Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

suzon78
7. dec 2009

zucana, to pichanie v panve míáš skôr z rozširovania panvy, telo sa tak priipravuje na pôrod, aby bola cesta von pre bábo ľahšia. Pichanie toho krčku, je iné, bolí to viac vo vnútri, taký neprijemný tlak a pichanie.

suzon78
7. dec 2009

olif...dnes má pokojnejší dník, aj tvoje bruško si oddýchne 🙂, mne vždy keď malá veľmi šaňtí stvrdne...

olifcek
7. dec 2009

suzi jo, i spim, ale niekedy mam na nom nie zadok ale hned stehna pod nim ... jo pomaha to, lebo malicka sa posunie viac do bruska, staci kusok a uz da krcku pokoj x;o) niekedy ale itak vylezie ale zmena polohy pomoze i ked ja si niekedy chytim pindulu a pritlacim, resp. kusok nad nou, ked to opat mala robi...tiez sa mi ulavi x;o)

al eniekedy mam ten vankus medzi nohami len...ked som pri pc, tak lezim na boku, som v polohe kde mam nohy pokrcene a pritiahnut kusok, a vankus mam pod nohami, cize krize nebolia a som stale panvou kusok vyssie ako trupom, jak lekar odporucal...on vravel, nohy vyssie xo)

suzon78
7. dec 2009

baby, dúfam, že sem zavítate aj po pôrode a pochválite sa so svojimi zlatíčkami a vymeníme si cenné rady 🙂, i keď budeme mať toho určite veľa..

olifcek
7. dec 2009

zuci je faktom, ze celu noc buntosila...x;o) teda, vzdy ked som sla na wc, tak sa hmrvila ako husenicka x;o) ale jo, sem tam ju zacitim, ako sa pohne, najma, ked zmenim polohu, tak sa pomrvi xo) vravim, ze som sa zmenila, stresujem zo vsetkeho len, joj...

suzi no, ked mala santi, tak sa vypukuje a tie miesa su tvrde fajne, hehe xo))

inak.,,zacali mi creva pracovat, riadne ich pocut, kto vie ako to vnima mala, chiii...aleeeee i vzdusik ide a dooost neprijemny....snad sa to ukludni kym pride manzelik x;D

aleeee brusko uz neboli, takze, boli to len crevaaa

olifcek
7. dec 2009

😀 asi ju tie creva prebudili, lebo uz bubnujeeee...

katina2209
7. dec 2009

Ja dám určite vedieť ako som dopadla už sa teším kedy budem domka takto v práci je toho strašne veľa ešte musím vydržať do toho 18.12 ☹
Zucanka normálne ti závidím,že si môžeš cez deň pospať ja tu ledva pozerám do monitora potrebujem oddych ako cukor v noci nespím skoro vôbec...
Ešte že mužík ostáva doma od 21.12. má týždeň voľna tak mi pomôže voľačo a hlavne si chcem všetko čo nemám nakúpiť aspoň som v lekárni kúpila tie jednorázové nohavičky do nemocky...

katina2209
7. dec 2009

Maťko je dnes taký akčný stále ma kope do podbruška normálne aj cítim ako keby ma zvnútra škrabkal 🙂

blumka
7. dec 2009

inak aj ja som mala na figu noc...aj terezka...vykrikovala zo sna maminka, poooooood...neviem ci ma nahanala ci co... 😀 aj Juli bola akcna...ono to asi deti citia ako spime my tak spia aj oni

katina2209
7. dec 2009

No to je dosť možné blumka pretože aj malý nadránom ku nám prišiel a ja som bola o pol štvrtej na wc

suzon78
7. dec 2009

olif - keď hovoríš o tom pritlačení, ja som sa minule trošku vyplašila keď mi doktorka dosť silno pri vyšetrení stlačila na samom spodku maternice, kde má malá hlavičku, bolo to nepríjemné a malá ma potom celý deň tlačila na krčok. Ale tak dúfam, že doktorka vie čo robí 🙂, len som mala prirodzene obavu, či jej neublížila...

katina2209
7. dec 2009

Mužík mi volal,že už ide pre mňa z práce tak sa teším idem ešte na wc a prchám z práce neskôr sa ešte ozvem 🙂

zucana
7. dec 2009

kati je mi luto ze musim takto v robote...ja bych to nevydrzala....
a skor si nemohla? alebo na PN nemozes? ved ty vobec nespinkas...
ja si veru nadspavam aby ked sa malinka narodi som mala nadspane 😀
zajtra je tu sviatok...tak muzik bude doma...pojdeme na kratku prechadzku a okrem toho sa zasa bude nudit ....

olifcek
7. dec 2009

blumi no a sla si? 😀 😀 😀 😀 😀 😀

kati to Ti verim...ja som mala pocit, ze cely vikend prespim, aby som vladala byt v praci 4 dni, piatok som uz opat nevladala...

no a teraz musim len nezat, chjo...ani tak ani tak nedobre x;o)

zucana
7. dec 2009

kati tak pekne domkov...ja si robim cajik a idem hore trosku upratat ten dnesny nakup...
muzik dneska vari veceru...spagety tuniakove tak si idem dat o siestej este ten kelovy nech do 8mej vydrzim 😅

blumka
7. dec 2009

olif, neee...manzel skace, ja spim 😀 😀

olifcek
7. dec 2009

blum achaaaa no jasne 😉

zuci i moj mm robieva spagety aaa cestovinky 😵

andrea2603
7. dec 2009

kati, keď sa nič mimoriadne neudeje, tak ja pracujem cca do 7.1., ale mne je v práci fajn. Problém je len ráno-rozchodiť to už s takým bruchom 😅 . Inak v noci spávam aj ja príšerne 😖 . Olif, a tie piatky sú hrôza, to som už tak nastavená, že v ten deň meliem z posledných síl a cez víkend dobíjam.

maculik
7. dec 2009

no, tak som si s malou zdriemla, už som bola aj v PU vybrať peniažky na zajtra, lebo idem ku kaderníčke, nech už do pôrodu nemusím.

zuci, atb jej zatiaľ nedali. Po zobudení ešte mala horúčku, dúfam, že noc už ale bude lepšia.
Ešte mi teraz napadlo, či to nemá tu šiestu chorobu, lebo keď som ju teraz prebaľovala, tak som zbadala, že má trochu vysypané bruško. Blumka, maminka, nemali to vaši drobci ešte, že či by to mohlo byť aj to?

blumka, parádny servis máš 😀 A najlepšie je, že pre malú je to fakt hra, takže si ani neuvedomuje, že ťa vlastne obsluhuje 😀 😀

maminka, a nevieš poradiť nejakú dobrú značku vysielačky? lebo ja som mala pri Adelke a boli na nič, a to ani nebývame v paneláku. Tak chcem niečo overené.

olifcek
7. dec 2009

i ja sa tesim, ked mi malicka bude veci nosit, ja ju budem za to veeeelmi obdivovat 😅 som zlaaaaa, coo? chi

olifcek
7. dec 2009

adi v praci i mne bolo fajn, ved sedava, ale bolo nutne stale cosi riesit i novu kolegynu zaucat a to ma zrejme stalo vela siiil....

andrea2603
7. dec 2009

olif, ja veľmi zaúčať nemusím novú, lebo tá pracovala, keď som bola na RD s Lele a teraz dokonca maródi, operovali jej koleno. Tak len zbežne jej pripomeniem, čo treba robiť.

blumka
7. dec 2009

macu, terezka mala siestu chorobu...tri dni mala teploty okolo 39, potom ustupili a cela sa vyhadzala...vyrazky mala asi tak 2-3 dni, doki nam na to dala fenistil kvapky aj masticku a potom uz bola ok...takze uvidis...pri tej siestej chorobe by mali teploty ustupit po tych 3-4 dnoch a vyrazka by uz mala byt bez teploty...

zoska
7. dec 2009

ahojte 🙂

baby mna tak strasne bolí chrbat na pravej strane medzi rebrami vzadu, asi tam kde sa podprsenka zapina...nemozem sediet, az slzy mi dnes v skole vysli ked som sedela ☹
akoby som mala natiahnute svaly alebo co...

olif, vysledky pisomky este nemam, ale snad uz budu coskoro...
jani s tou diplomkou ma to mrzi... 😒

manzel ide zajtra do Nemecka poobede a vracia sa stvrtok rano, takze sa zasa tesim 😠 😖

inak mna dr. vysetrovala palpacne v 6tt, 20tt a 29tt

lienka2
7. dec 2009

ahojte, tak aj ja som dnes utekala na pohotovost ☹ trocha som krvacala, nastastie to bola len prasknuta cievka.. ale ten strach neprajem nikomu.. vsak zoska aj blumka si to prezili, tak vedia.. 😖

zoska
7. dec 2009

no lienka, tak sa nam to tu nejak mnozi...nastastie ze to dobre dopadlo, tak teraz uz len ziadny stres, nohy vylozit a daj si daco dobre 🙂

lienka2
7. dec 2009

zoska, ja mam taky rezim uz mesiac.. a vidis, aj tak nepomohlo.. vraj staci prudsi pohyb napr. pri vstavani a uz .. 😖 hlavne ze od vcerajsieho obeda ozaj len polihujem.. ani som nevarila..

maminnka
7. dec 2009

macu, aj Petik mal tu sietu chorobu, tri dni horucky, bez inych priznakov a na stvrty den cele telicko obsypane. Vysyp za par hodin zmizol a bolo po probleme.

maminnka
7. dec 2009

macu a este k tym vysielackam: odporucam philips avent, tie digitalne. Ak nebyvas v panelaku, mohli by stacit aj tieto, co kupujem ja: http://www.elektroexpert.sk/strazcovia/philips-...
da sa regulovat citlivost, co povazujem za dolezite.

maculik
7. dec 2009

blumka, maminka, tak akurát dnes je 4.deň, čo má teplotu (začala v piatok večer), vysypala sa asi cez noc, už to má aj na chrbátiku a zozadu pod kolienkami, ale len také slabé. Teraz teplotu nemala, uvidíme v noci.
Celkom by ma to upokojilo, keby to bolo ono.

Mňa dnes brucho už tak nebolí, predsa len som trochu viac oddychovala, akurát ma hrozne bolí krčok, teda ak je to ono, taká bolesť vnútri, pichavá alebo ťahavá, neviem to popísať.

zoska, mala by si sa objednať na tehu masáž, možno ti to pomôže. Hlavne, keď sa teraz musíš aj učiť a veľa sedíš v škole, tak by ti to možno prospelo 🙂

Aj môj manžel je teraz na služobke až do nedele (čo ukazujú v správach tú konfer.o klimat.zmenách v Kodani, tak tam), ale teraz mi to až tak nepríde, keďže som doma.

A podarilo sa mi s krstnou v BA vybaviť, že tam môžeme prísť vo štvrtok a prespať a ráno nás bratranec hodí na 6 do Viedne, let máme o 7, tak odtiaľto by sme museli ísť tak o 3 ráno... A takto ušetríme 2h spánku, tak som rada. Maličkosť, ale poteší 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre