nad tym monitorom, pri malej som ho nemala, ale teraz neviem... ☹

olifcek
6. dec 2009

macu paq daj info...

blumka
6. dec 2009

olif, on bol chorucky od narodenia, mal problemy s dychanim, preto nechapem preco nemali monitor...vzali ho na pitvu, aby zistili co sa stalo

olifcek
6. dec 2009

chjo... ☹

olifcek
6. dec 2009

dievcatko im umrelo tiez kvoli dychaniu?

blumka
6. dec 2009

nie, dievcatko malo problemy so srdieckom...zomrelo v nemocnici...malo mesiac...je to hrozne..neviem ci by som ja vydrzala tolko bolesti ako oni maju..Maju starsieho 4 rocneho chlapceka, ten je zdravy...

ewelyne
6. dec 2009

ahojte babulky...

blumka, chjo... 😔 ☹ taky osud a toto prezivat.... 😔

dlho sme tu neboli, mame toho vela, nakoniec nam napisali v piatok, ze sa kolaudacia odklada az na januuar,takze stahujeme, ked ja budem ako "tankovy prapor"... 😠 a to sme vsetko narychlo riesili, kuchynu atd....
a ja sa snazim postihat toho vela, kym mala pride... mam kurzy a tak... a kooopec ucenia a prace okolo toho...
a net nam blbol a tak.
som rada, ze ste vsetky v poriadku.

maculik, drzte sa aj s malinkou... nech to rychlo prejde...

vitam nove baby 😉

my ideme v utorok do poradne a som rada, ze tam uz nebudem chodit, ale do porodnice k niekomu a po porode ju menim... 😠 ja som na to teraz prisla, ze sa pomylila... napisala mi vsetko do 22 tt. ked som bola naposledy a to som bola uz 26 tt. pred mesiacom... no co vam poviem, som zmeskala par vysetreni... herecka ... a to si vsimla moja vseobecna, ze ale ved vy ste este len nieco po 22 tt. a ja ze coooooo? 😲

ja mam po prvom porode poklesnute vsetko a mala je velmi dole a tlaci a krcok som mala od zaciatku kuscok kratsi a posledne dni uz len polezkavam... som zvedava v utorok...

Baby teraz pre tie, kt. uz mate jedno babo 😉
Jeden lekar mi rozpraval, ze je velmi dolezite, dat si pozor na to, ked sa pride domov z nemocnice z malym druhym... Ma ho mat na rukach otec, alebo ked pridu do nemocnice... a mama nema nic niest, ma mat prazdnu naruc, aby si ju tak to prve starsie aj zapamätalo a zafixovalo, ze ta naruc je stale tu otvorena a prazdna... lebo ak ma malinke maminka pri prichode domov, tak oni si to tak zafixuju, ze tam je miesto pre niekoho ineho a ze ta naruc uz nie je pre nich volna... a potom to tazko nesu... no ja to neviem napisat tak pekne ako to ten lekar vysvetloval, ale pointu ste dufam pochopili 😉

maminnka
6. dec 2009

Blumi, to je strasna tragedia... a to uz druhe diettko?!!!! ach jaj... je mi to velmi luto

maminnka
6. dec 2009

Maculik, presne... ja som doteraz o tom monitore neuvazovala, ale teda toto mi nasadilo riadeho chrobaka do hlavy...

maminnka
6. dec 2009

Ewelyne, to je zaujimavy postreh o tej prazdnej naruci. Verim, ze to ma cosi do seba, skusim si dat na to pozor.

blumka
6. dec 2009

ewe, vidis, take nieco by mi nenapadlo a pritom je to aj logicke 😉

blumka
6. dec 2009

macu, risk pri SIDS je u chlapcov do roka u dievcat do 10 mesiacov...ale samozrejme ze zdrave deticky maju minimalnu sancu ze sa nieco stane...ja som vas nechcela strasit...len mi to prislo strasne luto...oni mali obe deticky chore, po tom ako im umrelo to prve, tak uz pri tomto druhom boli v neustalom tlaku, co sa stane dalej...

ewelyne
6. dec 2009

a inak to SIDS sa najcastejsie objavuje vzdy nasledne po nejakom ockovani, len je malo statistik... ☹

olifcek
6. dec 2009

blum ani si neiem predstavit ako im je... ☹

ewe no vitaj...skoda tej kolaudacie veru...babraci...a ta gyn lekarka, no comment...

olifcek
6. dec 2009

po nejakom konkretnom ockovani, ci proste po hocktorom, kt. musi male absolvovat?

olifcek
6. dec 2009

ewe a Ty sa uz aj na vychod chystas, ze? 😉 skoda, ze na kolacik nesmiem ☹

ewelyne
6. dec 2009

olif, celkovo po ockovaniach je riziko SIDS najvyssie aj u zdravych deti a vyskytne sa najcastejsie, je tam nejaky ten skryty suvis.... 😒 ☹

uvidim, co povie lekarka, mozno by budes musiet posielat adresku, alebo ti to donesie muzikov brat.
uvidime. plany boli, ze ideme, ale ta cesta autom uz minule bola desna... tak ja som rozmyslala, ze ak, tak ja vlakom a oni s vecami autom, a to muzik nechce... este je to v rieseni... no najviac sme sa tesili, ze budeme uz v novom a prestahovani...a este nevie muzik do kedy pracuje...

inak je to sranda, lebo so zusikou chodime do toho isteho gyn. centra... mlada lekarka je super, myslela som, ze k nej budem chodit stale, ale potom si ma objednala stara k nej a ked som volala o novy termin, potom, co som zabudla, tak som chcela konkretny den a oni, ze ale ze vtedy ona nerobi, ze len mlada a ze ja chodim a patrim k starej 😕 a ja ze nie, ze chodim aj aj a ci to nie je jedno... no asi sa naschval preobjednam k mladej, stara ma uz dvakrat nasrala, razkvoli zelezu a teraz toto a to nehovorim, ze 3 tyzdnovy zapal riesi stylom, to je normalne, a vyplachy mi nepomahaju... 😒 a skusala som hadam vsetko mozne, az sa bojim, ci bude vsetko ok... stara je uz stara ma sklerozu a nebavi ju to....
zusika ma stastie , ze vzdy bola u mladej... no...

olifcek
6. dec 2009

blum ak to nepichaju do miechy, ako je mozne, ze to znecitliveje? wow...

ewe nie je probs. s adresou 😉 lekarku mozes i teraz vymenit 😉

ewelyne
6. dec 2009

Olifcek, pocuj, nejde mi do hlavy, preco ked si tak rizikova momentalne, ta vysetruju vnutorne???
Ved napr. Zucanu nie od zaciatku, ci sa mylim?
A co viem, vsetky kamosky, prestali pri skratenom krcku vysetrovat vnut. premerali to UTZ, tam aj vidno,
ci sa otvara. Jedine tie, ktore sli na zastehovanie a zasili im ho...
mala by si sa na to opytat a odmietnut to takto, ved to mozes mat rovno pohl.styk... kt. ti neodporucaju...
je to divne. Ved ti kludne mozu spustiti porod tymto- som citala aj na nete aj v knihach...
A ku koncu by sa vobec nemalo, a v okolitych krajinach to takto nerobia... ani pocas tehu...

olifcek
6. dec 2009

ewe hmmm...no lekarka v piatok mi to pozerala len s utz...17.12 idem opat k lekarovi, tak sa opytam na to, ak ma bude chciet pozerat aj hmatom.....grrr/...dakujem za info 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre