Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

suzon78
7. dec 2009

babenky, do nemocky máte už všetko nachystané, aké oblečenie chystáte pre drobčeka? Čo všetlko potrebujem kúpiť?

maculik
7. dec 2009

Ahojte 🙂
tak Adelke potvrdili virozu, aj hrdlo ma trochu chytene. Rano teplotu nemala, teraz asi len zvysenu, ked isla spat, uvdime, ako bude po zobudeni. Brala jej pre istotu aj krv, ci nema nejaky zapal v tele (to by jej potom aj moc skontrolovala a poslala by ju na usne), ale nastastie sa nepotvrdilo, len ma znizeny krvny obraz a mala by vraj brat zelezo. Tak ten papier beriem do Nem nasej dr a nech jej nieco predpise.

Docitam vas neskor, idem si k nej lahnut, lebo som hotova.
Zatial pa 🙂

suzon78
7. dec 2009

sely, o problémoch musíš so svojou doktorkou hovoriť na to ju máš a za to je vlastne platená, je to jej práca. Prevencia je dôležitá, ako riešiť už vzniknutý problém. Ono už asi ku koncu tehotenstva je takýto diskomfort normálny, pokiaľ nemáš teda problémy s krčom ako ja a olif, musíme stále ležať, aby sa to nezhoršovala a aby sme rodili čo najbližšie k termínu.

suzon78
7. dec 2009

olif, ako to budeme mať mi s materskou, nebudeme dostávať menej keď sme boli PN? Ja nastupujem na materskú 1.1.2010.
sely, ty si prečo vybavuješ skôr materskú?

selyma
7. dec 2009

do nemocky este nemam vsetko, ale pomaly sa chystam. Kupila som si zupan, pyzamo, mam aj jednorazove podlozky. A Asi uz nic via, samozrejme ponozky a take veci mi ani kupovat netreba. Ale ja pomaly chystam.
No a kupila som minule teplomer v NAy okolo 8 €. Je to taky s ohybnym koncom a meria do 10 sekund ale asi to tak vyzera, ze budeme kupovat aj ten do uska. Asi sme sa zbytocne unahlili. No a pozerala som aj tie vysielacky, ceny su celkom dostupne od 50€. A mali tam aj take s kamerou, ale to uz je ina cenova kategoria. okolo 350 €

selyma
7. dec 2009

Matersku potrebujem aspon tyzden skor, teda nie 6 tyzdnov pred terminom ale aspon 7 kvoli tomu, ze som teraz na urade a ked nenastupim na matersku 6 mesiacov po ukonceni pracovneho pomeru, tak na nu narok nebudem mat. A to aj napriek tomu, ze som za posledne dva roky splnila podmieku nejmenej 270 dni poistenia.

suzon78
7. dec 2009

sely, fíha to sú iné pálky, ja by som tiež chcela vysielačku a aj monitor dychu.
mňa skôr zaujímalo, čo do nemocnici zobrať so sebou pre bábo, čo jej budem obliekať a potom aj na cestu domov...

suzon78
7. dec 2009

sely, tak to je dosť nespravodlivé, ale ty si v ochrannej lehote ako tehotná, nemôžu s tebou rozviazať pracovný pomer, či si mala na dobu určitú? Ja neviem či nebudem dostávať menej keď som celé tehu PN...musím si to zistiť, možno by bolo tiež lepšie ísť skôr na materskú. Ak by som išla v decembri, tak by mi ju počítali z roku 2008?

olifcek
7. dec 2009

sely som zvdava co na to lekarka povie...

olifcek
7. dec 2009

sely lekar je od toho aby vypocul co Ti je ako sa citis a pomohol...

suzi nie, nebudeme mat nizsiu MD, neboj 😉 PN na to vplyv nema. ja podla menstruacie sim mala mat nastup na MD 1.1.2010, ale podla 1.utz je to 29.12., no asi poje, 8tyzdnov pred a to teda od 15.12., uvidiime...

sely no md mat budes ale v nizsej vyske...tak len sa s lekarkou pekne dohodni 😉

suz tak, pocitalo by sa Ti to z minuleho roka. ale ak si zamestnana a na md pojdes aj v novom roku, nevADI, bude sa u Teba ratat predpokladana mzda, ktoru by si mala, keby si PN nebola

ja do nemocky este nemam nic, ale drahy ak stihne, pojde kupit tento tyzden,ak nie tak obtyzden...predpokladam, ze mi vo stvrtok po praci odide dom, k rodicom, a pride v nedele vecer al. v pondelok, to mi este upresni....sa tu zblaznim sama

selyma
7. dec 2009

No mala som na dobu urcitu, tak preto. Uvidim, co povie, potom dam vediet. Ja len, ze by som chcela potom dostavat ten vyssi rodicovsky, ved peniaze sa vzdy zidu. A bolo by to dost nespravodlive, kedze som nieco odrobila, aby som mala len nizsi rodicovsky ako nejaka ciganka, co nikdy predtym nerobila. Uvidim

olifcek
7. dec 2009

sely ako pises...suhlasim

suzon78
7. dec 2009

olif,potešila si ma 🙂, tak to potom nechám na ten január nebudem doktorku prosiť o skorší termín.
ja som si pár vecí objednala cez net, tak čakám kým mi to príde, je to taká kojenecká sada, dubačky, tričko s tlhým rukávom, čiapočka a svetrík. Perinku mám od švagrinej...a objednala som si ešte zavinovačku. Neviem čo ešte potrebujem, asi aj tie nohavičky ortopedické a dáke košielky? Nemám páru ako dieťatko navrstviť vo februári, aby mu nebola zima a zároveň ani príliš teplo.
To ma mrzí, že si sama, nemáš nikoho známeho v okolí domova? Rodičov, alebo súrodencov, kto Ti navarí?

suzon78
7. dec 2009

sely, držím palčeky, len ju pekne popros určite to pochopí, myslím si, že nie si prvá, ktorá o také niečo požiadala.

katina2209
7. dec 2009

Ahojte babulky tak ja som si všetko pekne prečítala musím si aj ja odmerať bruško dnes mám asi 170 výšku a pribrala som zatiaľ 10 kíl, doktor ma pri každej kontrole vyšetruje palpačne...
len to spanie sa mi nedarí už sa neviem ani otočiť v posteli
maculík som rada,že malá bude v poriadku,že je to len viroza...
olifcek ale ste toho veľa cez víkend popísali...

katina2209
7. dec 2009

inak olifcek ja idem v piatok na kontrolu a zajtra na ten ultrazvuk aj ja mám pocit ako keby mi malý hlávkou tlačil do krčku tak nepríjemne to pichá a ešte tie lonové kosti niekedy ma to až tak zabolí že zvresknem od bolesti

maminnka
7. dec 2009

zienky, ak kupujete vysielacky a byvate v panelaku na sidlisku, tie najlacnejsie neodporucam, budete tam chytat vsetko naokolo, vsetky vysielacky a pod., z toho sa tak akurat zblaznite a nebudete vediet, ci je to vase dietatko alebo nie. Ked uz, tak radsej s digitalnym prijmom. Ta vas nebude nikto iny rusit.

suzon78
7. dec 2009

kati, také pocity mám aj ja, tak som tiež strašne zvedavá, čo mi doktorka povie na kontrole, ja idem v pondelok. Potom napíš, čo ti doktorka na tie pocity povedala a či to malo vplyv na krčok. Mne sa krčok rýchlejšie skracuje, tak dúfam, že ten tlak hlavyčky dieťatka, nespôsobí jeho rýchlejšie skracovanie..

olifcek
7. dec 2009

kati jj, cinili sme sa, chiii..juj, dufam, ze to bude ale ok...paq daj info, budem cakat

suzi mamina byva blizko, papu mi prinesu no samej sa mi cas vlecie, ked tu mam mm ide to rychlejsie...takto mi ten vikend potrva ako tyzden, hech...nechcem tu mat navstevu, to by ma nutilo sediet a to nechcem....sedim fakt len minimalne x;o)

mamina dik za radu, zide sa 😉

blumka
7. dec 2009

olif, poslem ti moju Tete...akurat sa spolu hrame, ja sa vyvalujem na gauci a posielam ju akoze do obchodu a ona mi nosi akoze dzusik, mandarinky, cukriky, mlieko, cajik 😀 😀 ...a ona chodi po celom byte, zastavi sa vzdy pri okne, nieco tam potuka a akoze mi donesie to co chcem 😀 😀 dobra hra, nie? ja sedim a ona beha 😀

zucana
7. dec 2009

clovek si na 2 hodky zdriemne a tolko musi docitat 😉
vidim ze tato noc bola pre vsetky nic moc..nebol spln alebo co?
suzon tiez verim lekarovi...tiez som mala zlu skusenost a tento je jeden z najlepsich v meste a dost drahy a aj porodnik tak musime verit 😉 ale som rada ze vas tu je viac co vysetruju podobne...mne vnutorne tiez 2 sekundy pozrie a hned ide von...
inak mna tiez niekedy picha tak v lavom boku v panve a podla mna mala moze talcit nejaky nerv...
maci a dali malej aj antibiotika?
kati nazdis mrzi ma ze este take bolesti mas...a sely ty sa pekne aj postazuj radsej sa stazovat ako nieco zanedbat nie 😉

zucana
7. dec 2009

blumi aspon sa unavi...
moj muz raz na navteve nechal maleho 2,5 rocneho syna kamosa nosit 1,5 litrove flase vody hore dole....niezeby bolirodicia nadseny snad to nebude robit aj s viki 😀

blumka
7. dec 2009

zuci, to terezka robi skoro pravidelne...otvori si skrinku a povytahuje vsetky flase ktore dociahne...a zanesie ich vzdy na stredok kuchyne :D :D...

zucana
7. dec 2009

😀 tak si precvicuje svalstvo namiesto posilky 😉

olifcek
7. dec 2009

blumi chi, musi to byt super, esteze to TeTe bavi 🙂

suzon78
7. dec 2009

olif - ja keď príde aj návšteva tak len ležím, manžel sa stará 🙂, ale tak väčšina známych vie ako som na tom a tí ohľaduplní nechodia, počkajú si až po pôrode. Dnes som ale zhodou okolností mala návštevu, teda skôr moja mama, ale keďže bývame spolu a zdieľa aj moju obývačku, musela som sa im aj ja venovať, ale radšej som, keď sem nikto nechodí, predsa je len chrípka a bojím sa, aby som ju nechytila, keďže sme mi tehuľky rizikovejšie.
Ale inak presne viem o čom hovoríš, ja manžela tiež každý deň vyčkávam kým príde z práce a neviem, čo by som robila, keby mi bol preč cez víkend...ešte že máme koníka 🙂

suzon78
7. dec 2009

olif, malá zase vystrájala pri krčku, fúúú to bola bolesť, dala som si ten vankôš, ako si poradila a je to fakt lepšie i keď také nepohodlné a bolia z toho kríže, ale hlavné, že bolesť prešla 🙂, ty s tým vankúšom tak aj spíš?

zucana
7. dec 2009

veru esteze mame konika..... 😉
ja sa uz tak neviem dockat ked mala pride na svet a pojdeme na SK a budem dam aj mesiac 😀

olifcek
7. dec 2009

dnes je oliv nejak ,,tichucko,, hmmm

zucana
7. dec 2009

asi ma spinkaci den..hlavne ale aby si ju aspon raz zacitila 😉
moja je akcna ani poobede mi nechcela nechat spat ale som jej trosku dohovorila 😅 lepsie ale akcna ako sa stresovat ze je tichucko....su ale aj take dni olif

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre